Jsem pozvána na firemní večírek a nevím, co si obléci

lluciinkaaa
17. říj 2016

Ahoj holky jdu si k vám pro radu! Manžel dostal pozvánku od zaměstnavatele na firemní večírek, ale jsem Buran na takové akce kvůli dětem nechodím a tak nevím co na sebe. Jedna se o firemní akci stavební firmy kdy budou vybrání zaměstnanci včetně mého manžela a ocenění za dlouholetou věrnou práci (10 let )a dostanou jako poděkování zlatou cihlu v hodnotě 10.000 Kč. Akce se koná ve wellness hotelu od 17 hodin s večeři a manžel chce jít klasický v ryflich,košili a Saku, ale co já abych neudělala ostudu? PS jdeme sami, děti zůstanou doma. Moc děkuji za odpovědi a rady

janikas85
17. říj 2016

@lluciinkaaa myslím, že budou stačit černé kalhoty a nějaká pěkná halenka.

olga_
17. říj 2016

@lluciinkaaa Měli byste k sobě ladit jako pár. Pokud chce jít manžel opravdu v riflích, tak si na sebe nemůžeš vzít žádnou velkou večerní parádu. Šla bych buď do kalhotového kostýmku (klidně v nějakých střídmých barvách), nebo sukně a pěkný top. Černé kalhoty by musely mít nějaký fajn střih, aby to nebyla nuda, nebo vychytaný top. A zkusila bych teda ještě toho manžela odradit od riflí. Ale záleží také na kultuře oblékání v té firmě, no...

lluciinkaaa
autor
17. říj 2016

Černé kalhoty nemám, půjdu teprve do obchodu! Manžela od ryfli odradit zkusím ale nejde o kulturu oblékání ve firmě ale o kulturu oblékání mého muže! Nejradši by šel v monterkach ☹

berynka
18. říj 2016

Tak já nevím, podle toho co popisuješ, tak mi to přijde docela slavnostní událost... né tada jako ples o opeře, ale přece jen 😉 . Volila bych šaty nad kolena a doladila doplňky - uzavřené boty na podpatku, psaníčko, decentní šperky, vhodný svetřík nebo sáčko. To je suprové třeba se 3/4 rukávy 😉.

ma_cherie
18. říj 2016

Zkusila bych manžela přesvědčit na černé džíny, bílou košili a černé sako (klidně i méně formální) a být tebou oblékla bych si co píše @berynka nebo nějaký pěkný kalhotový kostýmek s zajímavým topem a uzavřené lodičky 🙂

lluciinkaaa
autor
18. říj 2016

Holky jste supsove mam na to 3 týdny takže teď budu chodit po obchodech a hledat! Moc děkuji všem za rady hned jsem klidnější 😉

ma_cherie
18. říj 2016

@lluciinkaaa tak ať se povede ulovit něco pěkného a užijte si večírek 🙂

lluciinkaaa
autor
18. říj 2016

@ma_cherie děkuji doufám že půjdou hádky stranou a užijeme si to po 4 letech 😉

veraga
18. říj 2016

Ahoj. Jak píše @berynka, vypadá to na slavnostní událost, ke které mi rifle teda nepasují. Na takovéto akce bývá většinou vhodný business nebo business formal dress code. Zkus manžela ukecat aspoň na nějaké slušné neriflové kalhoty, které by se k téhle příležitosti hodily myslím daleko víc.
Já bych si pak oblékla hezkou pouzdrovou sukni, lodičky, k tomu košili nebo top a sako. Pokud se ti nechce kombinovat, zvolila bych pouzdrové šaty, k nim to sako. Samozřejmě musíš vzít v úvahu i svůj typ postavy. 🙂
Pro tyto příležitosti mají solidní výběr např. v Orsay, H&M, Marks & Spencer (tady i hezké věci pro chlapy), Reserved...

nutricnihodnota
18. říj 2016

@lluciinkaaa Pro tebe malý černý (ty ještě využiješ dostatečně), manželovi vysvětli, že ostudu ti teda dělat nebude a vezme si k tomu saku i odpovídající kalhoty (však se z toho těch pár hodin taky neposere). Takováhle událost fakt není na džíny, bude tam v nich za burana, i když určitě nebude sám ☹.

olga_
18. říj 2016

@nutricnihodnota Pěkně jsi to vystihla. Jdou tam jako pár, mělo by jim to také jako páru dohromady slušet. Nepřijde mi nic horšího, než být zavěšená v malých černých do "burana" v džínách...

nutricnihodnota
18. říj 2016

Můj manžel třeba taky hadry neřeší, když jsme se seznámili, měl za sebou několik pohřbú a svateb (jiných lidí), ale v životě nevlastnil oblek, vždy si to tak nějak popůjčoval. Asi nemusím dodávat, že to nebyla zrovna estetická bomba. Když jsme se rozhodli pro svatbu, tak něco takovýho taky zkoušel naznačit 😀 No, brzo jsem ho utla. Koupil se kvalitní, padnoucí oblek, nadčasového střihu, v neutrální barvě, vhodný k téměř jakékoliv situaci. Od té doby už v něm byl (kromě svatby) na několika dalších pohřbech, v divadle, na kamarádově svatbě a půjde v něm i na vítání občánků. A je mi fuk, že jsme na vesnici a místní chlapi chodí na vítání v kraťasech a košili s krátkým rukávem, zatímco ženušky se vedle nich roztékají v legínách a vytahanym triku. To je jejich ostuda, stejně jako těch lidí, co chodí do divadla v riflích a flanelkách, v zablácených botách, nebo v sexí mini šatičkách s čumící podprsenkou a igelitkou. To, že jsme venkovani a chováme dobytek neznamená, že se nemůžeme vhodně oblékat. Zároveň ale není nutné manžela tejrat neustálým nakupováním, když se to u můžskejch dá opravdu snadno vyřešit a na většinu formálních situací jim postačí ten jeden vhodně zvolený oblek. (plus samozřejmě boty, pásek, alespoň 2 košile a cca 3 kravaty) Ale zas košile, kravaty, i ten pásek už může dokoupit manželka, u toho už dotyčný být nemusí a tudíž ho to nijak neomezuje.

babanci
18. říj 2016

Rifle mu teda důrazně rozmluv. Taková událost ... to prostě nejde. A ty si kup nějaké šatičky, barevně by bylo vhodné nějak souznít. A užij si to. 🙂

lluciinkaaa
autor
18. říj 2016

@babanci uvažují že si koupím šaty v barvě jeho košile a jelikož ho donutim jít v černém stavebním kvádrů tak černé sako lodičky a psaničko bych mohla mít já

babanci
18. říj 2016

@lluciinkaaa To budeš kočka. My začali s mužem chodit do taneční pro dospělé,tak jsme se museli vybavit. Tolik společenských hadříků jako teď jsem nikdy neměla.

lluciinkaaa
autor
18. říj 2016

@babanci to ti závidím 😉 mám jedny šaty pár sukni ale nic společenského jelikož z Prďolama se nikam chodit nedá a hlídání je 85 km daleko ☹