Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mataharyy
24. únor 2010

A neveřejně řekla něco kloudného?? 😕 Takže plášť v podobě pediatra?
Hm, tak to tam nepůjdu, já tam dítě, ani svoje ani jiné nevezmu, jak říkám, vždy jsou z nás králíci...
Jen tak malej je zdravej a všechno, ale občas když leze nebo ho zvedám tak v něm tak křupe, si nějak nedovedu představit, že bych s ním prováděla něco podobného... Já jsem hapr na pohybovej aparát a byla bych ráda aby mé děti některé věci nedědili po mě 😒
Ona paní Sudíková asi teď hledá kde koho, kdo by se jí pod ty její metody podepsal... Ona má totiž dost "problémů" i s tím delfínkováním, nebo co to je... Asociace se o tom tedy vyjadřuje jako o mučení... Tak nějak ta paní ve mě důvěru nebudí ať o ní hledám cokoliv... 😒

paveljanik
24. únor 2010

Neveřejně jsem s ní odmítl komunikovat, neměl bych na to žaludek. Pediatr nejsem jen fyzitoterapeut🙂))) Ona asociaci neuznává, stejěn jako její následovníci neuznávají ani lékaře☹

mataharyy
24. únor 2010

Prej jenom, to je mé nejoblíbenější a hlavně nejnavštěvovanější lékařské odvětví 😀 To chápu já si nejsem jistá že neveřejně bych jí jednu nenatáhla... 😖 Já mám taky na některé lékaře svůj názor, ale když mi deset, z deseti doktorů řekne že je to špatné, tak se nad tím minimálně zamyslím 😠 Můj krátkej pobyt na zdrávce ze mě nedělá experta, ale myslím že od porodu jsem se toho naučila víc jak za celej život a tohle je fakt děs... Když vidím jak ty děti létají vzducham milimetr nad podlahou je mi zle a v hlavě mi létají "os" všeho druhu a těm chudákům mrňavejm asi taky... ☹

paveljanik
24. únor 2010

Tvrdí, že mají mezi sebou lékaře, kteří létají, a to jim asi stačí☹

paulla
24. únor 2010

Mě zajímá, kdy už konečně nějaký jejich lékař vystoupí veřejně. Nebo jsem něco propásla?

paveljanik
24. únor 2010

kdo ví 😲 Musíme sledovat a čekat... zatím jsem taky nic neslyšel ani neviděl☹

lulii
24. únor 2010

Pavle, oni dokázali zblbnout i nějakýho doktora, který chodí na létání? 😲

mataharyy
24. únor 2010

Zatím nikdo veřejně nic neprezentoval... Na jedné diskusi se psalo že jedna fyzioterapeutka právě také lítá, ale že se bojí veřejně vyjádřit, protože nechápající společnost je proti létání zaujatá a díky svému podvědomému strachu z něčeho nového nedává možnost pro prezentaci této metody, která je jak pro rodiče tak pro dítě v mnoha směrech prospěšná...
Můj dotaz v čem se nějak vypařil v zápalu boje zastánci VS. odpůrci... Takže jsem se zase nic nedověděla, proč mě to nepřekvapuje? 😎

paveljanik
24. únor 2010

no já nevím, zatím se ještě žádný veřejně nepřiznal...bohužel asi mají strach ,že by je lynčovali, což sice vypadá dost pravděpodobně a tím jim to nahrává do karet, protože budou tvrdit, doktoři s námi souhlasí ale veřejně se nemohou vyjádřit, protože by je to ohrozilo☹

paulla
24. únor 2010

pokud si stojí za svou pravdou, tak ať se za ní bijí...asi to nebude tak horké...myslím že sami neví jak to obhájit...

lulii
24. únor 2010

Tak to je teda fakt vrchol.
Napadlo mě, že když je nějaká novinka, tak je kolem toho takový reklamy a takovej humbuk, viz chodit na plavání s dětma, dneska chodí skoro každý. Když je tohle podle nich tak prospěšné pro miminka, proč se to taky nerozšířilo, proč nezaučila další lektorky a postupně se lítání nedělá všude jako to plavání? Přece "jdeš s tím ven" když je to tak prospěšný a o to víc na tom můžeš vydělat, ne?

Proč to ona teda tak tajila? Vždyť tohle přeci je nějak moc nápadný, že to asi nebude tak prospěšný jak p. Sudíková říká, proto se to zřejmě musí tajit, ne? Prostě nechápu to, že to ty maminky nenapadlo, takováhle věc. Když je prostě něco prospěšnýho, vytrubuješ to do celýho světa, ať to je teda prospěšný všem, netajím dobrou věc 😒

mataharyy
24. únor 2010

V čem je to může ohrozit, pokud mají pádnou a podloženou argumentaci, tak by nás jako odpůrce mohli poslta do háje a nebyl by důvod aby se báli. Pokud nemají nic podloženého, tak asi ano, lynčovali by je, za to že se nechali zblbnout někým kdo si vystavěl vlastní pravdu... Nebo ne?? 😕
Tak jsem li přesvědčená že dělám správně tak nenechám lidi aby mi mou pravdu takhle očerňovali 🙄

paveljanik
24. únor 2010

Baby z BC mě seřerou, ale okopíroval jsem si jeden příspěvek, protože dávat sem odkaz, akorát Vás donutím tam jít a číst si ty jejich proti bíloplášťovské řeči🙂

Shaula napsal:
A jestli jsou i lékaři, kteří létání schvalují, tak by měli vystoupit veřejně. Pod svým jménem, se svou odbornou autoritou a říct ANO, LÉTÁNÍ JE PROSPĚŠNÉ A NEŠKODÍ. Zatím jsem žádnou takovou reakci nezaznamenala.

xxxxx: komentuje:
mozna proto, ze tato spolecnost, aspon po tom honu na carodejnice, jeste neni "zrala" na to, aby nekdo odborny s jinym nazorem vystoupil oficialne.

ale to je fuk. znam nekoho, kdo by zapadal do teto "skatulky" - lepe receno se svym ditetem leta a je to fyzioterapeutka, ale asi nema cas a ani zajem na tom, aby se na ni nekdo vrhl a pranyroval. je na MD a venuje se svym detem nez aby bojovala s vetrnymi mlyny.

A je to tady...za chvíli to bude veřejné☹ NEVYSTOUPÍ, PROTOŽE BYCHOM JE SEŽRALI☹

mataharyy
24. únor 2010

Pavle, hádám plaváček?? Tam jsem se taky marně snažila doptat a nic a toto jsem tam četla 🙂
Jenže to je alibismus...
Pokud tedy jsou lékaři (dle jejich slov není jen jeden) kteří toto provozují, tak by měli naopak udělat pakt proti těm co to odsuzují... Bylo by to na znalostní úrovni, mohli by debatovat a dojít k nějakému konci...
Jenže ono mlžení, které oni vytvářejí holt lidi vede ke spekulacím... Nevím čemu se tak strašně diví, když odsuzujou reportáž čt, tak ať udělají nějakou besedu, nebo něco takového a tam to ukáží a popíší, řeknou v čem je přínos v čem riziko (i oni musí nějaké přiznat, protože vše má svá rizika...) a každý si k tomu pak zaujme postoj, někdo negativní někdo kladný a jiní vzdají tento hon... Ale budou li mlčet, tak v lidech budou vyvolávat ještě větší hladovost po jejich krcích a oni nás budou stále odsuzovat že nejsme připravení to pochopit. Ono je to spíš tak že oni nejsou připravení nám to objasnit 🙄

paveljanik
24. únor 2010

Mataharyy. text je okopčen z babycafe, na plaváčku diskusi stopli.

Alibismus to je, sice sudíková stále opakuje, ať někdo příjde na její přednášku, že mu vše poví, ale žádný rozumný člověk tam nepůjde a lékaři nemají čas chodit po kurzech a hlavně to nespl%nuje to co lékaři chtějí. Chtějí vyjádření v čem to prospívá a co namítne proti jmenovaným rizikům, jenže oni tato rizika neuznávají, takže by to byla ztráta času chodit na její kurzy☹

paveljanik
24. únor 2010

Příspěvek na babycafe o prospěšnosti létání:

Zaslal: ne 07. únor, 2010 19:25 Předmět: Citovat
Prospěšné to je v mnoha ohledech - dítě si trénuje svalstvo, nebojí se, je ohebnější a lépe zvládá později různé pády, otuží se (létá vždy nahé), utvrzuje to vazbu a důvěru mězi dítětem a rodičem, pomáhá proti kojenecké strnulosti, dítě při některých cvicích krásně prdí a rozhýbe si střeva a asi i další věci, které si teď z hlavy nevybavím. Naopak nevím o jediném důvodu, proč by to vadit mělo, ale já taky nevím vše, že jo..

mataharyy
24. únor 2010

Tak na plaváčku bylo něco podobného... Vím že to stopli právě proto jsem psala mail a nič... 😝
Já bych tam šla, aby mi to pověděla, ale bez dítěte a chtěla bych slyšet něco kloudného, ne že je to proti prdíkům, to je teplá koupel taky 😝 a myslím že kojenecká strnulost se dá taky odstranit jináč, my jsem dělali doma tak dlouho pacičky, až prostě povolil 😎 . No k té důvěře se nevyjadřuji, zas by mě popadl amok... Tak mám dojem že by to byl ztracenej čas... Ona na dotaz o rikiku odvětí nejsou a bude... Myslím že i ta asociace jí zvala několikrát k podání vysvětlení a obhajobě její práce, jenže se dostavila snad jen jednou a to z ní koudné slovo nevypadlo... Tak to je pak těžké se s nima o něčem bavit...
Ale nejsem doktor, tak bych se třeba alespoň mohla dovědět čím přesvědčí rodiče aby mávali s dítětem jak s praporkem na prvního máje... 😨
Ty jako fyzioterapeut, v čem vidíš největší problém u tohoto kurzu? 😕 Jsem zatím měla tu čest se o tom bavit "jen" s pediatrama 😉

paveljanik
24. únor 2010

Tak když pominu nebezpečí úrazu, tak rozhoděn envhodná zátěž na klouby, nefyziologické zatížení při veškerých těch šílených pohybech. Zatížení mozku při visu hlavou dolů a přetížení při houpání. Přetížení krčních páteře ... svalstvo ještě neumí správně pracovat a poloha ve visu za končetiny rozhodně není fyziologická .... bohužel poškození kloubů i svalů může být miniaturní .. tzv.mikrotraumata, která se neprojeví hned ale až po mnoha letech, ale to oni prostě neuznávají, respektive nehccou uznat.

mataharyy
24. únor 2010

Já bych toto zacházení nepřežila 😲 Pozůstatky mé páteře by asi odešli do věčných lovišť 😀
No když jsem koukala na to video, nevím přesně které to bylo, tak tam říkali že klouby nejsou v rotaci a zrovna tam provozovali ten kolotoč za nohy, tak jsem si říkala že buď já nebo oni nevědí co je rotace 😝
Mikrotraumata, tím je myšleno trhání svalové blány, nebo co to je a ničení kloubního vaziva? Takže to v pozdějším věku může vést k problémům s ploténkama a selhávání kloubů, třeba že takové létající miminko v dospělosti bude mít takovej třes v rukou a bude mít tak zhuntované zápěstí že pořádně ani neškrtně zápalkou?? Jsem blondýna potřebuji si to ujasnit 😉

lantana
24. únor 2010

Prostě je to 100% prospěšné (odstranění plynatosti fakt věřím), ale pochopitelné jen pro někoho a vypadá to jinak natočené a jinak v reálu.

Bližší informace, tím méně podrobnosti se nezveřejňují, aby to někdo neprováděl bez kurzu (ze stejného důvodu zřejmě nelze zveřejnit nic o původu "létání", z čeho vychází - protože paní magistra to nevymyslela -, a proč vůbec bylo nutné ho upravovat!). Ani rodiče (alespoň já jsem to nenašla) konkrétně neuvedli, kde se o "létání" informovali, ačkoliv tvrdili, že by s dítětem nic předem "neprověřeného" neabsolvovali. Spoléhá se zřejmě na "slovo" paní Kolářové - Sudíkové.

Kdo nechápe propojení nepochopí nic a kdo chápe - věří - nepochybuje. + ta správná "struna" (omyly bílých plášťů), pocit vyjímečnosti, vyčnívat nad stádem (- teď zřejmě navíc něco jako "partyzánská činnost", "my děláme pro svoje děti to nejlepší, jen po svém a "oni" po nás jdou, jen proto, že a) nám nerozumí, b) slepě poslouchají autority, c) nevědí co znamená "svoboda"...)

Můj závěr: prostě to vypadá "sektoidně", nemohu si pomoct.

😠

shaula
24. únor 2010

Lantana - bezvadné shrnutí 😉

mataharyy
24. únor 2010

lantana: původ je z ruska, tam se to spojuje nejčastěji s ménem p. Charchovsky (doufám že jsem to napsala dobře to jméno), nevím jestl je on první kdo to vymyslel nebo to převzal, každopádně jeho práce... To je pořteníčko, mi naskočila husí kůže snad i na jazyku 😀 Když si ho zkusíš vygooglovat, tak určitě pochopíš proč bylo nutné cvičení upravovat... Protože to původní by asi neukecala... 😉 😝 🙄

lulii
24. únor 2010

lantana, na mě to taky tak působí, vymytí mozku a finito. Ovečky!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

paveljanik
24. únor 2010

maty ... zápěstí zhuntované mít nebude, protože z toho co jsem viděl je drží až za zápěstím, takže v této poloze trpí lokty a ramena. Mikrotraumata jsou miniaturní trhlinky ať již ve svalech, šlachách či vazech. Postupně se trhlinky spojují a tím se zvětšují. U kloubů pak v pozdější věku může dojít k rozvolnění kloubu, který je pak držen jen svalovou složkou místo vazů a tím jsou svaly namáhány a dochází k nadměrnému namáhání i kloubních ploch a opotřebení kloubní chrupavky. Těch poškozenéí může být spousta, ve své podstatě samo o sobě to nemusí propuknout v nic, ale v kobinaci s pozdějším zatížením a stylem života populace je větší riziko poškození zdraví. Zjednodušeně lze říct, že všichni jednou budeme mít potíže s klouby, zády a podobně, ať už jsme létali či nikoli, je reálné riziko, že u létačů to může být dřív a horší, ale samozřejmě taky nemusí. Přesto riziko, které tady existuje úraz, mozek, klouby) je až příliš velké k poměru, že pozitivní přínos je veškerý žádný .... možná to nezní příliš srozumitelněm ale nejsem zvyklý na vysvětlování, stydím se za to🙂))

lantana
24. únor 2010

Shaula: je to vztek a bezmoc. Je-li to o "sektářské manipulaci", tím hůř. Proti člověku, který něčemu takovému uvěřil a "propadl" do té míry, že se rozhodl to šířit a prezentovat jako dobro, se hůře "bojuje".

Jak je v tom "věřit" a "cítit" (prostupovat, propojovat apod.), vždy se najdou takoví co budou věřit a tím pádem i cítit a tím méně připouštět, že nějaká součást té víry a pocitů může mít i negativní dopady. Ten, kdo je schopen případné negativní dopady vidět, totiž dozajista NEVĚŘÍ a, možná něco jiného ano, ale TO PRAVÉ, určitě necítí - proto (pro hypotetického věřícího) nemůže rozumět, vědět, mýlí se...

Ach jo... 🙄 😠

mataharyy
24. únor 2010

pavle, za co?? Bych se měla stydět já za své IQ, ale je to vcelku jasný. Hlavně že jsem došli k závěru že mínus převažuje, plusů jsem moc nenašli, takže můžu s klidným svšdomím prohlásit že ti co si nedají říct naší vzdělanou oplášťovanou ( 😀 ) veřejností, jsou prostě buď naprosto .... nebo mají mlhu na mozku 🙂
Tedy ne že by mi s ohledem na ty děti bylo lépe, ale už nemám takovej dojem že jsem nespravedlivá 😅

Jen tak trochu mimo by mě zajímalo kolik lidí na těchto kurzech má co dočinění s Waldorfskou školou (a že se klidně vsadím že tam nebude jen jeden...), protože ty jednají/komunikují naprosto stejně 😠

lantana
24. únor 2010

mataharyy: co vím, tak v TV paní magistra osobně nezpochybnitelně, uváděla rusko a Annu Gorčinu (nevím zda je to jméno přesně, teď se mi to nechce hledat), Charchovského nezmiňovala, to jsem se dočetla jen v diskusích. Místo "o původu", jsem měla napsat "o historii" - prostě v TV neřekla v podstatě nic.
Zřejmě z manipulace tohoto typu s dětmi měla dobrý pocit, ale zase ne tak dobrý, že si to upravila, zkusila si to, propojila se, začala si věřit, nazvala to "létání" a šla to šířit?
Viděla to jednou, nebo to studovala léta? Tohle všechno už mohlo (mělo) zaznít. Zatím víme, že si nepotřebuje vést statistiky, je si jistá, že všechny "létané" děti jsou zdravé či zdravější a v souvislosti s tím, že se to dostalo na veřejnost, se mluví o cíleném útoku na její osobu, ale "karty na stole" nějak nemáme... 😒

mataharyy
24. únor 2010

Ano ona to přebrala od porodní asistentky, ale když jsem to hldala a i se bavila s mámou, tak je to "doména" Charchovského, takovédle věci, jedni lidi (z ruska) to taky cvičili to jsem to viděla prvně a čučela jsem jak puk a ty to taky uváděli ve spojení s ním. On je asi tamnější přeborník na teror... 😒 Má jiné metody zocelování... 😲

mataharyy
24. únor 2010

Jináč nevím, ale nemohla to studovat léta, protože ona sama říkala že to před osmi lety viděla, naučila se to a provozuje dále a tady to provozuje těch cca 7-8 let, takže spíš to jednou viděla a bylo 😠

lantana
24. únor 2010

mataharyy : já jsem četla, že snad má něco i s tím "delfinkováním"...

Na tohle já fakt nemám: tak málo mateřského instinktu, žaludek, nervy, ani dostatek "víry"....DÍKY BOHU!

Dobrou noc, (jdu si ještě trošku zlepšit náladu na diskusi o zlaté Sáblíkové)