Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
8. črc 2009

Sij, no když se mě přímo zeptali, tak jim nebudu lhát, žejo, zejména když je to na mně docela vidět (např. nejim). 🙂

aerin
8. črc 2009

holky diky za reakce v IP, musim ted jit od pc, tak pak odepisu

andelka
8. črc 2009

Teda Elit, Aer, co to tu čtu? Ale pravda je, že všechno zlé je pro něco jiného dobré. Eli se aspoň dá v klidu do kupy a bude ready pro miminko. A Aer, to je fakt hnus, jak to může matka po V. chtít? Myslí si, že jste milionáři, nebo v budoucnu budete? Rozhodně by bylo lepší i do budoucna držet se od ní dál a dělat si na vlastním písečku, aspoň v rámci možností, aspoň ten pronájem. Vždyť byste na tom byli jenom biti a to zvlášť, když chcete rodinu opravdu nepotřebujete.
Holky, myslím na vás. 😵

andelka
8. črc 2009

eli: Tak už tomu rozumím víc, našla jsem si to na netu http://agorafobie.webnode.cz/co-je-agorafobie/
Fakt si to neumím představit, myslím, že obecně se o fobiích málo mluví, nebo jsou vnímány nějak pokřiveně. Musí to být strašně náročné, obdivuju tě, že se s tím umíš prát (spolu s Lišákem) a držím palce, aby bylo zas dobře a tys měla tu potvoru pod kontrolou. 🙂

deenakee
8. črc 2009

Tak jsem si přečetla len posledních pár stran (boli jsme na dovolené).
Aer... Moc ti držím palce ale za sebe radím nic nedávat. Nájem do 7000 najdete v Brně (my máme za 6 aj s inkasem)
Jinak si myslím, že za peníze zaplatí tchýně část dluhů, ale za rok vás stejně můžou exekutoři vystěhovat. Raději šetřete na vlastní. bydlení ... Vím, že je to těžké, když je to jeho maminka, ale ty peníze nikdy neuvidí a o barák stejně nejspíš přijde... A budete na ulici tak jak tak...

Eli. Moc držím palce ať se tvé zdraví co nejdříve zlepší...

deenakee
8. črc 2009

Jinak dovolená v tatrách super, i když já jsem spíš lenošila.
Horko snáším špatně v tramvaji a v autě, hlavně když na mě svítí je to hnus... No ale co už 🙂
PS: Chci koupit tuhle kombinaci
http://www.branakdetem.cz/sada-mam-satek-elasti...

Chtěla jsem to koupit později, ale během tohoto měsíce zdražili tento šátek o 200 a manducu o 100. Takže celkově už bych na té akci ušetřila 600. A bojim bojim že ty ceny té akce přizpůsobí novým cenám, Takže to asi budu kupovat hned.... Ještě si dnes vyzkouším šátek ,ale na vše jsem slyšela dobré recenze a cena jde drasticky nahoru (kde je krize?) Takže asi budeme objednávat. Doufám, že nás to nezrujnuje....
Chudák manžel 😖 Už se těším až budu mít aspoň rodičovskou a porodné...
PS: manžel si nemůže jít skusit manducu osobně.. myslíte, že to bude o.k. ?

aerin
8. črc 2009

deny, ja bych do toho sla🙂 manducu mam taky a elastik bych urcite koupila mam eco🙂 no a pokud se ti zalibi satkovani, poridis pak jeste treba pevny z druhe ruky🙂

andelka
8. črc 2009

Deny: tu stránku jsi sem neměla dávat...narazila jsem na látkovky a mám hlavu jak balon...vždyť z tolika možností si nemůžu nikdy vybrat ... pomóóóc 😀
Ta sada vypadá dobře a jestli ji opravdu chceš, tak je lepší to kouppit za levnější peníz teď, ne?
Ad zkoušení: Vrátit se to dá, ne?

deenakee
8. črc 2009

Díky holky za rady... ještě dneska zkusím ten šátek a asi přiměju muže aby to objednal... už se nechci nervovat že to taky zdraží a budu platit o 600 víc...
Už se moc těším...

Anděl:Jinak po dlouhém bádání jsem dospěla k názoru, že si nebudu vybírat dopředu ,ale ozkouším nejoblíbenější plenkyostatních maminek a uvidím.
Takže moje výbavička bude asi
1 Haipa daipa pastelka - 255
1 konopka ellas haus 326
1 Bum hugger na noc - 379
1 bambuska (tu už mám) 225 (myslím)
1popoliny flanelka - 225 (si taty nejsem jistá)
1 itti bitti (na zkoušku a na okrasu) 460 - vše v jednom

a svrchňáky:
1 banbino mio 279
1 imse vimse sof (244) nebo organic (316) ještě se rozhodnu
a vlňáky disana.339
(plus teraz jedny vlnáčky zavazovací pletu : )

Vkládačky koupím pár bambusových a pár si udělám z ručníků...
No jinak vše kupuju buď vícevelikostní, nebo až v M a dokud se dokud v tom bud moje mimčo plandat tak budem mít jednorázovky (nějak se mi nelíbí čtvercovky aj když mě všichni přesvědčujou jak jsou úžasné, možno ještě změním názor) Většina maminek udává, že na M stačí 4 kg hmotnosti...
Pak dokoupím co bude třeba...

deenakee
8. črc 2009

To jsem vám napsala shrnutí těch nejoblíbenějších kalhotek mezi maminkami... Po mém dlouhodbém pátrání a účasti na přednášce o plenkách... Nejvíc nám doporučovali haipu daipu a konopky....
Jediné které z toho vypadají k světu jsou bambusky,ale tady asi na kráse až tak nezáleží : ))

Omlouvám se flanelka stojí 269...a je od narození po nočník

elitera
autor
8. črc 2009

Andělko, ono nic moc jinýho nezbývá, než se s tím prát 🙂 Hlavně je skvělej Lišák.
A máš pravdu, mluví se o tom poměrně dost málo ☹

Díky za podporu 😵

aerin
8. črc 2009

holky tenhle by se mi libil, ale 8 uz je asi moc, no:-/
http://realitymix.centrum.cz/detail/brno-sever/...

andelka
8. črc 2009

Deny: Teda ty jsi špionka 😅 já si to hned kopíruju, ať mám nějakou inspiraci a představu. Asi máš pravdu v tom, že je lepší mít od každého něco a pak koupit víc toho, co bude miminku i tobě vyhovovat. U nás je i obchod, kde pořádají přednášky o látkovkách i kurzy nošení v šátku. Tak tam si pak určitě zajdu.

Aer: to je moc pěkný, i když dražší, ale zas je to 2+kk 😕

Holky, nevšimly jste si u mě něčeho nového? 😉 😀

aerin
8. črc 2009

prave, ty 1+1 (co maji u sebe nejakou fotku a vypadaji slusne) vyjdou s inkasem na 7, 7 a pul...to uz je fakt mozna lepsi tohle...

jeee, andelka je snz 😵 tak gratuluju k rozhodnuti 😵

elitera
autor
8. črc 2009

aer, choďte na prohlídky.
Andělko, gratuluju k rozhodnutí 🙂
Letim na pracák.

andelka
8. črc 2009

aer: No já vím že se tu v poslední době řešily jiné věci, ale tak, už mi to nedalo 😅 Mám to tam už od pondělka, dali jsme s mužem řeč. 😀
Máš pravdu. Já se zas koukám po prodeji 1+1 a vychází mi, že buď to bude levnější, ale bude se muset předělávat, nebo dražší a bude na něm míň práce. No, tak se uvidí. Tak jako tak to dělá zhruba 700.000+něco na zařízení. A my máme hotově tak max. 150 tis. a to ještě ne úplně naše (je v tom i půjčka od rodičů), takže budem muset zkombinovat půjčku od státu a normální úvěr. No taky to není sranda. Přece jen, peníze jsou peníze a půjčky jsou na dlouho.

aerin
8. črc 2009

jeje, co bych dala za 1+1 za 700 tis😀 no nic, asi budem muset driv ci pozdeji z Brna...

a vy to vidite na kdy andelko?

andelka
8. črc 2009

aer: Podle situace. Záleží na tom, co a jak s prací nebo s mimčem. Zatím sondujeme, šetříme, diskutujeme. Prvotní plán byl, hledat a žádat o úvěr a půjčku až budu mít práci nejlépe na dobu neurčitou. ale to se líp řekne než udělá. Takže zatím žádný termín nemáme. Ale chceme využít toho poklesu. Ještě loni garsonky pod 1 mil. nešly. a taky chcem využít té půjčky od státu, dokud ještě je.

aerin
8. črc 2009

tak drzim palce andelko, at uz se rozhodnete jakkoli🙂

napsala jsem na ten byt v Sobesicich, jestli je k dispozici

andelka
8. črc 2009

aer: No máme vysněno, že do nového roku bude mimčo v bříšku a sjednané bydlení, ale uvidíme jaká bude realita.
Tak snad to vyjde, určitě dej vědět, až dají vědět. 🙂

andelka
8. črc 2009

Ten byteček je moc krásný a dalo by se tam hned nastěhovat a i dát co byste chtěli. Tak držím palce.

des
8. črc 2009

andělko já si taky nevšimla toho statusu 😉 Myslím, že není špatná doba na to kupovat byt a bez půjčky to dneska prostě nejde...my se chceme do pár let přestěhovat do domu, takže taky budeme řešit (druhý dítě bychom totiž neměli kam dát ☹ ) Rozhodopádně držím palec, ať ten váš plán vyjde do puntíku!! Třeba se dočkáme prvního jarňátka 2010!!

aerin
8. črc 2009

do prcic...tak jsem sla driv z prace abysme to mohli resit, Vaskovi jsem se nemohla dovolat, tak jsem si rekla, ze se mu asi vybil mobil....dojdu domu a neni tu ani on ani matinka, doufam, ze uz spolu sedi v nejakym bankovnim ustavu 😔

elitera
autor
8. črc 2009

aer, to snad ne, podle toho, cos psala, má rozum...

aerin
8. črc 2009

no ja v to doufam...

sunysara
8. črc 2009

Ahoj holky nevím jeslti sem patřím ale aerin to je síla co čtu, v Soběšicích je moc krásně bych tam šla hned 😅

sunysara
8. črc 2009

Drž se a snad to dopadne dobře, konečně někdo z Brna 😉

aerin
8. črc 2009

suny, jo?😀 ja se priznam, ze ac jsem se v Brne narodila, nikdy jsem v Sobesicich nebyla...

aerin
8. črc 2009

dekuju suny🙂 vsak u nas klidne zustan, brnacky jsme tu myslim tri, kdyz pocitam i deny🙂

sunysara
8. črc 2009

Jo tak to děkuju. já jsem už těhu ale jen krátce ale Brňanda každým coulem v soběšicích jsem vyrůstala paráda. lesy příroda klid fakt super no i když teda pro mě moc daleko do středu města