Láska na dálku

slunicko.
6. srp 2009

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli má někdo skušenost s partnerem na dálku?Našla jsem si partnera já jsem z jížních čech a on se šumavy.Známe se krátce,ale viděly jsme se dvakrát a jinak se známe po skype.Ale když tu byl tak nám bylo dobře.Dá se zvládnout láska na dálku.

anesim
6. srp 2009

Veď to nie je tak ďaleko. Mám kakmarátku, ktorá má priateľ z Tunisu a už to spolu ťahajú 5 rok. On sem ísť nemôže kvôli vízam alebo čomu, tak ona tam chodíbuď na Nový rok alebo Veľkú Noc a potom cez leto, teraz tam už druhý rok pracuje ako delegátka CK, a aj keď nie je v tom istom meste ( asi 2,5 hod cesty) tak sa tam stretávajú. 😉

naty
6. srp 2009

Manžel byl z Brna, já kus od Jihlavy, viděli sme se o víkendech a teď spolu už 4 roky žijeme, takže to jde... 😀 ...když se chce, samozřejmě... 😔

ia.
6. srp 2009

slunicko a jaká je vzdálenost šumavy a jižních čech? pokud vím tak šumava zasahuje částečně do západních čech, ale taky do jižních.....

dianga
6. srp 2009

láska prekoná aj vzdialenosť...

petronuska
6. srp 2009

Ahojky, ja jsem z Moravy, ale zila jsem v Praze a muj pritel je z Irska. Vidali jsme se na par dni v mesici. Po 7 mesicich jsem se prestehovala za nim do Irl. Dohodli jsme se na tom, ze ja stejne nemam co ztratit. No a tedka tu jsem tretim rokem, koupili jsme si domecek a mame nadherneho chlapecka 🙂 Laska hory prenasi 😉
Tak pokud je to ten pravej, tak vzdalenost driv nebo pozdeji prekonate 😉

andelka
7. srp 2009

Jasně že to jde, když se chce. Můj brácha bydlel v Ostravě, našel si přítelkyni která bydlela u Mladé Boleslavi, asi 3 roky spolu měli vztah na dálku (viděli se na pár dní v měsíci, když jim to vyšlo kvůli práci), pak se sestěhovali a teď jsou 9 let manželé. Láska i hory přenáší, vždyť to známe, ne?
A já jsem taky měla kdysi vztah na dálku, ale to jsem byla ještě mladinká. Bydleli jsme od sebe asi 40km, vídali se o víkendech a prázdninách a vztah vydržel rok a půl a přišlo mi to normální, že spolu nejsme denně.

sisstin
7. srp 2009

slunicko.: my takhle fungujeme víc jak 5let...vidíme si každý druhý víkend+-, tudíž 14dní jsem sama, a pak jsme 2dny spolu 😉 až do porodu nám vše fungovalo výtečně, od porodu procházíme více méně lepšími a horšími obdobími....ale asi to není ani o té dálce, spíš o tom, že vyprchala prvotní zamilovanost( z mé strany) a je to prostě už jiné 😉

cuchre
7. srp 2009

da sa to, my sme s muzom tiez tak fungovali rok, potom som sa prestahovala k nemu. videli sme sa raz za dva tyzdne, aspon sme si boli vzacni :D

parisienne
7. srp 2009

Taky si myslím, že to může bez problémů fungovat - záleží jen na lidech. S manželem jsme to měli stejně - první rok a půl jsme se vídali o víkendech, pak se k sobě nastěhovali. Akorát si člověk musí uvědomit, že když někoho vidí jenom o víkendech třeba po dva roky, tak to neznamená, že už ho zná dva roky - rozhodně ho nezná ve většině každodenních situací, takže je dobré pak spolu zkusit třeba jenom bydlet, aby si člověk vyzkoušel, jak se mu s tím druhým každodenně žije. A pak až se vrhat do nějakých společných závazků jako třeba společná koupě bytu, svatba, miminko. Tím nechci říct, že když dva lidé spolu chodí na dálku a pak se třeba hned vezmou nebo hned mají dítě, že to nemůže vyjít. Jen chci říct, že si člověk na to musí být připravený, že bude třeba zjišťovat, že na té každodenní bázi je každý zvyklý na něco jiného. Taky samozřejmě nechci říct, že se to samé nemůže stát párům ze stejného města, kteří spolu chodili na schůzky sice i během týdne, pak se sestěhovali a mají problémy. Prostě je to o lidech a stejně jako každé jiné téma se to nedá dost dobře zobecňovat.

sisstin
7. srp 2009

parisienne: máš naprostou rpavdu, my na to ted bohužel doplácíme 😒

betka1
11. srp 2009

slunicko., ak vam to ma vydrzat, tak vzdialenost nebude prekazkou.

motylek
12. srp 2009

Já jsem s MM byla 7 let než jsme se vzali a cca první 4 roky našeho vztahu jsem bydlela v Praze a on v Brně. Pak jsem šla do Brna na VŠ a už jsem tu zůstala, takže to jde mít vztah na dálku.

majsan
12. srp 2009

ja som tiez bola na sk a muz bol vo svajciarsku predtym nez sme sa vzali.ja som bola cele tehotenstvo doma na sk a aj po porode do 10 mesiaca maleho a nas vstah sa len viac utuzil tak si myslim ze to ma zmysel ak sa dvaja naozaj lubia 😉

duska1122
13. srp 2009

ahoj my sme tiez byvali daleko od seba prvy rok sme sa vidali cez vikendy a druhy rok som sa prestahovala do trencina za nim no neviem ako by to klapalo keby sme nebyvali spolu, asi by som to vzdala lebo ja som dost ziarliva

majatob
16. srp 2009

ahojte, pridam svou trosku do mlyna 🙂
my jsme se seznamili na tabore, pak se behem 10 mesicu devetkrat videli a pri tom devatym rande me pozadal o ruku 😵 dva mesice na to jsem otehotnela, po porodu jsme se sestehovali na jedno misto, letos jsme se vzali a cekame druhe mimi. A nikdy bych nemenila, tech 250 nebo 300km mezi nama vztah posililo, nerikam, ze to nebylo tezky, ale dalo se to zvladnout a ted si uzivame kazdodenni souziti, ktery bylo ze zacatku nemozny 🙂

barmborka
16. srp 2009

Ahoj já jsem z Ostravy manžel byl z Jičína (od Rumcajze).Tři roky jsme si psali,občas se viděli,pak se přistěhoval,rok jsme spolu bydleli,po roce jsme se vzali a letos jsme spolu 16 let,takže já na vztah na dálku určitě nedám dopustit. 🙂 😉

henikav1
17. srp 2009

ahojte, my mame s manzelom uz niekolkorocnu lasku na dialku. Zijeme kazdy v inom state kvoli praci a dovolenky a niektore vikendy vzdy travime spolu. Zvysok casu fungujeme vdaka internetu a skypu. Chvalabohu letenky sa daju vychytit u nizkonakladovych spolocnosti za babku, tak ich plne vyuzivame. Jedneho casu som mala dojem, ze sme tam castejsie ako letusky spolocnosti 😀 😀

slunicko.
autor
19. srp 2009

Ahoj holky děkuji za podporu a a za to že midáváte naději že to má smysl.My budem spolu jak jen to bude možné a dál uvidíme,necháváme to mu volný průběh.Ale chtěly by jsme spolu zůstat a prožívat vše krásné co život nabýzí snad to vyjde. 🙂 🙂

atrami
19. srp 2009

slunicko,
má to zmysel.
Ja som sa s MM spoznala 24.10. 1998 videli sme sa len cez víkend. Internet, mobili sme nemali, písali sme si listy a volali každý deň. Za pol roka sme mali zásnuby a 23.10. 1999 sme sa zobrali. Ja som ostala bývať u rodičov on tiež. Málokto nášmu vzťahu dával šancu. Tento rok máme 10. výročie svadby, 3 deti .

henikav1
20. srp 2009

atrami, tiez pekny pribeh.
Ja by som teda nasu lasku, aj ked na dialku nevymenila za ziadnu inu, aj ked by sme radi boli spolu stale, neda sa hned, ale raz urcite ano. Vo vztahu na dialku je dolezite, aby si partnery navzajom doverovali.
slunicko urcite ma zmysel pestovat si lasku, ked si rozumiete, laska sa neda najst len tak na povel a tam kde si to prave zaziadas, tak vela stastia a trpezlivosti. Na dialku si budete vzacnejsi a kazda chvilka prezita s tvojim drahym Ti bude ako sviatok..

sisstin
20. srp 2009

holky, tady jde spíš o to, že když máte lásku na dálku a vidíte se málo..tak nemáte šanci toho partnera poznat, to člověk v podstatě nedělá nic jinýho, než že je v posteli a takový ty blbinky, co dělaj zamilovaný 😝 ...takže já doporučuju nejdřív spolu žít, než přijde dítě a tak 😉 já jsem totiž zjistila, když přišly reálné problémy, že jsme dost odlišný lidi ve spoustě věcech 😉 a docela se bojím toho, že spolu někdy do budoucnosti máme žít..asi to bude náročný 😕

henikav1
20. srp 2009

sisstin, jasne ze sa takto ludia spoznavaju dlhsie, ale neboj, aj na dialku ta mozu zasiahnut take problemy o ktorych by sa ti ani nesnivalo. Len to samozrejme ovela dlhsie trva. Myslim si, ze nasa laska na dialku je teda paradne odskusana, ale myslim si, ze keby sme uz mùohli byt spolu, bolo by to len lepsie

saska.t
21. srp 2009

Taka laska moze vydrzat som toho zivy priklad ale je to tazke, zila som v bratislave moj priatel v nemecku, rozdiel 1000 km, nevideli sme sa casto o to to bolo krajsie vzdy ked prisiel alebo ja som letela za nim... Po 4 rokoch chodenia som sa k nemu nastahovala, sme manzelia 3 roky a mame krasnu 13 mes. dcerku a super vztah. Co viac si mozem priat... 🙂 😉

anatanka
21. srp 2009

Taky si myslim, ze tohle neni zadna velka dalka.
Zatim mas vztah v zacatcich, tak bych to zas az tak neresila, sama uvidis, jak to casem bude.
Kdysi jsem mela vztah na dalku, ktery fungoval asi 2 roky, ale to byl opravdu vztah na dalku - on na Lanzarote, ja v Praze... Ale predtim jsme meli vztah uz asi rok, takze jsme se vice mene dobre znali. Paradoxne skoncil v dobe, kdy se on vratil do Cech a me to prestalo vyhovovat, na vztah na dalku a urcitou volnost jsem si hodne rychle zvykla. 😉

atrami
21. srp 2009

Keď to je ten pravý, je jedno ako dlho sa poznáte.
Kamarátka chodila s priateľom 3 roky, zobratí 7 rokov a mesiac rozvedení. ☹
Má nového priateľa a vraví že si dokázali viac povedať za pol roka ako za 10 rokov s manželom- ex.

sisstin
22. srp 2009

atrami: já si xlet myslela, že je to ten pravý 😉 a po porodu( víc jak po 5letech chození) jsem si uvědomila, že naše společné zájmy jsou fakt 0...jinak opravdu ten pravý je, je to skvělý táta, postará se o nás finančně, je moc šikovný atd.atd., ale jaksi ta komunikace je velmi bídná 😒 i když v poslední době se to snažíme zlepšit...ale jak psala anatanka, člověk si na tu "svobodu" strašně zvykne, a pak je fakt těžký najednou žít s někým, s kým nejsme zvyklé žít..a nastávají konflikty kvůli vyloženým blbostem 😕 my spolu ještě tak 2roky žít nebudeme, ale fakt se toho už dopředu bojím, jak to pak zkloubíme 😔 udržet rodinu chci, pořád ho mám ráda, i když už nejsem zamilovaná, vím, že je pro mě z praktické stránky opravdu ideální...ale mám obavy, že náš vztah bude jak manželství po 40letech, kdy se dva spolu už téměř nebaví 😒

je to těžký, určitě i vztahy na dálku můžou být bezproblémové..ale riziko je v tom, že si člověk uvědomí, že to možná není až tak ten pravý po x letech, přičemž při společném žití by na to přišel třeba za 6m 😒

slunicko.
autor
25. srp 2009

Poradtě jak se to zvládat když je vám smutno a hlavně,jak důvěřovat že je ten partner věrný?Mám za sebou bolestivé vztahy,tak je to trochu horší u mně s tou důvěrou.Je pravda,že se na sebe těšíme,když přijede je 120km ode mně.Snad to překonám a budu se těšit z toho co ted je? 🙂

consti
25. srp 2009

slunicko to víš, že to jde. Já jsem z jižní Moravy, manžel ze středních Čech 😉 . Pět let nás dělila vzdálenost 300km, ale vše se dá zvládnout 😉 ! Díky škole jsme měli vztah na dálku ještě rok po svatbě, ale dnes už spolu dávno bydlíme a vše je v pohodě. Navíc jižní Čechy a Šumava nejdou snad tak daleko 😉 . Smutek časem opadne a zvykneš si na vídání jednou za čas, alespoň u mě to bylo nejhorší na začátku, tak ten první rok. A co se týká nevěry, musíte si prostě věřit. Nevěrný ti může být i partner, co bydlí ve vedlejší ulici, i když těch příležitostí má asi míň 😀 .

saska.t
25. srp 2009

slunicko je to o dovere, tiez som nevedela co robi s kym je spojovaly nas len sms a telefonaty, tiez nevedel co robim a s kym som, jednoducho sa tym nesmies uzierat inak sa zblaznis a vztah mozes zabalit 😉

slunicko.
autor
30. srp 2009

Saska já vím že se tím nesmím užírat jinak ho zabiji ten vztah,ale je to docela těžký je to můj první vztah na dálku a já mám strach že mi bude ubližovat.Že tam někdo bude a já budu tady chápeš mám zaa sebou dost bolestivý vztahy tak asi proto se tolik bojím?? ☹