• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

27. srpna 2010 
kraaasny obrazky. jestli najdes dalsi inspirujici, tak sem s nima :grinning: ja bych chtela spat, takze u me je inspirace jasna :slight_smile:)
4. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Des, na vlasy Tvoje nebo Šeříkovy? Asi oboum prospějí dýňová semínka, okurky, melasa, mrkev, fazole, ořechy, mandle, cibule, ovesné vločky, špenát. Stačí? :wink:
4. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi: Ostrava a mladé město, jo? No, tzv. Velká Ostrava jo, to se spojily menší obce někdy za okupace a vytvořily Ostravu. Ale jinak, na Landeku bylo kromě lovců mamutů taky slovanské osídlení a Ostrava jako město vznikla ve 13. století během kolonizace a byla založena olomouckým biskupem. U nás v Porubě je zámek tuším z 15.století. Já jsem se dřív nějak nemohla s Ostravou identifikovat, ale postupně se mi povedlo do jejích tajů trochu proniknout a baví mě to. Ta historie je fakt zajímavá. Na narozky jsem dostala knihu Na Šalamouně, je to o životě v zaniklé kolonii (jak je dneska ÚAN) a loni jsem dostala knihu Člověk v Ostravě v 19. století, taky super. Člověk se prostě musí oprostit od toho, že většina lidí vnímá Ostravu jako hornické město a železné srdce republiky. :sweat_smile:
Tak končím historické okénko. :grinning:

aer: Neboj, na infekci to nevypadá, já mívám po ovulce takový výtok (hlen) taky, docela často, ale pak to zmizne. Vypadá to na úplně krásný ukázkový graf, i s tím postupným nárůstem teplot. Já myslím, že smůlu už sis vybrala a teď už to bude jen dobré. :wink:
4. srp 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madli: Gratuluju k výročí :dizzy_face: A ty obrázky jsou supr, hned jsem si je uložila. :wink:
4. srp 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko, diky, snad mas pravdu :dizzy_face:
4. srp 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, taky myslím, já jsem kvasinky měla pár dní teď jak jsem měla ten zánět močových cest a s teplotama mi to teda dělalo paseku (nevím, jestli kvasinky, nebo záněť nebo obojí :confused: ), ale spíš ve stylu zubů, jednou dole, jednou nahoře. Tobě to krásně roste, to by v tom byl čert, aby to teď nebyl 28 denní cyklus!

Ad historie. Učím se teď na zkoušku z dějin USA a tak jsem popadla Jih proti severu (aneb Odváto větrem, prostě Scarlett a Rhet, klasika :slight_smile: ), že to jako mám četbu do školy, ale v podstatě jsem se chtěla odreagovat. Viděla jsem ten film a měla jsem z toho pocit, že je to takový hloupý love story, který je jen zasazený do tý války Severu a Jihu. Ale teda shltla jsem to za 3 dny a musím říct, že jsem dost nadšená. Válka a život na jihu během války je tam úplně skvěle popsaný (nejdřív nadšení, že Jih přece musí vyhrát, pak postupný střet s realitou, blokády, hrůzy války, hlad...), některý věci jsem srovnávala s údajema v historických knihách - chtěla jsem Margaret Mitchell nachytat na švestkách, ale marně, má tam všechno správně :grinning:
4. srp 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madli: Tak takováhle literatura se mi taky líbí. Faktograficky správná, ale zajímavá. My teda máme tohle jen ve slovenštině :sweat_smile: Stejně jako jiné kousky klasické literatury, např. Babičku nebo Nanu :grinning: A nějak se k tomu nemůžu odhodlat, i když trénink ve slovenštině by asi bodnul. No, uvidím, možná na mateřské :grinning: A taky se chystám na 5 dílů F.L. Věka :sweat_smile:
4. srp 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Anděl, tak to máme asi to samé vydání, já to četla slovensky :grinning:
4. srp 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, děkuji za poučení, to jsem vůbec netušila :slight_smile: (i když jsem chápala, že na místě dnešní Ostravy nebylo dřív vzduchoprázdno).
4. srp 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
madli: to je bezvadný čtivo a jestli se ti to navíc hodí do školy, tak to je úplně ideální!!Já bych se akorát bála se spolehnout na fakta v takovém románě, ale když říkáš, že to sedí...hodně štěstí u zkoušky!!
4. srp 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Des, tak odvážná zas nejsem, abych spoléhala jen na román :grinning: Faktografické čtení mně taky čeká, ale byla jsem teda nadšená tím, jak to má přesné. Její otec byl historik, který se zabýval právě tímto obdobím, tak to asi měla s kým konzultovat :slight_smile:
4. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ma taky moc rada historicky romany. prijde mi to mnohem lepsi a nekdy i ctivejsi nez vymyslene pribehy :confused:

holky, v noci se mi zdalo, ze jsem si sla koupit teplomer na BT. mne uz fakt hrabe :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
estrel: :slight_smile: to je dobrý, že se ti to jenom zdá, před chvílí přišel šéf, že potřebuje ten graf, tak já sebou trhla, jakej graf, dyť já už neměřím...ale bylo to na kolegu a šlo samozřejmě o úplně jiný graf! :grinning:
4. srp 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
des :grinning: :grinning: :grinning:
holky, ja mazu z prace na setkani ohledne svatebniho dortu - budou i ochutnavky :grinning: :dizzy_face:
4. srp 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
estrel: zelená závist!! Tak vyberte ten nejlepší, nejhezčí a nejdobřejší!!
4. srp 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madli: Nebyly by jsme v minulém životě (kdybych na něj teda věřila) dvojčata? :grinning: A kdy máš tu zkoušku? Já mám teda v dějinách USA docela mezery, my jsme měli v okruzích a u zkoušek vlastně jen období kolem vyhlášení nezávislosti (boj kolonií o nezávislost) a občanskou válku (60. léta), ale pravda je, že jsem se to moc neučila, nějak mě to nebavilo. ale takových okruhů a témat bylo víc, nic proti USA. :wink:

Hermi: Tak jsem to vůbec nemyslela, to okénko bylo všeobecné zamyšlení. Ale je fakt, že se často setkávám s tím, že maj lidi o Ostravě zkreslené mínění, že zamrzli v komunismu. Ale ty jsi odněkud zblízka, že? Tak to je jiné.

Estrel:Téda, taky závidím. Tak si pochutnejte a dobře vyberte ten nej. :slight_smile:

Des: :grinning: :grinning:
4. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Estrel, povidej, prehanej, jakej jsi vybrala? Mnam, mam chut si honem do Lemon Cafe zabehnout na kousek marcipanoveho blaha :dizzy_face: :grinning:

Andel to je klidne mozne :grinning: Zkousku mam 1.9. Jsou to vlastne dve v jeden den, jedna z dejin USA a druha z dejin latinske ameriky, bude veselo :confounded:

Holky, sla jsem dneska cvicit! Bylo nacase, naposeld jsem byla koncem brezna a mam od te doby 3 kila nahore!
4. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jsem tu, mam nacpany a spokojeny bricho :grinning:
Budeme mit podobny tomuto http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=3107880&vReferer=
jen ty patra budou zvlast nad sebou. na kazdem patre bude hodne lesniho ovoce a cokoladovych hoblinek. uvnitr bude: spodni patro bude cokoladove uvnitr s banenem a malinama. prostredni bude vanilkove s jahodama a mangem a vrchni bude oriskove se svestkama :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ochutnavky byly opravdu luxusni, az se nam delaly boule za usima :slight_smile:

madli: ja se nejak nemuzu dokopat k diete. chtela bych neco malo shodit do svatby, protoze se bojim, ze se proste nevejdu do satu .-((( i kdyz je to asi jen pocit, ale presto, urcite chapes!! saty si budu moct zkusit az tyden pred a to uz je na pripadne dietky pozde ............

a jinak to tam meli v Lemon Cafe fakt krasne, byla jsem tam poprve :slight_smile:
4. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Estrel, teda mnam, ten vypada paradne! Nechtela bys nam po svatbe kazde kousek poslat? :wink: :slight_smile:

My kousek od Lemon Cafe bydlime, takze jsem se tam jeste na skole chodivala ucit, maji tam moc dobre cajiky z cerstve maty nebo zazvoru, u jednoho hrnku jsem vzdycky tri hodky posedela, pak se sla domu najist a odpoledne zase sprtat do Lemonku :slight_smile: Hrozne je chvali v Apetitu, mam pocit, ze sefredaktorka je tam taky stamgastem :grinning:

A s tema satama je to jen pocit, saty ti padnou krasne jako pri prvnim zkouseni!
4. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madli: 1.9., to se bude dobře pamatovat. Asi je toho učení hodně, i když teda USA moc rozsáhlé dějiny nemají a Latinská Amerika, nevím, odkdy to máte umět? Já teda tohle téma registruju až tak od dobytí těch říší evropany, pak jsme se o tom ještě učili v souvislosti s revolucema. Ale jinak teda je to pro mě pole neorané. :sweat_smile:
Jo a já jsem taky zas nějak přibrala, hlavně teda asi v Mikulově. Ale už se snažím jíst normálně a i na bazén se zas chystám (byla jsem teď nachlazená).

Estrel: Hmmm, to vypadá moc lákavě, podle popisu - výborně jste vybrali. chtěla bych být vaším svatebním hostem :grinning:

Holky, já Lemon asi neznám. Asi určitě. Ale píšu si, a až budu zas v Praze, omrknu to. Kde to je? Mají stránky?
4. srp 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Estrel, ten dort vypadá báječně, kdybych nehubla, hned bych si ho dala :grinning:
Madli, takže ode dneška zase chodíš cvičit pravidelně? Mně se kupodivu zatím daří dodržovat plán, tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží.
Des, tak to s grafama mám taky, též za mnou byl dnes kolega, zda bych mu pomohla něco s grafem a první mě napadl FF :slight_smile:
Hermi, odkud jsi? (klidně do IP)

Teda vy tu probíráte taková vzletná historická témata a já strávila celé odpoledne neplánovanou cestou do Kutné Hory, kde mi ségra předala prasečí kosti, které mi sehnala kvůli takovému projektu do práce (budou mi při měření simulovat lidské kosti). No a po příchodu domů hezky kosti uvařit a teď jsem skončila s obíráním. Stejně na nich ještě kousky tkáně jsou a tak kdybyste některá znala nějaký dobrý recept, jak se měkkých částí zbavit nadobro, s radostí uvítám (prděla jsem se s tím od devíti doteď).
JInak od kostí k literárním výšinám, taky se chystám na F.L.Věka, tv provedení miluju a tak mám pocit, že si ty knížky dlužím.
5. srp 2009 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anděl, mám to umět právě od těch revolucí do teď, ale protože to je takové bouřlivé období (někde během pár let 2x prostřídali republiku a císařství :stuck_out_tongue_closed_eyes:), všude byli jiní revolucionáři a politici, který ale pro jistotu mají podobná jména :grinning: , jiné ekonomické důvody a geografické/klimatické podmínky, tak je to takové pro mě ne snadno zapamatovatelné období. No zatím si čtu ty USA, to si ještě celkem pamatuju z magistra, tak se to dá.

Lemon cafe stránky má (ve ve ve lemoncafe ce zet) a je to na Břevnově - když půjdete ke Strahovskému klášteru, tak odtud to máš 2 zastávky tramvají nebo jednu příjemnou procházku :slight_smile:

Eiri, ten tvůj poslední příspěvek je jak z nějakýho diskusního fóra pro vrahy - jak dostat měkké tkáně z kostí :grinning: A ano, chtěla bych zase začít pravidelně cvičit. a) vypadám jak bečka a b) mám z práce poukázku do toho fitka a do září ji musím vypotřebovat. Tak se musím snažit :slight_smile:
5. srp 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano holky:slight_smile:
Ja jsem dnes uplne grogy, krome toho, ze na me neco leze, jsem se nejak divne vyspala a zablokovala si krk...a abych to dovrsila, nesla jsem do prace svuj ntb - tzn. ze jsem tu temer trikilovou ludru se vsema proprietama tahla pres cely mesto :rolling_eyes: - a ted uz se fakt nemuzu ani hnout :pensive:

dort je uuuuzasnej a ty kombinace zni skvele, neco takovyho by me vubec nenapadlo:slight_smile: u nas asi Lemon neni, co? :sweat_smile:
5. srp 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dekuju :slight_smile: tak snad bude vsem chutnat, ale verim, ze se po nem jen zaprasi :grinning: my jsme tam ty ochutnavky snedli strasne rychle, jak to bylo dobry :grinning:

aer:hned jsem koukla na predchozi stranku na tvuj graf (posazuji se vedle holek s nachos :grinning: )
snad to nic nebude a leze na tebe jen mimco :slight_smile: nee, delam si srandu, promin. at je ti brzy lip a hlavne, at se ti uvolno krk!! az budes doma, zkus teplym nahrivat a at ti V. dela jen jemnouckou masaz trapez. melo by to pomoct!!
5. srp 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky za radu estrel:slight_smile: pridala jsem dnesni teplotu, vypada srandovne, takovy pravidelny vlnky:grinning:
5. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, trikolivy, jo? To mas jak miminko, tak to byla takova praxe, ne :wink: To mě mrzí, můžeš ten krk zkusit nějak rozhýbat? Udělat takový ty kroutící cviky?
5. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
madli ja vubec nevim jaky, nic nezabira, boli to jak cert....nemuzu vubec otacet hlavou, jen o kousek, jinak se otacim jak idiot celym telem...
5. srp 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
aerin: odpoledne už to bude určitě lepší! Vydrž prťka vydrž!

eirin: :grinning: to by člověka nenapadlo, co všechno se musí v rámci vědecké práce konat! Poradila bych ti, ať strčíš kosti na pár dní do mraveniště, ale nevím, jestli máš zrovna nějaké vhodné po ruce :wink: PS: A když už jsi jela do Kutné Hory, proč kosti prasečí? Dyk tam mají velkou kostnici, pokud si pamatuju a tam už jistě zbytky tkání nebudou :wink:
5. srp 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madli: jo a teda ještě jsem zapomněla na USA ve 20. století, hlavně pak od 2. světovky. To mi moc nešlo . Jako v rámci studené války a tak. Naštěstí jsem to nedostala, bo to bych nebyla magistra ani omylem. :sweat_smile: A někdy fakt ty jména stojí za to. Tak ať ti to jde pěkně do hlavinky :slight_smile:
A ten Břevnov si píšu. Stejně jsem ani tam nebyla, tak by se to vzalo jedním vrzem. :sweat_smile:

eiri: A máš F.L.Věka na CD? My jo a teda to byla snad moje nejlepší koupě. Už jsem to viděla nekolikrát a pořád můžu. :wink:
Jo a jak dostat čistou kost - zahrabat do mraveniště. :grinning:

Aer: Zkus si sama udělat masáž za krkem, kam dosáhneš, já jsem si to tak dělala, ale jen na zatuhlej, ne zabloklej. To se mi stalo jednou a šla jsem k doktorce. Ale stejně mi dala jen nějaké prášky (asi jen od bolesti) :confused:
5. srp 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, tak koukám, že s mraveništěm mě Des předběhla :sweat_smile:
Kostnice je dobrá volba, ale jaksi mimo zákon :grinning:
5. srp 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek