Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

mamartinka
4. kvě 2012

@terioza1 Krasna Eliska a krasne meno ste vybrali.Blahozelam a vela zdravicka prajem.

bambul7
4. kvě 2012

@isabellaa tak ja by som dalsi taky zazitok nerada.. dvakrat stacilo... mikropotrat je to tiez uz druhy, ale tak.. otrasiem sa. co uz..
alchemilku mozes s clostilom. ale pi ju iba do ovulacie, potom je uz viac skodliva ako uzitocna..

mijadave
4. kvě 2012

@bambul7 moja, to ma mrzi ☹ v tabulke opravene... 😒 co sa tyka mojho grafu, uz to neriesim... o tych kvapkach som pocula, no uz nejdem nic skusat... soju beriem len preto, ze mi este ostala, tak z skoda vyhodit... 😉 ked ju doberiem, koncim.... 😉
@kacule34 no tehu urcite nie som... mne sa zda, ze ovu bola, lebo som mala aj ovu bolesti... aj ovu testik pozitivny... mozno si to len BT nevsimla, nebolo by to prvy raz 😀 ale to nevadi, z toho sa nestriela 😉 zivot ide dalej, tutumutu si uz len uzivame, je to fajn, ked si nemusime davat pozor... 😉 a mozno sa raz zadari 😉
@terioza1 ahoj mamina, Eliska je nadherna 😉
@mucha11 v tabulke opravene 😉

isabellaa
4. kvě 2012

@bambul7
sama neviem ako by som na to reagovala ☹ , ale urcite by to mnou poriadne zatocilo, predsa len mas ducha a potom nic 😒
Ja uz som sa na 100per. rozhodla, ze testovat budem az ked mi bude meskat mrcha tak 4, 5 dni, nema to zmysel, potom to sklamamnie a mat zly den z toho, byt podrazdena, ze to zase nevyslo..., ostava nam len pozitivne mysliet a verit v lepsi zaciatok a este lepsi koniec 🙂 raz to musi prist!

majushkab
4. kvě 2012

@terioza1 bože nádherna je princeznička mala želám vám vela šťastia a hlavne zdravia nech vam robi len samu radosť🙂

lorreine
4. kvě 2012

@milacik3 Mrzí ma, že máš takú nízku hladinu hCG, ale je naozaj možné, že uhniezďovanie prebehlo iba nedávno...ťažko povedať. Ale trochu ma zaráža, že Ti doktor povedal, že nemáš brať nič okrem listovky...on má asi prístup, aby to prebehlo prirodzene...ak sa udrží, tak sa udrží a keď nie, tak nie...Ono vieš, pokiaľ to nieje prosperujúce tehotenstvo, tak príroda to zariadi sama. A ani ukážkové stúpanie hCG nieje záruka. Mne minulý rok stúpalo "tabuľkovo" a zrazu krvácanie a bolo po všetkom. Drž sa.

bambul7
4. kvě 2012

@mijadave ja som citala na jednej stranke, kde dr. vysvetloval grafy BT, ze pri znizenej a zvysenej cinnosti stitnej zlazy sa to ukaze aj na grafe. a sice, ze ma niekto stale vysoke teploty, alebo naopak, teploty ani v lutealke nevyskocia... 😕
tie kvapky su skor na upravu cyklu. nie ako nahrada nejakeho clostilu. to bude asi daco pre mna, ak sa, nedajboze, nezadari...

bambul7
4. kvě 2012

@milacik3 ja som to tu uz spominala... ze testy ohladne sytosti nie su spolahlive... a co sa tyka hcG, obvykle na zistenie prosperity tehotenstva sa robi tzv. beta hcg dynamika. kazdy druhy den aspon dvakrat, lepsie trikrat po sebe... hcG sice vysoke nemas, ale uvidis. mozno ti len pomaly stupa. ako som spominala, tak mne ani stupajuce nepomohlo. babatko bolo 2tyzdne bez akcie srdiecka, plod sa rozkladal a hcG mi stupalo aj tak... este aj v den kyretu. u teba to moze byt opacne, ze buduci tyzden budu krasne hodnoty. Vies.. znie to kruto, ale priroda proste obcas robi to, co robi. a je lepsie, ako keby to malo skoncit niekedy neskor... aj ked, samozrejme ti zelam len dobre spravicky...

mijadave
4. kvě 2012

@lorreine ahoooooooooj, ako sa mas? 😉
@bambul7 ja som po clostile uz nemala problem s cyklom, ja som podla dr ok, aj mm, cize nevieme, kde je problem... nevadi, zivot ide dalej... urcite uz nejdem nic kupovat... aj ovu testy ak mi uz dojdu, nebudem kupovat nove a rovnako tehu testiky.... soju doberiem a koniec... no v kutiku duse dufam, ze sa to este podari 😉

bambul7
4. kvě 2012

@isabellaa tak cloveka to zamrzi, ale proste ides dalej... horsi bol ten MA z leta. z toho som sa spamatavala strasne , strasne vela mesiacov...
ja testovat musim skor, kedze v tehu budem musiet prejst z liekov na riedenie krvi na injekcie. okrem toho, bude mi musiet doki spravit krv, aby zistil, ci ten progesteron treba alebo nie doplnat, kedze u mna ide v podstate o habitualne potracanie... 😔
@mijadave chapem, naozaj 🙂 A drzim palceky. u mna je to jasne, bez clostilu neovulujem, cize to bude este na dlho, ak by sa nepodarilo tento cyklus..

mijadave
4. kvě 2012

@bambul7 dakujem moja, mrzi ma to, ze mas take problemy, prajem Ti z celeho srdiecka, nech cim skor drzis v naruci vytuzene drobciatko 😉

milacik3
4. kvě 2012

@lorreine dakujem ti...ja neviem preco to spravila...ale bolo jej divne ze mam tak malo tak povedala ze sa uvidi ci pride MS alebo nie...asi mas pravdu ako tvrdis ze to chce prirodzene...no uvidim co sa stane...ani mne sa to nepaci ze je nizka hladina ☹ co uz...

milacik3
4. kvě 2012

@bambul7 dakujem ja viem ze mas pravd...i tak som trocha smutna ze to takto je...ale uvidim no nic nenarobim..stavaju sa vseliake veci...
viem ze si to spominala ty si si prezila teda svoje 😢

mijadave
4. kvě 2012

@milacik3 moja, tiez som si presla potratmi 3x, nie je to ziadna slava... ja som o babo prisla v 6tt a v 10 a 11tt, tak nejak, uz si to dobre nepamatam, snazim sa to vymazat, nemysliet na to, bolo to uz davno, hoci rany na srdiecku ostali.... nie je to lahke tym prechadzat... ale u Teba este nie je nic stratene.... 😉 este sa to moze na dobre obratit 😉

milacik3
4. kvě 2012

@mijadave tak mne to nepotvrdila takze...by som ,,o nic asi neprisla,, Tomu verimm ze na toto sa neda abudnut to ako kebyy kusok z teba odisiel ☹ to musi byt priserný pocit...je smutne ze take veci sa stavaju....Ale na druhej strane asi to ma svoje dvovody preco to tak je... 😒
dufam ze sa ti podari dalsie babetko 🙂 drzim palceky

mijadave
4. kvě 2012

@milacik3 je to pravda, je to akoby kusok z Teba odisiel, akoby z Teba cast zrazu chybala.... 😒 je to smutne, no na druhej strane z 5 tehu sa predsa len dve podarili... takze aj ked by tretie neprislo, no co, mozem byt rada, ze mam aspon tieto dve krasne a zdrave deti... aj ked aj pri dcere sme bojovali az do 14-15tt som krvacala... 😒 prajem Ti, nech je to tehu a nech pekne hcg rastie a vsetko je ok 😉

lorreine
4. kvě 2012

@mijadave Ahoj Janka 🙂! Mam sa celkom fajn, nejak to strasne uteka, uz zacinam 26 tt. Ale vsetko je v pohode, citim sa dobre a tesime na Dianku 🙂. A Ty ako? Manzel v pohode, deturence zdrave?

govinda
5. kvě 2012

@bambul7 no mmňa teraz tiež vystrašili lekári, čo sa týka hcg a usg 😒 . Ja som v piatok pred týždňom bola na krv na hcg - 2600, v pondelok - 5700 - ale tu lekár na usg nevidel nič, povedal, že vačok vidí v maternici, ale je deformovaný a že pri takom vysokom hcg by som mala mať už aj srdiečko, takže asi nič z toho, al potom som bola na krv ešte raz - v stredu - hcg 11900. Vo štvrtok môj lekár nerobil, tak mi robil usg iný lekár, ten mi povedal, že fazuľka je tam, usg stanovil tehu na 5tt+2 - hovoril, že usg nezodpovedá hcg, tak neviem teda, ale zatiaľ sa vytešujem z fazuľlky.
V pondelok mal vačok 9 mm a vo štvrtok 14 mm, tak vraj by to malo byť dobre, že rastie aj vačok a aj hcg rastie, tak ja dúfam, že to bude dobré 😉
A inak, ja ani netuším, kedy som mala ovu presne, tak si ani neviem, povedať, či mám príliš vysokké hcg alebo nie: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

govinda
5. kvě 2012

@mijadave môžeš ma prehodiť do tehu tabulčky, ja teda dúfam, že všetko dobre pôjde. Ale tneotehotnela som vďaka clostilu, bola som 3. cyklus bez clostilu, ale na druhej strane, brala som prvý mesiac parlodel, tak neviem, čo zabralo 😀

isabellaa
5. kvě 2012

@govinda ahoj, co je a naco je parlodel? nieco ako clostil?

govinda
5. kvě 2012

@isabellaa parlodel je na zvýšený prolaktín. Ja som ho síce nemala nejako veľmi zvýšený, ale na hranici, tak či nepomohlo práve to, neviem 😒

na internete je o tom mnoho článkov. napr. http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
Parlodel znižuje prolaktín, na to sa vlasnte predpisuje.

isabellaa
5. kvě 2012

baby, tak dnes som zacala 2.cyklus s clostilom, drzte palce 😉

iinka
5. kvě 2012

@govinda díky za článok🙂...patrím k tým čo berú parlodel plus majú PCO

govinda
5. kvě 2012

@iinka aj ja moja, 😉 Brala som aj clostil, teraz parlodel 😉

iinka
5. kvě 2012

@govinda ja beriem parlodel cca rok a pol, a vždy ked idem na kontrolu je prolaktín zvýšnení☹ a clostil teraz momentálne neberiem prvýkrát a už mi ho vraj ani dat nemôže, lebo už dosť som ho brala, ...a fuuuuurt nič...☹

govinda
5. kvě 2012

@iinka no ja som ho brala teraz prvýkrát, teda prvý mesiac, tak neviem.Clostil som už aj ja brala dosť, ten mi síce zabral na ovu pekne, ale tehu z toho nebolo. Prvýkrát, keď som bola tehu, tiež bez clostilu, ale o bábo som v 6tt prišla, preto sa teraz bojím, či toto už dopadne lepšie.

iinka
5. kvě 2012

@govinda určite ááááno, držím palce🙂

mijadave
5. kvě 2012

@govinda super, rada Ta prehodim 😉
@lorreine teda, to leti 😉 ja sa mam celkom fajn, mm znova pocuva a deti su zdrave a robia radost 😉 v novej praci je celkom fajn, tak este keby sa to babo zadarilo... len moja BT je nejaka divna, no uz to neriesim, dnes som si kupila novy teplomer, lebo sa mi zda divne tolko dni rovnaka BT... http://www.fertilityfriend.com/home/mijadave ale to som zacala merat, lebo sa mi nejako zas rozhasili cykly 😠 a to som tento cyklus brala aj soju... no co, raz za cas anovulak sa nic nedeje 😉

mijadave
5. kvě 2012
govinda
5. kvě 2012

@mijadave moja, mne sa podľa poslednej mrchy nedá ani náhodou určiť TP, lebo podľa usg ozaj som max. v 6tt 😀 Ale pekne to v tej tabulečke vyzerá moja ;)