Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
24. říj 2009

aer, tak to si to užijte 🙂
my jdeme na tančírnu příští sobotu - asi poslední tancování před miminkem, tak doufám, že to v pořádku přežiju 😀

herminka
24. říj 2009

Eirin, mám dojem, že Len měla nastudováno, že pokud proběhne vícečetná ovulace, je v rozmezí řádově hodin, ne dnů, a graf ji nezachytí. Ale podle toho, co Ti říkala dr., jsem z toho jelen.

Chaar, jejda, opatrně! Je teď tak nějak divně.

Tibu, na našem baráku zatím není moc ke kochání (interiéry budeme dělat až za rok), ale nějakou fotku tam snad večer šoupnu.

Estrel, jasně, na vybavování dětského pokoje je čas, až když je dítko na cestě nebo i později. Takže teď vegetujete v něm? Nebo jste se někam na dobu té rekonstrukce přestěhovali? Měření v 6.15 nebude taková hrůza, vem si, kdy měří Aer 😉

Tančírny vám trochu závidím, taky by se mi něco takového líbilo. My si zatančíme obvykle jen na plesech a svatbách 😒

chaarleene
24. říj 2009

teď jsem vstala, že teda půjdu něco dělat (vzala jsem si počítač na gauč, abych měla aspoň nohy trochu nahoru) a zase jsem se trochu zamotala, takže dneska už asi nic neudělám 😒

někdy předevčírem jsem si zkoušela šaty, ještě mi jsou, takže jsem docela ráda 😀 protože si k nim můžu vzít podpatky a když to nepůjde nebo mě budou bolet záda, tak k nim mám ještě barevně ladící baleríny 🙂 jinak už mám jen dlouhé elastické večerní šaty, do kterých se sice vejdu, ale jsou dlouhé a bez podpatků bych si na ně šlapala 😅

u nás se tančírny taky nedělají, jen plesy, ale tentokrát jedeme do Třeště na Zatrestband... hrajou opravdu taneční hudbu, hlavně foxtroty, to není žádná velká divočina, takže bychom to s miminkem měli dobře zvládnout 😵

estrellita
24. říj 2009

hermi: nedavno tady myslin nedko hazel link na Americanku, co mela deti snad 3 tydny od sebe.......... tak buh vi, co priroda umi 🙂
eirin: ty jsi brala nejake stimulacni leky, vid? tak treba je to i tim.

jinak my se nikam nestehujeme, vegetime v budoucim detskem 🙂 ale jeste he ti tu v pohode, to nejhorsi teprve prijde 🙄

herminka
24. říj 2009

Estrel, a jo, máš pravdu, u stimulovaných cyklů to asi bude jinak. Uf, rekonstrukce obývaného je vždycky náročná.

Chaar, taky bych chtěla někdy zažít, jaké to je šlapat si na šaty 😀

Eirin, nádherná koupelka!!! Já chci taky 😢 😀

Taky jsem vložila naše fotky - abyste věděly, proč tu brečím nad koupelkou 🙂 Ale jo, roste nám to pěkně a všechno bude.

chaarleene
24. říj 2009

hermi, není o co stát, musím si nechávat všechno zkracovat a v obchodě nedosáhnu do regálu 😀

holky, jestli se nepletu, tak tu eirin psala, že oni byli s bráchou-dvojčetem o dost od sebe, takže nějaké 3 dny, to je prd 😀

estrellita
24. říj 2009

prosim prosim, holky, poslete mi do IP heslo a prihlasovaci jmeno do alba, nejak to nemuzu najit ☹(

herminka
24. říj 2009

Estrel, máš to tam!

chaarleene
24. říj 2009

jinak poraďte mi, jak nemám být plašan...

dneska jsem u našich mamce nabídla, že jí něco podám z poličky, protože tam nemohla dostat, přece jen mám o pár centimetrů víc a tak říkala, že ne, že se nemám natahovat, protože z natahování se může odloučit placenta 😅 sice jsem jí na to řekla "jo, jen mě pořádně vystraš", protože mi bylo jasné, že to myslí dobře, tak jsem to trochu obrátila ve srandu, ale i tak...

já jsem pak vyjančená úplně ze všeho, jako například poslední 2 dny, kdy jsem mimino necítila a bála jsem se, jestli je ještě naživu 😔 😅 vážně přemýšlím, že si od někoho půjčím stetoskop, abych si ho mohla poslouchat a uklidňovat se 😅 to jsou nevýhody zdravotnickýho dítěte, když vím co se všechno může stát... 😔

tiburcia
24. říj 2009

můžete mi to jako někdo vysvětlit?? nevěřím že je to tím, že je míň podnikatelů aby platili pojistné:

http://www.novinky.cz/domaci/182515-stat-letos-...

chaarleene
24. říj 2009

tibu, hlavně to je podle mě tím, že je víc nezaměstnaných, tudíž míň lidí platí daně a pojistné - že se to tedy netýká jen podnikatelů... no a co si budeme povídat, hlavně bychom potřebovali důchodovou reformu jako sůl, protože průběžný systém už fakt moc nefunguje 😒 jenže to by se musel dostat k vládě někdo, kdo na to bude mít odvahu a dostatek času 😒

a já si třeba nemocenskou taky neplatím, nemá to pro mě smysl, sice nedostanu mateřskou, ale bývala bych do systému narvala možná i víc, než by mi pak na té mateřské "vrátili"... chtěla jsem si to nechat spočítat, ale u nás na ČSSZ si mě zpočátku přehazovali jako horkou bramboru (ale při nejlepší vůli mi poradit, na přístup si opravdu stěžovat nemůžu) a pak mi řekli, že bych si musela platit nemocenskou minimálně 9 měsíců před odchodem na mateřskou - tj. abych si to začala platit ještě před snažením - a to bych si to taky mohla platit několik let, že 😅 kdo mohl tušit, že do toho vlítnu tak rychle 😀

estrellita
24. říj 2009

hermi, diky, jsi zlata, ja jsem pletla dve uzivatletks ajmena dohormady, tak proto mi to tam neslo 🙂)

chaar: ja te chapu, jsem na tom podobne .......... ale neboj, vsechno bude v pohode,vzdyt sama vis, ze nejlip pro male udelas, kdyz budes v klidu a nebudes se stresovat!!

tibi: podle me je to tim, ze se zvedaly dvaky pro nezamestnane a taky pro duchodce, ne? nidky nemuze byt preci vybrano vic na pojistem, kdyz je prevaha starych lidi. to je bohuzel paradox, ktery se stale mele dokola, ale oni s tim nic nedelaji - napr. podporu rodin s detmi, prace z domova, prace na zkracene uvazky,aby lidi chtei mit deti a meli taky moznost. kdyz tohle neudelaji, tak bude kazdy rok min a min vybrano, zatimco se bude muset vic vydat 😕

estrellita
24. říj 2009

eir: nadherna koupelna 😵

chaarleene
24. říj 2009

eirin, koupelna je krásná 😵

mě to může vždycky vytočit na nejvyšší míru, když politici slibují, že zvednou přídavky a dávky a tak - a přitom na to prostě ten stát nemá 😒 a hlavně lidi je pak volí, protože se koukají jen na příštích pár let, kdy se jim to vyplatí, ale nevidí už tu situaci za 10-20 let, kdy to bude ještě horší... já bych radši teď dostávala míň, pokud by se udělaly ty potřebné reformy a naše děti "zdědily" aspoň trochu funkční systém... což je bohužel utopie 🙄

tiburcia
24. říj 2009

holky pro mě jako pro ekonoma je to děs běs hrůza....kam se ten náš národ řítí??? snad moje děti budou chytřejší než já a emigrují 😀 😀

tiburcia
24. říj 2009

Eirin máte krásnou koupelnu 😵 😵 😵 to já si tak hezkou udělám jednou v tom našem baráčku 😀 😀

chaarleene
24. říj 2009

tibu, pod první 2 věty bych se hned podepsala 😅 od té doby, co jsem prošla prvním semestrem veřejných financí, se vlastně neustále rozčiluju 😅

tiburcia
24. říj 2009

chaar já pak nechápu ten smysl té výuky, té školy prostě...prostě pět let tam děláme různé projekty a porovnáváme jak se řeší takové problémy v zahraničí (kde už jsou ty systémy zajeté a propracované) a ti naši politici tu furt dělají jakési pokusy....jako kdyby v té škole nikdy nebyli nebo nevěděli, že už je rok 2009 😀 😀

aerin
24. říj 2009

ahoj holky, tak jsme zpatky🙂 bylo to bezva, na to jak dlouho jsme netancili jsem s vysledkem spokojena, sice si spoustu figur nepamatujem, ale technicky to porad jakz takz zvladame a rekla bych, ze se na nas da porad divat🙂 ja vim, samochvala smrdiiii😀

jdu kouknout na fotecky🙂

chaarleene
24. říj 2009

protože to nejsou ekonomové, ale lidi, kteří byli schopní se prodrat stranickou strukturou až nahoru... odborníci do politiky obvykle nejdou 😠

mamka mi říkala, že se jednou bavila s holkou ekonomkou a právničkou, která dělala poradkyni Sobotkovi - že vždycky připravili nějaký ekonomicky rozumný návrh, dalo se to do vlády, tam se toho kus předělalo, aby to odpovídalo stranické linii, pak se to dalo do sněmovny, tam se k tomu přidal milion pozměňovacích návrhů a z rozumného návrhu zase vyšel hybrid 🙄

chaarleene
24. říj 2009

aer a co tančíte?

aerin
24. říj 2009

standart(d?😀) a latinu🙂

chaarleene
24. říj 2009

vy jste tančili závodně?

aerin
24. říj 2009

my jsme se poznali v tanecnich, ja byla v zakladnich a V. ve zlatych a chodil tancit i k nam...pak jsme spolu zacali tancit tak trochu zavodne (za neregistrovany), plus pokrocily tanecni (u nas mame zakladni, bronz, stribro, zlato, sul a supersul😀) a jeste jsme taky myslim tri roky v tanecnich ucili (ne primo, ucil nekdo jinej, ale predtancovali jsme a pak je opravovali a tak)...no ale sekli jsme s tim v podstate hned jak jsme se registrovali, hadali jsme se, nebyl cas a hlavne penize...bez individ. treninku se nikam nedostanes☹

chaarleene
24. říj 2009

můj manžel se ve standardu dostal až do áček, takže trochu vím, o čem to je 🙂

aerin
24. říj 2009

eirin, krasna koupelna🙂
hermi, dum vypada obrovsky!🙂

aerin
24. říj 2009

tak to hodne vis o cem to je...🙂 no ja rikam, my jsme nemeli prachy a cas a bohuzel ani dost vule

aerin
24. říj 2009

ale tak na plesech jsme stejne za jednicky (a to nemluvim o vesnickych zabavach, u babicky na hodech nas ty babicky ocumujou vzdycky😀 ), prece jen toho umime trochu vic a trosku na vyssi urovni nez nektery lidi....🙂 a to nam holt musi stacit, kdyz jsme takovy lemry liny😀

chaarleene
24. říj 2009

no, já jsem vlastně začala s manželem chodit díky jeho tehdejší taneční partnerce - byla to moje spolužačka 😀 on pak teda partnerku změnil, když udělal béčka, dokonce i v áčkách se jim dost dařilo, nebyli daleko k emkám, ale pak už se musel rozhodnout, jestli teda tréninky 6-7 dní v týdnu 2-3 hodiny denně nebo škola... už z toho ani neměl tolik potěšení jako zpočátku, tak to odpískal 😒 latinu taky trénovali, ale nikdy na soutěž nevyjeli...

no a já s ním všechny ty roky jezdila téměř po všech soutěžích, byla jsem takový živý maskot tanečního klubu (a pak už teda jen jejich, protože ostatní skončili v déčkách nebo v céčkách), pomáhala jsem holkám se šaty a účesy a tak 🙂

jeho taneční partnerka a její manžel jsou jedni z našich nejlepších kamarádů dodnes 😀

chaarleene
24. říj 2009

no, já se vždycky jen nechám vést 😀 to už jsem se naučila docela solidně 😀 dávám nohy pod sebe, udržuju kontakt a ruce nahoře (vždycky nadával, že se na něj věším) a zbytek obstarává manžel 😀