Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
14. srp 2009

des, asi ne....za celej den byl kalich upatlanej, pak od vecera od osmi do rana do sedmi vubec nic (kvuli mereni jsem spala s vlozkou) a ted mam zas kalich, takze kdo vi, ale jestli neco, tak asi spis zas jen spinim, nebo ms hodne slaba...bricho me totiz neboli...

des
14. srp 2009

hmhmhmhmhm..... 🤐

madlisek
14. srp 2009

Tak aspon, ze te to bricho neboli Aer! Kazdopadne cyklus to byl (je) krasnej!!

deenakee
14. srp 2009

aer, nemáš to lehký, možná je to blbost , ale nemohla být ovulka třebas až 20.
No každopádně držím palečky ať MS nepřijde..., no ale pokud nepřijde aby to bylo kvůli mimču a ne z jiných zdravotních důvodů....
Jinak kontryhel je prej super aj na udržení těhotenství a jako prevence potratu, mám ho aj v těhotenském čaji...

madlisek
14. srp 2009

Holky můžu se vás zeptat, jak to máte ve vztahu/manželství s účtama? Máte každý svůj účet a nebo máte jeden společný?

des
14. srp 2009

tak hura hura, jupi jupi....testy jsou negativni!!!!! 😀 😀 😀 😀

aerin
14. srp 2009

deny, to asi ne, to bych ted nespinila (snad 😕 )... a ja myslim, ze ms prijde, proste co se da delat, no☹

madli, my mame ucet kazdej svuj a nemame to v planu menit ani v manzelstvi, jen jsem si zalozili ING sporici konto kam budeme oba posilat nejaky prebytky (jeste to nedelame, protoze nam nebyli schopni od prosince poslat vsechny prihlasovaci udaje 🙄 ), Vasek plati splatky a dava mi 3tis na jidlo, a jinak kupujem vsechno tak nejak oba, kdo ma zrovna prachy

aerin
14. srp 2009

des, super, mam radost!🙂

des
14. srp 2009

já teda moc 🙂 Při představě ještě nějakýho lítaní po genetice k tomu, co už máme, mě dost děsila!!

des
14. srp 2009

madli: my máme účty pro jistotu tři🙂 Každý svůj, co si do manželství přinesl - ty jsou pro běžnou potřebu a pak jeden společný, víceméně spořící, ze kterého se snažíme nevybírat. A jak píše aerin, taky platíme, kdo zrovna v obchodě peněženku vyndá, nebo kdo vymyslí letenku do Benátek 😀

madlisek
14. srp 2009

Des, to je supeeeer!!

My máme taky každej svůj a pak jeden spořící u ING 🙂 Jen teď právě řešim, jak to udělat v Améru. Muž tam účet ještě má a já nevím, jestli mám nechat stýpko posílat k němu a fungovat jen s tím jedním a nebo si zakložit svůj účet 😕

eirin
14. srp 2009

Des, gratuluju k dobrým výsledkům!

Madli, my máme každý svůj účet, ale hospodaříme dohromady.

herminka
14. srp 2009

Des, perfektní, mám taky velikou radost, ten šutr jsem slyšela až sem 😉

Madli, máme společný účet, protože jsem to tak viděla u rodičů, připadalo mi to jako samozřejmost. Manželovi se to kdysi, když jsme se o tom tak rok před svatbou bavili, zdálo divné, ale pak taky usoudil, že je zbytečné platit bankám za víc účtů (tehdy ještě nebyla Mbank). Navíc stavíme, tak se mi to zdá praktičtější, přišlo by mi divné, kdyby manžel přišel a řekl: "Posledně jsem koupil paletu Porothermu já, teď ji kup ty" (a 3 účty jsme nechtěli). Ale jistě se dá stavět i se dvěma (třemi či více) účty, toto je jen můj názor. Je to možná i ovlivněné tím, že jsme spolu před svatbou nežili (co jsem slyšela od známých, bývá celkem běžné, že když spolu dva žijí, mají každý své peníze, tak to asi má tendenci přetrvat pak i do manželství).

eirin
14. srp 2009

Do budoucna by mi nevadilo jet jenom s jedním účtem. Poplatky, které bance nechávám, začínají být neúnosné.

madlisek
14. srp 2009

Tam v tý USA bance poplatky nejsou, ale je fakt, že ve chvíli, kdy mi tady v ČR skončí studentský účet a vstoupí mi do života bankovní poplatky 😠 , možná taky uděláme jen jeden

herminka
14. srp 2009

Eirin, asi jsem natvrdlá, jak to vypadá, když máte každý svůj účet a hospodaříte dohromady? Jako že to berete, že ty peníze jsou na 2 účtech, ale společné?

herminka
14. srp 2009

Madli, bez poplatku je Mbank (ale kamarádovi informatikovi se nelíbilo, že přístup k el. bankovnictví je málo zabezpečen).

madlisek
14. srp 2009

Hermi já k té Mbance právě z tohoto důvodu nemám moc důvěru. I když zase můj kamarád informatik si Mbank pochvaluje. Jak jste s ní spokjení vy?

aerin
14. srp 2009

tak nevim, jestli to tak nevyznelo, ale my taky hospodarime spolecne, i kdyz "jenom" zijjeme a mame kazdy svuj ucet. Celkove teda nechapu, opravdu mi to hlava nebere, proc by se melo manzelstvi tak radikalne lisit od "souziti na hromadce" a uz me to celkem neba, nepripadam si teda ze bych byla jinej nebo dokonce horsi clovek 😠 ale to jsme tu resily a ja si jdu asi pustit nejakej sladak, ponevadz uz se mi ocividne zase bouri hormooony😀

aerin
14. srp 2009

ja jsem s mbank zatim spokojena

aerin
14. srp 2009

melo tam byt i kdyz SPOLU "jenom" zijeme

eirin
14. srp 2009

Hermi, v podstatě ano.. (víc v IP)

madlisek
14. srp 2009

Aer, já myslím, že to Hermi myslela, jakože po svatbě a po té, co spolu začali žít a společně hospodařit, si otevřeli jeden účet, zatímco když spolu dva začnou žít před svatbou, tak je běžnější, že hospodaří společně ale mají každý svůj účet. Myslím, že o kvalitu soužití sezdaných a nesezdaných párů se tu nejedná 🙂 My jsme si teda až doposud jeden společný účet neotevřeli, ale protože se k tomu schyluje, tak mě zajímalo, jak to máte vy.

aerin
14. srp 2009

a to pak mate jako k tomu spoelcnymu uctu dve karty? nebo jak to je?

madlisek
14. srp 2009

Jj Aer, dvě karty, společný přístup k internetovému bankovnictví, dva podpisové vzory. Myslím, že kdyby nebyly bankovní poplatky, asi by mi přišlo divný vzdát se ze dne na den svého účtu a muž svého a udělat jen jeden, jsem za ty roky zvyklá na to, že mám svůj účet 🙂

aerin
14. srp 2009

tak ja poplatky neplatim, V. jo, ale on ma myslim jeste nejak vazanej uver na ten ucet, nebo co...

des
14. srp 2009

My jsme s mBankou zatím spokojený - mají dobré úroky, ale karty používáme od svých účtů...už nevím co, ale něco se nám na těch jejich nezdálo, asi že nešlo platit v zahraničí. Trochu jsem byla zklamaná složitým vyřizování rozdělení účtu - chtěla jsem odejít od čsob a založit si vlastní účet u mBanky, ale nakonec jsem se na to vykašlala, je fakt, že čsob se mi úrovní např. internetového bankovnictví líbí víc.

A jinak důležité je oddělit tuhle věc: mít víc účtů ještě neznamená nemít peníze dohromady. Hospodařit pod společnou střechou stylem: já platila za nákup 500,- tak mi dej 250,- je dle mého trochu divné, pokud jde o dlouhodoběji fungující páry. Mně vlastní účet vyhovuje z toho důvodu, že muž např. nevidí, kolik stál jeho dárek k Vánocům a taky proto, že tam mám čistě svojí výplatu, ze které posílám kus do spořícího účtu a na další různý věci, mám radost, když tam toho mám hodně, pak si zas říkám, že se musím krotit...je to taková malá hra, ale samozřejmě trochu vyšší výdaje, byť z mého účtu, s manželem diskutuju.

madlisek
14. srp 2009

Des takže ten společný účet máte u té mBanky ale spíš na něj jen ukládáte, než že byste vybírali?

aerin
14. srp 2009

des, presne takhle to mame my a takhle to ja beru🙂 rozhodne V. nevycitam, kdyz ze sve vyplaty koupim neco spolecneho a naopak i kdyz jsou to moje penize, temer vsechny vydaje (samozrejme ne kazdou dvacku za kontryhelovej cas a podobne) s nim konzultuju, na vylozene velky si vyptam i svoleni a to na me vzdycky cuci jak na vola, jako proc se ho ptam, kdyz jsou to moje prachy😀

aerin
14. srp 2009

(caj...nechapu, vzdyt ty pismenka nejsou ani vedle sebe 🙄 )