Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

beruska2x
3. čer 2010

do blazince?? v USA takovi lidetravi zbytek zivota ve vezeni 🙄

erikasadek
3. čer 2010

ja sa ku tejto teme uz nebudem vyjarovat , otvara sa mi nozik vo vrecku ked vidim tie videa, chvalabohu , je to len ruzsko ceskoslovenska moda dalej s ato uz lahko nedostane; 😠

jedno poviem vsetky matky ktore to prakt 😠 izuju , denno denne ako trest sa nohy a lietat , s nimi aspon 5 minut denne dookola uvidime co by povedali po prvej seanci. 😠

mampocit 😠 ze keby to robili vo vazniciach tak by hned to bolo povazovane za neludske tyranie ludi..
ale chudaci deti, nemozu hovorit co prezivaju a ich prava su stale porusovane;. v mene, sialenstva niektorych matiek.. 😠

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bibione
3. čer 2010

pozrite si niekto aj toto forum: http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=57&t=97... tam normalne diskusie ohladne tychto noviniek,ako je lietanie babatiek,ci plavanie atd...a hlavne,su tam dva nazory,.,nielen jeden a nikto sa tam neodsudzuje 😉

mywiel
3. čer 2010

Niektori rodicia sa doma asi nudia mali by si radsej kupit nejaké zvieratko... 🙄 Ale toto je nic oproti tomu videu s tou instruktorkou ktora to predvadza s handrovou babikou. 😠

https://www.youtube.com/watch?v=1DNv2H2oUBU
mywiel
3. čer 2010

Akoze dobre sranda ale nech mu neprasti hlavu o tu postel... 🙄

https://www.youtube.com/watch?v=yziOxBFyjCo
bibione
3. čer 2010

co bolo zase take strasne na tomto videu 😅

bibione
3. čer 2010

jemu sa to evidentne velmi lubilo 😝 no len bacha na tie rohy u postele

mywiel
3. čer 2010

Ved vravim ze dobre vacsie dieta akoze sranda ale ta postel je nebezpecne blizko a nehoda sa rychlo pritrafi ja by som nedovolila ani toto nie to este s novorodencami a niekolko mesacnymi detmi. 😖 😲

ined77
3. čer 2010

ahojky 😅 ...nedá mi to 😅

jistojistě(aspoň pevně věřím 😅 )se řadím mezi většinu normálních maminek,které nad hlavou točí maximálně prachovkou..ano,''létání'' miminek mi nepřijde normální ani co by se za nehet miminka vešlo a tím míň jejich rodiče 🙄 .
neskutečné co už dokážou lidi vymyslet a hlavně!!!že jim to někdo sežere 😠 .
chce se mi jen říct...milé maminky,věnujte se dítěti,rodině,manželovi a pokud čas zbyde svým koníčkům,ale proboha...jděte raději gruntovat než točit svým nejdražším pokladem nad hlavou 😠 ....nedivila bych se kdyby jednou,až se vaše dítko dozví co jste s ním dělali zatočili oni s vámi 😝 😉 .dámy ,myslete prosím hlavou 😉 ...a pokud se nudíte,dělejte něco smysluplného 😅 .

datkova 🙂 ...ani já v mojem okolí nepoznám miminko které by lezlo v šesti měsících 😉 😀 ...náš prcek začal lézt na začátku osmého měsíce,na konci osmého se postavil.čtyři měsíce obcházel nábytek a sám se pustil a začal chodit ve třinácti měsících😉.cvičili jsme čtyři měsíce vojtovku a podle naší terapeutky je skutečně lození důležité...navíc...čím déle tím lépe 🙂.
ale vy máte ještě čas 🙂

bibione
3. čer 2010

ined77: no mala by si vidiet mojho 🙂 moj stvornozkuje uz mesiac 😀

ined77
3. čer 2010

bibione 🙂 ..tak to klobouk dolů..to je asi raritka 😉 😉 .zkrátka rychlík 🙂 .ale stále myslím,že většina dětí začíná později a proto mám za to,že nějak urychlovat nebo se snažit podpořit v lezení u tak malého mimíska je celkem zbytečné 😉 .musí si na to dojít samo 😉.

silvia.t
3. čer 2010

videla som to video na čt ☹ ☹ ☹ ☹ ako tie babatka plakali,chudatka ☹
tak zeny co to praktizuju nie su matky ale obludy kt.tyraju vlastne dieta...psychopatky...a ta zena co s tym prisla Blanka neviem aka nie je v poriadku,toto by zdravy clovek nepropagoval,nechapem ako matky mozu doverovat takej to osobe...viac ako skusenemu neurologovi ☹ 😠
je to na zaplakanie,a lutujem tie deti ze sa narodili takym ,,matkam,,

lantana
3. čer 2010

@mywiel přidávám tohle: http://paral.blog.respekt.cz/c/124680/Nase-leta... - to je ten tatínek z videa. Je to lektor rodinných konstelací - opět psychologie, energie... Touto terapií (nevím zda u tohoto pána) prošla i paní magistra, poznala tam svého druhého partnera (podle všeho i obdivovatele), se kterým má dceru, kterou už (na rozdíl od staršího syna - tehdy ještě úžasnou metodu neznala) "zalétávala" - to vím z pořadu Fokus, na která má paní K-S odkaz na svých stránkách. Prostě - stále se to točí kolem určitých typů lidí, "pocity, duchovno, duchovno, alternativa, duchovno, vesmír, energie...". Potřeba duchovna, někam patřit, nové náboženství.
(V žádném případě nezavrhuji všechno alternativní, ale nesnáším extrémy a fanatismus.)

silvia.t
3. čer 2010

@bibione aj tak ti neverim ze 4,5 mesacne babo stvornozkuje 😅 je to blbost asi nevies ako vyzera stvornozkovanie

mywiel
3. čer 2010

Presne fanatizmus 🙄 ja mam radsej zdravy selsky rozum 😉

k.ate
3. čer 2010

tak to my jsme asi divní, nelítáme, netočíme...

Malej ve 4 měsících začínal zkoušet se dostat na kolínka, v 5 pomalu ale jistě začínal lézt (zatím pomaloučku polehoučku opatrně), v 6 se posadil, v 7 se sám postavil a teď v osmi a půl měsících už zkouší sám stát bez držení (zatím teda vydrží tak půl minuty a kecne si na zadek 😀 ), chodí kolem dokola v postýlce a kolem nábytku... Ale stejně u něj pořád vede lezení, pokud si chce jen tak ťapat, tak si chodí kolem dokola, ale jakmile se chce někam dostat rychle, je hned na čtyřech a to je pak frkot 😀 Každopádně jsme ho v tom nijak zvlášť nepodporovali, přišel si na všecho sám, i když mě překvapilo, že tak brzo... 😕 😀

Podle mě prostě až k tomu mrně má dospět, dospěje k tomu... Každopádně si nemyslím, že by lítání bylo pro děti extrémně prospěšný (nebo že by to aspoň vyvážilo to, co se dítěti při tom může stát). Já patřím k těm, co měly strach ze začátku s mímem manipulovat, nosil hlavně manža, koupal taky převážně on, já brala mrně na ruce převážně v zavinovačce... Ale představa, že bych se někam šla odnaučit strach z manipulace a někdo tam na mě vyrukoval s tím, že, mám s prckem točit za nohu a přehazovat si ho, asi bych se otočila a šla zase pryč... 😕 Prostě z toho bych měla strach ještě větší... 😕

vevusiatko
3. čer 2010

je rozdiel stvornozkovat a sa plazit 😀

mywiel
3. čer 2010

kate tomu sa proste vravi prirodzeny materinsky pud nepotrebujes skusat nejaké krkolomné vylomeniny s dietatom len aby si sa zbavila strachu ho chytit no nie? A su aj deti co nelezu ano existuje to a su v poriadku 🙂 su deti co sa posuvaju proste po zadku kym zacnu chodit par takych poznam 😅 su velmi vynaliezavé tie deti ako si vedia sami poradit kam sa dostat a vobec netreba s nimi cvicit oni to maju od prirody instinkt naucia sa vsetko len im treba nechat cas ktory potrebuju. 🙂

mywiel
3. čer 2010

Strach o vlastné dieta je proste normalne, ludské a prirodzené ze chranime svoje potomstvo a na to netreba kurzy ako sa toho zbavit je to normalny ludsky pocit nie sme stroje.
Lantana dik za clanok, no ten pan co tam pise v tom svojom clanku su proste pre mna len blaboly. 🙄

k.ate
3. čer 2010

mywiel - já právě nedokážu pochopit, že tam přijde maminka, která se bojí s dítětem manipulovat a pak s ním vyvádí tohle? 😕 nejde mi to pořád na rozum 😅 ale ono je to možná tak lepší 😀

bibione
3. čer 2010

siviaT kde si nabrala,ze ma 4,5mes??

silvia.t
3. čer 2010

@bibione sama si pisala ze stvornozkuje uz mesiac,tak zacal +/- v 4,5mesiaci ....ked ma teraz 5mes.2tyzdne...logika nie???

mywiel
3. čer 2010

Kate ved to ze sa bojime s prvym svojim dietatom trosku manipulovat je prirodzené aj rodicom byt sa musime naucit je to pre nas nové nieco také malé krehké pri druhom dietati je to uz iné ten strach uz tam nie je ale preco treba na to takéto kurzy to fakt nechapem ani ja... 🙄

bibione
3. čer 2010

siviaT: pravda 😀 a viem co je stvornozkovanie,niesom vytreta...a nemusis verit,mne na tom nezalezi 😎 ja viem co mam doma...kazda odchylka od bvasich deti sa vam zda nenormalna,vas problem

lantana
3. čer 2010

@mywiel No, zřejmě jsme málo duchovní, pozitivní a máme špatnou karmu 😉

Jinak o strachu - přesné! Lektoři na posilování nebo "vylepšování" něčeho co je přirozené je úlet. Já ke svým dětem cítím něco nepopsatelného a je to moje, naše, intimní - nepřenosné. Jiní to musí posilovat, napojovat se za přítomnosti podobně smýšlejících, "létat" a nechat si to "koučovat" paní magistrou. 😀 nebo spíš 😢 ....

monkula
3. čer 2010

@bibione tu musíš na všetko ,čo je iné dávať dôkaz... 😝 😝 😝
Mne sa to teda tiež zdá skoro ,ale možné je všetko... Ja Ti verím... 😉

mywiel
3. čer 2010

Je dobre ked dieta stvornozkuje ale to co nestvornozkuje a rovno chodi je tiez dobre deti nie su podla tabuliek a kazdé ma svoj prirodzeny vyvin do nicoho sa dieta nema nutit tak ako niektoré mamicky chcu za kazdu cenu aby dietatko sedelo tak ho obkladaju vankusmi dookola ale nedaju mu cas aby sedelo vtedy ked sa na to citi.
Teraz na nikoho konkrétne nenarazam len vseobecne konstatujem a vyjadrujem svoj nazor a citenie.
😉 😀

monkula
3. čer 2010

Inak ani môj Jarko nelozil... hneď sa postavil a chodil... a to mal osem a pol mesiaca... teda len za ruku, ale chodil...
A chiara tá štvornožkovala skoro do roku a pol... až potom začala chodiť...