Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
4. srp 2009

kraaasny obrazky. jestli najdes dalsi inspirujici, tak sem s nima 😀 ja bych chtela spat, takze u me je inspirace jasna 🙂)

herminka
4. srp 2009

Des, na vlasy Tvoje nebo Šeříkovy? Asi oboum prospějí dýňová semínka, okurky, melasa, mrkev, fazole, ořechy, mandle, cibule, ovesné vločky, špenát. Stačí? 😉

andelka
4. srp 2009

hermi: Ostrava a mladé město, jo? No, tzv. Velká Ostrava jo, to se spojily menší obce někdy za okupace a vytvořily Ostravu. Ale jinak, na Landeku bylo kromě lovců mamutů taky slovanské osídlení a Ostrava jako město vznikla ve 13. století během kolonizace a byla založena olomouckým biskupem. U nás v Porubě je zámek tuším z 15.století. Já jsem se dřív nějak nemohla s Ostravou identifikovat, ale postupně se mi povedlo do jejích tajů trochu proniknout a baví mě to. Ta historie je fakt zajímavá. Na narozky jsem dostala knihu Na Šalamouně, je to o životě v zaniklé kolonii (jak je dneska ÚAN) a loni jsem dostala knihu Člověk v Ostravě v 19. století, taky super. Člověk se prostě musí oprostit od toho, že většina lidí vnímá Ostravu jako hornické město a železné srdce republiky. 😅
Tak končím historické okénko. 😀

aer: Neboj, na infekci to nevypadá, já mívám po ovulce takový výtok (hlen) taky, docela často, ale pak to zmizne. Vypadá to na úplně krásný ukázkový graf, i s tím postupným nárůstem teplot. Já myslím, že smůlu už sis vybrala a teď už to bude jen dobré. 😉

andelka
4. srp 2009

Madli: Gratuluju k výročí 😵 A ty obrázky jsou supr, hned jsem si je uložila. 😉

aerin
4. srp 2009

andelko, diky, snad mas pravdu 😵

madlisek
4. srp 2009

Aer, taky myslím, já jsem kvasinky měla pár dní teď jak jsem měla ten zánět močových cest a s teplotama mi to teda dělalo paseku (nevím, jestli kvasinky, nebo záněť nebo obojí 😕 ), ale spíš ve stylu zubů, jednou dole, jednou nahoře. Tobě to krásně roste, to by v tom byl čert, aby to teď nebyl 28 denní cyklus!

Ad historie. Učím se teď na zkoušku z dějin USA a tak jsem popadla Jih proti severu (aneb Odváto větrem, prostě Scarlett a Rhet, klasika 🙂 ), že to jako mám četbu do školy, ale v podstatě jsem se chtěla odreagovat. Viděla jsem ten film a měla jsem z toho pocit, že je to takový hloupý love story, který je jen zasazený do tý války Severu a Jihu. Ale teda shltla jsem to za 3 dny a musím říct, že jsem dost nadšená. Válka a život na jihu během války je tam úplně skvěle popsaný (nejdřív nadšení, že Jih přece musí vyhrát, pak postupný střet s realitou, blokády, hrůzy války, hlad...), některý věci jsem srovnávala s údajema v historických knihách - chtěla jsem Margaret Mitchell nachytat na švestkách, ale marně, má tam všechno správně 😀

andelka
4. srp 2009

Madli: Tak takováhle literatura se mi taky líbí. Faktograficky správná, ale zajímavá. My teda máme tohle jen ve slovenštině 😅 Stejně jako jiné kousky klasické literatury, např. Babičku nebo Nanu 😀 A nějak se k tomu nemůžu odhodlat, i když trénink ve slovenštině by asi bodnul. No, uvidím, možná na mateřské 😀 A taky se chystám na 5 dílů F.L. Věka 😅

madlisek
4. srp 2009

Je Anděl, tak to máme asi to samé vydání, já to četla slovensky 😀

herminka
4. srp 2009

Andělko, děkuji za poučení, to jsem vůbec netušila 🙂 (i když jsem chápala, že na místě dnešní Ostravy nebylo dřív vzduchoprázdno).

des
4. srp 2009

madli: to je bezvadný čtivo a jestli se ti to navíc hodí do školy, tak to je úplně ideální!!Já bych se akorát bála se spolehnout na fakta v takovém románě, ale když říkáš, že to sedí...hodně štěstí u zkoušky!!

madlisek
4. srp 2009

Des, tak odvážná zas nejsem, abych spoléhala jen na román 😀 Faktografické čtení mně taky čeká, ale byla jsem teda nadšená tím, jak to má přesné. Její otec byl historik, který se zabýval právě tímto obdobím, tak to asi měla s kým konzultovat 🙂

estrellita
4. srp 2009

Ja ma taky moc rada historicky romany. prijde mi to mnohem lepsi a nekdy i ctivejsi nez vymyslene pribehy 😕

holky, v noci se mi zdalo, ze jsem si sla koupit teplomer na BT. mne uz fakt hrabe 😀 😀

des
4. srp 2009

estrel: 🙂 to je dobrý, že se ti to jenom zdá, před chvílí přišel šéf, že potřebuje ten graf, tak já sebou trhla, jakej graf, dyť já už neměřím...ale bylo to na kolegu a šlo samozřejmě o úplně jiný graf! 😀

estrellita
4. srp 2009

des 😀 😀 😀
holky, ja mazu z prace na setkani ohledne svatebniho dortu - budou i ochutnavky 😀 😵

des
4. srp 2009

estrel: zelená závist!! Tak vyberte ten nejlepší, nejhezčí a nejdobřejší!!

andelka
4. srp 2009

Madli: Nebyly by jsme v minulém životě (kdybych na něj teda věřila) dvojčata? 😀 A kdy máš tu zkoušku? Já mám teda v dějinách USA docela mezery, my jsme měli v okruzích a u zkoušek vlastně jen období kolem vyhlášení nezávislosti (boj kolonií o nezávislost) a občanskou válku (60. léta), ale pravda je, že jsem se to moc neučila, nějak mě to nebavilo. ale takových okruhů a témat bylo víc, nic proti USA. 😉

Hermi: Tak jsem to vůbec nemyslela, to okénko bylo všeobecné zamyšlení. Ale je fakt, že se často setkávám s tím, že maj lidi o Ostravě zkreslené mínění, že zamrzli v komunismu. Ale ty jsi odněkud zblízka, že? Tak to je jiné.

Estrel:Téda, taky závidím. Tak si pochutnejte a dobře vyberte ten nej. 🙂

Des: 😀 😀

madlisek
4. srp 2009

Estrel, povidej, prehanej, jakej jsi vybrala? Mnam, mam chut si honem do Lemon Cafe zabehnout na kousek marcipanoveho blaha 😵 😀

Andel to je klidne mozne 😀 Zkousku mam 1.9. Jsou to vlastne dve v jeden den, jedna z dejin USA a druha z dejin latinske ameriky, bude veselo 😖

Holky, sla jsem dneska cvicit! Bylo nacase, naposeld jsem byla koncem brezna a mam od te doby 3 kila nahore!

estrellita
4. srp 2009

ahoj holky,
jsem tu, mam nacpany a spokojeny bricho 😀
Budeme mit podobny tomuto http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...
jen ty patra budou zvlast nad sebou. na kazdem patre bude hodne lesniho ovoce a cokoladovych hoblinek. uvnitr bude: spodni patro bude cokoladove uvnitr s banenem a malinama. prostredni bude vanilkove s jahodama a mangem a vrchni bude oriskove se svestkama 😵 😵 😵
ochutnavky byly opravdu luxusni, az se nam delaly boule za usima 🙂

madli: ja se nejak nemuzu dokopat k diete. chtela bych neco malo shodit do svatby, protoze se bojim, ze se proste nevejdu do satu .-((( i kdyz je to asi jen pocit, ale presto, urcite chapes!! saty si budu moct zkusit az tyden pred a to uz je na pripadne dietky pozde ............

a jinak to tam meli v Lemon Cafe fakt krasne, byla jsem tam poprve 🙂

madlisek
4. srp 2009

Estrel, teda mnam, ten vypada paradne! Nechtela bys nam po svatbe kazde kousek poslat? 😉 🙂

My kousek od Lemon Cafe bydlime, takze jsem se tam jeste na skole chodivala ucit, maji tam moc dobre cajiky z cerstve maty nebo zazvoru, u jednoho hrnku jsem vzdycky tri hodky posedela, pak se sla domu najist a odpoledne zase sprtat do Lemonku 🙂 Hrozne je chvali v Apetitu, mam pocit, ze sefredaktorka je tam taky stamgastem 😀

A s tema satama je to jen pocit, saty ti padnou krasne jako pri prvnim zkouseni!

andelka
4. srp 2009

Madli: 1.9., to se bude dobře pamatovat. Asi je toho učení hodně, i když teda USA moc rozsáhlé dějiny nemají a Latinská Amerika, nevím, odkdy to máte umět? Já teda tohle téma registruju až tak od dobytí těch říší evropany, pak jsme se o tom ještě učili v souvislosti s revolucema. Ale jinak teda je to pro mě pole neorané. 😅
Jo a já jsem taky zas nějak přibrala, hlavně teda asi v Mikulově. Ale už se snažím jíst normálně a i na bazén se zas chystám (byla jsem teď nachlazená).

Estrel: Hmmm, to vypadá moc lákavě, podle popisu - výborně jste vybrali. chtěla bych být vaším svatebním hostem 😀

Holky, já Lemon asi neznám. Asi určitě. Ale píšu si, a až budu zas v Praze, omrknu to. Kde to je? Mají stránky?

eirin
4. srp 2009

Estrel, ten dort vypadá báječně, kdybych nehubla, hned bych si ho dala 😀
Madli, takže ode dneška zase chodíš cvičit pravidelně? Mně se kupodivu zatím daří dodržovat plán, tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží.
Des, tak to s grafama mám taky, též za mnou byl dnes kolega, zda bych mu pomohla něco s grafem a první mě napadl FF 🙂
Hermi, odkud jsi? (klidně do IP)

Teda vy tu probíráte taková vzletná historická témata a já strávila celé odpoledne neplánovanou cestou do Kutné Hory, kde mi ségra předala prasečí kosti, které mi sehnala kvůli takovému projektu do práce (budou mi při měření simulovat lidské kosti). No a po příchodu domů hezky kosti uvařit a teď jsem skončila s obíráním. Stejně na nich ještě kousky tkáně jsou a tak kdybyste některá znala nějaký dobrý recept, jak se měkkých částí zbavit nadobro, s radostí uvítám (prděla jsem se s tím od devíti doteď).
JInak od kostí k literárním výšinám, taky se chystám na F.L.Věka, tv provedení miluju a tak mám pocit, že si ty knížky dlužím.

madlisek
5. srp 2009

Anděl, mám to umět právě od těch revolucí do teď, ale protože to je takové bouřlivé období (někde během pár let 2x prostřídali republiku a císařství 😝), všude byli jiní revolucionáři a politici, který ale pro jistotu mají podobná jména 😀 , jiné ekonomické důvody a geografické/klimatické podmínky, tak je to takové pro mě ne snadno zapamatovatelné období. No zatím si čtu ty USA, to si ještě celkem pamatuju z magistra, tak se to dá.

Lemon cafe stránky má (ve ve ve lemoncafe ce zet) a je to na Břevnově - když půjdete ke Strahovskému klášteru, tak odtud to máš 2 zastávky tramvají nebo jednu příjemnou procházku 🙂

Eiri, ten tvůj poslední příspěvek je jak z nějakýho diskusního fóra pro vrahy - jak dostat měkké tkáně z kostí 😀 A ano, chtěla bych zase začít pravidelně cvičit. a) vypadám jak bečka a b) mám z práce poukázku do toho fitka a do září ji musím vypotřebovat. Tak se musím snažit 🙂

aerin
5. srp 2009

Dobre rano holky🙂
Ja jsem dnes uplne grogy, krome toho, ze na me neco leze, jsem se nejak divne vyspala a zablokovala si krk...a abych to dovrsila, nesla jsem do prace svuj ntb - tzn. ze jsem tu temer trikilovou ludru se vsema proprietama tahla pres cely mesto 🙄 - a ted uz se fakt nemuzu ani hnout 😔

dort je uuuuzasnej a ty kombinace zni skvele, neco takovyho by me vubec nenapadlo🙂 u nas asi Lemon neni, co? 😅

estrellita
5. srp 2009

holky, dekuju 🙂 tak snad bude vsem chutnat, ale verim, ze se po nem jen zaprasi 😀 my jsme tam ty ochutnavky snedli strasne rychle, jak to bylo dobry 😀

aer:hned jsem koukla na predchozi stranku na tvuj graf (posazuji se vedle holek s nachos 😀 )
snad to nic nebude a leze na tebe jen mimco 🙂 nee, delam si srandu, promin. at je ti brzy lip a hlavne, at se ti uvolno krk!! az budes doma, zkus teplym nahrivat a at ti V. dela jen jemnouckou masaz trapez. melo by to pomoct!!

aerin
5. srp 2009

diky za radu estrel🙂 pridala jsem dnesni teplotu, vypada srandovne, takovy pravidelny vlnky😀

madlisek
5. srp 2009

Aer, trikolivy, jo? To mas jak miminko, tak to byla takova praxe, ne 😉 To mě mrzí, můžeš ten krk zkusit nějak rozhýbat? Udělat takový ty kroutící cviky?

aerin
5. srp 2009

madli ja vubec nevim jaky, nic nezabira, boli to jak cert....nemuzu vubec otacet hlavou, jen o kousek, jinak se otacim jak idiot celym telem...

des
5. srp 2009

aerin: odpoledne už to bude určitě lepší! Vydrž prťka vydrž!

eirin: 😀 to by člověka nenapadlo, co všechno se musí v rámci vědecké práce konat! Poradila bych ti, ať strčíš kosti na pár dní do mraveniště, ale nevím, jestli máš zrovna nějaké vhodné po ruce 😉 PS: A když už jsi jela do Kutné Hory, proč kosti prasečí? Dyk tam mají velkou kostnici, pokud si pamatuju a tam už jistě zbytky tkání nebudou 😉

andelka
5. srp 2009

Madli: jo a teda ještě jsem zapomněla na USA ve 20. století, hlavně pak od 2. světovky. To mi moc nešlo . Jako v rámci studené války a tak. Naštěstí jsem to nedostala, bo to bych nebyla magistra ani omylem. 😅 A někdy fakt ty jména stojí za to. Tak ať ti to jde pěkně do hlavinky 🙂
A ten Břevnov si píšu. Stejně jsem ani tam nebyla, tak by se to vzalo jedním vrzem. 😅

eiri: A máš F.L.Věka na CD? My jo a teda to byla snad moje nejlepší koupě. Už jsem to viděla nekolikrát a pořád můžu. 😉
Jo a jak dostat čistou kost - zahrabat do mraveniště. 😀

Aer: Zkus si sama udělat masáž za krkem, kam dosáhneš, já jsem si to tak dělala, ale jen na zatuhlej, ne zabloklej. To se mi stalo jednou a šla jsem k doktorce. Ale stejně mi dala jen nějaké prášky (asi jen od bolesti) 😕

andelka
5. srp 2009

Jé, tak koukám, že s mraveništěm mě Des předběhla 😅
Kostnice je dobrá volba, ale jaksi mimo zákon 😀