Jaký kočárek k moři pro 18ti měsíční dítě?

dundee88
8. dub 2016

Ahoj holky, prosím o radu, jaký kočárek byste doporučily na dovolenou k moři? Synovi bude v té době 18měsíců a přemýšlím, jaký pořídíme, nevím, jestli jít do klasických golfek, protože mi přijde, že většina na které jsem narazila neodpovídala mým požadavkům, kt. jsou následující: aby šlo dítě položit do lehu, mělo dostatek místa na sezení, dále pak aby šly nožičky zvednout do vodorovné polohy, ale aby se mu tam celé vešly a nevisely mu od kolem dolů(to je problém u většiny golfek, na kt. jsem narazila).. vím, že jsem trochu náročná 😀 ale proto zakládám diskuzi a chtěla bych poprosit ty z Vás, které mají nějaký tip aby mi ho napsaly. Ráda bych se synem jela až k letadlu v kočárku,aby se mohl případně v noci ještě prospat a pak ho jen přenést do letadla, proto sháníme kočárek, který jde složit do jednoho kusu. Přemýšlím nad Valco Snap 4, ten jediný zatím splňuje vše, ale zatím si nejsem jistá, proto mě zajímají i jiné názory.. díky 🙂

23363
8. dub 2016

My měli Britax B-motion a nemůžu si stěžovat... Byl s námi i u moře... Mělo to jedinou vadu, že malá lítala po letišti, hotelu, městečku... Takže jsme ho táhli úplně zbytečně...

japona
8. dub 2016

@dundee88 valco snap je super, urcite byste byla na dovolene spokojena. Jediny zádrhel vidim v tom, že se skládá do širokého placky, a tak se nejspíš nevleze do rentgenu při odbavování a budou vás posílat na letišti jinam. Tudíž by byl vhodnější systém "do deštníku".. např chicco multiway jde do lehu i polohovat nohy..

lucinkaxxx
8. dub 2016

Zkus se.mrknout na Navington Scooner, je to.něco mezi sportakem a golfkama, takové.lepší golfky. A nebo Quinny zapp xtra. To.jsou sice klasické golfky, ale nejskladnejsi a.nejlehčí co.znám. A můžeš dítko otočit i proti směru jízdy, třeba kvůli sluníčku apod,

dundee88
autor
9. dub 2016

děkuju za rady 🙂 @23363 a s kočárkem jste jeli až k letadlu, neměli jste problém s tím, že by se nevešel do rentgenu, jak píše @japona ? @lucinkaxxx ten Navington Scooner vypadá taky skvěle, máš s ním prosím zkušenost?

78marcela
9. dub 2016

@dundee88 ja ted dlouho vybirala, mela jsem podobne pozadavky, do lehu, polohovani nozek, spojena rukojet, lehky a skladny. Nakonec jsem koupila quatro mio, ale mela jsem ve vyberu jeste prave valco a monza street. Quatro vyhralo jen z toho duvodu, ze ho meli u nas na prodejne, monzu nebo valco bych musela objednavat.

pavly
9. dub 2016

náhodně čtu...... se snap4 jsme loni letěli a naprosto v pohodě na letišti tady i v Řecku, všude nám prošel 😉...... a mj. byl na dovču opravdu super 🙂
(a možná někomu pomůže ještě poznámka,koupila jsem si od britaxu vak na kočárek, a při letu skládala kočárek do něj, musí se jen dát stranou tuším přední kolečka-hračka)

pavly
9. dub 2016

Našla jsem fotku, je zmuchlaný,ale konečně spí! Místa má dost, jsou mi tu 2 roky.
Foceno na letišti,přeložený od prsa,nechtěl usnout......místo odletu v 10 jsme letěli ve 2 (v noci), zlatej kočárek....takto spal i v autobuse na letišti k letadu,až tam jsme ho vyndali a kočárek uložili do vaku.

dundee88
autor
9. dub 2016

@78marcela děkuju za tip na ten se taky mrknu 🙂 @pavly skvělé, to jsem ráda, že je valco tak dobrý, my do něj malého v obchodě zkoušeli dát a právě mi přišlo, že místa je tam dost na dýlku i šířku 🙂

lucinkaxxx
9. dub 2016

Navington má kamarádka a měla jsem ho na týden pujceny. Sice je takový tvrdší, ale to.jsou všechny golfky. Jinak super, malej 18 měsíců je celkem obrik a krásné se tam vyspal. V zakladu je k.němu i.nanoznik. vše.lze.polohovat, fakt spokojenost.

renca1978
9. dub 2016

My meli v Recku Nuna Pepp a spokojenost nejvetsi.Mala.je milovala🙂

terinda
9. dub 2016

@dundee88 máme golfky Cybex, lehké, skladné a pro dítě pohodlné 😉 Taky je bereme na dovolenou.

23363
9. dub 2016

@dundee88 ano, jeli jsme až k letadlu, tam kočár složili a oni si ho odnesli. V Řecku jsme ho dostali až s kufry. Zpátky jsme měli kočár s sebou až k letadlu, ale v Praze nám dali kočár hned u letadla.
Přiznám se, že rentgen si nepamatuji. Museli jsme vytáhnout všechny věci z kočáru, ale myslím, že kočár přes rentgen nešel... A pokud ano, tak to nebyl žádný problém, to by mi v hlavě zůstalo... 🙂 rozhodně nás netáhli do jiné místnosti... 🙂

dundee88
autor
9. dub 2016

děkuju za všechny příspěvky, nakonec jsem zúžila výběr na Valco Snap a Navington Scooner, byli jsme je oba vyzkoušet, ale Valco se mi zdá kvalitnější a je krásně lehounký asi půjdeme do něj 🙂 díky!

dundee88
autor
9. dub 2016

holky nemáte ještě prosím některá tip na síťku proti hmyzu na Valco snap, na netu jsem nic nenašla, tak jestli na něj nesedí třeba nějaký jiný typ z jiného kočárku? Děkuji 😉

pavly
9. dub 2016

@dundee88 někde bych ji tu měla mít,zkusím najít a podívat se.....

eva_mb
9. dub 2016

My meli na syna Nuna. Brali jsme i k mori a super.Lehky,skladny. Ta nejnovejsi verze jde polozit do uplneho lehu,daji se zvednout nozicky. Nedam dopustit

magdalenan
9. dub 2016

@dundee88 Asi neodpovím úplně dle představ, ale letěli jsme k moři loni v září, synovi bylo tehdy taky 18m. Doma máme golfky Maclaren a bála jsem se, že se mi v letadle nebo na dovce zničí, přeci jen nestojí zrovna málo, takže jsem to vyřešila tak, že cestou z letiště do hotelu jsme se stavili v obchoďáku, kde jsme koupili úplně obyč. no name golfky za 40€, které přežily všechno, aniž bych na ně musela dávat pozor, samozřejmě krom písku na pláži, ale co tam s kočárkem, že jo 🙂 Na výlety stačil bohatě. A syn v nich v pohodě i spinkal... I kdyby pak z letadla cestou domů třeba i vypadly, bylo by mi to fuk, ale všechno zvládly a teď je máme u tchýně a nemusíme vozit ty naše sem a tam a pořád slouží, ačkoli ve dvou letech už je tolik neužijeme.

magdalenan
9. dub 2016

Jo a jen doplním, že na letišti se dá kočárek půjčit, sice ne až k letadlu, ale ačkoli byl odlet asi ve čtyři ráno, syn nespal, protože všechno bylo děsně zajímavý a v pohodě usnul až v letadle hned po startu 🙂

dundee88
autor
10. dub 2016

@pavly moc díky 😉 @eva_mb já už jsem pro Valco téměř rozhodnutá, ale mrknu na něj, děkuju za tip @magdalenan jakýkoli bych právě nechtěla, proto jsem založila diskuzi 🙂 určitě by se to nějak zvládlo i s obyčejnými golfkami, ale chci, aby měl syn pohodlí a byl spokojený a tím i já si dovču víc užiju 😀 a že spát na letišti naše dítě taky nebude, to je možný, ale pro případ, že by zabral 😉

pavly
10. dub 2016

@dundee88 tak síťku mám emitex.......ale nepoužívám ji
A dočetla jsem, jsem na tom stejně, vždy se snažím,aby děti měli naprosté pohodlí v rámci možností.
Chráním kočárek tím vakem, s nějakým tím třísknutím počítám a přežil to bez úhony, tolik chatrný není. Kočárky na letišti mají-ne všude a ne vždy vhodné...... Navíc ho když dítě nespí používám jako pojízdné odkládadlo věcí, věšák-taky super! 😉
Se spaním je to taky ošemetné. Kdybychom letěli na čas (22,20), nespal by v kočárku, autobus i letiště je opravdu zajímavé.......ale když pak napsali let až za 4 hodiny, děkovala jsem, že jsem tahla kočárek (ikdyž mu byli už 2 roky), letiště narvané,nebylo kam si sednout, pomalu ani kde stát.....a do 2 by to byla bez spánku šílenost. Dopředu člověk bohužel moc neví, co bude. A já jsem ráda raději na vše připravená, když už s námi to dítě musí letět 😀

monnn
10. dub 2016

@dundee88 děkuji za založení diskuze,ráda si přečtu,chystáme se letos taky k moři 🙂

ajka198
10. dub 2016

My jeli s kocarem Jane slalom. Ale ne k mori. Je velky, ale v Praze na letisti se vesel do rtg uplne v pohode. Problem byl v Rusku, kde meli maly rentgen a chteli po me kocarek slozit vic, coz neslo. Tak si pani vzala rukavice a cely ho 'prošacovala'. Takze to jde i s neskladnym kocarkem

pavly
10. dub 2016

jj, jané slalom v pohodě na letišti v Praze i v Řecku na Rhodosu nebo Kosu