Lucidní snění - jak se ho zbavit?

adus4
16. črc 2019

dobrý den měla bych dotaz, jak se zbavit lucidního snění?...většině lidí to přijde jako něco užasného , dokonce jsem četla že to i sami vyhledávají a zkoušejí ruzné techniky aby mohli svuj sen ovládat ...mě to ale moc příjemné není ,od konce měsíce června mám skoro každý 3 sen lucidní snění ... a to jsou jen noční mury , pak když se ráno probudím je to jako kdybych to všechno opravdu zažila , většinou jsem ráno i unavená jako kdybych ani nespala...jsem z toho už opravdu vyčerpaná skoro každý sen prožívat noční mury jako v realitě... stalo se to už někomu z vás ? poradte prosím nevím co s tím 😣😪😔

janule1940
17. črc 2019

@adus4 Jak víš, že jde o lucidní snění? Do kolika "snů" se probouzíš? Umíš ovládat probuzení? Já už teda nezažila dlouho, ale pokud se jednalo o noční můru, dokázala jsem se (byť bolestivě) vzbudit? Odkud jsi? Chtělo by to asi pomoc od někoho, kdo umí pracovat s podvědomím, možná by pomohla i krasniosakrální osteopatie nebo biodynamika. Nějaká jemná technika. Je to dost zvláštní, že se ti to děje takhle násilně a tak často? Nespustilo to něco? Neděje se něco neobvyklého v tvém životě? Je to asi fakt na dlouhý rozbor.

drakenn
17. črc 2019

Tak pokud sen "neovládáš", nejedná se o lucidní snění! Máš holt noční můry.

janule1940
17. črc 2019

@drakenn Já myslím, že paní tím míní, že v té chvíli ví, že jde o sen, ale nemůže ho ovládat. V podstatě takový downgrade lucidního snu🙂 každopádně je podle mě rozdíl, když se jí zdá noční můra, ona se z ní probudí o level výš a noční můra pokračuje. Pak je to prostě jen snaha se vzbudit, která je natolik málo ovládnutá, že jí hodí zpět do snu. Jiné by to bylo, pokud by se probudila ve své posteli třeba doma s vědomím, že je stále ve snu, šla si prozkoumat okolí a objevilo se tam něco, co jí vyděsí a co jí z toho udělá noční můru. Tam si myslím, že by šlo řešit nějakou jemnou technikou a je tam nějaký blok, který jí tohle dělá.

adus4
autor
17. črc 2019

@drakenn já si ve snu uvědomuji že je to sen...dokažu ovládat sebe , je to prostě jako kdybych byla v normálním životě ...v normálním snu bych třeba normálně vyskočila z okna ..ale ted se zastavím a řeknu si vzdyt se mi muže neco stát prostě normálně přemýšlím v tom snu jako v reálnem životě , vím že jsem ve snu uvedomuji si to ale ovládám jen sebe nikoli druhé ...

adus4
autor
17. črc 2019

@janule1940 vím to skoro jistě že jde o lucidní snění ve snu si uvědomuji že spím vím že se pohybuji ve snu, nemám až tak velké noční mury spíše že mě někdo unesl a td...a já v té situaci sice vím že je to sen to si uvědomuji hned jak se mi sen začne zdát..ale je to prostě tak realné ,a pro mě děsivé že si pamatuji každou maličkost ze snu je to jako by se to opravdu odehrávalo...

adus4
autor
17. črc 2019

@janule1940 vím že se jedná o sen , a ovládat mohu pouze sebe nikoli ostatní...

pipi_puncocha
17. črc 2019

Já to mám celé těhotenství... sen trvá i několik týdnů, měsíců, je to jakoby paralelní realita, většinou o tom, že mě opustí manžel a pak se situace různě rozvíjí. V tom snu vím, že to je sen a dokážu ovlivňovat co se stane, co udělám (své činy, okolí ne). A vždycky jsem ráno úplně emočně vysátá, přijde mi, že víc unavená než kdybych nespala a ten pocit, že zažívám opuštění manželem je strašný. V tom by jistě šlo najít nějaký vzorec, podvědomé obavy v těhotenství, no nevím jak se toho zbavit, snad to po porodu ustane.

ah1234
17. črc 2019

Je mi luto, ze to prezivas tiez.. je to hrozne podla mna a nechapem, kto to chce zazivat dobrovolne.. Dat dokopy psychiku mi trochu pomohlo.. ale riesila som to uz s kdekym, trpim tym od mala a vdaka tomu trpim aj nespavostou a nic moc nepomohlo dlhodobo. Jedine sa vzdy strasne pokusam zobudit, opakujem si v sne, ze je to len sen, aby som sa tak nebala a vedome sa snazim ten sen ukoncit.. napriklad ked mi v sne zomrie mamka tak sa vacsinou konci pohrebom.. ked niekto vrazdi v mojom okoli, tak v momente ked uz vyvrazdi vsetkych tak sa zobudim.. tak sa to snazim vzdy nejako urychlit, aby sa tie udalosti tak nevliekli..
Ale teda vedome ovladat inu osobu v sne, aby sa pohla tym a tym smerom asi nejde, vzdy jej to musim povedat ja.. ako v realite.
A mavas tie sny skor v noci alebo nadranom/rano ? Ja skor nadranom, takze ked mam take obdobie,ze je to furt, mam na 4:30 nastaveny budik a potom zase na 6:00, nech ma to zobudi.. pocula som uz aj nazory zeby sa to nemalo a mala by som ten sen nechat plynut ale pre mna je to horsie jak obycajne nocne mory..

ah1234
17. črc 2019

@pipi_puncocha je to zaujimave, ze? Clovek chape ze je to sen, ja si aj uvedomujem, ze v realite je vsetko v poriadku, ale aj tak tie emocie prezivam akoby boli skutocne. Kolkokrat sa rano zobudim so strasnou ulavou, ze som spat v "skutocnej realite", ale cely den mam taky divny pocit, ze som prezila nieco zle..
Teraz v dospelosti to uz clovek vie pochopit a prijat to ale ako dieta som sa bala chodit spat..

pipi_puncocha
17. črc 2019

@ah1234 ano, mám z toho často i půl dne špatnou náladu a jsem taková "přejetá," a i když vím, že to nebyla skutečnost, tak mě to emočně úplně vysaje. A jak říkáš, jako dítě jsem měla neskutečný strach chodit spát, trvalo mi usnout i x hodin, někdy jsem neusnula vůbec. Potřebovala jsem mít na blízku rodiče abych se ujistila, že jsem v bezpečné realitě, spaní u někoho i když rodiny, kamarádky pro mě nepřipadalo v úvahu.

jancabr
17. črc 2019

Mám kamarádku, která studuje sny a noční můry. Je napojená i na spánkovou laboratoř v Olomouci. Kdybys byla z tohoto kraje, mužů nabídnout pomoc.

atisa
17. črc 2019

To je teda šílený. ☹ Zkusila jste se v tom snu vědomě probudit? Rozhodně by to mělo jít. Moc osobní zkušenost s tím teda nemám, jednou jsem to zkusila a šlo to bez problémů.

Když se mi někdy zdálo něco nepříjemnýho a když jsem si uvědomila, že spím, ve vteřině se okolí okamžitě změnilo (jakoby přestalo hrát divadlo). Nebo mě to rovnou "hodilo" do jiného snu, po tom co jsem si uvědomila, že je to sen.

janule1940
17. črc 2019

@adus4 odkud jsi prosím? znám jen lidi z MS kraje, co by mohli pomoct. Já z vlastní zkušenosti vím, že opravdu šílené sny se mi zdály, když se otevíral nebo měnil nějaký můj dlouhodobě zažitý program, když jsem "léčila" své podvědomí. Nejhorší to bylo poté, co jsem otevřela a nechala pročistit opravdu veliké téma, které se se mnou táhlo od narození. Chci tím říct, že pokud ti v tom snu nejde situaci zvládat (protože při lucidním snění můžeš prostě cokoliv - rozložit zeď, proletět mříží,stát se neviditelnou atd.), chtělo by to řešit to, co ty noční můry zastupují. pokud jsi někde poblíž ms kraje, napiš, dám ti odkaz na někoho, kdo by ti s tím mohl pomoct.

8slunicko6
17. črc 2019

Já jsem několikrát prozila spankovou paralýzu a taky to tedy byla opravdu chuťovka. Myslela jsem že se snad někde nechám hospitalizovat... Nic moc se s tím dělat nedá,buď se s tím smířit nebo navsteva psycholog a on prý napíše nejake prášky

ah1234
17. črc 2019

@8slunicko6 no psycholog rozhodne prasky nepredpise a uprimne ci uz na paralyzu alebo lucidne snivanie vlastne ani nic moc nie je.. ja som brala jedno obdobie naraz lieky na spanie, antidepresiva a lieky na ukludnenie a ani to mi nepomohlo. Celkovo si myslim ze pomoze len totalne skludnenie mysle, ale ja tym trpim od mala a aj v obdobiach, ked nemam stres atd takze fakt neviem..

adus4
autor
17. črc 2019

@pipi_puncocha ano přesně takové to mám i já ...ráno se cítím jako bych celou noc ani nespala většinou jsem z toho přesně jako vy emočně vysátá

adus4
autor
17. črc 2019

@ah1234 ano také je mívam nad ránem ....

adus4
autor
17. črc 2019

@ah1234 já to tedy od malička naštěstí nemám dějě se mi to ted poslední měsíc ...ale mívám často divné pocity z toho , klidně i celý den..večer se bojím chodit spát ...

adus4
autor
17. črc 2019

@jancabr ano jsem z olomouckého kraje ,stačilo by mi kdyby jste mi poslala kontakt , moc děkuji

adus4
autor
17. črc 2019

@atisa já si to uvědomuji hned od začátku snu...třeba si i v tom snu říkám že je to jen sen že to za chvíli skončí , ale bohužel je to tak skutečné ...děsí mě to

hanka_12345
17. črc 2019

@adus4 to je zajimave tema! Takze vlastne rekneme "bdis" 24h denne. ??O tom slysim poprve.

8slunicko6
17. črc 2019

@ah1234 Mě to řekla kamrádka že jí něco napsal-já u něj nebyla takže víc nevím...s tím co se mi stává jsem nějak smířená, takže když to přijde snažím se to nevnímat jako něco strašného....
@adus4 A když se ti to stává jsi schopna se pohnout? nebo třeba jestli máš tyhle sny víc v nějaké poloze, a zdá se ti to celou noc nebo třeba hned jak usneš nebo spíš nad ránem...?
Já třeba mívám tu paralýzu většinou když jsem na zádech a pak se snažím otočit na bok ale je to neskutečně těžké se ovládnout protože se cítím jako ochromená... A většinou se mi to stává nad ránem...

adus4
autor
17. črc 2019

@hanka_12345 já o tom také nic nevěděla... myslela jsem že mám prostě noční mury že se mi to jen zdá že vím že je to jen sen.. ale když už to bylo pořád a pořád dokola , zkusila jsem si to najít na netu..a zjistila jsem že nejsem blázen :D že se to dějě i více lidem...

ah1234
17. črc 2019

@8slunicko6 psycholog aĺe nemoze predpisovat lieky, neriesila to teda s psychiatrom ?

hanka_12345
17. črc 2019

@adus4 jak dlouho trva sen?chapu ze u sebe.nemas.hodinky 😀 ale spis jestli ti to prijde jako vecnost a jestli si reknes ze se jdes probudit?

8slunicko6
17. črc 2019

@ah1234 Nevím teda přesně ale někde byla....

adus4
autor
17. črc 2019

@8slunicko6 paralýzu jsem naštěstí neměla... většinou se vzbudím kolem 5 ráno a když znovu usnu tak se mi zdají ty lucidní sny ..nemužu se z nich ani vzbudit někdy spím až do 12.. dokonce vím že jsem i v jednom snu brečela kdy už ten sen skončí...někdy ale mívám ty sny hned jak usnu a trvají do té doby než se vzbudím...

8slunicko6
17. črc 2019

Jinak mě pomohl snář-sice je to asi kravina-alre když se mi zdá něco hnusnýho tak většinou jsem tam našla, že to znamená pozitivní věc...takže se tím vlastně uklidňuji... Mě se hodně často zdá že jsem někde na hřbitově nebo že někde bloudím... A taky třeba že se někam chystám, vidím že nestíhám a čas utíká strašně rychle-třeba než si v tom snu vyčistím zuby tak uteče celé dopoledne...nebo že musím někam zavolat a nejsem schopná namačkat správně číslo apod...
@adus4 Já si myslím že to je tím jak se předtím vzbudíš... já to takhle mám protože v 5 vstává manžel do práce, to mě probudí a pak u mě nastává ta paralýza když odejde a já jsem napůl bdělá a napůl spím... Podle mě to co prožíváš je něco podobného té paralýze ale v jiné formě...

adus4
autor
17. črc 2019

@hanka_12345 jak kdy někdy se ten sem odehrává v noci pak zas přes den ..a někdy je to i několik dní .. třeba poslední sen se mi to stalo..probudila jsem se kolem pul 5 rano , pak zase hned usla a spala jsem až do 11..ale v tom snu to bylo jako několik dní..

ah1234
17. črc 2019

@adus4 no a nemozes si nastavovat budik jak ja ? Mne toto jedine pomaha, tiez ich mavam skor nadranom alebo rano.. podla mna je to tym jak nemam tak tvrdy spanok.. niekedy je to az vtipne lebo trebars pocujem vedla chodit priatela a tak na 1000% viem ze snivam ale nezobudim sa.. proste sa z toho neviem zobudit, musi ma bud priatel zobudit, alebo dosnival sen alebo budik.. budik by bol ale riesenie nie ? Ja si teda neviem predstavit vyspavat do 12