Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
27. črc 2009
beat2
27. črc 2009

Aerin: Ráda tohle téma čtu, a když jsem narazila na tohle, vzpomněla jsem si na Tebe 😉 http://bydleni.idnes.cz/stary-dum-a-moderni-pri...
Jen tak, jako inspirace... já pořád sbírám nápady 🙂

beat2
27. črc 2009

Jinak podkroví je samozřejmě zas něco uplně jiného a obojí by vypadalo dobře, podkroví má zase jiné kouzlo. Tak vám držím pěsti, ať jste brzy ve svém (v našem případě si také nepřeji nic jiného 🙂) ve svém sice jsme, ale se spoustou práce teprve před sebou...

herminka
27. črc 2009

Beat, to se mi hodně líbí, kdybychom nenadstavovali do výšky, něco podobného bych brala (ale u nás v ochranném pásmu CHKO by to asi nikdo nepovolil 😒 ).

moni1412
27. črc 2009

este raz dakujem

a aer zajtra nech to dopadne dobre 😉

elitera
autor
27. črc 2009

Bolíííííííí!!!! 😀 Ještě že neměřim dole 😀 A Liška mě teda dojal ráno, ptal se mě, co nohy, jestli nebolí, já jsem si je večer ještě naštěstí protáhla a fakt nebolí (jen mě bolí zepředu krk, což nechápu, a sedací kosti, což chápu), a on je zklamanej! 😀 Že jako kdyby bolely, tak to mělo větší efekt, had jeden...

aerin
27. črc 2009

beat, ten baracek je super 😵

andelka
27. črc 2009

Ahojky holky, tak se hlásím z dovči a jdu vás dočíst. Teda teď musím ven, ale až budu mít odpoledne trochu času a hlavně až vystrnadím muže od Star Treku 😅
Jinak u mě ovulka byla, v mé klasické době (ale naštěstí už to nejsou tak šílené DC, jako dřív),
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
ale výsledek nebude žádný, neb bylo hrozné vedro, tak se nám nechtělo, pak bych muž utahaný z práce a pak nemocný a teď jsem to od něj chytla já. 😅 Tak uvidíme, jak to bude dál. 😀

Jééé, Moni, já jsem na tebe zrovna včera myslela, jakpak se asi máš, že už jsem tě tu dlouho neviděla a koukám, prošvihla jsem novinku 😉 Gratuluju!! 😵

des
27. črc 2009

Ahoj holky! Zdravím vás po víkendu....
Musím se přiznat, že "těhuli roku" asi zas nevyhraju 😠 Nejdřív jsem Šeříka spařila ve vlaku, pak na lodi, pak mokrý plavky, pak zas vedro, do toho nějaký ty hranolky, langoše, kofola a jiné výdobytky bufetové povltavské kultůry, taky se přiznám k nakládanému hermelínu, 4 hltům piva a 3 hltům vína! Nevydržela jsem stát jen s pádlem, tak jsem občas poponesla sud, občas loď, občas jsem musela řádně zabrat a zabránit fatální srážce. Ale v Krumlově pod lávkou jsem vystoupila a řvala na budoucího otce, ať si klidně jede, že klíďo porodím pohrobka! Kamarádi se o mně starali, nechtěli mě nechat nosit nic, tak jsem musela občas zvýšit hlas, že nejsem invalida a když byl hlad, dostala jsem prominentní sušenky 🙂 Tak Šeříku, jestli se ti něco z toho nelíbilo, můžeš mi to v lednu vytmavit!!!

elitera
autor
27. črc 2009

des, nerouhej se, Šeřík bude odolnej, ale to vytmavení fakt radši moc nepřivolávej 😀

des
27. črc 2009

Moni, taky moc gratuluju!!! Vím, že jsem prorokovala, že až bude Deniskovi rok, tak budeš mít jiné starosti, než druhé mimčo, ale zdá se, že touha je veliká, hory přenesla a miminko je na cestě!!! Držím palec, ať pěkně roste...

hermi: neboj, zdejší děvčata jsou holky inteligentní a chápou, co je diskuze (na rozdíl od skupinek v jiných tématech), takže tady se nikdo neuráží a nedurdí. Však já tu na ně občas nasadím svůj břitký humor a zatím mě nikdo nenakopl (ani virtuálně) 😀

des
27. črc 2009

eli: no když bude celý noci řvát, tak aspoň budu vědět, za co to je 😀

elitera
autor
27. črc 2009

Bánovce, Bánovce... nemáte tam náhodou čerstvě instalovanej automat na mlíko, Moni? 🙂

Myslím, že tahle diskuze je opravdu vzácně tolerantní, což ukázala i nedávná debata o těch předsvatebních soužitích atd. 🙂

des
27. črc 2009

Ještě k tomu bydlení nebydlení před svatbou, myslím, že po letech strávených různými dovolenými, se dá odhadnout, jestli je nastávající bordelář/ka, aniž by spolu předtím žili v jedné domácnosti. Myslím si, že bude dost záležet na stáří dotyčných, věřím, že když spolu začnou bydlet dva mlaďoši sotva vypadlí z rodinného hnízda, budou mít méně třenic, než o něco starší lidi, kteří žili předtím sami a byli zvyklí na určité fungování svojí domácnosti...
Někdo tu taky zmínil dítě jako zásadní zásah do života...toho se malinko bojím, to se fakt nedá nacvičit a i když si o nás dvou myslím, že jsme po těch 11 letech (ovšem jen 2 letech společného bydlení) poměrně sehraný tým, nejsem si jistá, jestli to ustojíme bez problémů 😒)

des
27. črc 2009

eli: automat na mlíko? To psali v novinách, nebo odkud máš takovou znalost? 😀 😀

des
27. črc 2009

deen: díky za zprávu o tvrdnutí břicha, to mě taky vždycky zajímalo, jak to vypadá, já si zatím užívám spaní na břiše, protože mi něco říká, že to na podzim už nepůjde 🙂 A dneska se mi zdálo (poprvý, co jsem v tom) o porodu...byly jsme tam s kámoškou, co taky zrovna rodila a mě pro jistotu nastříhli hned jak jsem přišla...pak jsem courala připojená na monitor, jak se tam vzdouvají čáry, když chodí kontrakce a ty čáry se vzdouvaly, když jsem kašlala...z toho jsem usoudila, že když budu hodně kašlat, dítě se narodí rychle 😀 A co na tom bylo nejlepší, nikde žádná bolest, to mi podvědomí poměrně spolehlivě odfiltrovalo 🙂

des
27. črc 2009

hermi: ještě k těm věčným dotazům na to, kdy budete mít děti...já jsem se taky občas někoho ptala, ale když jsem pak začla sama řešit těhotnění a zjistila jsem, že to nemusí být vždycky sranda, tak od té doby si takové otázky klást nedovolím!! Bohužel hlavně asi starším lidem, co takové zkušenosti/znalosti nemají, to nedochází. Naštěstí po svatbě tyto dotazy u nás ustaly...odbývaly jsme je ve srandě větou typu: "Až se budeme nudit" nebo šetřivé až zkrblé babičce variantou:"Víš kolik takové dítě stojí peněz?" Doporučuju vymyslet něco univerzálního stylem na blbou otázku blbá odpověď. A nenechat se tím štvát 😉 😉

andelka
27. črc 2009

Jé, vy jste tu řešily bydlení před svatbou? To si musím přečíst.
My jsme se o tom bavili zrovna předevčírem u večeře, že bychom mimčo rádi brzy i proto, že ještě nejsme "rozmazlení", že nám to tolik nenabourá tu pohodičku, že jsme ještě relativně mladí a neusedlí, takže budeme jako flexibilnější. Narozdíl od mého bráchy, který je ženatej 9 let a už jsou zvyklí na svůj klid a tak, takže mám pocit, že je případné miminko rychle z těch zajetejch kolejí vyžene. Nehledě na to že nemají byt absolutně uzpůsobený dětem, narozdíl od nás, kteří budeme byt zařizovat i pro potenciální děti.
Že jsme s mužem spolu před svatbou nebydleli myslím tady všichni vědí. Jako problém to neberu, naopak to bylo moc fajn, prožít si tu změnu stavu i takhle. Podle mě jsou obě varianty fajn, každá má své plusy i minusy, ale není třeba jednu z nich zatracovat.

herminka
27. črc 2009

Des, taktak, jak píše Elit, bacha, ať Ti to Šeřík nevytmaví až příliš 😉 Ha, tak my jsme ti, kdo spolu začali bydlet až staří 😀 K těm dotazům, já někdy posuzuji podle sebe, mě by totiž nenapadlo se na to někoho ptát - dobré kamarádky nebo vlastní sestry ano, ale jiného ne. Korunu tomu nasadil manžel, který se chvíli po tom, co jsem to sem včera večer napsala, vrátil od sestřenice (má týden po svatbě, je mladší než já a má ročního kluka), která do něj dula, že je z rodiny poslední, kdo děti nemá 😒 (15leté sestřenice a 20leté bratrance v to nepočítaje). Celkově mi přiadá, že se ptají ti, kdo mají maličké či větší děti, asi si myslí, že když mají oni, musí je mít všichni, či co. Když se nás ptali, kdy se budeme brát, manžel vždycky odpovídal, že jsem mladá, tak máme čas; musíme si vymyslet nějakou podobně duchaplnou odpověď i na toto - ta mladost by mi už asi neprošla 😀

herminka
27. črc 2009

Jinak štvát se tím nenechávám, ale už je těch dotazů nějak příliš, tak pohár přetekl.

des
27. črc 2009

hermi: kolej jako samostatné bydlení v to nepočítám 😉 Tam asi člověk rychle sleví z veškerých svých zásad a zvyklostí - to naopak může být plus pro sžívání se s partnerem 😀 Jééjda, teoretizování by mi šlo, že?
K těm dotazům, někde jsem četla takový kousavý názor, že jsou to spíš ženy, které by ty ostatní rády viděly v podobných situacích jako jsou ony samy, např. že příbuzný chlap ti málokdy vyčte, že chodíš do práce a nemáš čas na děti, zatímco žena ano, takže u sestřenky to může být podobné...třeba má podvědomý pocit, že jí něco utíká, něco z vašeho svobodného života závidí a tak už by vás nejraději taky viděla s kupou dětí. Nebo, že by už věděla, jak je to s těmi dětmi skvělé a že se prostě nemůže dívat na to, jak si tu radost dobrovolně odpíráte? 😀 😀
Já se zas bojím trošku izolovanosti od ostatních kamarádů, kteří povětšinou děti nemají a zrovna nechystají...takže i z toho důvodu bych ráda, aby se do toho taky pustili. Je mi jasné, že společných setkání bude příští rok dramaticky méně ☹ I když už vymýšleli, zda se dá vzít 6 měsíční batole na vodu 😀 😀

herminka
27. črc 2009

Des, myslím, že na tom kousavém názoru asi něco bude 😉 Scházíme se taková parta 4 manželských párů, přičemž jedni mají roční holčičku a je fakt, že můžou přijít málokdy, většinou jen v případě, že se sejdem u nich (střídáme se), ta odtrženost tam je.
Na vodu nejezdím, ale říkám si, že rok a půl staré dítko by ji už zvládnout mohlo (tj. ne příští rok, ale až za 2 roky), pokud by se nejela nějaká divočina, ne?

des
27. črc 2009

herminka: 🙂 kdyby nekdo zarucil, ze bude stabilne 25 °C, mirne oblacno az slunecno, tak bych to s 1,5 letym mozna i riskla a asi spis na Berounku, nebo podobne netekouci reku, kde to moc necaka😀 Ale to jsou jen teorie, zatim spis netusim nez tusim, co takovy dite vsechno vyzaduje a jestli je to vubec logisticky zvladnutelny 😅

janyska
27. črc 2009

Přinejhorším budete mít plaváčka 😉

eirin
27. črc 2009

Holky.. tak to vypadá, že možná bude dominantní folík, dnes 12 mm :D Nikdy by mě nenapadlo, že se budu radovat z něčeho takového 😅 Ale bylo to fakt povzbudivé vidět na utz i něco jiného než polycystický vaječník jako vždy předtím. V pátek jdu znovu, aby se vidělo, jestli roste.

eirin
27. črc 2009

Des, teda ty jsi akční 😀 Já budu hrozná, pokud se to povede, tak se budu bát vytáhnout paty z domu, abych malému komárkovi nějak neublížila 😀

eirin
27. črc 2009

Jinak jak se tu řešilo, jak kdo snáší, když se ho okolí vyptává na děti, tak mně se okolí zas tak masivně neptá. Proto když se někdo náhodou zeptá, nijak mi to nevadí, ale dávám neurčité odpovědi.

des
27. črc 2009

eirin: no já jsem takový malý pokryteček - nejdřív jsem akční, protože to tak prostě mám naplánováno a doktor říkal, že mám dělat to, co normálně no a pak se zpětně bojím, abych Šeříkovi neublížila 😕 Ale teď už se mírním a krom výstupu na Ararat v plánu nic nemám ( 😀 né, dělám si srandu, do Turecka se chystá manža beze mně)

moni1412
27. črc 2009

des aj tebe gratulujem 🙂 😵 krasne 😵

andelka vy ste uz zacali snazit? no mate co robit aby sa naplnil nazov temy 😉

eli odkial mas take znalosti??????? mame, asi mesiac... no ale ze to v Brne budete vediet, to by som necakala 😉

elitera
autor
27. črc 2009

Moni, tuhle jsem to četla v nějakým článku v e-novinách a přišlo mi to naprosto super 🙂 Teda já mlíko nepiju 😢, ale vzpomínám si, jak bylo takhle přímo od krávy fantastický 😵