Kuchařová vs. Brzobohatý. Co si o tom myslíte?

23. kvě 2023

Holky! Omlouvam se za anonym, ale nechci, abyste vedely, ze jsem takova drbna 🙏🏻😅
Asi jste si vsimly kauzy kolem zverejneni te cirkevni zaloby. Ja chci vykricet svuj nazor!! Vsichni desne podporujou Ondreje a hejtujou Tanu, jaka je to svine, ze to zverejnila. Ale ja jsem presvedcena, ze to opravdu nezverejnila. To by musela byt vysinuty magor (a ja verim, ze neni, magora poznam). PROC by to proboha delala? Podle me to musela udelat naka kamoska, nebo blizky tech pravniku, ktery zneuzil situaci a prodal to Blesku.
Vubec nehodnotim, co mezi nima bylo a nebylo. Urcite to neni jednoduche a Tani se vlastne ani nedivim, kdyz v 35, kdy cekate, ze uz konecne zalozite s manzelem tu vytouzenou rodinu, tak najednou konec! To je strasna zrada v tomhle veku… a ja bych to asi taky nesla tezce…
Nicmene, ted mi prijde strasne ale opravdu strasne nespravedlive, ze se ji upalujou jako carodejnici, pritom ona sama za to zverejneni treba fakt nemuze…
A co vy? Jste tabor Tana nebo Ondrej? 😃

treasurka
25. kvě 2023

@rencinka87 Až se Brzobohatý a Písařovicová rozejdou, tak kydat začne, to se vsadim. Tchýně je tchýně, pamatuju jak stará Plekancová začala kydat na Vondráčkovou potom, co od ní Plekanec odešel, i když on měl máslo na hlavě. Taková klasika...

galatea_a
25. kvě 2023

@jajulin Aha, takže budo pořád manželé, ale v rozluce. A žena si tím pádem (podle církve) nemůže vzít nikoho jiného?

levandule_k
25. kvě 2023

@galatea_a @jajulin Domácí násilí je důvod k vyhlášení neplatnosti manželství z církevního hlediska.

Zdroj: https://www.christnet.eu/clanky/6069/domaci_nas...
"Jako advokátka církevního soudu se s domácím násilím setkávám pravidelně a mohu potvrdit, že se nevyhýbá ani křesťanským rodinám. Prokázané domácí násilí je důvodem pro vyhlášení neplatnosti manželství, protože takové manželství se zcela míjí s podobou křesťanského manželství, kterou je obraz úmluvy lásky mezi Kristem a církví a účastí na ní (Gaudium et spes 48). Praktická potíž při prokazování domácího násilí nevyplývá jen z toho, že obvykle chybí očití svědci samotného útoku, ale též z faktu, že násilník je často obratný inteligentní manipulátor a oběť naopak jeví známky nejistoty a psychické lability. Nedostatek očitého svědectví lze doplnit dalšími důkazy, jako jsou lékařské zprávy, zjevné fyzické známky násilného útoku, ale též svědectví o bezprostředně časově souvisejících rozhovorech s obětí. Obtížnější bývá někdy uvěřit, že právě tento fajn společenský člověk se může chovat doma jako tyran."

jajulin
25. kvě 2023

@levandule_k super, díky za rozšíření obzorů 😉

lentilkah
25. kvě 2023

@treasurka To souhlasim, mit Gregorovou za matku, to se na cloveku musi podepsat 🫣
A jestli ma T. na vic...treba ani ne 🤷 To jsem tim zase myslela ja.
@odula O me asi taky, ja to jen uvedla jako priklad, ze byt miss word nerovna se skvela partie do zivota.

lentilkah
25. kvě 2023

@levandule_k Ty jo promin, ale ale ani jsem tu poradnu nedocetla. Tohle je pro me totalne ujete.

levandule_k
25. kvě 2023

@lentilkah
Chápu, pro mě, to, co propaguje církev, není nejzdravější vztah ke své sexualitě.

Myslím, že Ježíš by se hodně divil, jak vypadá dnešní církev.