Mám si po obarvení vlasy hnedka umýt šamponem?

jitulka87
20. dub 2018

Holky, nikdy nevim...mam si po obarveni vlasu hnedka umyt vlasy samponem, nebo az druhy den?

zirafka90
21. dub 2018

Myju si hned

nikoulinka
21. dub 2018

Taky si je myju hned.

nikoulinka
21. dub 2018

Ono i v kadeřnictví, ti vlasy umyji samponem...

leniczka23
21. dub 2018

Jsem kadernice..barvu na vlasy vzdy musis vymyt samponem a to hodne. Jak jsi prisla na to ze ne?

jitulka87
autor
21. dub 2018

Spis me zajimal nazor..ja je myju vzdycky hned po...ale nasla jsem na netu par clanku, kde se psalo, ze umyt az 24h po, aby barva vydrzela...tak proto ten dotaz

leniczka23
21. dub 2018

@jitulka87 tak je to nesmysl, barva ma nejakou dobu pusobeni a ta kdyz se prekroci, tmavsi/svetlejsi uz nebude. Spis na udrzeni barvy doporucuju octovou lazen..😉

jitulka87
autor
21. dub 2018

@leniczka23 co si pod tim mam predstavit?

leniczka23
21. dub 2018

@jitulka87 1 dil octa 4 dily vody. Splachnout vlasy po umyti na konec, neoplachovat. Vlasy nebudou pak citit octem spolu se schnutim se vypari i ocet. Muzes delat po kazdem myti.

astyna
21. dub 2018

mě zase říkala kadeřnice, že když si u ní obarvím vlasy, ona to umyje šamponem, tak bych si to pak doma už mýt neměla. Protože obecně teplá voda otevírá vlasové šupinky a barva, která je v nich uzavřená, se dostává ven každým mytím v teplé vodě. Takže já myju až pak podle potřeby. To se týká ale barvení u kadeřnic, když jsem se barvila sama, tak jsem si vždy po barvení myla šamponem vlasy.

zelenaesmolda
21. dub 2018

@astyna vsak proc by sis myla vlasy znova kdyz ti je umyje kadernice?

jitulka87
autor
21. dub 2018

@leniczka23 diky za tip. Trochu jsem se bala octoveho zapachu, ale snad to nebude znat jak pises

leniczka23
21. dub 2018

@jitulka87 ucili nas to uz na skole a na praxi jsme davali po kazdem myti..nikdy si nikdo nestezoval a i ja mam vyzkouseno ze to neni znat.

leniczka23
21. dub 2018

@astyna ale kadernice ti taky barvu smyva samponem, tak proc by sis ji myla znovu. A supinky neotevira tepla voda, ale supiny kutikuly otevira voda vseobecne. At je tepla nebo studena..😉

zelenaesmolda
21. dub 2018

@leniczka23 tak ocet se pridava i do prani protoze pomaha udrzet barvy proti pousteni

leniczka23
21. dub 2018

@zelenaesmolda vzdyt jo..ja vim😉

astyna
22. dub 2018

@zelenaesmolda

Kadeřnice mívají na mě příliš agresivní odmaštující šampony. Už si nosím svůj, ale když jsem si nenosila, tak jsem se mohla udrbat. Stačí, aby tam byl SLS a mám hned červenou linii kolem uší a děsně to svědí...

astyna
22. dub 2018

@leniczka23

viz výše

zelenaesmolda
22. dub 2018

@astyna me trvalo roky nez jsem objevila sampon ktery by mi vyhovoval a nakonec se povedlo,mrkni se na stranky firmy shea moisture,bohuzel se u nas neprodavaji ale objednat dneska neco pres net nebo si nechat privest neni problem,za me top sampony,mam vlnite suche vlasy a po tomhle samponu se mi zase pekne krouti konecky misto aby byly suche.delaji spoustu ruznych druhu na ruzne typy vlasu

elisija
25. dub 2018

To s tím octem jsem slyšela a taky to tak dělám... Vlasy mám potom super

herbinaaa
19. zář 2020

Pokud si je barviš doma a sama, tak určitě. Jinak tu barvu z vlasu nedostaneš a zničí ti to vlasy.Barvit si je chodim ke kamaradce, která je kadeřnice a hned mně je zabarvi tak, aby to ladilo s klipama, ktere použivam na zahuštění vlasu a taky mně je po barvení umyva