Kidmap - máte doma? Slyšeli jste o tom?

estrellita
16. čer 2013

Ahoj, narazila jsem při koukání na archiv Dobrého rána na ČT na téma o tom, jaké dnešní děti jsou, o co se zajímají atd. na Kidmap - mapu, která byla vytvořena na základě výzkumu mezi dětmi různého věku.
Tady je ten vstup z ČT http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/104350494...
Neměli jste ji již v ruce? Jaká je? Co si o tom myslíte? Zatím jsem na ni nikde nenarazila, tak by mě zajímalo, jestli stojí za to 🙂

ustarana
16. čer 2013

@estrellita Nemám a ani nechcem. Podľa mňa je to len ďalšia tabuľka do ktorej by som mala napchať svoje deti. A keď nespadajú do tabuliek, tak sú divné. Škoda, že niesú tabuľky i na dospelých. U tých sa totiž nikto nepazastavuje nad tým, čo koho zaujíma, kto čo vie, ako sa kto chová ... .

estrellita
autor
17. čer 2013

@ustarana Tak mne to prave neprijde jako tabulka, kam bys mela napcat dite, ale jako prehled toho, jak vypada dnesni detsky svet, kdy naopak muzes treba srovnavat, jak jsi to mela v detstvi ty a jak to maji dnesni deti.
Me v te upoutavce napr. zaujalo, ze tretina deti v 10 letech nikdy nebyla v divadle, ale 90% z nich ma mobila . To mne osobne prijde dost hrozne, a spis me takova informaci primeje k premyslen, jak to chci ja, ze chci vest svoje deti k tomu, aby divadelni predstaveni / vystavy v 10 letech znalo a bralo je za normalni vec, ne za nejaky vopruz, kam me tahaji rodice. Jestli bude mit v tomhle veku mobilni telefon, to nevim, nedokazu to ted posoudit, ale spis myslim, ze ano (kvuli bezpecnosti, samostatnosti atd.). Ta informace me muze primet k premysleni, ne k tomu, abych svoje dite nacpala do nejake tabulky.
A proto me prave zajima, jestli se s ni nekdo setkal, jake dalsi informace tam treba zaujaly nekoho jineho atd. 🙂

ustarana
17. čer 2013

@estrellita No napísala som to divne, ale myslela som to trochu inak. Informácie sú tam zaujímavé a niesú na škodu, ale dokážem bez nich žiť. Podľa tabuľky by 5 ročné dieťa malo chcieť byť spidermanom, ale keď bude chcieť byť Einsteinom, tak s ním určite nepobežím k psychologovi, či je v poriadku (respektíve dúfam, že radšej bude chcieť byť Robinom Hoodom alebo Jánošíkom). Myslím si, že ako matky poznáme svoje deti dosť dobre. Keď je moje dieťa ako pytel blech, tak ho vezmem na ihrisko alebo nejaké športové podujatie a nie do múzea. A to divadlo, to je tiež vec rodiny. Pokiaľ tam chodia rodičia normálne bežne, tak to ako samozrejmosť bude brať aj dieťa (videla som u známych), ale keď to nie je rodine blízke, tak to nebude baviť ani dieťa (u nás syn nevydrží ani do konca rozprávky v televízii). Podľa mňa je to proste len porovnávanie, či moje dieťa nevybočuje z rady, pretože aj tak povediem dieťa k tomu, čo ho bude baviť a budú prístupné podmienky.

ustarana
17. čer 2013

Ale možno sa ozve niekto iný i s iným názorom. Dnes som totiž zhodou okolností na ihrisku počúvala dve matky ako sa o tom bavili a tak nejako mali približne rovnaký názor ako ja. Preto ma zaujímajú tiež iné názory.

estrellita
autor
19. čer 2013

@ustarana tak jsem zvedava, jestli se ozve i nekdo jiny 🙂
a nezaslechla jsi, jestli ty maminky mely Kidmap v ruce? jestli o ni mluvily na zaklade seznameni se s ni? nebo jen treba te upoutavky v TV?

ustarana
19. čer 2013

@estrellita no ked som dobre pocula, tak to poznali z nejakeho skolenia alebo seminara. Parkrat som tieto mamci stretla na prednaskach o vychove deti, ktore usporiadalo materske centrum,tak ci to nebolo trebars odtial.

estrellita
autor
26. čer 2013

Skoda, ze zatim nejsou zadne dalsi prispevky. Tak prihazuju link, co jsem nasla z Kidmap za Zazitky z detstvi a nektere me pobavily 😅
http://www.kidmap.cz/zazitky-se-kterymi-jsme-vy...