Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mywiel
3. čer 2010

Monkula a je v tom problém? 😅 😕 😉 Kazdy mal svoj vyvoj no nie a oboje je v poriadku. 🙂

bibione
3. čer 2010

monkula: sak vies preco 😀 lebo podaktori su tu presvedceni len o svojej pravde a nechcu pocut nic ine...ale k teme: zahlaidla som jedno video,mozno uz tu bolo vyvesene,neviem,ale http://video.mail.ru/mail/neiki/2/4.html?liked=1 toto sa mi vobec nelubilo ☹

monkula
3. čer 2010

Myw, a prečo by bol v tom problém? Ja os mbola rada ,že malá ta kskoro nechodila ,kto sa má skláňať k takému pidi človekovi, že 😝
Bibione, presne akp vravíš.. mmch, Bibione je moja milovaná dovolenková destinácia 😀

bibione
3. čer 2010

monkula: 😀 to bola prva dovca pri mori,ked som mala asi 14rokov...to bol zazitok 😵 a potom kazdy rok niekde inde,ale stale taliansko,a na palmovej riviere je krasne,ale u mna boduje rimini 😉

mywiel
3. čer 2010

Ved vravim ze to nie je problém ale niektoré mamicky to hned vidia ako problém ze maly mi nelozil to je strasné. 😀 😉

mywiel
3. čer 2010

Bibione to to video je hrozné fakt nepochopim ako si nemoze ta pani uvedomit ze mu moze vyklbit plece pri takomto manipulovani. 🙄

bibione
3. čer 2010

mywiel: mna skor doraza,ked to mimco tak placka a ona na to nic 😢 to ma az boli za neho

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bejbypd
3. čer 2010

dobry deň 😉 Juj to je diskusia..keby taká pri mne stojí ako tá dotyčná pani tak jej s prepáčením takú jednu pridrbem 😀 naozaj to že sa to niekto vyjadril že je to krava a podobne,na tom nie je nič urážlivé,sama by som ju nazvala ďalšími synonymami a omnoho horšími,ale to by som už bola za hulvátku a by ma tu spráskali ako sa može matka takto vyjadrovať...Mne nejde do hlavy,ako si to može ešte niekto vobec obraňovať,stanovisko pediatrov a iných lekárov je jasné a moje ako matky,ktorá by dala za svoje dieťa aj život bolo už na začiatku jasné...rada by som sa s tou pani stretla z očí do očí,nech mi porozpráva čo je na tom tak strašne prospešné robiť si z dieťaťa metlu a kývať s ním hore dole,dokola a podobne 😠 Prec s ňou a nie na Slovensko a ako bolo správne spomenuté v Amerike sedí človek aj za to,že buchne psa po zadku novinami,aky trest by bol za toto..a k tomu lezeniu,moja malá začala aj sedieť neskoro v nejakom osmom mesiaci,ale sedieť myslím to,že sa sama bez pomoci dokázala posadiť,neštvornožkovala vobec,čo som sa ja od svokry napočúvala,že prečo to dieťa neštvornožkuje a podobne..a čuduj sa svete keď sa sama pustila chodiť a odvtedy aj chodí mala 10 mesiacov a 3 týždne 😵 rozprávať začala až keď mala dva roky,dnes rozpráva celé vety,dokonca skloňuje celkom slušne,spieva,ovláda dosť básničiek...nikdy som ju do ničoho nehnala ani sedieť,ani chodiť a dokonca ani rozprávať..a tu je je šikovná a hlavne zdravá...tak tiež mám pocit že mamičky,ktoré sa predbiehajú v tom čo všetko ich dieťa dokáže ,zachvílu uz bude 5 mesačné behať 😠 by nemali zo svojich detí robiť supermanov,ja som sa nikdy nehanbila za to ze este nesedi ine deti v jej veku uz stvornozkovali a ani za to ze ako takmer dvojrocna nerozpravala,ked ine deti uz splietali vety...teraz na nikoho nenáražam a je to mimo tému...a takisto si vlastne o celej metóde lietania babatiek myslím,že je zbytočná,deťom v ničom neprospieva a pani by sa mala dať liečiť...

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barbisha
3. čer 2010

ja mam z toho uz 2 dni nocnu moru! predstavte si,ze nie ze sa to este len dostane na slovensko,ono to tu uz bolo....
ze vraj v samorine boli workshopy a tiez uz aj v tomto studiu http://www.sancatanca.sk/index.php?id=150
ja to nepochopim,ako sa niekto moze na nieco take prihlasit?????a takto doslova tyrat svoje dieta ☹
zopar diskusii najdete aj tu - http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pg-... velmi drasticka "metoda",podla mna vhodna akurat tak pre sadistov!

ani3012
3. čer 2010

každý nadáva len na ňu...ale čo tie matere,čo tam s tými deťmi chodia 😝 Veď oni dobrovoľne sa na to dávajú 😠 teda oni sa na to nedávajú,ale deti áno. By som ich všetkých chcela vidieť na kolotoči a tak dobrú hodinku ich nechať točiť,nech sa im tiež tie mozgy prekrvia

traktor
3. čer 2010

ani presne 😉 ...je to otrasne co sa deje...ale preco kazdy utoci na nu...vsak keby ty rodicia nechceli, tak nejdu to toho...takze vinu vidim hlavne v rodicoch...a aj v nasich zakonoch mozno...ako sa vyjadrili v telke...nemozu nic robit, kym sa nieco niektoremu dietatku nestane...tak cakajme 😠 ...kolko deti uz tym preslo, len sa k tomu nikto nepriznal a za hlavnu pricinu oznacil nieco uplne ine ako lietanie?

bibione
3. čer 2010

musim toto hodit sem,lebo tu nikto neprise tym,ze to robil : http://paral.blog.respekt.cz/c/124680/Nase-leta...
a tomto som presne pisala...preto to neberiem tak tragicky

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
3. čer 2010

ted jsem se podívala na tu Palbu ...a jak říkají mamči ze Slovenska, ostalo mi zle. Opravdu pár hlubokých myšlenek...varování pro slabé povahy, aby se nedívaly, a co ty mimča? Ty musí lítat...nebo proč expanze na |Slovensko? srdeční záležitost - důvod jako hrom. Nebo ta maminka, jak pověsila (vyvěsila) malého den po porodu - říkala, že neměla žádné praktické zkušenosti, prý to šlo SAMO 😝 . Sakra den po porodu se nebála dát dítě hlavou dolů? Pak ten taínek Vojty-říkal, že nelétá, že se bojí, že by to udělal špatně = mmohl by détě zranit, ublížit mu. Mají ty lidi mozekK Přemýšlejí vůbec?
Smutné představení, i mě je z toho smutno.

berenika39
3. čer 2010

bibione, je mi líto, tohle se obhajovat nedá. Alternativní přístupy jsou něco jiného - je to možnost volby, jak něco běžného dělat trochu jinak, ale házet dětmi není altrnativa k ničemu.

beruska2x
3. čer 2010

@berenika39 v Cr dosla zasoba matek co se nechaji zmanipulovat a klesly trzby, v D by ji vsadily do vezeni a cinnost zakazali - tak zbyva SK

berenika39
3. čer 2010

@beruska2x 😉 😉

gabika7706
3. čer 2010

@bibione vcera som tu tusim pisala o videu, kt. som videla, tak to je presne to, toto video nechali verejne, ale to, kde si pohadzuju to mladsie 4 mesacne babo ako loptu, to uz je sukromne, chvilu bolo i vymazane....tam tocili s tym malym babom v malej izbe, vsade nabytok, rohy....no des.

mywiel
3. čer 2010

No ved je to metoda z Ruska koho iného uz mozu na toto nachytat ak nie Cechov a Slovakov bohuzial... 🙄 lebo iné krajiny by to okamzite zakazali a nedovolili nieco takéto ale u nas sa kazda novinka uchyti... 😝 🙄 🤐

beruska2x
3. čer 2010

otazka je kam pak pujde dal - kdyz v Rusku to znaji, tam diru neudela a v zapadni evrope ji pozenou 😝

mywiel
3. čer 2010

Ona si uz nejaku sektu najde aby si zarobila... 🙄 🤐 😠

mywiel
3. čer 2010

Ved aj Tom Cruise a iné hviezdy sa dali nachytat a su v sektach Scientologovia a iné blbiny tak toto je dalsia z nich... 🙄

beruska2x
3. čer 2010

jako beze srandy - znate jine cviceni za 350,- na hodinu 😅 neni mi lito penez za malyho ale to uz je prda...

beruska2x
3. čer 2010

@mywiel no jo kdyz uz mas vsechno, prachy atd tak se musis nejak zabavit - to je to lidi se nudej taky vymyslej kraviny a kdejakej trouba se na tom zivi 😝

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erikasadek
3. čer 2010

ja by som len chcela dodat....
osobna skusenost kde zijem na kazdu aktivitu aj naplavanie, na vsteko treba lekarsky certifikat ze dieta je schopne ist na dany kurz... keby tomu tak bolo aj cechach a na slovensku tak urcite tieto kurzy zivu prazdnotou
vel alekarov by urcite nenapisalo , do papiera dieta schopne lietat ............. 😀 😠 dookola; a ja ako lekar to schvalujem. 😉

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erikasadek
3. čer 2010

@miskag125 a kto pise ze nie je prirodzene ja tu pisem ze na kazdy ukon s detmi treba certifikat.... od lekara nic viac tu nemozes bez neho nic nikto ta neprijme.......... 😉
a moze to byt neviem ako prirodzene;... 😉

hovorim o tom aby sa to zaviedlo v nasich podmienkach.. 😉