Kočka v kočárku. Mýtus nebo pravda?

princeznamiu
12. kvě 2021

Ahoj, je pravda, ze kocky rady skacou do kocarku kvuli pohodli a teplu, a ze je to pro miminko nebezpecne? Nebo je to jen mytus? Piste prosim osobni zkusenosti, dekuji 🙂

pavca1982
12. kvě 2021

@princeznamiu Kočky skáčou všude, takže klidně i do kočárku proč by ne? A jestli je to nebezpečné? 3 kg kočka na 3kg dítěti navíc má drápy odpovězte si sama...Tohle je realita žádný mýtus.

viki999
12. kvě 2021

@princeznamiu jasne ze je to pravda, jak zůstal venku kocar bez dítěte, byla tam.. když tam spal, tak buď jsem si hlídala ze je doma nebo jsem byla taky venku, když už byl větší, tak asi dvakrát spala u nej nahoře, ale pod kontrolou a parkrat spala dole v kosiku.. ale naše uprednostnovala být tam sama 😂

princeznamiu
autor
12. kvě 2021

Ok. No ja se neptam jako ze bych to chtela zkusit nebo co :D ale se sousedkou mame spolecny dvur, ona ma kocku, nabizela mi, ze si na zahrade (u ni) muzu kocarek nechavat. Jenze ja na tu stranu nemam okno ani nic. A davat malou ven a v jednou kuse hlidat, jestli je v poradku, to si ji radsi necham doma... :D

lenynka
12. kvě 2021

Jedna z našich koček si kočárek vyloženě oblíbila. Nemohla jsem syna dát spát v létě ven bez dozoru. Jak mohla, hned k němu hupsla. Měla jsem strach, aby ho neudusila. Protože byla schopná ustlat si přímo na něm 🤦

crutela
12. kvě 2021

Mame kocku v byte a nikdy tam nebyla.
U nasich venkovni kocka, tam vlezla, ale jen kdyz tam nebylo dite 🙂

princeznamiu
autor
12. kvě 2021

@lenynka diky

princeznamiu
autor
12. kvě 2021

@crutela zajimave

hojda
12. kvě 2021

síťka proti hmyzu by jí v tom mohla zabránit, ne? Prodávají se i nějaké spreje na odpuzování kočer z bylin, tak třeba nastříkat kola kočárku. Asi větší problém než s kočkou bych měla s tím, že na dítě nevidím☹.

princeznamiu
autor
12. kvě 2021

@hojda tak ono to s tim souvisi samozrejme 🙂

margriet
12. kvě 2021

Pochopila jsem správně, že se obáváš o miminko kvůli tvrzení, že kočky můžou děti zalehnout a udusit? On je to totiž poměrně rozšířený mýtus. V minulosti se stávalo, že při náhlém úmrtí kojence našli kočku v blízkosti miminka a myslelo se, že za to může právě kočka. Ony totiž kočky vycítí, že se něco děje a snaží se to dítě zachránit nebo třeba i upozornit, že něco není v pořádku. Jinak je samozřejmě potřeba zohlednit, jestli není kočka magor a podle toho se rozhodnout. Když se narodil syn, měli jsme kočky dvě a naprosto bez problémů.

amazonkajanik
12. kvě 2021

@princeznamiu kdysi si kočka lehla tetě na obličej celou vahou a sama teta prohlásila, že být malé dítě, tak už není. Takže riziko tu je. Mě by ale vadilo i to, že na dítě nevidím, nemohla bych ho nechat spát mimo dohled...

lachipie
12. kvě 2021

Kočka občas lezla k synovi do postýlky, lehla si k jeho nohám a ležela tam s ním stočená do klubíčka v nohách postýlky, k blízkosti obličeje nešla, to bych ji ani nenechala. Kontrolovala jsem je samozřejmě pořád, kočku bych ačkoli ji mám leta a je to člen rodiny, nenechala nikdy úplně o samotě s dítětem. Do kočárku lezla jen když tam nebyl on. Ale asi by mi vadilo, že na děcko nevidím. kočka nekočka, nebudeš mít klid jak na mimčo neuvidíš.

sigyn
12. kvě 2021

Kočky mají rádi vyvýšená místa, takže to mýtus není. Mně skočila do kočárku, když jsem byla malá. Naštěstí mají rády klid, takže když jsem spustila ječák, tak prý pádila až se za ní prášilo :D

pampeliska1313
12. kvě 2021

Prostě bych dala na kočár třeba tu síťku, jak tady někdo píše. My teda kočár museli zabarikádovat jen jsme ho přinesli, protože kočka si ho už přivlastňovala a lezla do korbičky. Jinak myslím, že ano, kočka do kočáru skočí spíš než pes, ale třeba ta naše má náturu takovou, že si lehne vedle mě a ne na mě. A to si myslím bude i u dítěte. Koukala bych jak se chová, lehá si apod když je jen vedle dítěte a ne v kočárku. U nás teda vždycky ale bylo, přestože na vesnici jsme měli i kočky, že se k nám údajně sápal pes a lehal si na nás a k nám a toho vnímám občas i víc nebezpečnýho, bývají často těžší než kočky. Prostě to mějte na očích, dejte na kočár síť a kočka tam nepoleze.🙂 A ano, taky jsem četla, že když kočky takhle něco vyciti, lehnou si k člověku a takhle vznikalo to, že dusí novorozence. 🙂 ale to by určitě nešlo jen o kočky, který jsou v rámci historie a společnosti obecně démonizovaný pomalu doteď, ale o jakýkoli zvíře, který se do toho kočárku zvládne vyhrabat a uvelebit se.🙂

malanoha
12. kvě 2021

Nase kocka by skakala do kocarku neustale, ale jedine, kdyz je prazdny. S miminem uvnitr by ji to ani nenapadlo. Davame pres nej igelit, aby tam nelezla. Dite se pak leda obali v chlupech, ale nic jineho nebezpecneho na tom nevidim..

emillyhk
12. kvě 2021

Máme kocoura (domácí, nechodí ven) a docela jsme se báli, co bude, až se mimčo narodí, protože se mi už v těhotenství hodně tulil k břichu. Nakonec je to úplně v pohodě, kocour se k malému netulí ani není agresivní, prostě ho ignoruje. Do kočárku ani postýlky neleze, přitom do naší postele si občas zaleze. Ale kolem domu máme dost "polodomacích" koček, u kterých člověk nikdy neví... Navíc pochybuji, že jsou očkované a odblešené, takže kočár bych bez dozoru na zahradě nenechala.

olga_
12. kvě 2021

@princeznamiu K dvojčatům mi skočila kočka od sousedů, drzé mrchy lezly všude, do baráku, bylo jim to jedno. Takže pokud bude chtít, je úplně jedno, jestli je kočár doma na zahradě, nebo u sousedky, ale za sebe bych kočár takto sousedce nedala, ani kdyby kočky neměla.

mourovatakocka
12. kvě 2021

Mám dvě kočky. Dokud byla postýlka v obýváku, chodily tam mrchy spát, takže samozřejmě všechno od chlupů 😁 Nikdy ale když tam spala dcera. Nikdy. Jedna z koček, doteď největší kámoška, i když už je stará a hluchá, chodila dceři dělat chůvu - jak zabrečela, už byla u ní a ovíjela se kolem ní, dokud to dceru nepřešlo. Díky chlupaté chůvě jsem dovařila spoustu obědů ❤️ Takže tolik k démonizaci koček ve vztahu k dětem.
Tady ale za mě ne. Jsou to cizí kočky, mimo tvůj dohled. Takže buď pevnou síť jako jsou proti hmyzu, nebo raději nee.

agneska7
12. kvě 2021

Hele kočku bych nenechala k miminku ani přiblížit , já mám zvířata ráda , mám je raději než lidí , ale kočky jsou falešné a pro miminka fakt i nebezpečné

princeznamiu
autor
12. kvě 2021

Tolik odpovedi jsem ani necekala, diky moc vsem :D

katule1990
12. kvě 2021

@princeznamiu Máme 2 kočky jenom v bytě (kočka a kocour). Do starýho kočárku, co máme taky v bytě, ani jedna z nich nikdy nevlezla (ani když je obsazený, ani když je prázdný). Za to hrací koberec si oblíbili, tam chrápou pořád 😅. Kocour se synovi spíš vyhýbá, bojí se těch trhaných pohybů, kočka k němu občas chodí, je vidět, že ho má ráda. Jinak kočky rozhodně nejsou falešný ani samy od sebe zlý. To je šerednej mýtus. Nicméně bych asi venku bez dozoru přeci jen dítě nenechávala, venkovní kočky můžou mít blechy nebo červy, příp. značkovat a když danou kočku neznáte, nešla bych do toho, nebo dala aspoň tu síťku.

pampeliska1313
12. kvě 2021

@katule1990 přesně. Kočky mluví narovinu, stejně jako třeba pes. Ale mají jinej způsob komunikace a je potřeba si to trochu okoukat.

maaaadlaaaaa
12. kvě 2021

Mam dvě kočky. V prázdném když jsem byla těhotná tak tam lezli často, ale ja je vždy vyhanela at si nezvykaji. Po porodu tam skoci vyjimecne v noci když je prázdný. Malé se bojí a když v něm spí u balkonu, neskočí tam. Maximálně spí dole v koši.