Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
21. srp 2009

Des: To jsou záhady při pátku, co? 😀 hlavně že už je fax ok a nebude už zlobit.

Holky, dneska se poprvé za léto chystám k vodě. Vytáhnu mamku na bazén, když je takové vedro. Už se chystám, tak snad si to užijeme. A i bych se mohla trochu opálit, jakože fakt bylo letos nějaké léto 😅 Zítra už by k nám mělo přijít ochlazení, sice na víkend nic moc, ale aspoň se bude dát líp dýchat.

elitera
autor
21. srp 2009

Huáááááááá... právě jsme se vrátili z kola. Studená sprcha je nejlepší věc na světě a právě obědváme meloun. Ujeli jsme 35 km .-) Heh, jsem hotová...

herminka
21. srp 2009

Des, jó, tož to se ten čaj nesmí udělat z kila zázvoru 😀 Ale oni Asiaté dělají ostré snad všechno, že?

herminka
21. srp 2009

Elit, congratulation 😀 Jak se Lišákovi povedlo Tě vytáhnout na kolo? 😀

elitera
autor
21. srp 2009

to byla nehoda 😉

madlisek
21. srp 2009

Ty jo, Eli, 35km v tom vedru, to je výkon! 😲 Škoda, že tu není smekající smajlík 🙂

herminka
21. srp 2009

Jinde dávaly holky odkaz na úžasný deníček manžela snažilky 😀:
http://www.emimino.cz/pages/story/6092

madlisek
21. srp 2009

Jj, ten sem četla 😀

elitera
autor
21. srp 2009

Tak ne 35, ale 32,9. A vyjeli jsme zcela úmyslně už ráno (asi v 8), abysme v poledne byli zpátky. I tak to bylo ke konci celkem hustý. Nj, doma jsme si dali sprchu, meloun a já mam z něj sranděru 🙄 A Lišákovi samozřejmě nic není (což jsem ráda, ale chtěla bych teda mít jeho zažívání...)

elitera
autor
21. srp 2009

Hehe 🙂) Musela jsem to poslat Lišákovi, prej nejsem tak šílená 😀

estrellita
21. srp 2009

elit: to musl byt prijemny vylet az na to poledni vedro. ja ted umiram v praci, jak je vedro, chce se mi spat a boli me hlava 😝 😝 uz chci domuuuuuuuuuuuuu.
jeste me tu ceka par dodelavek,ale dneska to jde vsechno nejak z tuha 😅

estrellita
21. srp 2009

madli: jak ti je ?

deenakee
21. srp 2009

Na tom deníčku manžela snažilky by se určitě podepsal i můj manžel... 🙂 I když já jsem si myslela že to nehrotím, něco z těch příznaků snažilky jsem určitě měla... Ještě že se povedlo, a nemusel se se mnou můj milý rozvádět 😀

Budu Vám vyprávět své dnešní doktorské story:
Včerejší ráno se mi udělal můj milovaný atopický ekzém n aobličeji, ačkoliv jsem si ho mastila do večera mi totálně oteklo levé oko. Usoudila jsem že jsem si do ekzému kolem očíí zanesla zánět. Ráno jsem vyrazili na oční.
Kožařka si dávala mezi pacienty rozestupy půl hodiny. (zajímalo by mě kolik toho za den vydělá)
Byla na mě děsně protivná, ani se na mě pořádně nekoukla a řekla že by to mohl být oční herpes když ho mám oteklé. Snažila jsem se jí říct že se mi tam včera dělal ekzém a že mi to na herpes nepřijde (žádné pupínky nic)
Přesto mi předepsala (prý preventivně) herpesin tablety 4krát denně a antibiotika krém na kůži a že ať si zajdu k očařovi , ale že maj teraz všichni na poliklinice dovolenou takže až v pondělí....
Už jsem neodmlouvala vzala recepty odhodlaná najít jakéhokoliv normálního očaře. U sv. Anny jsme měli štěstí. Očařka řekla, že herpes nemám (dle ní) herpesiny by nebrala a napsal mi jiné masti a kapky vhodné do očí.A že které léky si vezmu od kožní se musím rozhodnout sama.
U lékarnice jsme řešili které z 6 receptů jdou vůbec jdou zkombonovat, nakonec jsme vybrali 4.
Doma jsem si přečetla předpis očních kapek (které mi mimochodem kápla i v ordinaci) že se od 6 měsíce v žádném případ nesmí ani jdna kapka , jelikož těžce ničí cévy dítěte a ledviny.... Super. Hodinu jsme se dovolávali doktorce, nakonec jsme se domluvili že budu užívat jen oftalmo framykoin.....
Takže být hodná pacientka by zznamenalo : že bych do sebe narvala x tablet herpesinu dvoje nesourodé antibiotika na kůži kolem očí a kapky po kterých bych zničila dítěti cévy. Kvůli zánícenému oku - na ktřeré stačí oftalmo framykoin....

deenakee
21. srp 2009

Se omlouvám za ten dlouhý článek... ale chci všechny vybídnout aby si na své doktory, zvlášť v těhu dávali majzla, páč je to o život...

elitera
autor
21. srp 2009

Deny, ale tohle je standardní postup u doktorů dneska 😉 Kdo se neptá a nezjišťuje, ví prdlajs a je opravdu čistě v jejich moci. Je to šílený...

Vem si můj případ - kdyby tchyni na základě Milošových zprostředkovaných komentářů nenapadlo, že se jedná o agorafobii, nikdy bych to nezjistila, protože doktory ani psycholožku to, myslím, moc nebere. Taky léčbu (tu nefarmakologickou) si stanovuju prakticky sama (resp. Lišák), psycholožka už mě "varovala", ať toho na tom internetu nečtu moc, že to můžou být bludy a můžu si tím ubližovat. No jo, ale že jsme našli publikaci od předního českýho odborníka na agorafobii, to nechává nějak bokem (jakože i ty postupy, co jsou tam stanovený)...

herminka
21. srp 2009

Deen, k tomu nemám slov 😲

des
21. srp 2009

Deen: to je fakt bezvadný 🙄 Já se jen modlím, aby mi v těhu nic nebylo, protože když se člověk nemůže spolehnout ani na to, že vezmou ten stav v potaz při vybírání léčiv!! Souhlasím, že člověk by i u těch nemocí a léků měl být aktivní a neposlouchat jen slepě....
Eli: tak to mi zrovna připadá, že by psycholožka měla umět rozlišit, přece jen to není věc, kterou by někdo popsal začátkem tohoto roku!!!

estrellita
21. srp 2009

dee: to je sileny ☹( taky doufam, ze mi nic nebude a kdyztak proste budu chtit na jisto slyset, co smim a co ne a porctu si i pribalovy letak.

herminka
21. srp 2009

To mi připomíná, jak kamarádce říkal gynekolog, že na UZV nic nevidí, snad ji dokonce posílal na revizi (tím si nejsem úplně jistá - tak brzo se snad revize nedělají?), ona ale trvala na tom, že týden počká (načež on jí začal líčit, jaké bude mít bolesti a bude krvácet), pak už měla srdíčko a on se jí za to ani pořádně neomluvil. Teď je tomu "nic" skoro rok a má se krásně k světu (laicky bych řekla, že to těhotenství bylo mladší, i vzhledem k tomu, že termíny porodu podle MS a UZV se lišily skoro o 3 týdny). Chodím k témuž lékaři a když mi to říkala, vážně jsem uvažovala o jeho změně...

deenakee
21. srp 2009

Teraz jsem to prokonzultovala s manželovým tanínkem - doktorem... a řekl že to opar nebude... 🙂 😵 😵 😵
A že mám brát len ten framykoin...Konečně slovo chlapa.
Co mě ale štve, že mi to svinstvo -co se v žádném případě nesmí brát od začátku 6. měsíce , kápla nejspíš už v ordinaci... a jak koukám do alba už jsem začla 6. měsíc... Tak jen doufám, že mi třebas kapla něco jiného... a nebo se s tím malý vypořádá.... 😠

deenakee
21. srp 2009

Hermi aj mě posílala doktorka do nemocnice že tam nevidí srdíčko a že neví jestli je to o.k. Ale v nemocnici na lepším ultrazvuku už krásně blikalo.... (naštěstí mě teda neposlala na revizi)

deenakee
21. srp 2009

Aby toho nebylo málo, mám jít zítra na křest za kmotru... chudák moje kmotřenka.. Na fotkách budu vypadat jak Žižka , myslíte že můžu křtít ve slunečních brýlích?

elitera
autor
21. srp 2009

Hermi, to se stalo mojí sestřenici - gynekoložka ji poslala na revizi, že těhotenství neprospívá. V nemocnici ji naštěstí ještě jednou zkontrolovali a probudili ji z narkózy, ať jde domů, že je všechno v pořádku. Malýmu jsou asi 3 měsíce... (i když je teda fakt, že sestřenka je dosti bájeslovná, ale stejně...)

herminka
21. srp 2009

Elit, tato kamarádka bájeslovná není, té věřím. Jak to tak čtu, tak nevím, jestli mám být ráda, že můj gynekolog není jediný takový expert, nebo být naštvaná - ale za to asi může spíš ta technika než lékař, že?

Deen, Ty jsi původem Slovenka?

deenakee
21. srp 2009

Ne, ale manžel je Slovák a já po něm chytám slovenštinu, jde totiž mnohem lépe do pusy...

elitera
autor
21. srp 2009

Technika? Ani ne. Můj gyndr má "hrubší" uzv než v porodnici. Když mě vyšetřoval, řek mi, že se mu tam něco nelíbí a že by byl rád, kdybych si zašla do porodnice na podrobnější uzv. Žádný strašení, prostě normální přístup. Já jsem se začala ptát, jestli to je zamlklej potrat a až na to konto on mi řek, že se mu to bohužel tak zdá. Mně to nějak docvaklo až za chvíli a rozbrečela jsem se, když vypisoval žádanku. A doktor byl úžasně soucitnej, žádný planý utěšování ani strašení. Sice to byla situace na dvě věci, ale z tohohle jsem (byla) nadšená.
V porodnici mě poměrně rychle vzpamatovali 😝 Ale mudra byla taky na dvě věci, nejdřív mě brala tím míň podrobným ultrazvukem a potom na tom podrobným neuměla nastavit zoom. Tys to vlastně možná nečetla - můžeš mrknout na elitera.blog.cz, tam mam ve třech příspěvcích ty návštěvy porodnice popsaný 😝

madlisek
21. srp 2009

Deny, jestli ti kapla jen jednu kapku v ordinaci, tak to je jen maly mnozstvi. Hlavne, ze jsi to vcas odhalila a vickrat si to nekapnes.

Holky, asi jsem si prilis zvykla, ze intimnosti resim akorat s vama merilkama a ze si vsechny tak rozumime...ted jsem se videla s kamaradkou, bavily jsme se o te nasi ceste a jestli uz planujem deti, tak jsem rikala, ze doufam, ze ve statech neotehotnim a ona rekla "no tak kdyz budes poctive brat prasky, tak by nemel byt problem, ne?" Tak jsem na ni koukala jak z jara a rekla jsem, ze prasky uz dva roky neberu. Ona se na mne podivala jak na totalniho exota a ptala se, jak to teda resime. Tak jsem rekla, ze vim kdy je to "nebezpecny". A ona, ze to jsou povery a nemuze to fungovat. Tak jsem rekla, ze to ale presto funguje. Nacez ona: "A to teda reknes muzovi 'Sorry zlato, dneska ne, az v utery" A ja jsem rekla, ze teoreticky jo, ze proste vis, kdy muzes a kdy ne. A ona "no potes koste! a slyseli uz jste o kondomu?!" Holky mne to tak totalne nastvalo! Nejsem zvykla, ze to mereni BT lidi neznaji 😀 Moje nejblizsi kamaradky taky merej, s vama to resime kazdy den, proste mi to prislo uplne silene, ze to musim nekomu vysvetlovat a ten tomu neveri 😀

elitera
autor
21. srp 2009

Madli, to je prostě asi záležitost lidí, pro který by těhotenství byl nepřekonatelnej problém 😒 A kromě toho si myslím, že "dneska ne, až v úterý" vztah taky utužuje - i to odříkání má něco do sebe 🙂

madlisek
21. srp 2009

Taky si myslim, Eli - odrikani zvysuje touhu 😉 A navic clovek muze treba umyt auto a nebo delat jiny veci spolecne 🙂

madlisek
21. srp 2009

Hermi, udelala jsem si zazvorovou limcu a je uzasna! Dekuju za recept 🙂