Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
15. črc 2009

no tak drzim palce, aby to uz brzo bylo jako pred tim!!!

elitera
autor
16. črc 2009

Holky, vřele doporučuju ke shlédnutí a vydržet celých 20 minut! http://video.google.com/videoplay?docid=8527248...

des
16. črc 2009

Eli: Moc pěkně udělané, se spoustou věcí souhlasím a pokouším se tím v životě aspoň trochu řídit (např. kupovat jen to, co fakt potřebuju). Pro váš klid můžu k tomu dodat např. to, že od roku 2006 platí v Evropě nařízení, které kromě jiného zavádí velmi přísnou registraci (včetně testů, ovšem ne na zvířatech) všech chemických látek, které se vyrábí nebo dováží na území EU v množstvím větším než 1t/rok. Už nyní samozřejmě existují dlouhatánské seznamy látek, jejichž výroba nebo prodej jsou omezeny a zrovna ty bromované zpomalovače hoření, jak o nich mluvila, byly nedávno zařazeny pod Stockholmskou úmluvu o persistentních organických polutantech (to jsou látky, které když např. sníte, tak se moc nestane, ale v těle vám vydrží hodně dlouho a předávájí se potravním řetězcem...), jejímž cílem je tyto látky postupně úplně vytěsnit z výroby. Taky spalovny líčila dost zjednodušeně, samozřejmě jsou tam integrované různé systémy na čištění odpadních plynů, navíc je tam obrovská teplota a celé se to snaží přiblížit dokonalému spalování, ne jako když si doma hodíte do kamen staré hadry!
Ale aspoň když mluvila o dioxinech, zmínila se, že jde nejjedovatější uměle vyrobenou látku...víte co je vůbec nejtoxičtější látka (vezmeme-li orální akutní toxicitu)? Nic jiného než čistě přírodní botulotoxin! To mě totiž taky docela štve, jak se furt nadává na všechno "chemické" a to "přírodní" je nej! Ale to je už mimo téma🙂

des
16. črc 2009

Jo ještě mě napadlo, taky Vám T-Mobile k nové smlouvě poslal telefon za 1 Kč, který jste vůbec nechtěli? Jsem myslela, že jim to snad pošlu zpátky, ať za to někde aspoň vysadí stromeček!! A ty jejich hotový kreditky, co posílají s hromadou papírů tisícům lidí, kteří je vůbec nechtějí! To teda vůbec není eco-friendly společnost...☹

elitera
autor
16. črc 2009

Jenže to, co je z přírody, se v tý přírodě taky zpátky rozloží, v tom je ten rozdíl. Že si botox nějaký slepice nechávájí kvůli vráskám píchat dobrovolně pod kůži, to je jejich kolo 😉
Ten klip je podstatnej kvůli jiný věci - ukazuje spoustu souvislostí, který běžnýmu spotřebiteli často unikají. Ano, je to sice stavěný na USA, ale stejně to považuju za skvělou pomůcku pro přemýšlení o vlastním nakupování. Jsem líná si to ověřovat a dohledávat, ale naprosto mě šokovala ta poznámka, že po ww2 se všechno začalo vyrábět míň trvanlivý, aby se zvedla spotřeba.
A děsně se mi líbil ten vládní panáček, jak začal leštit boty institucionálnímu panáčkovi 😀

aerin
16. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem doma z Ostravy🙂
Jela jsem vcera vecer vlakem v 18:39....diky te uuuzasne bource jsem domu dorazila v jedenact 🙄 cela cesta v pohode, ale bylo videt ze jedeme do bourky, kdesi za Vyskovem v Blazovicich jsme stali asi pul hodiny, pak jsme popojeli ke Slatine a tam uz jsme zustali...nakonec jsme se tam na to s par lidma vybodli a bezeli na posledni bus co jel 22:12...

madli fotky uzasny! 😵

Vasek mel 30.6. narozky, ale neslavili jsme je, nebyly prachy a navic jsme byli na te chalupe, chteli jsme je oslavit o mesic pozdeji, ale napadlo me, ze kdyz jsem dneska doma, nachystala bych to dneska nez prijde z prace,to bude aspon prekvapko 🙂 chtela bych udelat nejaky nepeceny dort, mate neco osvedceneho????

elitera
autor
16. črc 2009

aer, mam, jen to najdu 🙂

aerin
16. črc 2009

elit, ja vedela, ze nezklames 😉

elitera
autor
16. črc 2009

2 větší zakysaný smetany, 1 smetana na šlehání, velkej pytlík piškotů, trochu citronový šťávy, vanilkovej cukr, ovoce (3 kiwi, 3 banány, 1 plechovka mandarinek)

Šlehačku ušlehat dotuha, smíchat se zakysankama, citršťávou a vancukrem (+ možno trochu normálního). Do toho nasypat piškoty a promíchat. Dortovou formu (otevírací) vymazat máslem, dno a boky vyložit piškotama - co nejmíň mezer. Pak vrstva ovoce, znovu piškoty a nahoru ovoce. Nechat ztuhnout v ledničce.

elitera
autor
16. črc 2009

hehe, se červenam 😀

andelka
16. črc 2009

Jooo. mňam. to děláme taky. V tom horku suprovní. 🙂

sijen: díky díky za super nápad s vějířem. 😵 Byl potřeba, jinak by to bylo mnohem horší. Dala jsem do alba na chvíli (asi mi to smažou, uvidíme) dvě fotky. Hábit teda slušel málokomu, mně teda ne a navíc v něm bylo příšerně. To snad měli někdy v kobercích slevu, tak zz toho našili hábity. No ale jinak to bylo pěkné, slavnostn í, naposledy jsem se viděla s kolegy, pak jsme šli s rodinkou na oběd a pak už domů. Dneska si jdu nechat ověřit kopie diplomu. 🙂

andelka
16. črc 2009

des: Kytky jsem dostala jen dvě, ale moc pěkné a aspoň se dalo pohybovat. Ale dostala jsem i dárečky ještě od našich. Dárkovou krabici s vínem a pohárkem (jakože historický komplet) a hrneček s mou fotkou, kde mi byl asi rok a půl a pod tím napsáno Mgr. a jméno, tak to bylo milé a vtipné 😅

des
16. črc 2009

Eli: myslím, že po válce to nějakou dobu bylo ospravedlnitelný - přece jen velká spotřeba = velká zaměstnanost a oživení ekonomiky, ale proč se v tom pokračuje?? Zarazilo mě, že je to snad skutečně záměrný (žiju spíš v tom, že krátká trvanlivost je jen vedlejší produkt hlavního cíle, tedy aby bylo všechno co nejlevnější)

aerin: ten dortík znám a myslím, že je to sázka na jistotu!!

andelka: jůůů, no to musela bejt sranda v těch oblecích!! Mě se to líbí, aspoň se nemusí řešit, jestli to nebo ono oblečení je na promoci vhodné🙂 Každopádně v tom vypadáš důstojně jako správná magistra!!

aerin
16. črc 2009

diky eli🙂 jdu na to🙂 i kdyz uz asi nestiham, zakecala jsem se na zahrade s V. bratrama...

aerin
16. črc 2009

jo a hlasim, ze kroutim svuj druhy den s kalichem

elitera
autor
16. črc 2009

aer 😒 A co vaše bytová situace?

aerin
16. črc 2009

elit popisu az dojdu z kseftu, nestiiiihaaaam🙂 tak zatim papa holky🙂

aerin
16. črc 2009

tak jsem zpet z kseftu a jdu na to, ty piskoty mam s tim "kremem" smichat vcelku nebo mirne nadrceny?

herminka
16. črc 2009

Ahoj 🙂
Sijen, jojo, diplom je doma. Taky k němu manžel dostal teplou šálu, bylo to v tom vedru docela komické 😀 Pochopila jsem podle některého příspěvku správně, že někde učíš?
Ad kolo (je to dlouhé, říkám si, že bych Ti to měla hodit do IP, ale třeba by to mohlo zajímat i někoho jiného):
- pokud nevíš, zda trekking nebo horák, můžu Ti všemi deseti doporučit kolo krosové, které je jakoby hybridem mezi těmito dvěma - má lehčí rám a úzké pneumatiky (vzorek je dobré zvolit podle toho, zda budeš víc jezdit po silnici nebo terénem - obvykle je v obchodě po nákupu bezplatně vymění, doplatíš jen případný rozdíl mezi cenami plášťů), ale odpruženou vidlici a jezdí se na něm dobře v terénu i po silnici (osobně odzkoušeno, my jezdíme cca ze 70 % po silnici či zpevněné cestě, zbytek terén a jsem spokojená; manžel má horáka, ale časem uvažuje taky spíš o krosu)
- co do velikosti a nosnosti kola Ti poradí spíš v obchodě, do toho tolik nevidím
- vánoční akce asi záleží obchod od obchodu, mám spíš zkušenost se slevami předsezonními nebo posezonními a slevami loňských modelů (tak jsem před 4 lety koupila své současné kolo - bylo slevněné ze 12 tis. na 9)
- důležité je osazení - tj. kvalitní komponenty:
- přehazovačka a přesmykač Shimano Deore či XT, dobrá je i "áčková" řada (Altus, Acera, Alivio - pořádí je vzestupně podle kvality)
- vzadu minimálně osmikolečko, pokud je u vás rovina, je lepší vpředu větší trojtalíř (počet zubů z hlavy nevím, musela bych se zeptat manžela)
- pro "běžné" kondiční ježdění stačí "véčkové" brzdy (V-brake) - kotoučové by kolo zbytečně prodražily a jsou prý i dost náročné na údržbu (hydraulika, no)
- odpružená vidlice je dneska už skoro samozřejmostí, dobrá je uzamykatelná - když jedeš do kopce, uzamkneš ji a neztrácíš sílu zbytečně tím, že se přenáší do vidlice
- hodí se i odpružená sedlovka (pozor, neplést s celoodpruženým kolem - to má vzadu viditelnou pružinu mezi rámy, zatímco odpružená sedlovka ji má schovanou v trubce a jen trochu mírní otřesy)
- vhodné jsou tzv. "rohy" na řídítkách (taková ta kolmá krátká část), je pohodlné střídat úchopy
- sedlo záleží na Tvé preferenci, ale doporučuje se spíš trochu tvrdší a raději mít kvalitní a padnoucí cyklokraťasy
- pánský rám se obecně považuje za stabilnější, pevnější a "zdařilejší", ale záleží na Tvých preferencích a proporcích, někomu líp padne dámské kolo, počítá např. s užšími rameny u žen; já mám přes 180 cm, tak volím pánské)
- dobrý je nastavitelný představec (nereguluješ jen výšku řídítek, ale i jejich úhel) - nevím ale, jak často u kol bývá
- myslím, že s těmito podmínkami by ses do 15 000 vlézt měla (jen tak jsem vlezla na nějaké stránky klidně bych brala třeba toto http://www.sportmen.cz/Krosove-kolo-Acstar-EURO...)
- ze značek mám dobrou osobní zkušenost s LeaderFoxem, tchán si chválí Meridu, manžel Giant, dobrý je prý Author, Trek (ale ten je, mám dojem, už dost drahý)

Elit, na video se podívám někdy doma, jsem na něj zvědavá. Menší trvanlivost věcí mě taky štve, říká se, že výrobci do elektroniky dávají "kurvítko" (pardon), díky kterému se daný přístroj pokazí krátce po záruce. Máme doma asi 34 let starou lednici Calexku (určitě jste ji měly taky 😀) a pořád jde, sice ji furt musím odmražovat a nedělám si iluze o spotřebě (novou chceme pokud možno až do nového bydlení), ale jde, to by dnešní lednice nezvládla. Jé, ten dortík nás učila vychovatelka v družině na ZŠ 😀

Andělko, gratuluji k promoci, moc Ti to slušelo 😵 (fakt!). My jsme hábity neměli, a tehdy protože bylo jako včera, nepostrádala jsem je 😀 Spíš jsem měla strach, že omdlím, tak jsem se domluvila se spolužákem za sebou, že by mě případně chytil 😀

Aer, dle mého je hezčí, když tam ty piškoty dáš celé.

herminka
16. črc 2009

Sijen, nevím, kolik toho o kolech víš, raději jsem to popsala podrobně a polopaticky 🙂

elitera
autor
16. črc 2009

v celku!

aerin
16. črc 2009

fiiii, hotovo🙂 ale neuposlechla jsem vase rady a dala jsem je tam nalamany🙂 vyblejskla jsem si ho, tak ho i uvidite😀

des
16. črc 2009

herminka: salu? To tam ma nejaky logo skoly, nebo proc jako? To je fakt zvlastni🙂 To my nedostaly navic nic, vid? To muj muz si sel nedavno pro doktorskej a sprajcnul se, ze 80 Kc za tubus jim teda neda, kdyz uz platil 3000,- za zkousku, tak ho vezl domu akorat zagumickovanej😀

sijen, herminka: 🙂 no teda...koukam, ze vybrat kolo je skoro tak slozity jako vybrat kocarek!!!

aerin
16. črc 2009

holky kuk do alba nez mi ho smazou🙂

elitera
autor
16. črc 2009

hned bych si taky dala 🙂

sijen
16. črc 2009

fííha! Herminko děkuju moc - napsala jsi dost užitečných rad a postřehů, o krosovém kole jsem vůbec nevěděla že existuje 😀 z čehož je patrné kolik toho o kolech (ne)vím. Musím si to někam zkopčit a uložit🙂!
jo učím na SŠ pro neslyš.studenty, tak mám teď prázdniny. Ikdyž zrovna jsem se dozvěděla že jsem expert a budu mít tudíž školení pro ostatní učitele. 😕
elit na video kouknu taky později .. 😉
aerin dort je krááásnej! 😵

holky dnes v noci budem spát zase na balkoně, spali jsme tam a je to bomba 😎 - dneska už mohly být vidět i hvězdy.

Hermi, Des ta šála to je teda věc .. 😅 my jsme zaplatili nehoráznou pětistovku za DVD, na kterým bylo FIXOU!! Napsáno promoce, rok a škola.. 😔 .. a to další 4kila jsme platili za ten obřad /promoci.../

sijen
16. črc 2009

Herminko
je dobře že jsi to lupla sem, aspoň se poučí ostatní - je tam tolik vychytávek.. s tímhle manuálem se při výběru kola cítím docela jistější v kramflecích a přeposílám mému muži. Mmch. bude si kupovat právě představec na řidítka, který jsou dost nízko..takže budeme asi častěji v těch cyklošopech tak si to tam podle těch Tvých rad trochu okouknu a poptám se.
Ještě jednou díky. 😎

aerin
16. črc 2009

jo a malem bych zapomnela na moje poznatky ke kalichu: vcera, tedy prvni den ms, jsem ho mela odpoledne nejakych 9 hodin a nebyl zaplnen ani z pulky, takze pohodaaaa 😎

herminka
16. črc 2009

Des, jo, na šále je logo školy, to jsem zapomněla napsat, v zimě se bude hodit 😀 Fakt je výběr kočárku tak složitý jako výběr kola? No potěš 😀

Aer, dortík je moc pěkný 😵, mňam, dala bych si. Jinak gratuluji ke kalichování, je to skvělá věcička!

Sijan, aha, manžel kolegyně taky učí neslyšící. Jsem moc ráda, že jsem Ti mohla sdělit něco nového, snad mé informace k něčemu budou. Nechci to vydávat za univerzální rady, ale snažila jsem se shrnout, co jsem si kde o kolech přečetla a co mám od manžela 🙂 kolo jsem vždycky měla ráda, ale až s ním jsem začala jezdit dlouhé trasy, které on snad jezdil, když jsem ještě tahala kačera 😀 My jsme na DVD z promoce vyzráli, koupil ho jeden spolužák, který ho pak ostatním za alikvotní částku vypálil.

andelka
16. črc 2009

hermi: Děkuji za pochvalu, já jsem si v tom připadala jak strašidýlko emílek 😀 Ale tak dalo se nakonec, myslela jsem, že to bude horší. 😅
Jo a já taky budu platit za fotky (radši jsem se neptala kolik) a za DVD (500, dojde poštou), ale jsem domluvená jen s jednou kolegyní, že mi přispěje a vypálím jí to. Jinak s kolegy ne, nevěděli sme, že se to bude točit a nestihli jsme se ani nijak domluvit dopředu, sotva jsme se odchytli na společnou fotku. A dneska mi kámoška psala, že její taťka točil, ji i mě a že mi to vypálí - tak asi budu mít DVd dvě. No aspoň bude památka, no. Jako u nás je ta organizace hrozná, to je škola na budku, takže mě nepřekvapují zmatky až do konce.

aer: Ten dortík je úchvatný, jsi hrozně šikovná. 😵

sijen: Vy spíte na balkoně? a co komáři? Ale vy ho máte asi větší než my a krytý z boku, jestli si pamatuju z fotek. Musí to být supr. My máme jen takové ty klasické šprušle kolem dokola a asi menší. ale ráda na něm sedím a pivko na balkoně za letního dne, to je žůžo. 😉