Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
21. črc 2009

beat, takze myslis, ze je to normalni...? ja jsem to prave vzdycky mivala silnejsi, tech poslednich par cyklu a rekla bych, ze i predtim s HAK (coz vetsinou byva naopak, ne?)

beat, tak to je dost mozny, ze to hodne dela ten stres z rekonstrukce☹ a kdy budete mit hotovo?

nase bydleni viz IP🙂

madlisek
21. črc 2009

To jo Beat, je toho na vás hodně, viď? A nemáš třeba rodinu, kamarádku, někde mimo vaše město, abys tam jela jen na víkend? Asi je to teda hloupé, když máte doma tolik práce, se sebrat a nechat ho tam samotného. Ale věřím, že mě by to taky pomohlo v takové situaci, na chvíli vypadnout, provětrat si hlavu.

Aer, já mám teda dle mudry sliznici velmi dobrou a moje MS je oproti tvému popisu větší maso - druhý den musím vylejvat kalich cca každé dvě hodiny. Takže je orpavdu možný, že problém je ve sliznici.

aerin
21. črc 2009

madli, prave, co jsem tak slysela, vetsina holek ma ms silnejsi...no uvidime, treba ten kontryhel, listovka a drmek udelaji zazraky....

beat2
21. črc 2009

Aerin, já nedokážu srovnat menstruaci s antikoncepcí a bez, protože kalíšek mám až když jsem ji nebrala (a u kalíšku se to dobře sleduje, kolik toho je...). s tamponama (které jsem předtím používala) si to nějak neumím srovnat... ale řekla bych v podstatě, že se to u mě moc nezměnilo. Ale to jen tak odhaduju 🙂 Tampon už jsem neměla ani nepamatuju...
Já i ten nejsilnější den ten kalíšek nemám uplně plný... a to beru jako silnou menstruaci 🙂 (ale používám ten větší kalíšek) Druhý den už je to slabší a třetí den už to skoro končí. Pak ale ještě tak tři dny špiním... někdy i dýl. Takhle to já mám v postatě vždycky... antikoncepci neberu už 7 měsíců.

aerin
21. črc 2009

beat, jo, je fakt, ze to byl prvni cyklus s kaliskem, ale ten rozdil byl tak velkej, ze si troufam trvdit, ze mi ms fakt slabne...☹ (hehe, driv bych se z toho asi radovala😀 )

aerin
21. črc 2009

jo a slabe jsem teda spinila taky jeste vcera, 6DC

eirin
21. črc 2009

Aer, jestli tě to uklidní, tak já mám sliznici podle uzt normální a ms mám taky slabou, asi jako ty. Asi ji mám slabou kvůli neprobíhající ovu a navíc ještě ty zvýšené nesprávné hormony.. Ve čtvrtek jdu na folikulometrii, holky myslete prosím na mě, ať je tam aspoň jeden potenciálně dominantní folík (po dvou Clostilech denně už by tedy fakt mohl být).

Beat, u nás se taky chýlí k rekonstrukci. Co všechno rekonstruujete? Komplet celý byt/dům? A bydlíte v něm při rekonstrukci? Moc vám přeju, ať už to v dohledné době doděláte, protože si živě umím představit, jak se takový stres umí promítnout do vztahu.

des
21. črc 2009

aerin: mnooo, to je otázka, ale taky se mi to nezdá nějak nestandardní. Ale myslím, že tím kontryhelem nic zkazit nemůžeš a doktorka ti pak pro tvůj klid může říct přesně milimetry sliznice říct, jestli je to v normě.

beat: aha, je fakt, že něco takového je opravdový záhul na nervy!! Napadá mě akorát zkusit najmout stavební dozor, jsou to sice peníze navíc, ale asi by se vám ulevilo..když tomu člověk nerozumí, tak ho fakt šulej neuvěřitelně (táta si takhle dohlížel na přestavbu chalupy a kdyby nevěděl, že trubky v podlaze se izolujou něčím o takové a takové tloušťce a neupozornil je na to, tak to normálně zakryjou a nikdo se nedozví, že si takhle "ušetřili" pro sebe a my s mužem jsme předělávali jen koupelnu a záchod a to by nad nima člověk musel těch 8 hodin fakt stát!! - aneb dobrého obkladače s IQ > 90 pozlatit!!!)....chápu vás, na druhou stranu by bylo fajn, se naopak semknout a bojovat dohromady proti "společnému nepříteli" 😉 Uvidíš, až dostavíte, jestli nastane změna k lepšímu...pevně doufám, že ano!! A držím palec i s rekonstrukcí, ať to vyjde vše dle vašich představ!!

aerin
21. črc 2009

eirin, ahoj🙂 drzim palce at ten clostil prinese nejaky ovoce, kdyz uz do sebe cpes dokonce dva denne😉

ovulace probehla a podle toho profilu mam vsechno reativne v norme, tak uz me napada jen ta sliznice...ta nova mudra ji nekomentovala, starej mudr rikal, ze sliznice je vysoka, ale ten toho rikal spoustu, ze 🙄 krome toho jsem tenkrat pila stridave kontryhel, zenskej caj a femik a uzivala listovku...a od te doby mam fakt pocit, ze mam ms slabsi☹
no plane tu placam, omlouvam se🙂 po 12.8. budu snad chytrejsi🙂

aerin
21. črc 2009

my budem teda stavet skoro vse svepomoci (jestli budem stavet), takze budeme mit asi vetsi prehled, nez bychom chteli 😀

beat2
21. črc 2009

Naše rekonstrukce - střecha, okna, omítky, nové rozvody v kuchyni, nová kuchyň, podlahy všude, koupelna, topení... (ložnice). A časem toho bude přibývat (plot, zahrada, terasa atd.) Ale to už se dá dělat v průběhu. V domku zatím bydlíme, budeme tam dokud to půjde. V zimě se budeme muset na pár měsíců (prý tak 2-3)vystěhovat, kvůli výměně topení a zednickým pracem (těch by nemělo být moc, jedno rozšíření vchodu a někde nová omítka, opravy)... To budou další krušné chvilky 🙂 asi budeme opět u rodičů...
Ale termín ukončení by měl teoreticky být do příštího jara-léta. Tak tam jsem si původně plánovala rodit 🙂) No nevím nevím... teď to odsouváme, není na to nálada, a je stres, že se to nestihne... a taky bych jako těhotná nemohla tolik pomáhat, natírat atd.

des
21. črc 2009

eirin: taky na tebe budu myslet, at si odneses jen same dobre zpravy!! Ja jdu zitra na odbery kdejake tekutiny, tak snad taky budou dobre zpravy (hlavne jsem zvedava na tu svoji raritni bilkovinu 😖 )

beat2
21. črc 2009

aerin - tak pokud tvůj přítel nepracuje 20 hodin denně, jako ten můj, a je trochu manuálně zručný a práce fyzická ho baví, tak to máte určitě výhodu. Můj manžel na tohle není, musí prostě pracovat tak, aby si zaplatil "odborníky". Sakra, kdyby to aspoň opravdu byli odborníci, že, tak je to hned o něčem jiném. Jenže tady opravdu platí, "co si neuděláš sám.........." a taky, že sám si to člověk udělá prostě vždycky nejpoctivěji... 😖 Já když vidím ty patlaly... jedou na rychlost, šup šup ať už to je a můžou na další kšeft...

aerin
21. črc 2009

beat, 20 hodin denne teda fakt nepracuje😀 zrucnej celkem je a jestli ho to bavi nebo ne, bude asi v tehle situaci uplne jedno 😀 hlavne dost spolihame na strejdy a dedu, ze nam pomuzou

eirin
21. črc 2009

Mně by se hodilo, kdyby mě někdo naučil štukovat :D

beat2
21. črc 2009

Já jsem zvyklá na takovou poctivou práci, můj taťka je hrozně šikovný, všechno si vždycky dělal sám a jsem zvyklá, že pak je dokonalý každý detail, kachličky jsou jak podle pravítka, prostě každý centimetr se dá prohlídnou zblízka. Ale ti dělníci tohle fakt neřeší, ti jedou... tak jsem z toho najednou v šoku 🙂 jak se to dá flinkat.
Vašek to určitě taky zvládne, když je ochotný se na to dát 🙂

beat2
21. črc 2009

eirin 😀

andelka
21. črc 2009

des: Něco použitelného? Na pracáku? to asi těžko anežko 😅 Ale socko a zdravko za mě někdo platit musí. 28.7. tam mám první pohovor, no to bude komedie.
beat: No mě je dost blbé být doma. Ale zatím žádná slušná práce moc není a jakoukoliv taky nechci, že jo, vždyť mám ještě do května školu dálkově, tak to budu muset nějak skloubit. A taky to nějakou dobu trvá, když dají nabídku v červnu, přihlášení na konkurz do července a výběrko v srpnu. 😒
S tou ponorkou, to se ani moc nedivím. My když jsme ve stresu, tak na sebe taky furt štěkáme a je dusno, dokud se to nevyřeší. Ale pak si většinou řeknem, že jsme blázni, že vždyť to děláme pro nás, tak proč jsme na sebe takoví. Když jsem se učila na státnice, tak se mi choť radši klidil z cesty.Potom jsme si to vynahradili. Ale my býváme běžně někde jeden bez druhého. On chodí s kámoši na pivko, na koncerty apod. a já taky. Zrovna včera jsem byla na srazu s kamarádkama z gymplu.
aer: Já jsem ti nepsala, protože jsem neznala odpověď, víš? Já jsem se po tom jakou mám sliznici nikdy nepídila, ani mi nedělali ultrazvuk, takže bych jen hádala. Zkus ten kontryhel a uvidíš. A drmek se bere 10-20 kapek 3x denně.

Tak jsem včera na tom srazu zjistila, že další spolužačka čeká miminko, je ve 2. měsíci. A po vysazení se jim to povedlo hodně rychle, za 2 měsíce. Já už bych chtěla takyyyy 😵

des
21. črc 2009

eirin: když se to nevede, vždycky to můžeš vydávat za takovou tu moderní škrábanou či jinak nerovnoměrnou omítku 😉

beat: plně s tebou souhlasím...osvědčený obkladač dostal radši zápal pryč, tak jsme brali kde koho a pak splakali nad výdělkem ☹ Obklady k lince jsme si už radši dělali sami...sice celý víkend, ale zato jsou pěkné. Představ si, že se nějací "profesionálové" na tu linku byli podívat, prý hmhm, to by asi šlo...jo vy to chcete šachovnicí? No to nevím...tvářil se, jako že je fakt problém vzít místo každé druhé hnědé dlaždičky bílou!!! Já už radši mlčím, takových historek máme asi 10, ještě se akorát rozčílím zpětně 😠 S naším štěstím si moc nedovedu představit rekonstruovat celý dům!

eirin
21. črc 2009

Des: No já to ještě nezkoušela, tak nevím, jestli by se to vedlo nebo ne :D Ale řekli jsme si, že něco si doma taky zkusíme udělat sami. Odborník se může přizvat vždycky 🙂 Minimálně si tedy chceme vymalovat, to snad proboha zvládneme - a já si taky ráda odpočinu od mojí běžné práce manuální prací 😀
Teda vy jste vážně měli štěstí na řemeslníky 😖

beat2
21. črc 2009

Eirin - já to mám taky tak, baví mě natírat, malovat i řešit věci kolem, dokonce i uklízet, když vím, že je to prostě v rámci nového bydlení 😀 Taky jsem s tím "dílem" pak hrozně spokojená, když vím, že je to moje práce 🙂) Ale můj drahý to má zkrátka jinak, on si prostě dělá svoji práci a očekává, že druzí si budou také dělat svoji práci (obkladači, zedníci atd.) Bohužel nežijeme v ideálním světě 😀 Takže je z toho dost frustrovaný

eirin
21. črc 2009

Beat2, tvého muže chápu. Komár je na tom stejně jako já, nepustí se do ničeho složitějšího než do natírání. Teď jsme si ale nechali udělat rozpočet a rozhodně by se dalo na něčem ušetřit, tak to zkusíme.

aerin
21. črc 2009

tak Vasek s bratrama a tatinkem holyma rukama postavili tu chalupu (drevenice) co zadluzila celou rodinu...a ja jsem se taky dost podilela (tloukla jsem prkna na strechu, natirala obvodovy steny i stity, obijela palubkama vnitrek, pomahala jsem s pozarnim chodnickem 😀 soraaaac, musim se pochlubit😀 ), no a u nas taky delali vsechno Vasek a jeho tata, elektrinu, odpady, obklady, dlazbu....

aerin
21. črc 2009

je to holt delnas, je zvyklej makat rukama...
sice kazda policka a tak me stoji spoustu premlouvani a jsem pak za semetriku, ale udela to, no 😅

beat2
21. črc 2009

No je to prostě výhoda, když někdo umí dělat rukama. Já mého muže taky chápu a souhlasím s ním, že každý by měl dělat svoji práci, jenže se tak neděje ☹ a to je špatné... Taky na druhou stranu nemám ráda když se něco dělá metodou domácího kutilství ala Pat a Mat 🙂) Radši bych měla na všechno odborníky, jenže ti opravdoví odborníci - kde je hledat... Všichni kolem mají zkušenosti obdobné jako psala Des... samé stížnosti, nikdo neřekne TIHLE BYLI SUPER, UDĚLALI VŠE VÝBORNĚ, NEMĚLI JSME ŽÁDNÉ STAROSTI, ABSOLUTNÍ SPOKOJENOST 🙂) achjo

beat2
21. črc 2009

Aerin - takhle to bylo u mých rodičů, otec je sice opravdu zručný, ale děsně pomalý a má kolem toho spoustu řečí 😀

andelka
21. črc 2009

Můj muž taky manuálně zručný není, ani na to nemá trpělivost, bohužel, tohle zrovna po tatínkovi nezdědil. Ale aspoň tchána a švagra a bráchu mám moc šikovné, tak ti by pomohli kdyby něco. Ale jinak budem taky mít asi vždycky "odborníky". Na jaře jsme rekonstruovali wc, dělal to jeden kluk, přišel mi šikovný, udělal všechno komplet, ale nakonec trvalo 3 týdny než to bylo jakž takž. Ale to bylo tím záchodem, prostě se furt vikle a nikdo neví co s tím. Jinak ostatní práce (podlaha, obklady, sádrokarton, dvířka, malba) rychle na dobře. Pak jsme ještě vylepšovali předsíň, koberec jsme položili sami (teda samy 😅 ), ale vymalovat jsme si nechali, bylo to za dobrou cenu, rychle a dobře.
Až budem dělat kuchyň, tak si taky seženem reference, zatím máme něco od tchánovců, s kým byli spokojení.

aerin
21. črc 2009

tak vymalovat bych si asi nenechala uz vubec, to mi prijde jako vyhozeny penize 😅

des
21. črc 2009

beat: já myslím, že dobří, pečliví řemeslníci, kteří ještě navíc přemýšlí nad tím, co dělají existují (z těch 4, co se u nás vystřídali, to byl jeden!), akorát se obávám, že je těžko se k nim dostat, protože prostě mají hodně práce, takže to chce známé atd....jsme se s mužem tenkrát vztekali, že naši kámoši každej studuje nějakou vejšku, ale něco pořádnýho jako třeba zedník... 😀

andelka
21. črc 2009

aerin: No mě to zas přijde jako ztráta času. Je fakt, že kdysi jsme si malovali sami všechno, ale dneska už si to radši zaplatím, zvlášť v našich netradičních pokojích s vysokým stropem. 😅