Mám otěhotnět, nebo vydržet v práci?

pucik
22. čer 2006

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o váš názor. v únoru jsem nastoupila do nového zaměstnání jako zástup za měteřskou dovolenou. V srpnu se vdávám, je mi 27 let a rozhoduju se zda se po svatběš začít snažit o mimi a nebo to odložit tak o 1 rok, protože bych měla možnost dostat místo na dobu neurčitou. Na jedné straně bych měla klid a na druhé straně nechci udělat to , že za pár měsíců budu těhotná. díky moc za vaše názory a tím i za pomoct, vždy dobře poradíte 🙂 😉

teri
22. čer 2006

Pucik, a teď máš místo jen na dobu určitou? Čím je podmíněna ta doba neurčitá?

pucik
autor
22. čer 2006

te´d mám na dobu určitou za mateřskou, teda až se paní vrátí tak já končím, vrátí se teda až za 3 roky, ale tak dlouho čekat nechci. Na dobu neurčitou je, že kdybych šla na mateřskou tak mi musím potom dát zpátky místo,. kdybych odešla teď, tak budu jako zaměstnaná za tu paní, ale až se vrátí tak prostě končím. Sice je možné že si mě nechají, když už to tady budu znát, ale nemusí. Mám hrozné dilema, protože přítel by chtěl miminko, ale já pořád váhám, myslím si, že práci bych snad našla vždycky i když s malým dítětem,kdo ví ☹

terkaz
22. čer 2006

ahoj pucik , to je tezky , kdyby bylo jiste , ze az budete chtit mimi tak to pujde hned rekla bych jeste pockej...ale takhle nevim. 😉

pucik
autor
22. čer 2006

To mi povídej 🙂

domina
22. čer 2006

Tak já si myslím, že nikdy nebude to vhodná doba.Pořád bude něco proč to odkládat.Jestli miminko chceš, tak se neohlížej na nic a jdi do toho.Já jsem si tedy osobně nejdřív zajistila práci.A snažila se, abych na mateřskou odcházela se slušnýma penězma.Ale měla jsem štěstí na práci.Ale zkusit to můžeš, uvidíš, jak by se ti v práci líbilo.Nech to osudu moc to neřeš, život ti to stejně nasměruje sám.....

teri
22. čer 2006

Tj. (jestli to už konečně chápu - po ránu jsem nějaká zbržděná) kdybys teď otěhotněla a šla na mateřskou, tak než ji skončíš (tu mateřskou), tak bude zpět ta paní a ty budeš s mimčem bez práce - jedině že by si tě tam nechali (tebe i tu paní).
Tak to já bych asi šla do toho mimča - stejně to může trvat, než otěhotníš. Navíc jestli budeš čekat 2 roky, tak až se ta paní vrátí, tak by sis stejně hledala možná jinou práci a tím pádem se ti mimi zase odsune, ne?

No je to těžký, já zase řeším, po jaké době po nástupu do nové práce je "přijatelné" otěhotnět, aby mě nový zaměstnavatel "nesežral vzteky", že jsem sotva nastoupila a už si má hledat náhradu. Optimální jsou podle mě 1-2 roky, ale tak dlouho čekat nechci ☹

honzina
22. čer 2006

To takhle vážně funguje? - pokud otěhotníš jako zástup za mateřskou, tak ti zaměstnavatel musí držet místo? Fakt? To jsem nevěděla - taky jsem nastoupila do zaměstnání jako zástup za mateřskou, a měla jsem to štěstí, že když se paní vrátila, tak mi dali smlouvu na dobu neurčitou (sice to byly nervy, protože se rozmýšleli, jestli jo nebo ne, ale dobře to dopadlo).
Kdybych to věděla dřív, tak jsem se nemusela tak stresovat - nechtěla jsem skončit jako těhotná a bez místa... 😅

pucik
autor
22. čer 2006

nemusí ti držet místo, ale může, závisí na vůli zaměstnavatele.
teri - přesně tak, chytrá hlavička - jsem taky spíše nakloněná tomu mimču, ale pořád mi to vrtá hlavičkou, ale asi do toho půjdu, potřebovala jsem si utvrdit svůj názor od více nezávislých lidiček díky holky 😉

krakorka
22. čer 2006

no tak jestli ti můžu poradit,tak bych se nerozmejšlela a šla do miminka. 27let už je celkem dost na první dítě a taky to nemusí hned jít a potom ta léčba je dost dlouhá a náročná!
Mě je sice jen 22let,ale po miminku toužím už od svých 18. Vdávala jsem se v dubnu a teď začínám podnikat,ale na miminku chceme začít pracovat už na podzim nebo v zimě.

teri
22. čer 2006

Pucik 🙂 Řešení je taky najít si teď práci na dobu neurčitou a až tam budeš, tak otěhotnět, ale nevím, jestli máš tu možnost (s tou prací).

honzina
22. čer 2006

Pucik - a tobě zaměstnavatel řekl, že by ti místo držel?

pucik
autor
22. čer 2006

neřekl, dělám na Magistrátu města Plzně a většinou to tak chodí, že ty lidi berou zpět když pro ně mají adekvátní místo. Spoustu jich takhle nastoupilo a pka zůstalo. Myslím si, že s tím prostě musí alespoň trochu počítat, přeci jen rodina je základ státu nebo ne? 🙂
Teri tady jsem v práci spokojenáa zase chodit někam jinam, 3 měsíce zkušební doba a pak nějakou chvíli čekat to by mě vyšlo nastejně, alë díky za úvahu 😉

honzina
22. čer 2006

Aha, tak v tom případě - dej na svého skoromanžela! 😀

pucik
autor
22. čer 2006

Díky honzi, moc mi to pomohlo a půjdu do toho, hned po svatbě se začneme sanžit, doufám, že k Vánocům už budumít pro manžu pěkný dárek pod stromeček, že by malé botičky? 🙂

papaya
22. čer 2006

Pucik, řeším teď něco podobného. S manželem zatím bydlíme v Praze,ale pak se chceme stěhovat na Severní Moravu, kde si zařizujeme bydlení. A mým snem je mít jenou vlastní obchůdek. No a teď to dilema - plán 1 je pokusit se otěhotnět, mimčo už bych moc chtěla a odjet z Prahy rovnou na mateřskou. Dostávala bych pak slušný příspěvek od zaměstnavatele. Po mateřské bych si zařídila podnikání. Ovšem je tu riziko, že mě s mým nápadem někdo předběhne. A taky už třeba budu s dětma víc zpátečnická a budu se bát riskovat s nejistým podnikáním. Plán 2 je odjet, začít podnikat a po pár letech založit rodinu. No a nevýhody jsou jasné - nemusí to jít (teď je mi 27, což je bohužel biologicky nejvyšší čas začít se snažit) a peníze na mateřské mohou být mizivé. Fakt nevím jak se rozhodnout. přikláním se spíš k dětem hned, protože doufám,že i kdyby neklaplo podnikání, nějakou práci bych tam snad sehnala (i když je to tam těžké). A hlavně myslím, že bych měla poslouchat co si tělo i duše žádá a neuvažovat moc rozumem. A že mi ty hodiny ale tlučnou 🙂

honzina
22. čer 2006

Papaya, myslím, že už rozhodnutá v podstatě seš. 😀 Co na to manžel? Jak on to vidí?

teri
22. čer 2006

Holky to je fajn vidět, kolik nás tyto otázky řeší.

aktaka
22. čer 2006

Holky, já si myslím, ža na dítě není nidky ten správný čas. Vždycky tu bude něco, co budete chtít dořešit, zařídit než si to dítě pořídíte. A protože stejnak vám nic neudělá takovou radost jako mimčo, tak bych volila nejdřív dítě a pak to ostatní.

domina
22. čer 2006

Já jsem taky pro mimčo.Souhlasím s Atakou.A ani bych to tak neřešila.Ono to stejně může dopadnout úplně jinak, než co si naplánuješ....

papaya
22. čer 2006

Jasně, jsem si vědomá, že to taky může dopadnou jinak, třeba se nebude dařit, ale stejně se musím rozhodnout a přestat s anitkoncepcí. Manžel je taky spíš pro rozšíření rodinného kruhu, ale on to zatím tak moc neprožívá jako já. Ženský to maj holt jinak. Přeci jen on může být otec klidně v 50ti 🙂

aktaka
22. čer 2006

Papaya, já bych v tvém věku asi vůbec neváhala. Nikdy nemáš jistotu, že se vám podaří mimi hned.

pucik
autor
22. čer 2006

papaya myslím si, že bys do toho měla mít, když tak poslouchám spoustu lidí okolo a beru i názorek holek tak prostě mimčo vítězí, pořád bude něco k řešení a biologické hodiny tikají čím dál rychleji tak hodně štěstí a miču zdar 🙂 😉

papaya
22. čer 2006

holky máte pravdu (na vás je spoleh, vždycky poradíte 😉 ) já už rozhodnutá vlastně jsem, jen špekuluju....myslím že tohle řeší víc lidí. Člověk se snaží myslet víc dopředu, aby byl zajištěný, na Moravě práce=krize..... a pak si uvědomíte,že se může stát cokoliv a nerada bych pak toho svého odkládání litovala. Příroda už chce. No jinak začínáme zkoušet za 3 týdny (ještě jedeme na festival), tak dám vědět, jestli se daří 🙂

pucik
autor
22. čer 2006

budeme ti držet palce, já začínám v září, tak si pak písnem, jestli se daří 😉

papaya
22. čer 2006

pucik, držím nám budoucím snažilkám palce, ať to brzy klapne. já naštěstí neužívám HA,tak na to můžu vlítnout hned,ale přeci jen vědomí, že plocných dnů je tak málo mě trochu děsí. Přitom vím, že myslet na to, je špatně, věštinou se zadaří, když na to člověk nemyslí 🙂 utěšuju se tím, že mimčo příjde v ten správný čas 😉

pucik
autor
22. čer 2006

to je pravda, nesmí se to přehánět, pak to nepůjde jak chce, nechat tomu volný průběh a mimi se určitě dostqví, já beru HA, tak to chci vysadit až po svatbě a svatební cestě, abych pak někde neskuhrala, protože nevím, co to se mnou udělá, ale pak na to půjdu, pohodička žádný stres 😀

alisek
22. čer 2006

ahoj holky,
přededem papaye - do mimča jdi určitě už teď, v podnikání to je pak problém.
Teď řeším dost podobnou "krizi", přítel mluví pořád o svatbě a mě se zase zbláznily hormony a jsem doslova posedlá dítětem. A rozum je v koncích 🙂 Je mi 26 a půl a příteli něco přes 30. Jenže je tu problém s prací resp. řídím se společníkem firmu a nevím jak to řešit s dítětem. Jako naprostá idealistka vidím, jak po šestinedělí začnu zase pracovat aspoň pár hodin týdně. Jenže u kamarádek, co mají už mimčo vidím, že to je docela problém. Dítě moc chci a přitom chci stále aktivně vést firmu. Přemýšlela jsem o chůvě na pár hodin deně ale přítel otom nechce ani slyšet.

Nemáte některá podobné dilema? Ne že bych to někomu přála, spíš slyšela názor i od jiných.

papaya
22. čer 2006

alisek - ono se ti může stát, že najednou budeš mamka a na práci ani nepomyslíš, budeš si chtít mimčo užít co nejvíc. Na druhou stranu spousta holek začla brzy chodit po porodu do práce, třeba i jen na půl úvazku a problém to nebyl. Ono je to asi hlavně o té organizaci - no i když já asi nemůžu moc radit, jsem pouze teoretik

alisek
22. čer 2006

papaya-to ano, moji rodice zacali po revoluci hned podnikat a mamca dnes rika, ze si nas vubec neuzila, to ja samozrejme nechci, ale je zaroven obtizne nechat firmu byt, kdyz je mou soucasti. Zavidim zamestnanym holkam.

papaya
22. čer 2006

je to těžké rozhodování, ale určitě na něco přijdeš, držím palce. jo a co varianta manžel na mateřské?