Kamarádka mi nakazila dítě - jak se k ní chovat?

ariadna12
24. lis 2017

Mela jsem sraz s kamaradkou (podotykam ze bezdetnou, bez partnera, 40letou), ktera vi, ze mam 10tydenni dite (vymodlene, dlouho nam to neslo, je mi 38). Na sraz prisla hrozne nachcipana, pcikala a prskala jako dabel. No, a den pote to zacalo u mne, je mi dost blbe a dnes vecer to zacalo u ditete. Pcika, davi se s rymou, snazi se kaslat a place. Nastesti zatim horecku nema, obcas usne a pije relativne dobre. Je to jeho prvni nemoc, tak jsme z toho ve stresu, i proto, ze mne bylo a je fakt dost blbe a dite to muze potkat ted. Nechapu, proc mi -letita- kamaradka nebyla schopna zavolat, ze je nemocna a sraz dame jindy. Na sraz prisla z prace. Stal by vam takovy clovek za to se s nim dal stykat? Mam pocit, ze si s ni nemam co rict. Bylo mi divne, ze se na dite pri nasem setkani ptala, na fotkach komentovala, komu je podobne (teda tak, ze nenechala na diteti nit suchou😉) a prisla nachcipana jak prase. Mela bych to prejit? To se i nechce. Nebo ji rict, at priste oznami, jak na tom zdravotne je, ze mi nakazila dite? Nebo se na ni proste vykaslat? Neni to u ni poprve, kdy mne celkem jeji sebestrednost nastvala, hodne mluvi o sobe a praci, soukromy zivot vlastne nema, kdyz se mne zepta na dite, a ja vypravim, udela "hm hm" a zacne o necem jinem. Resily jste to nekdy a jak? Momentalne jsem, hlavne pri pohledu na dite, velmi vytocena. Zase si ale rikam - tolik kamaradu zase nemas - treba, jak sama deti nema, nenapadlo ji ti dat vedet, ze je nemocna. Treba je ji i neprijemne mluvit / premyslet o nasem diteti, ale proc se na nej teda pta?

ariadna12
autor
26. lis 2017

Mile holky a zeny😉, dekuji za vase nazory a postrehy, zejmena za ty konstruktivni. Dite ma stale dobry apetit, dycha trochu lepe, tak snad je nejhorsi za nami. Kamaradstvi se casem vyresi, at uz pozitivne nebo negativne, i kdyz to moc dobre ted nevidim, tech rozdilu je hodne a chuti je resit malo. Ponaucenim pro mne je, premyslet nad dusledky jednani pro dite a videt veci z vice uhlu pohledu.

sarkavrbkova
26. lis 2017

Já bych ji to řekla hned na srazu, ze přeci ví, ze mám novorozeně a ze mi mohla říci, ze je nemocná. Ze by jsme to přesunuly, poté bych ji napsala sms, ze ji teda děkuji, ze jsme taky nemocní. Mě zase dokázalo vytočit, když mi přišla před dvěma tydny návštěva kolegyně z práce, ví ze mám tento týden termín a také přišla nachcipana. To mě taky nastvalo.

j.a.n.i
26. lis 2017

@guinea Ano, mam deti a ne nejsem hystericka matka, ktera by je nejradeji drzela ve skleniku... A kdyz dospely prska a smrka, tak to kupodivu povetsinou byva ryma.

astyna
26. lis 2017

Myslím, že to zbytečně moc hrotíš. Až začneš chodit třeba do dětských koutků, kroužků, poté školek a škol, nebavila by ses s nikým a musela bys seřvat celé město 😀 Já jsem se to už přestala řešit, dělám to tak, že prostě odcházím. Jakmile je někdo v koutku, kroužku nebo na srazu nemocný, tak tam nejsem. A to bych bývala radila i tobě - měla jsi hned odejít. Ona tě třeba chtěla fakt moc vidět, tak přišla i v tomto stavu.

dominikaromanova
27. lis 2017

@ariadna12,
promiň, slyšela jsi někdy něco o inkubační době? I obyčejné nachlazení ji má, tudíž bych to nesváděla hned na kamarádku. Ano, asi Tě měla informovat předem, což jí nejspíše nedošlo jestli sama děti nemá, ale Tebe na té schůzce také nikdo nedržel, mohla jsi se slušně omluvit a odejít. Jestli návštěva byla u Tebe doma, požádat jí ať dojde až bude zdravá. Každý máme výběr volby. Mimochodem, to nachlazení můžete mít i z venku, obchodu, poradny atd.
Spíše mi připadá, že si nemáš s kamarádkou již co říci. Proto bych s ní styk přerušila nebo co nejvíce omezila. Nepotřebuješ v životě lidi, s kterými máš naprosto rozdílné názory a již si nesedíte.

sisinka74
27. lis 2017

@dominikaromanova ta inkubační doba mě taky napadla. Nevím,jestli si to pomatuji přesně, číst se mi to znovu nechce, ale autorka píše, že snad druhý den ji už nebylo dobře. To mně příjde docela brzo.

rajecka
27. lis 2017

Ženy by měly mít děti do 30-ti, dokud nejsou tak hysterický.... 🙂 Nic ve zlém, ale když se tak hroutíš z rýmičky svého miminka, tak nechápu, proč jsi tam s ní seděla a nechala na své dítě prskat bacily a pak jdeš a píšeš na koníka, že vidíš rudě a s kamarádkou asi skončíš.......Když jsi tak drsná, měla jsi říct, Blážo sorry, ale vidím, že jsi nachcípaná a já se fakt snažím vyhnout nemocem, zavolej až budeš odvirovaná.... nazdar....

j.a.n.i
27. lis 2017

@rajecka Ale mě tedy nijak z příspěvku nevyplývá, že přišla k dítěti, jak je to psané, tak bych řekla, že ony dvě měly sraz někde v restauraci / kavárně či kde... Takže dítě si vlastně nakazila zakladatelka.

sisinka74
28. lis 2017

@rajecka souhlas, ale teď jsi mě trochu nakrkla. Já měla taky dítě až ve 40 a hysterická rozhodně nejsem. Nicméně, nechápu reakci autorky rovněž jako ty.
Navíc ta kamarádka s ní měla sraz mimo dítě, tak nebylo nic snadnějšího, než se otočit na kranfleku a odejít. Ani ji nemusela vyhazovat z bytu DDD

anelamates
28. lis 2017

@ariadna12 To je hloupost, kvůli tomu přijít o kamarádku. Navíc jsi to klidně mohla chytit jinde a nakazit tím dítě. Protože nakonec asi jste se moc nelíbaly a neobjímaly, a ta rychlost přenosu je veliká, zdá se mi to spíš tak, že už jsi to měla. Prostě ani bych neřvala, ani bych se s ní nerozcházela. Maximálně bych si postěžovala, že už to máme doma taky, a at tě polituje

ariadna12
autor
29. lis 2017

@dominikaromanova Ano, a ty? Precti si neco o inkubacni dobe viroz, je to cca 18 az 24 hodin.

dominikaromanova
1. pro 2017

@ariadna12,

ano. Navíc to nic nemění na tom, žes mohla odejít, promiň, ale nikdo Tě na dané schůzce nedržel. Vždy se dá slušně omluvit a domluvit se na jiný termín. Dle mého názoru jsi trošku přecitlivělá a nebo hledáš důvod, proč se s kamarádkou již nebavit.

daniellah
1. pro 2017

Můj názor nemyslím nijak zle, ale musím ho napsat. Tvůj postoj k přátelství je asi úplně jiný, než tvé kamarádky. Ptáš se proč se ptá na Tvé dítě, přesto, že ona sama dítě nemá? No asi právě proto, že je to kamarádka!! Určitě to pro ni není úplně lehké, ale nejspíš jí za to stojíš. Kdyby ne, tak udělá to, co chceš kvůli naprosté blbosti udělat ty. Přestat se s tebou kamarádit, protože ty máš dítě a ona ne.
Mám dvě kamarádky, obě jsou na tom jinak než já, za ten čas přátelství jsme každá byla někdy nahoře a někdy dole, měly jsme některá období rozdílná, ale velmi si vážíme našeho přátelství, protože jsme to spolu všechno zvládly a zvládáme dál.
Stejně tak , jako ona se ptá na Tvé dítě, bych se já zajímala o její chlapy- o tom totiž přátelství je!!A hlavně si hned vyříkat, co tě štve 🙂 přeju hodně štěstí s kamarádkou a brzké uzdravení

pavlinar
11. pro 2017

Ahoj, řekla bych, že si to jen neuvědomila.
Já dítě zatím jen čekám.. ale už teď oceňuji, když mi někdo vypráví o chlapech, o práci.. prostě cokoli mimo dětí, protože jinak už teď je to top téma. Ale když tobě to nevyhovuje, určitě najdeš nebo máš spoustu kamarádek, kde na jiné téma než dětičky nedojde.. Ono to tak je, některá přátelství vydrží, jiná ne, nebo ochladnou jen na čas. Spíš si s ní asi nerozumíš delší dobu, a tohle je taková "záminka". Nejlepší by bylo si to vyříkat, já ale taky nejsem ten typ, tak bych to zřejmě nechala vyhnít.. a třeba jednou se zase sblížíte.
Jinak mimo téma k té bezohlednosti... je tu hodně příběhů, jak někdo nemocný šel navšívit dítě atd... co mně se stalo několikrát (různé osoby), že jsem měla sraz s kamarádkou... a zrušila to s tím, že dítě je nemocné, tak ať se stavím já k nim. Tak ne jen bezdětným to nedochází, ale i ty mamky si občas sedí na vedení 🙂

ester_davidova
15. říj 2018

Tak já myslím, že na vině ste byla Vy. Chodit s takovým malým miminkem na setkání! A když vidím, že druhý je nemocný, tak odejdu. A ještě jste tak pyšná, že si stěžujete na kamádku na internetu?! Doufám, že po roce jste si svou vinu uvědomila a kamarádce se omluvila.

jenny91
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
15. říj 2018

Podle me je tvoje reakce prehnana a to fest.Bojis se nakazy ale to bys musela sedet zavrena doma aby nahodou neco nechytlo protoze viry a bakterie jsou vsude.
Kamaradka deti nema tak ji to asi nedoslo.Upozornila bych ji na to priste ale ukoncovat pratelstvi?

jerrabina
23. pro 2023

@ariadna12 je potřeba, aby sis ty hranice vymezila sama. Například kdyby mě přišla na sraz kamarádka nachcipana a prskajici, omluvila bych se, že nechci nakazit mimi a setkáme se jindy a odešla bych. Buď to pochopí, nebo ne. To jsi podle všeho neudělala, tak si část zodpovědnosti neseš taky.
Rekla jsi jí vůbec, že Ti to vadí, že to může být problém? Může ji to nedojit.
Jestli se sama pozvala, vždycky můžeš říct že ne. Já naopak mám ráda lidi co se zeptají jestli můžou přijít ke mě, já jim vždycky přece můžu říct že ne. Ale chce to komunikaci z obou stran - oni aby byli soudní a já abych si dokázala držet svoje hranice. Pak to funguje.
Jinak mě zůstaly asi všechny bezdetne kamarádky, ale já mám na přátele dost přísná kritéria už od začátku 😁

mourovatakocka
23. pro 2023

@ariadna12 Bezdětné to nenapadne. A někdy ani lidi s dětma 😒 Od kamarádky se neodstřihuj, ale velmi důrazně bych jí to vysvětlila. Chápu, že se ti asi nechtělo setkání ukončovat, ale příště už budeš chytřejší a utneš to, jak uvidíš, že ti leze k dítěti nebo k tobě brutálně nemocný. Detail k tomu, jak tě nenechá povídat a začne o něčem jiném - napadá mě, jestli ji není líto, že ty seš dítěte konečně dočkala a ona ne. To uvidíš s časem. Hlavně se doma uzdravte a asi tě to zrovna neuklidní, ale těch nemoci bude ještě spooousta 😁

honatko092
23. pro 2023

To je 5 let stará diskuze 😊

mourovatakocka
23. pro 2023

@honatko092 Jé a to se vždycky koukám na datum 😁

claire90
Autor odpověď smazal
Zobraz