Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
29. čer 2009

des: Jo to já nevím. Maminka je v Jičíně a holky v Ostravě. O starší dvě děti se starají prarodiče s tatínkem. Ale nějak to bude muset jít, prostě bude muset a půjde to. Měly +- 2kg, tak to je myslím na dvojčata docela ok, a určitě jsou statečné, zvládnou všechno. I rodina všechno zvládne a bude brzy v pohodě spolu.
Určitě si to sestřenka plánovala jinak, i počet dětí, i dobu jejich narození, spoustu věcí. Ale člověk míní a osud mění.

deenakee
29. čer 2009

Přesně tak Anděl. Myslím si že dokonalý čas na mimčo není nikdy... Já jsem si ho přídila v čas nedokonalý - tedy na škole, bez vlastního bytu a práce.... Ale vím, že manžel to utáhne, do 1 plus 1 se vejdem a na miminko se už moc těšíme. A teraz jsem šťastná jako blecha a těhotenství si mooooc užívám, Neměnila bych ani za milion...
(i přes nevolnosti, nechuť ke škole, a lenosti je to úžasné)

Jediné nad čím bych rozmýšlela jestli se nesnažit až po nástupu do práce (možná až tak za měsíc), aby jsi za sebou měla zkušební dobu než to někdo pozná. Jinak mají ve zvyku ve zkušebce těhotné automaticky vyhazovat. No takže keť podepíšeš smlouvu alespoň na jeden rok.. už je to jedno...
Poněvadž být celý třičtvrtě rok doma , živená manželem (jak to mám já) v lepším případě sociálkou, je takové nepříjemné... Navíc nemám nárok ani na nemocenskou ani na mateřskou... Ale zas to bych jako studentka neměla stejně... len ten drobek stojí aj nějaké penízky navíc...

No ale to je jediné. Na druhou stranu je krize a práce se hledá veeelmi těžko.. takže mezitím bys už mohla mít za sebou půlku těhotensttví.... 🙂

andelka
29. čer 2009

deny: No právě. to je asi taky to jediné, nad čím pořád přemýšlím. Nejrozumější by bylo počkat se snažením až po zkušebce. Jenže - se svým štěstím a v této době můžu taky hledat slušnou práci půl roku, rok. "Neslušnou" kratší dobu, ale pak o nic nejde, když se do ní po rodičovské stejně nebudu chtít vrátit. Momentálně nic moc není, teď budu posílat životopis na jednu práci, ale konkurz bude až v srpnu. Jinak v oboru nic, ve školství sice místa jsou, ale ne můj obor, nebo na to prostě nemám kvalifikaci.Cítím se tak nějak bezprizorně, že nevím co bude, nemůžu si vůbec nic plánovat, nemám tušení co a kde bych vlastně chtěla dělat. Jistou mám jen školu. Je mi tak nějak divně, prostě jedna etapa skončila a druhá ještě nezačala a já nevím jak se s tím poprat. A do toho biohodiny tikají. Nemůžu mít všechno, vždycky bude něco na úkor něčeho nebo někoho.
No asi je to i tím, že mi teď začala MS, takže jsem na tom psychicky trochu hůř než obvykle. Aspoň na promoce se těším. A v sobotu budu poprvé sama na svatbách. Naštěstí by měly být jen 3 a ještě s odstupy (pokud se něco za ten týden nezmění), tak bych to měla zvládat. 🙂
Deny, já ti tak moc držím palce, jsi odvážná holka a určitě je moc dobře, že miminko budeš mít teď. Já věřím, že když už miminko je na cestě, tak je asi ta správná doba. 😉

sijen
29. čer 2009

ahojda,
Andělko - nebudu se moc opakovat, holky to tu už psaly. Asi bych zkusila nějaké zaměstnání, korunka navíc i praxe se hodí.

Přijde mi ale, že se oba mooooc těšíte, tak se zase tak moc netrapte... 😕

andelka
29. čer 2009

sijen: No, popovídáme si ještě s mužem. Já se zatím kloním k tomu počkat až podle případné práce.

eirin
30. čer 2009

Andělko, vždy se najdou pro a vždy se najdou proti. Když to vztáhnu na nás, tak ještě teď bych našla pár věcí, proč s miminkem ještě počkat a to oba pracujeme a máme kde bydlet. V podstatě hlavním impulsem bylo to, že "to asi tak snadno nepůjde", což se tedy potvrdilo. Včera jsem byla u dr., výsledky z laboratoře ještě nejsou kompletní, ale jeden nález mám nadhraniční, PCO, tento cyklus se ovulace konat nebude, nasazen Norethisteron a od příštího cyklu zdojnásoben Clostilbegyt. Aspoň že sliznici mám prý vzorovou.
Čímž chci říct, že rozumově bych počkala kvůli penězům a praxi, ale pocitově bych se už začala snažit. Ovšem teď ze mě promlouvají vlastní (a synteticky dodané) hormony 🙂
Jen vy sami víte nejlépe, jak na tom jste.

deenakee
30. čer 2009

Holky. Posílám svůj první výrobek pro miminko. Jsem z něho úplně happy.Včera jsem splácala vlastnoruční zavinovačku do autosedačky.. Je z dvojitého flisu, vyrobena z flisové deky za 99 Kč...
a myslím že se celkem vydařila.I když jsem u šití děsně nadávala jak se ten flis blbě šije 😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Dneska se vrhám na hacku, manžel mi vyměnil jehlu za ostřejší a de se na to , pak pošlu obrázek...

andelka
30. čer 2009

eirin: to mě mrzí, že se ty problémky potvrdily. 😒 Ale určitě se s doktorkou vrhnete hned na léčbu, že jo, a výsledek brzy bude. Jo jo, nejhorší je, že člověk už má někde v sobě strach, že to hned tak nepůjde, i když to vůbec tak být nemusí, ale přece jen, co kdyby, pak čas hraje roli velkou. No, bude to ještě dilema, ale uvidí se.

deenakee
30. čer 2009

Eirin, taky držím palečky, aby se léčba podařila a mimčo bylo brzy na cestě.... určitě to není lehké smířit se s nějakou diagnózou týkající se plodnosti...
Vím jak jsem obračela jenom potenciální možnost, že budu mít problém se snažením.. rok jsem se tím nervovala, a nakonec to šlo v poho.

Moc ti přeju aby se to brz podařilo a všechno bylo úplně o.k. 😉

andelka
30. čer 2009

deny: Ty jsi tak moc šikovná, smekám 😵

janyska
30. čer 2009

Čau holky, můžu se přidat? Už Vás docela dlouho pročítám, ale inkognito 🙂 Taky jsem chtěla mít doma rybičku narozenou 2010, ale asi se to trošku posune (doufám, že nejpozději do léta příštího roku). S přítelem máme oba 27, svatbu neplánujeme, práci máme, vlastní bydlení nemáme 🙂 Beru to tak jako Deenakee - kdyby se měly děti rodit "až když bude všechno hotovo", tak hrozí, že se nenarodí nikdy....

Zatím mám za sebou první měsíc bez antikoncepce, snažit jsme se ale ještě nezačali. A teď dotaz - může se stát, že první "přirozená" menstruace nedorazí, nebo ji nahradí jenom špinění? Zatím furt čekám, ale dohromady pořád nic...nevím, jestli je to nedostatkem vlastních hormonů, nebo důsledek nějakého stresu...ale těhotenství to nebude určitě.. Zatím čekám a pokud se do týdne nic neobjeví, vyrazím za gynekoložkou. Taky nevím, jak v takových podmínkách očekávat ovulaci a vůbec 🙂)))) S náplastmi to bylo jako s jízním řádem 😉

deenakee
30. čer 2009

No Janys, může stát že bez hormonů si tělo neumí udělat ovulaci a díky tomu přijde MS velmi pozdě nebo vůbec... Ale většinou se tak tělo projevuje až tak po třetím cyklu po vysazení.
Doporučuju měřit BT (ráno jak vstaneš) viz Andělčino album.... a tak zjistíš kdy byla ovu a kdy dojde MS (dochází většinou mezi 10 až 15 dnem po ovu, později už je to většinou těhotenství)

existují na to i weby... např. www.fertilityfriend.com, který ti sám vyhodnotí (dle teplot) kdy byla ovu...a kdy očekávat MS (popř. pozitivní těhu test)

Hodně lidí s tím má vysazení problém.... Např. většina účastníků této diskuze..
Držím pěsti ať máte miminko 2010 😉

andelka
30. čer 2009

janyska: ahojky šmíralko 😉 to je fajn, že ses odtajnila, vitám tě 😵
Deny má úplnou pravdu, že po vysazení lze očekávat ledacos. MS může býtř třeba i slabší, nebo naopak silnější, nebo kratší nebo delší, prostě během braní hormonů to nebyl přirozený stav, takže těžko to nějak předvídat. Někomu dojde první MS po vysazení normálně, po 30 dnech (jako mně třeba) a někomu až po 2 měsících. Někdy je ten start prostě delší a složitější. No a když si člověk přeje brzké otěhotnění, tak je to pak fakt na budku. Takže je dovbře, že na to až tak nespěcháte, nikdo neví, co s ním vysazení udělá.
A jak dlouho po vysazení už máš? Většinou se doporučuje počkat asi dva běžné cykly a když MS sama nepřijde, tak jít na vyvolávačku.

des
1. črc 2009

janyska: jak píšou holky, očekávat můžeš naprosto cokoliv 😖 Ale nijak se tím netrap, většině holek se to dřív nebo později srovná a pokud jsi před braním (lepením🙂) antikoncepce měla menstruaci pravidelnou, tak si myslím, že máš dobrou šanci....jsou na to různé názory, můj dr tvrdí, že nějaká anovulace nemá s vysazením antikoncepce vůbec nic společného, ale tomu já osobně prostě nevěřím 😠

Jestli tě měření BT chytne, tak je to dobrá věc, abys měla přehled, v které fázi cyklu jsi a co se vlastně uvnitř děje.

A jeden vlastní povzbudivý příklad na závěr: já po vysazení 1. cyklus - 28 dní (bez ovu, 1denní slabá MS), 2.cyklus - 88 dní (ovu někdy 79.den), 3. cyklus (ovu cca 33.den) skončil těhotenstvím....takže nevěř nikomu, kdo ti bude tvrdit, že když nemáš pravidelný cyklus, tak nemůžeš otěhotnět 😵

madlisek
1. črc 2009

Dobré ranko holky a vítej janys!

Posledních pár dnů jsem se neukazovala, přípravy vrcholí! Už se skoro těším, až už bude po svatbě a bude zase klid 🙂 Na cyklu se naštěstí ta hektická doba neprojevuje, ovu proběhla 14DC. Bohužel to znamená, že MS opravdu dostanu v půlce svatební cesty, ale jsou i horší věci na světě.

Anděl, doufám, že povodňátka budou v pořádku a že se vaši příbuzní budou mít kam vrátit! 😔

Deny, moc pěkná zavinovačka! Už se těším na obrázek hacky!

des
1. črc 2009

Madli: tak hlavně pevné nervy a co nejvíc pohody😉 musíš si říkat, že je to JEN svatba!! Už se tu všechny určitě moc těšíme na fotky...a z MS si nic nedělej, ber to tak, že je fajn, že ji máš a šlape ti to jak hodinky 😉

elitera
autor
1. črc 2009

čau holky, jsem zpátky z hororovýho výletu a taky mam za sebou první den v práci - ok.
Andělko, četla jsem jen ten tvůj elaborát (zbytek jsem jen proletěla) a myslím, že máte naprosto optimální čas, kdy na to hupnout 😉

andelka
1. črc 2009

eli: Já jsem na tebe moc myslela, cože ty a nová práce. A co? Sedíte si?
No, ehm, ono se ještě uvidí, ale nalomená jsem hrozně moc. Takže možná sebereme odvahu a zkusíme to už v tomto cyklu, budem úplně náhodou sami doma a pak na dovči (takže se ovulka klidně může malinko zdržet) 😅

madlisek
1. črc 2009

Elit, proč byl výlet hororový? 😲

Anděl, taky jsem prolítla elaborát a taky bych do toho šla!! 😵

andelka
1. črc 2009

Madli: Já taky, pocitově už asi jo. Když vidím, jak člověk může mít všechno připravené, vymyšlené a pak přijde voda a všechno je jinak, tak si říkám, práce bude, peníze budou, ale dítě je radost, kterou si prostě neodepřu ani za zlaté prase. 🙂

No jo, elit, proč hororový? 😕

elitera
autor
1. črc 2009

hororový proto, že se mi tam vrátily panický ataky. Během 4 dnů 7 kousků je trochu moc. Takže ode dneška jsem zpátky na antidepresivech. A nejlepší byla cesta zpátky, místo cca 7 hodin cesty z hotelu do bytu jsme jeli/letěli 19. První let zrušenej, pak všechno zpožděný...

V práci je asi miluju. Věděli, že jedu do Londýna, tak se ptali, jaký to bylo a tak, tak jsem se zmínila o tom zpoždění. A oni se mě odpoledne zeptali, jestli nejsem moc unavená a nechci se jít domů dospat 🙂)), což jsem s vřelým díkem bez okamžiku zaváhání přijala.

andelka
1. črc 2009

Elit: Teda to je síla, oboje. No hlavně že jste dojeli a doletěli v pořádku. A jak se vám v městě nad Temží líbilo? Byli jste všude kde jste chtěli?
Je bezva, že v práci jsou takoví fajní, asi se ti tam bude líbit, co?
A co ta antidepresiva? Myslíš, že je budeš brát dlouhodobě? Já se v tom vůbec nevyznám, nikoho s takovými problémy neznám, tak si to ani neumím moc představit, jaké to je a co to obnáší. Jen vím, že nejlepší je život bez léků a potíží. 😅

elitera
autor
1. črc 2009

viděli jsme tak 2/3 toho, co jsme chtěli, zbytek času jsem strávila na pokoji a bála jsem se vylézt. Nicméně mě pobavilo, že pohon Londýnského oka (ruský kolo uprostřed Londýna) stavěl můj (teď už) bývalý německý zaměstnavatel 🙂) Co do počtu shlédnutých míst jsme vlastně asi spokojení.
Snažim se na to nahlížet pozitivně, ale faktem je, že jsem úplně hotová a potřebovala bych pár dní na vzpamatování se z dovolený... 😖 První atak přišel už před odjezdem, protože jsem kráva a udělala jsem něco, co jsem neměla (nechci to zatím moc rozebírat, bo když na to myslim, je mi zas blbě). Cestou do Prahy turbulence, tak se mi zvednul trochu kufr. Do hotelu jsme dorazili kolem půlnoci. Byl k neuvěření mrňavej, místnost tak 2,5x2,8 metru a k tomu přilepená krabice s koupelnou - to fakt bylo vylisovaný z plastu a seděla v tom keramická mísa a umyvadlo. Koupelna byla velká asi 90x60 cm (víc ani o vlas) a byla tam fakt sprcha, záchod i umyvadlo 🙂) A netekla tam studená voda, což v těch 40st. vedrech nebylo nic moc. Umístění naprosto perfektní, asi 10 minut pěšky od parlamentu i Buckinghamskýho paláce.
Druhej den jsme vyrazili na procházku a po poledni mi přetek kalíšek (měla jsem to nějaký podivně silný 😒), což byl začátek konce. Nakonec jediný oblečení, co jsem si přivezla, je sada 5 kalhotek za Ł2,50. Za pár minut po zažehnání katastrofy přišel atak a chudák Lišák mě dostával do hotelu asi hodinu. V McD jsem předbíhala fronty na hajzlech a všichni na mě soucitně koukali i v metru. Večer mě chtěl vytáhnout ještě na Victoria, v okamžiku, kdy jsme se přiblížili, tak mi zas začalo být blbě.
Další den šel na procházku sám, nešťastnej, že mi nemůže pomoct. Zkusili jsme ráno jen obejít blok s hotelem a už mi bylo blbě, tak jsem tam radši zůstala. Večer jsme zase zkusili dojít na Victoria, zvládli jsme koupit bagetu v Subway, Lišák pak chtěl ještě něco v potravinách a to už jsem zase opanikařila.
Poslední celej den jsme ráno vyrazili koupit hodinky, což se nakonec podařilo (byli jsme v tom obchodě jak pěst na oko 😀), ale dobře mi zase nebylo. Pak jsme šli jen tak do parku, kde jsem jen tak ležela na lavičce Lišákovi v klíně a jen jsme byli. Nic jinýho. Kolem poledne jsme vyrazili jen k Westminsterský katedrále (je mimochodem pěkně hnusná). Pak tuhle a támhle, pak jsem - dezorientovaná - zamířila někam úplně jinam, než k hotelu, ten můj had mi samozřejmě vůbec neřek, kam mířim, takže jsme nakonec viděli i to Sanyo (barák na Picadilly Circus, kterej jsem fakt chtěla vidět, je na něm právě reklama na Sanyo). A Lišáček mě pořád rozptyloval, hráli jsme slovní ftbal v angličtině a tak 🙂 Do hotelu jsme dorazili v poklidu. Večer jsme ještě vyrazili (úspěšně, bez ataku) do Kensingtonu a do Harrods, kde jsem horko těžko odolávala koupi trička zlevněnýho o asi 50 % na v přepočtu cca 2500 🙂)).
Ráno jsme před 5. vyrazili z hotelu, já začala blbnout, chtěla jsem taxíka na letiště. To ne, muselo se jet metrem. Jak já byla nasraná... blbě mi zas bylo... Přijedem na letiště, čas byl tak akorát... a náš let zrušenej. 2 hodiny jsme čekali ve frontě na vystavení nových letenek, dostali jsme voucher na obžerstvení a nějaký bagety k tomu. Pak jsme si šli vybrat to občerstvení - já silnej čaj, Lišák kafe a k tomu sendvič. Ten mi stačil až do večera 😝 Pak jsme v jednom míň klimatizovaným místě zakotvili a já jsem usnula na lavičce Lišákovi na klíně. Pak jsme tam zase někde brouzdali, objevila jsem krásnou košili, kterou bohužel neměli v mojí velikosti (takže jsem si opravdu z oblečení přivezla jen ty kalhotky). Když jsme prošli skrz gate, oblásili zpoždění přes půl hodiny. Bylo to strašný, hlášením nebylo rozumět, byli tam parchanti a rodiče je nedokázali zkrotit. Jeden spratek (tak 8-10 let) se opřel o emergency door napojený na alarm, ten se spustil a maminka ho omlouvala "že si jenom hrál"... Já bych mu jí takovou flákla... Z Londýna byla fronta na vzlety, za sebou stálo asi 8 letadel různých společností a vzlítaly asi po 3 minutách. Přistání v Praze opožděný kvůli bouřce.
V Praze jsme si vyzvedli kufr (naivně jsme si mysleli, že přiletíme včas a zkusíme sehnat jinou dopravu do Brna, ať nedorazíme o půlnoci, žejo...), kvůli času jsme ho zase odevzdali, že teda poletíme. Procpali jsme se do salónku, to už mi zase začalo být na nic. Akorát na čas jsme vyrazili na boarding do Brna, dojdem tam a zpoždění 40 minut. Do salonku už jsme zpátky nemohli. Pak nás naložili do busu, že nás odvezou do letadla, ale docela to trvalo a já jsem začala zas blbnout, podrápala jsem si nohy. Vyměnili jsme si s někým místa v etadle, abysme byli u záchodů, já jsem tam hystericky bulela a šílela, dokud letadlo nevzlítlo.
V Brně jsem ještě zvládla mališkatou nevolnost, když jsme čekali na kufr... a pak jsme naskočili na taxíka a o půlnoci dorazili domů. Pro jistotu jsme se ani jeden nevyspali, někdy ve 4 ráno jsem slyšela Lišáka zívnout, tak jsem zjistila, že nespíme oba...

No prostě výlet za všechny prachy 🙂)))))
Ale jak jsem psala, viděli jsme většinu toho, co jsme vidět chtěli 🙂

K antidepresivům - no nejlepší je to prostě bez léků a potíží, to máš jednoznačně pravdu. Obecně to obnáší si každej den vzít prášky. V jádru to znamená, že moje pracná detoxikace jde do kopru. A brát se to musí minimálně půl roku po odeznění problémů, jinak se to vrací. Já mám v podstatě na návrat potíží docela nárok, potrat a ten stres při změně práce byly dost náročný... 😅

elitera
autor
1. črc 2009

To jsem zvědavá, jestli to někdo budete číst 🙂))

deenakee
1. črc 2009

Eli já to čítala a teda obdivuji, já znám lidi s různými psych. problémy. Myslím že se o tom moc nemluví, ale těch problémů je všude dost...
Sestra mojí nej kamarádky má psychozu a teraz čeká miminko a všichni o ni mají velký strach jak tu hormonální bouři (hlavně po porodu) zvládne...Všichni ji hrozně hlídají. Naštěstí už nemala atak hrozně dlouho...

No každopádně snad z toho výletu máš aspoň nějaké dobré zážitky a moc ti přeju aby se ti to už nevrátilo.. Musí to být hrozné... Věřím, že ten stres ti dal hodně zabrat.. tak snad už to bude teraz dobré a budou tě potkávat samé dobré věci... Např. dobří lidičkové v práci 🙂

deenakee
1. črc 2009

Jinak holčiny posílám na odlehčení moji skoro hotovou hacku...
Tak kdo máte zájem
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

PS: Ta vodováha je tam provizorně 😀

andelka
1. črc 2009

Eli: Já to taky četla (manžel mi za zády poznamenal, co to mám za román 😅 ) a teda opravdu to nebyla žádná sranda, ale hlavně že jste ve zdraví zpátky a i jste toho hodně viděli. Já si to opravdu neumím představit, ale držím palce, aby už to bylo jen lepší.

janyska
1. črc 2009

Ahoj, román na pobavení to opravdu není, ale zase - přežili jste a horší to už snad být nemůže 😉 Já dnes cestovala celý den po vlastech českých (Praha-Ostrava-Praha) a musím říct, že pendolino je super a Ova čím dál krásnější....jo a ještě jedna zpráva - hormony se asi lekly a daly se do práce...takže no problemo, jupííí

eirin
2. črc 2009

Dobré ráno,
teda Eli, to je mi líto, že se výlet takhle zkomplikoval. Ale důležité je, že v nové práci to vypadá na fajn lidi.
Deny, jsi šikovná 😉
Janys, odkud jsi?

des
2. črc 2009

Eli: já to taky četla😉 A moc mě mrzí, že tě to chytlo zrovna takhle na dovolený, kterou by si měl člověk užít. Ale třeba za pár měsíců to ošklivé vysublimuje a nějaká ta pěkná vzpomínka na londýnské památky a procházky zůstane!! Doufám, že prášky zaberou jak mají, v práci bude pohodička a pomalu ale jistě se zase dáš do kupy. A máš pravdu - nárok rozhodně máš!!!