Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
11. zář 2009

Jéjda!! a kolikátý je týden?

eirin
11. zář 2009

Kolikátý tt už cirr je?

herminka
11. zář 2009

Týden nevím, ale termín má koncem listopadu.

eirin
11. zář 2009

Tyjo, myslím na ni a držím pěsti 😖

des
11. zář 2009

hmhm, tak to je ještě docela málo na porod!! Jestli s ní někdo budete mluvit, tak že i my tu na Maminkou 2010 na ni moc myslíme!!

aerin
11. zář 2009

v pasu na MK ma 30tt

des
11. zář 2009

tak já přidám nějakou dobrou zprávu: dneska na ultrazvuku změřili miminu průtok krve v nějaký mozkový cévě a zjistili, že je to ok - kdyby ho už protilátky napadly, tak by se to na tom mělo poznat. Potvrdili chlapečka, má už 439 g!! Podle jejich utz má 23+2 tt (to je o 3 týdny víc, což je blbost, ale aspoň vidím, že jestli se narodí v termínu, tak jistě podváhu mít nebude 😀 ) Za deset dní výsledky z krve a pak se uvidí, co dál.

aerin
11. zář 2009

des, super zpravy 😵

elitera
autor
11. zář 2009

Des, mám radost, aspoň něco dobrýho 😵

des
11. zář 2009

A musím říct, že se ve zdravotnictví asi fakt něco mění 😲 Ráno v Kladně jsem mluvila s velmi ochotnou primářkou, která mi při loučení podala ruku a že se mám mít dobře a u Apolináře se mi porodní asistentka, se kterou jsem vyplňovala milion lejster, sama představila též rukoupodáním!! Jsem z toho stále trochu v šoku 😀

des
11. zář 2009

aer, eli: díky, já věřím, že to nakonec bude všechno ok!!

herminka
11. zář 2009

Des, výborně 😵 Tak už píšeš veřejně, že je to klučina? 😉

andelka
11. zář 2009

Elit: Mám číslo, doufám, že funkční, tak jsem jí napsala o tom čaji a že na ni všechny moc myslíme.

des
11. zář 2009

hermi: jj, už to všichni zasvěcení vědí, tak je to věc veřejná a snad už i stoprocentní!!

andelka
11. zář 2009

No a já zase z jiného soudku - vypadá to, že máme byt 🙂 Právě vyřizuju financování, je s tím trochu problém, protože nemáme moc vlastních zdrojů, hypo 100% už se nedává a my chceme kombinovat úvěr a půjčku z SFRB. no a je to trochu komplikovanější. Ale půjde to. Včera jsme se byli podívat na byt a líbil se nám všem, cena je úměrná (trochu vyšší než jsme původně chtěli, ale zas není potřeba dělat tam nějaké úpravy nebo rekonstrukci, dá se tam hned bydlet). 🙂

herminka
11. zář 2009

Andělko, další skvělá zpráva, držím palce 😵

eirin
11. zář 2009

Andělko a Des, to jsou skvělé zprávy!
Des, já se ve zdravotnictví pohybuju a fakt je to o lidech. A myslím, že u nás se k pacientům taky chováme hezky. A hlavně se nepodceňuje informovanost.

aerin
11. zář 2009

andelko, jak ze se hypo 100% nedava......?
ale jinak teda gratuluju, to je super rychlost!🙂

andelka
11. zář 2009

Hermi: dík. Bude to boj a nervy, ale aspoň mi ty 3 týdny rychleji utečou. 😅

Des: Takže Šeřík a je opravdu Šeřík 😵

eirin
11. zář 2009

Andělko, a vy si chcete nechat říct pohlaví?

andelka
11. zář 2009

aer: Jak začala krize tak nedává. Max 80%, takže my to budeme muset trochu obejít. My máme hotově jen pár desítek tisíc a byt stojí 855tis., 100% hypo banky už nepovolují. Takže my budeme přižádosti o úvěr tvrdit, že těch 300 máme a při žádosti o půjčku od státu zase, že těch 500 už máme - vlk se nažere a koza zůstane celá. ale asi udeme muset vzít někoho jako ručitele, což jsme původně nechtěli, ale asi to nepůjde jinak, banky jsou teď opatrné.

aerin
11. zář 2009

no, tak to jsem zvedava....o tom nam nic poradce nerikal, ze by to neslo

andelka
11. zář 2009

eiri: Pokud to bude dobře vidět, tak necháme.

No a s tím bytem i spěcháme proto, že to chci mít vyřízené dřív, než to na mě bude vidět. a taky si pak chci nechat z té půjčky SFRB odečíst 30 tis. za dítě. No a taky na podzim se lépe stěhuje, maluje a tak všechno, než v zimě a i pak s tím budou starosti - nový nábytek a pod. Tak na to chci mít dost času, když mám ještě školu, zkoušky, budu psát závěrečnou práci a tak.

aerin
11. zář 2009

no, nam by to mozna vyjit mohlo....protoze si budeme brat hypo na tu vestavbu a budeme si brat pravdepodobne 1mil....rucit budem tim barakem a jeho hodnota je urcite vyssi nez 1mil...

eirin
11. zář 2009

Andělko, to mě překvapuje. Poradce říkal, že je to tak u všech bank?

aerin
11. zář 2009

mne ted kolegyne (poradkyne) rekla, ze se davaji, ale je tezsi ji dostat a zalezi fakt na odhadu, takze jako priklad mi uvedla, ze kdyz se byt prodava za milion, ale odhadni cena je 800tis, dostanes 100% odhadu, ne prodejni ceny

elitera
autor
11. zář 2009

Andělko, tak držím palce! A do toho bytu by se stěhovala mamka nebo vy?

andelka
11. zář 2009

aer: No jde to, ale pak jsou horší podmínky (úrok), musíte mít více ručitelů, být víc bonitní. Je to známá věc, že 100% už se nedávají, tuším že to ještě dělá nějaká banka a jedna stavebka, ale jinak už ne. Co mi zatím kdo říkal (poradci), tak max. 75-80% a to ještě z odhadní ceny, ne z kupní. Ale třeba Raiffka brala těch 300 od státu jako vlastní prostředky, jiné instituce to braly jako druhou půjčku. Do určité částky (asi 500 000) není třeba zstavovat byt, stačí ručitel nebo dva, nad 500 už lepší zajištění. Třeba u SFRB jsme do toho nechtěli nikoho tahat a dát exekutorský zápis jako zajištění půjčky, ale možná to nevyjde a budeme muset mít ručitele. No fakt to není sranda.

tiburcia
11. zář 2009

Tak na Cir budu moc myslet 😉 a pevně věřím že je to třeba jen střevní chřipka která tady řádí 😉

tiburcia
11. zář 2009

Des jé chlapeček 😵 😵 no nějaké chlapy bysme potřebovali v diskuzi 2008-2010 😀 😀 jsou tam skoro samé holky 😀 😀