Malé miminko a pes, jak to šlo dohromady?

mikhael
25. bře 2015

Ahoj holky, chci se zeptat těch, co mají nebo měly malé miminko a pejska, jak to šlo dohromady? Zvládaly jste o pejska pečovat, nebo šel po narození miminka stranou? A jak pejsek nového člena rodiny přijal?

rainbow_x
25. bře 2015

Ahoj, čekáme miminko a psa máme. Velkéééého. Bernského salašnického. Věčně ho mám u břicha, i když zatím žádné nemám, furt kroutí ocasem 🙂 věřím, že to cítí a těší se stejně jako my. A samozřejmě, že zvládneme o pejska pečovat, mám přece manžela!! 🙂 Pes NIKDY nesmí jít po narození mimča stranou..

mikhael
autor
25. bře 2015

@rainbow_x Ahoj, máte ale baráček, že? My máme pejska v bytě.

ivca2409
25. bře 2015

ahoj, my máme jorkšírku v únoru jí bylo 8 let, takže takovou už trošku babičku 🙂 malý měl v únoru rok a půl a můžu říct, že za tu dobu se z nich stala fajn dvojka 😀 Hafina ze začátku moc nadšená nebyla ☹ přišla mi taková uražená a čekala, kdy to "malé uřvané" vrátíme odkud "to" přišlo 😉 ale myslím si, že dnes má malého ráda jako my a nedala by na něj dopustit! Bydlíme v domečku a jorkšírka samozřejmě s náma 🙂 a stranou tedy rozhodně nešla. Jako určitě už nemá až tolik pozornosti jako mívala dřív - přes den mi přeci jen syn zabere poměrně dost času, ale vynahrazuju jí to večer, když malý spinká - mazlíme se a vegetíme u tv 🙂 a nevypadá, že by nějak strádala 🙂 najela prostě na jiný režim (my všichni doma) a zvládáme to v pohodě. Z čeho máš strach?
@mikhael

rainbow_x
25. bře 2015

@mikhael Ne, máme velký byt,ale se zahradou teda..ale tam je jen když není nikdo doma.

nikipos
25. bře 2015

Já čekám mimčo v červenci a máme doma malou jezevčici, ale jejího soužití s mimčem se nebojím 🙂 Už teď se snažím jí pomalu zvykat na to, že už nemůže mít naší pozornost vždy, když si jí žádá (aby to pro ní pak nebyl moc velký šok) a myslím, že s malým budou parťáci do nepohody 🙂 Já se na to těším 🙂

sibara
25. bře 2015

Úplně v pohodě😉 Máme tříletou samojedku - mladší dcera se narodila až poté, co k nám do domácnosti přibyla Balťa, seznámení úplně v pohodě, nechali jsme ji podívat se na miminko a očichat hned když jsme přijeli z porodnice, samozřejmě pod dohledem🙂
Dnes už je miminko odrostlejší batole, takže si spolu hrajou, teda, zatím dcera psa spíš muchlá, ale klidně jí strká ruce do tlamy nebo do misky a v pohodě - ale samojed je kliďas a milovník dětí🙂
Jinak já jsem byla zvyklá chodit na dlooouhé procházky nebo tady u nás po horách a s dětma se na tom nic nezměnilo, dítko vezmu do šátku a vyrazíme kam chceme...
Stihli jsme obejít i pár výstav a chodily jsme dva roky na cvičák, to zas děti na tu chvíli někdo pohlídal.
Omezení bylo akorát v tom smyslu, že jsem nejezdila na vícedenní akce jako tábory se psem nebo dogtrekking, to s malochem moc nejde a dokud kojím, tak celovíkendové hlídání babičky ani tatínek neobstarají...
Ale jinak si nemyslím, že by pes musel strádat nedostatkem zájmu, času apod. kvůli miminku, hodně se toho dá skloubit😉
Jinak teda zahradu máme, Balťa spí většinou venku, ale když chce, může kdykoliv dovnitř a přes den s námi taky doma bývá, pokud nejsme my venku.

gnusnow19
25. bře 2015

@rainbow_x Jéé, taky máme doma berňáka, je to takové moje chlupaté první dítě. Asi jsem trochu blázen, ale říkám jí, že bude mít sourozence 😀 Trochu obavy mám, protože je to žárlivka, ale budeme to muset nějak zvládnout. Vůbec si nedokážu představit, že bych ji ostavila na vedlejší kolej.

snazilkaromulka
25. bře 2015

My čekáme v listopadu a máme doma maltézáčka, nemá moc rád cizí děti tak se docela bojím, ale tak na vlastní si snad zvykne když s ním bude v kontaktu každý den.. Maltézáčci jsou docela citliví psi tak snad pochopí 🙂

martinkaalesek
25. bře 2015

@rainbow_x teeeeda, nejak si neumim naseho 45kg Bernacka predstavit doma ... Je na zahrade 😉 kdyz ho mame nekde vevnitr, vse shazuje ocasem 😀
@mikhael a teda k tematu... Nas pes malyho miluje, mohl by mu snad i skakat po hlave a v poho. My kdyz mu mame sahnout do tlamy, protestuje a musi dostat povel, Viktor mu saha na zuby, jazyk a pohoda 😉 nikdy ale nejsou sami, Thor (pes) to na nej obcas zkousi, ukazat dominanci a to proste nesmi. Takze po ocku je sledujeme.
Myslim si, ze by mu vedome neublizil, ale je to velky pes a ma poradnou paru. Neni s nami vevnitr, takze stranou nijak nesel, chovame se stejne jako kdyz maly nebyl. Je ale pravda, ze kdyz mame hlidani a jdeme s Thorem sami bez Vikyho, je na nem videt radost, ze jde s nama sam 😉

liska01
25. bře 2015

Máme fenku vipeta, moc se jí nepozdává, když malá pláče, to se klidí z cesty, ale jinak se jí dcerka docela líbí. Akorát by jí chtěla olízat celý obličej včetně nebo spíš hlavně pusinky, což rozhodně nechci, tak jí musím držet trochu zkrátka, ale má povolené ouško. 😀 Občas žárlí, když přijde návštěva a všichni jsme nacpaní okolo dcerky. To jí ale beru do náruče-má jen 10kg a kouká s náma. Nepřipadá mi, že bychom se jí věnovali nějak míň, možná se až tak snažíme se jí věnovat stejně až se jí věnujem i víc než před tím. 🙂

mmmk
25. bře 2015

V dobe narozeni prvniho ditete byly nasi fence westika ctyri roky. Do te doby byla mazel, regulerni dite, takze jsem mela opravneny strach, ze bude zarlit. Z porodnice jsem ji domu poslala rucnik, kterym jsem sebe i prcka otrela, aby pochopila, ze to mlade patri k nam. Na tom rucniku pak dva dny spala 🙂 Kdyz jsme maleho dovezli domu, nechali jsme ho ji i kocce ocichat hned v autosedacce. Pak jsem jim dala ocichat i plinku a dobry. Davaly na neho pozor. Kdyz jsem treba kojila a pejsina prisla, nikdy jsem ji neodehnala nebo neodstrcila, coz si myslim, ze je klicove. Ted mame deti dve a nezda se mi, ze by pejsina nejak stradala nebo nekdo zarlil. Snazim se ji venovat, vitat se s ni, pohrat si, kdyz ma chut. Deti docela brzy pochopily, ze kdyz ji hladi a ona jde pryc, ze ji maji nechat byt. Problem je to jen u cizich deti, ktere doma psa nemaji.

pavlakosec
25. bře 2015

Máme dvouletého stafordího kluka (29kg), spí s náma v posteli atd. Je to takové naše první děťátko. V říjnu čekáme miminko a už teď se těšíme jak se budou mít k sobě. Náš Stormík miluje miminka a děti. Jen se budeme muset snažit ho neodstrkovat aby si nemyslel,že už ho nemáme rádi. Zatím ho mám furt za zadkem, jsem doma na rizikovce a kam se hnu, tak tam je. 🙂

mikhael
autor
25. bře 2015

Holky, máme teď doma pejska JRT zachráněného z množírny v dočasné péči a uvažuju, zda ho adoptovat, či ne. Brzy plánujeme s manželem miminko, ale muž tráví hodně času v práci, takže budu hodně na mimi sama a i na pejska, tak nevím, zda bych to zvládala obojí dohromady, máme byt, takže venčení a vše kolem toho. Navíc pejsek je dost plachý, takže i toho se bojím, jak bude mimi řvát a tak, aby to pobral v pohodě.

kacbal
25. bře 2015

@pavlakosec máme doma úplně to stejný, staforďáka co s náma spí v posteli, tak sem zvědavá, jak se tam pak s mimčem všichni vlezeme 🙂

pavlakosec
25. bře 2015

Možná to bude znít blbě ale miminko s náma v posteli spát nebude. Jsem zdravotní sestra a měla bych strach. Přítel má dost tvrdé a neklidné spaní, hafan se ubrání nebo uhne ale mimi ne. Snad až bude starší. Budu mít postýlku u postele, takže ho budu mít na dosah ruky.

pavlakosec
25. bře 2015

@mikhael Kamarád zachránil hafíka z útulku, po týrání byl plachý a bál se všeho. Zkuste jít na návštěvu k někomu kdo má dítě, snad to pomůže. On ho tak naučil zvykat si na hluk. Jen to bude chtít čas a lásku. JRT jsou akční a skvělí pejsci. 🙂

kacbal
25. bře 2015

@pavlakosec my to budeme mít úplně stejně, postýlku hned vedle mé postele. ale myslím, že občas si to mimčo do postele vezmu, uvidíme. zatím nemám vůbec představu, jaký to všechno bude

caboonek
25. bře 2015

@mikhael my máme 3 letého RR a 14měs. dítě... Těhu v pohodě, po porodu mazec s venčením = manža v práci a RR kňučel, že chce ven...jsme v bytě. Dnes je situace taková, že jsou s malým kámoši, nechá si všechno, ale jdeme do rodinného domu....

rozzaarka
25. bře 2015

@mikhael u nas sel pes hodne stranou. obcas jsem rada, ze uvarim malemu jidlo a on se u toho nezabije. Je takova, ze se nevtira a tak si na ni v tom shonu ani moc nevzpomeneme ☹ maleho ma rada, obcas si s nami prijde hrat, ale neni to moc casto. Jsou ji 4, jsme v byte. Uprimne, obcas to trochu komplikuje. Par prikladu - oplocena detska hriste, kam nesmi psi - takze jdes ven na 2x - napred s ditetem a psem, pak vratis psa domu a jdes na hriste. Nedavno nekde neco asi sezrala a mela prujem. maly byl nastydly a ja s ni musela kazdou cca hodinu ven - fakt super ho kazdou hodinu navlikat do zimniho, fusak, kocar a zas domu (maly u oblekani predstira dvojnasobnou vrazdu). kdyz jsi venku se psem, nekoupis si ani tuk a pred obchodem bych ji v zivote nenechala, takze opet musis resit na 2x. my treba mame v pohode hlidani, kdyz jedeme na dovcu, ale nekdo s tim muze mit problem a jet na dovcu je temer nemozne. Pes je velky zavazek, dobre to zvazte. Ono vzit si pejska z utulku a pak ho "odstrcit" kvuli diteti na druhou kolej, by asi nebylo dobre ani pro nej. Taky asi zalezi, jak moc jsi srdcem pejskar, coz ja uprimne moc nejsem.

kmotra87
26. bře 2015

No řekla bych, že i záleží, jak dlouho pejska máte. Přeci jen v té množírně zažil bůhvíco. Takže nějakou dobu bude trvat, než se z toho dostane. Jak reaguje na děti by chtělo zkusit. Nejlépe venku, aby dítě nenarušovalo "jeho prostor". Třeba náš pes na děti není zvyklí, a když je v jejich blízkosti tak si jich nevšímá. A když je někdo s dítětem u nás tak si zaleze do předsíně na pelíšek. Ale jinak souhlasím s rozzaarka, že by nebylo pro útulkového pejska dobré ho kvůli dítěti odstrčit.

mikhael
autor
26. bře 2015

Holky, děkuji za názory, souhlasím s rozzarka, takže bohužel do toho asi nepůjdeme, pejska asi až bude malé větší :(

pouzarovaj
26. bře 2015

@rainbow_x také máme BSP. Sice máme domeček, ale Lorina je tam, kde my🙂). Je pravda, že obývákový stolek musím hlídat, jinak zametá🙂). Prcka vzala v pohodě - chvilkama ze začátku žárlila (ale byla hoodně rozmazlovaná - takový jedináček🙂 (2 roky) ) a je to lepší a lepší- ale celkově vzala malou velmi dobře. Od začátku mi chodila hlásit, když malá plakala nebo spolehlivě přijde, že je malá potřeba přebalit, když jde Terka spát, jde s ní, když Terka vstává, žene se k postýlce, když snídá, pes s ní. Když jí náhodou zatáhne za chlupy (když nestihnu zasáhnout) - bere to s naprostým klidem.. BSP je výborný pes k malým dětem. A starat se zvládáme v pohodě - když jsme miminko přivezli, dali jsme jí ho očuchat (několikrát, klidně i každé ráno🙂 a psovi jsem se věnovala, když dítě spinkalo. Teď už máme nějaký ustálený režim a vše je ok (Terce už je 11 měsíců).
@gnusnow19
@martinkaalesek

fiollette
26. bře 2015

My máme v bytě 5letou fenku westíka. Prvorozeného syna zvládla víceméně v pohodě. Hlídala ho u postýlky, byla lepší jak monitor dechu 🙂 Trochu pro ni byl šok, když začal lézt a najednou ho všude bylo plno, ale i to dala na výbornou, jen byla chvíli trochu mrzutější. Venčení atd jsme dávali v pohodě. Nebylo to nijak zvlášť komplikované. Když bylo ošklivo a nešli jsme na procházku, tak jsem ji venčila když malý spal, vždy jen rychle vyvenčit a domů a chůvičku jsem měla s sebou. Po narození dcery to taky ještě šlo, ale jakmile začala dcera lézt, začali problémy. Dcera by Amy pořád nějak muchlala. Tzn. tahala za chlupy, uši, šťouchání do čumáku,očí pak i mačkání slabin :-/ Amy to chvíli vydržela, pak se snažila někam zalézt ale malá pořád za ní a to už pak začala Amy vrčet. Měla jsem strach, že dceru neuhlídám, takže jsme museli Amy přestěhovat k dědovi, než dceru tohle období přejde. Bohužel už tam je skoro rok a moc se to nelepší. A mám obavy, že až to dceru přejde, tak Amy už si natolik zvykne na klid a zahradu u dědy, že do bytu ke dvěma dětem už se jí nebude chtít. Hodně to záleží na povaze dítěte i psa. Dcera je prostě trapič :-/ To co syn celkem rychle pochopil že pejskovi nesmí dělat, to ona vůbec nebere v potaz.

sibara
26. bře 2015

Jo, a omlouvám se, že vám to tu plevelím, ale TADY:

https://www.youtube.com/watch?v=v8rrB_2_PkU

...teprve uvidíte, proč by každé malé dítě mělo mít psa 😀

sibara
26. bře 2015

Ještě poslední dodatek - v šestinedělí s první dcerou moje maminka skončila v nemocnici, na 7 týdnů, takže jsme měli na opatrování její fenku mopsíčka - to jsme ještě bydleli na bytě.
Venčila jsem tak, že jsem dcerku vzala do šátku a vyrazily jsme, byla z toho krásná procházka pro všechny, miminko v šátku spalo a pes se proběhl kudy chtěl...
A dodatek číslo dvě - tahle mopslička taky už zažila obě naše holky ve fázi lezoucích/chodících batolat, které nenechají nic živého na pokoji a byla vždycky úplně v pohodě (a to je to už starší dáma, která by mohla mít své vrtochy🙂) - samozřejmě jsme na děti dohlíželi, aby ji nezlobily nad únosnou mez.
Takže na povaze pejska záleží určitě hodně...
@mikhael - tak snad najdete tomuhle konkrétnímu pejskovi šťastný domov někde jinde a třeba později najdete toho ideálního i pro vás 😉

hribecekbeztecek
26. bře 2015

my čekáme přírustek v červenci. A máme doma dvouletou fenku, voříška. Já se nemůžu dočkat až je budu mít obě a strašně se těším na společné procházky. To co je pro někoho komplikace je pro mě brzy se uskutečněný sen. Raději se doma vyprdnu na utírání prachu a vyvařování a půjdu s holkama courat a venčit🙂

danuselokovicova
30. bře 2015

Kamarádčin maltezáček si výborně sedl s jejich malou. 🙂