Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
2. črc 2009

...se mi budete smát...ale já nevím, co je to ta hacka!! 😅 😅 Vypadá to jako něco, co se přišroubuje na zeď a něco se do toho strčí - vzhledem ke stavu Deenakee bych si tipla, že dítě 😕 Každopádně respekt všem, co umí používat takovou ďábelskou mašinu jako je šicí stroj!! 😀

des
2. črc 2009

...jo to je vodováha!!!!!! No tak beru zpět šroubovat se to nebude (jsem myslela, že je to nějaká kovová lišta 😀)...nebude se to náhodou nosit na zádech?

Jéé, já už vím....že mě to nenapadlo dřív, holt UTFG....z krámu je to teda pěkně drahý!

andelka
2. črc 2009

janys: Děkuju za pochvalu rodného města 😉 Opravdu se Ostrava mění a k lepšímu, bylo už na čase. Já pendolinem jezdím hrozně ráda, do Prahy bych jinak ani nejela. To mi stačilo jednou, když jsem zpět jela obyč IC a kultura cestování nic moc a ještě to zpoždění. 😒 a jakto, že tolik cestuješ? jo a gratuluju k MS (pochopila jsem dobře, doufám) 🙂

des: Hele, nemusíš znát všechno. Já to taky viděla prvně u mojí sestřenky. Malá jí v tom visela na stromě.
A já zas nevím, co je UTFG 😅

des
2. črc 2009

andelka: taková trochu přisprostlá poučka vybízející k použití Googlu před tím, než začneš otravovat dotazama spoluobčany: Use The Fucking Google 😵

Já byla v Ostravě naposled někdy v roce 2005, tak by mně docela zajímalo, jak se od té doby změnila...jinak to město má pro mě zcela specifickou atmosféru, protože ještě donedávna tam žila moje babička, takže to mám spojené s občasnýma návštěvama příbuzenstva, zvláštní architekturou a tím, že nám tam skoro pokoždé vykradli auto😀

estrellita
2. črc 2009

des : 😀 tak UTFG jsem taky nevedela 😀 😀 😀 😀

eli: take jsem docetla az do konce. mrzi me to, ale snad uz te ted ceka pozitivni obdobi, mas novou praci a to ovlivni psychiku cloveka strasne moc.

janyska
2. črc 2009

No právě teď jsem z Prahy, jinak od Valmezu a pět let jsem si užívala v Ostravě na výšce (teda kromě 3 semestrů výměnných pobytů)...a teď se tam vracím za klienty (zvláště, když jeden má kancelář na Stodolní - bych si nikdy nepomyslela, že na Stodolní budu chodit pracovně 😉..obkouknu známá místa, známé obchody a pořád se tam cítím jako doma..

JJ, bratr Google....už ani nezadávám termíny, ale přímo celé otázky 🙂

No a co naše studentky a prázdniny? Jak to s Vámi vypadá? A těhulky - jak snášíte vedro (konečně 😎 ?

andelka
2. črc 2009

des: No Ostrava se mění před očima, i když pravda je, že krize je vidět a některé projekty jsou zastavené. Ale fakt hodně prokoukla. Hlavně náměstí, to se jim povedlo a i na prasklé potrubí jsem si už zvykla. 😅 Mě Ostrava kdysi moc neříkala, ani se mi nelíbila, byla jsem srdcem Valaška. Ale teď začínám být patriot a dokonce kamarádka tvrdí, že snad nezná nikoho, kdo by mluvil víc ostravsky než já (naštěstí jen když chci, jinak mluvím spisovně). A teď jsem dostala dvě knížky - Život v Ostravě v 19 století a Na Šalamouně, takže už jsem ke staré Ostravě našla vztah a tu správnou kontinuitu s dneškem. A fakt se mi tady líbí. Zrovna dneska jsem byla v Shopping parku a bylo to bezva. Akorát jsem neměla chodit do Chicca. 😅

janyska: A co jsi studovala? Báňu nebo ostravskou?

madlisek
2. črc 2009

Ahoj holky,

zaplat PB, ze jste toho tolik nenapsaly, aspon se to snadno docita 🙂

Eli, mrzi me, jak se vam zvrtnul pobyt v Londyne ☹ jak se citis ted?

Holky, obcas mam ted pocit, ze chystam svatbu uplne nekomu jinemu, mam pocit, jako ze se zvnejsku pozoruju...je to takovy yvlastni, ze uz je ten den v podstate tady.

elitera
autor
3. črc 2009

Madli, tohle pozorování zvnějšku se mi před svatbou taky přihodilo, ale u mě to mělo tu výhodu, že jsem se o to mmíň nervovala 🙂

Aktuálně jsem schopná jezdit po městě šalinou (= pokrok), už mam taky občas hlad (= pokrok) a včera jsem snědla během 3 hodin celej oběd, co jsem si nechala dát s sebou (= faaaaaaaakt dobrý!). Dneska uvidíme, jak to půjde, k snídani si dám po začátek mandlový mlíko s malinovo-banánovou příchutí. A jinak jsem ráno nervózní, dokud si nevezmu prášek, což je teda nepříjemný, no 😒 Ale ono se to poddá... 🙂

des
3. črc 2009

eli: určitě, pomalu ale jistě!! Jinak to mlíko zní móc dobře, já poslední dobou ujíždím na anglickým rohlíku (kus těsta zapečený se slaninou a sýrem).

madli: jééé, já to znám...navíc mi to připadalo děsně neuvěřitelný, že za 14 dní, 3 dny, zítra...a nejsrandovnější bylo, že tu minutu když jsme už stáli před oddávajícím, se mi zdálo, že je to ta nejpřirozenější věc na světě - jakoby ten den byl už dlouho daný (to teda byl, ale asi mi rozumíte, co tím myslím).

janyska: tak různě - včera cestou tramvají mi bylo na omdlení a to jsem seděla!! Ale myslím, že jinak to bude ok (zatím jsem si tepla moc neužila, v práci máme docela zimu, ale dnes jedem do Varů na festival, tak se těším na kolonády zalité sluncem, snažím se potomka motivovat už od začátku - v neděli jsem ho vzala na řeku, teď zas trochu kultůry 😀 )

andelka: no jéje, Chicco, už jsem tam taky zabloudila 😅 Ale zatím nemáme na mimino lautr nic...

eirin
3. črc 2009

Jé Madli, já měla taky takové pocity.
Des, jaký festival a jedete jen na jeden den?
Andělko, tak já z Ostravy znám jenom nemocnici, byla jsem tam služebně několikrát něco měřit. A vloni na podzim jsem poznala Stodolní a před měsícem i druhou nemocnici, kde jsem byla na návštěvě. Ale na náměstí jsem nikdy nebyla a trochu mě to mrzí, že znám jen ty špitály 😒

Holky, kolegyni se dnes v noci narodil vnouček, jsem z toho nějaká naměkko.

aerin
3. črc 2009

ahoj holky! tak jsme zpet🙂 mozna nekdy doctu, ale ted vybaluju, peru a taaaak😉

andelka
3. črc 2009

Eli: I pokrok o krok se počítá 🙂

Madli: Já sem měla stejný pocit, hlavně posledních pár dní, kdy se to kupilo a moc sem nestíhala. Ještě ráno jsem byla úplně v klidu, vůbec ne nervozní. což se ale zlomilo ve chvíli, kdy mi dala kadeřnice do účesu korunku a závoj. 😀 Dneska na tebe moc myslím, určitě máš všechno pod palcem a připravené, teď jen se pěkně vyspat a těšit se. 😵

des: Myslíš asi filmový fesťák ve Varech, že? to bude určitě príma a miminko bude děsně chytré. My se chystáme za týden na Colours of Ostrava, doufám, že vyjde počasí. A vám taky. 🙂 dávej na sebe pozor, jo?

eirin: Tak tos o hodně přišla. Centrum je teď moc pěkné, dá se posedět na zahrádce, na lavičce, vyšplouchat se v prasklém potrubí (jakože kašna na náměstí). A docela hodně se teď stavělo a staví, hodně nových domů, center, hotelů, bytovek...fakt už je to jiné. díky bohu za to.
Jinak já mám Stodolní nejradši tak v úterý v 18h 😅

aerin: Ahojky výletnice. 🙂 Až budeš mít hotovo, napiš jak jste se měli 😉

des
3. črc 2009

Madli to ma uz zitra jo? 😲 Tak to na ni budu vzpominat - pocasi budou mit luxusni!!

Jasně, Karlovarský filmový festival - cuceni na filmy od 8:00 do 24:00, oplatky, horky prameny, stanovy tabor, cerveny koberec, mraky lidi... 😉

andelka: Festak bude v pohode, ale tu minulou nedeli na rozvodneny Sazave (mela o cca 50 cm vic vody nez normalne) jsem mistama pochybovala, jestli je to to pravy, co by mela nastavajici matka delat. Jeli jsme kazdej jez, ja na hacku (háčku🙂) 5 hodin mokra od hlavy az k pate. I nejakou utopenou lod jsme zachranovali. Akorat jak na me prisla moje krizova hodina, tak mi vyhovovala predstava, ze kdyz se nahodou poblinkam, tak to bude na kanoji velmi pohodlne - akorat se vyklonim na stranu 😝 Ale nastesti se opet zaludek uklidnil vcas.

des
3. črc 2009

Jeste se vam holky musim "pochlubit" - vcera jsem byla u doktora pro recept zas na nejaky ty kvasinky a on na me vybalil, ze mi nasli v krvi nejaky protilatky. Pry je to pri prvnim tehotenstvi velmi raritni - obvykle to vznika, pokud ma dite jinou krevni skupinu nez matka (myslim, ze to souvisi s Rh faktorem), ta si potom tyhle protilatky vytvori a muze to ohrozit druhy dite....mnoooo, takze nevi, z ceho to muzu mit ja (ockovani proti brisnimu tyfu?), priste mi vezmou ampuli navic a uvidi se...pry jim to volali primo z laborky, aby ty vysledky nezapadly 😀 Takze si vazte, ze mate mezi sebou takovou "raritu"!!! 😀 😀

PS: Snazim se nijak nestresovat, neni to vec, ktera by se pripadne nedala nejak resit.

des
3. črc 2009

Eirin: na tri dny, vyuzijem i upaleni Mistra Jana 😉 Tak to poradne s kolegyni oslav - mozna to bude pro tebe posledni sance si dat neco dobreho k piti 😉

andelka
3. črc 2009

des: Teda ty máš zážitky z poslední doby. ale hlavně že jste vodu přežili v pořádku a i ten problém zdravotní se určitě vyřeší. vždyť i děti s jiným RH se v pohodě rodí. bude to dobrý. hlavně že to podchytili včas.

des
3. črc 2009

andelka: no aspon ze syfilis mam negativni 😀 To vis, pisu mrnousovi denicek, tak aby tam bylo co dat 😉 Jinak to tak nejak vyslo, ze jeste v cervenci mame naplanovanou Vltavu, ale tam jsem pripravena, kdyz se mi nejaka slajsna nebude libit, tak prekonam hrdost a zustanu na brehu. Jela jsem ji jako mladsi hodnekrat a nikdy jsem se netopila, ale nahoda je blbec 😒

aerin
3. črc 2009

meli jsme se fajn, jak jinak🙂 budu nekam hazet nejaky fotky (ale kdo vi kdy), tak pak hodim link🙂

myslela jsem na madliska, uz to ma vazne za par 😵 😵

zatim jsem nedocitala a nevim, jestli budu, tak se omlouvam ze nereaguju☹

jo a tot muj graf http://www.fertilityfriend.com/home/21f422
pockam na zitrejsi teplotu jestli se ovu potvrdi, ale snad vazne byla...i kdyz si teda myslim, ze byla o dva dny pozdeji....je to tim, ze jsem ten den nemerila, no☹

andelka
3. črc 2009

Aer: to vypadá fajně 🙂

Des: Jo? Deníček? Já už mám ten svůj srdeční vyhlídnutý. Tak ještě aby bylo komu ho psát. 😅 Mrně i ty budete mít pěknou památku. Mně se to moc líbí. 😵

aerin
3. črc 2009

ehm, no, tak uz ji nevyznacuje ani FF, zadala jsem jednu teplotu blbe, ach jo.....no uvidim zitra

sijen
3. črc 2009

ahoj holky,
nějak vás postupně dočtu. Hlavně chci popřát Madlískovi, ať se jim to zítra vydaří.
Věřím, že se zrovna v jejich den počasí umoudří! užijte si ten krásný den Madli 😵 😵 😵 a jako každý už se těšííím na fotky!

estrellita
3. črc 2009

ahoj holky,

madli, krasne si to zitra uzijte!! ja jsem zvedava, jake to bude tesne pred 🙂 ted uz budu na rade ja, co?
tesim se na tvuj popis a fotky 🙂

elitera
autor
4. črc 2009

Madlisku, k vašemu velkému dni a do manželství vám přejeme hodně lásky, tolerance a umění naslouchat toho druhého, zdraví, a až si to budete přát, tak nějakýho zdravýho sviště 😵 Užijte si celý den i celý manželství naplno 😵

Mimochodem, máte svatbu téměř přesně 2 roky po nás, tak ať vám to taky tak zraje jako nám 🙂

aerin
4. črc 2009

madlisku myslim na vas, snad vam i pocasi vyjde a vse bude podle tvych (resp. vasich) predstav 😵

holky jsem nakrknuta, nevzbudil me budik, takze z potvrzeni ovu nic nebude☹ jak mam provest korekci?????

elitera
autor
4. črc 2009

Myslím, že za každou hodinu zpoždění se sundavá 0,1 stupně, ale měla bys to mít na sobě už ověřený, že to tak u tebe funguje...

aerin
4. črc 2009

no, na potvrzeni ovu jsem potrebovala tak rekla bych 36.5 a vic, merim ve 4:45, dnes jsem merila 6:20 a bylo to 36.86....tak snad, no☹ uvidime zitra, nastavuju dva budiky, fakt to nechapu☹

aerin
4. črc 2009

jo a kdyz jsem teda sundala 0,2 stupne a zadala to, WK ovu vyznacil, FF ne

elitera
autor
4. črc 2009

A to je WK opatrnější. Uvidíš zítra 🙂
Já jsem začala měřit o půl hodiny pozdějc (tj. cca v 6 ráno), tak jsem taky zvědavá, jak se graf posune.

aerin
4. črc 2009

tak pak poreferuj🙂

ehm ehm, tak koukam na navod na hacku a zkusmo hazu do kosiku ten kanafas....a jen latka me vyjde tak na 1200,- 😀ale tu origos hacku necuuuuu😀