• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kočárkárna je plná kol, co se sousedy? Jak na to?

27. března 2013 
Jak jste řešili využívání kočárkárny v domě se staršími obyvateli, kteří mají v kočárkárně stará nepoužívaná kola ? Rádi bbychom kočárkárnu uklidili, vymalovali. Napsali jsme na nástěnku slušnou prosbu o vyklizení prostoru od nepoužívaných věcí, ale po týdnu je tam starý koberec, plato z auta, stará zaprášená kola. Kočárek taháme do schodů do bytu, protože je tam vážně špína. Co se sousedy dál ? Jak na to ? Mám napsat na nástěnku termín malování a stará kola vynést na chodbu, když si je po upozornění nikdo neuklidil do sklepa ? Napadlo mě, zřídit samostatnou kolárnu, ale slyšela jsem, že například někdo ze starousedlíků využívá takovou místnost pro skladování svých věcí. Přitom sklepy tu máme velké. Budu ráda za vaše zkušenosti a má vůbec člověk oporu v zákoně ? Je někde ustanoveno, k čemu kočárkárna slouží ? Díky za rady. :slight_smile:
16. únor 2013 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nenaděláš s tím nic, k tomu je kočárkárna určena. K uskladnění kočárků a kol.
16. únor 2013 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas v kocarkarne je taky plno harampadi, kocarky tam holt vmackneme, se spinou nic nenadelas - zas tak otrsla, abych vsem ostatnim vyhazela kramy a pouklizela tam, teda nejsem. A v predchozim dome jsme meli jen pidi-kocarkarnu, vlezly tam max. dva kocarky a jeste nam uklizecka nadavala, ze si nema kam dat kyble, takze nekdo mival kocarek na chodbe (ale musely se vynaset - my teda do 6. patra nevynaseli), nekdo nechaval pod schody v prizemi.
16. únor 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jaké je tam vlastnictví, družstvo, nebo společenství vlastníků? Kdo o společných prostorách může rozhodovat? Bohužel si myslím, že pokud tam skladuje kola celej barák a ty jsi jediná mamina s kočárkem, tak se na tebe všichni vyprdnou a ty předpokládám nemáš právo bez jejich souhlasu provádět nějaké změny.
16. únor 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás byla kdysi situace podobná. V kočárkárně teda nebyly jen kola, ale samozřejmě i spousta dalších věcí. Na schůzi společenství vlastníků se to nadneslo, odhlasoval se termín, do kterého se všechny věci kromě kol a kočárů musí odnést. Když tam něco po té lhůtě zůstalo, tak to letělo do kontejneru :wink: . Místa tam hned bylo o poznání víc. Malování se teda neřešilo, ale já si přes kočárek dávala látku.
16. únor 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokad tam jsou jen kola tak s tím opravdu nic nenaděláš ae věci jako je koberec tam nemaj co dělat ae i tak ty jelikož nejsi majitel si nemůžeš říct kdy si vymaluješ a vyhodit věci na chodbu to je věc která by se měla řešit na schůzi tudíž můžeš poprosit majitele domu aby se to nijak řešilo pokad budou všici nájemníci souhlasit s vymalováním tak se bude moci vymalovat pokad ne holt máte smůlu ae ten koberce by ti určitě prošel a bylo by tam hned místo na jiné věci jako je tvůj kočárek
17. únor 2013 v 00:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Místo tam je, ale do té špíny bych si kočárek nedala ani přikrytý. To ho radši budu skládat do auta. :unamused:
17. únor 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 já dávala kočárek přikrytý starým prostěradlem. Bohužel, s důchodci v baráku se mluvit nedalo :frowning2: Holt všechno to harampádí potřebovali :stuck_out_tongue_closed_eyes: držím palce, aby jste to nějak vyřešili
27. bře 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek