Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
9. dub 2009

ahoj holky
dee: taky jsem cetla o pachuti v ustech, nekdo to popisuje jako kovovou chut. Ja to obcas mivam a je to myslim hormonalni treba pri ovulce 🙂 Takze nadeje tu je 🙂 Ja to mam zitra dostat a zadny PMS takze zazraky se deji. Chystam si zacit psat kazdy den cyklu pocity atd a bych si tu ovulku ujistila a az si budu myslet ze probiha, udelam test.

lucitee
9. dub 2009

pridala jsem si do alba jednu fotku z uterni akce, tak se muzete juknout 🙂

ee.liska
9. dub 2009

ahojky holky 🙂
Jaspina: to máme kousek od sebe, já jsem z UH 😉

jaspina
9. dub 2009

eliško, tak třeba jednou naši mimísci budou kamarádit na písku 😉

andelka
9. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

elitera
autor
9. dub 2009

to je za strašně dlouho 😅 ☹ já jako nefňukam, jen to pořád trávim, tu informaci. Já vidim jako hlavní pozitivum to, že si snad nějak uspořádám životosprávu a konečně pod dohledem vyčistim ten domeček pro miminko. Léčitelka mj. taky říkala, že všechny ty problémy, který mam já, by se přenesly poměrně snadno na dítě. A mamka mi to dneska do telefonu potvrdila - že už její babička říkala, že dítě z matky vytáhne všechny nemoci (myšleno tak, že si je taky vezme a užije)

lucitee
9. dub 2009

jas: taky vitam 😀

eirin
9. dub 2009

Jaspi, my se ještě nesnažíme, začneme se snažit až v září..
Des, ano, pamatuji si tvůj graf 🙂 já bych dle soukromých odhadů mohla mít tento cyklus dlouhý cca 55-57 dní..

elitera
autor
9. dub 2009

holky, kdy tu byla naposled aerin? Je v pořádku? 😕

elitera
autor
9. dub 2009

ta si odpovím sama 😀 v pořádku je, jen se věnuje jiným věcem 🙂

jaspina
9. dub 2009

Elit s těma nemocema je to jak píšeš.. Já jsem si od mamky vzala migrény i problémy s trávením 😝 a že by mi předala snědou barvu, to ne. Já jsem i v prostřed léta jak ředitel vápenky!

elitera
autor
9. dub 2009

Jop, migrény, mykózy, psychickou labilitu... doufam, že leukémii si sobecky nechá 🙄 Na druhou stranu doufam, že jsem podědila taky snadnej porod... 😅

elitera
autor
9. dub 2009

ženský, mě klepne 😅 Já mam obecně v práci houby co na práci, mam pár povinností. A teď přišel oběžník, že určitý změny (který jsem doteď dělala) smí provádět jen konstruktér a projektant. Já nejsem samozřejmě ani jedno z toho. Takže mi sebrali i to kulový, co jsem na práci měla ☹ Já se tu fakt asi zcvoknu ☹ 😢

andelka
9. dub 2009

Eli: Ten rok myslím můžeš skvěle zužitkovat jak na změnu práce ( a tím podpořit psychiku), tak na zlepšení zdraví. Miminko bude určitě vděčné. Já to mám taky v plánu, i když u mě vítězí snaha zlepšit finanční a bytovou situaci. Každý má něco.
Jinak jjá jsem asi po mamce nepoděděla nic a doufám, že ani dlouhé porody. 😀

lucitee
9. dub 2009

eli: hlavne aby te nevyhodili

takze se cistim, aby me ditko nezdedilo vse - ekzem, astma, alergie, migreny, uzkosti, extremni citlivost na zmeny pocasi atd...

elitera
autor
9. dub 2009

Luci, u nás se zatím nepropouštělo. A jestli se začne, je mi naprosto jasný, že letim jako první 😖

deenakee
9. dub 2009

Tak já jsem nezdědila nic, ale řeknu Vám na rovinu že u bás teda to vůbec nefunguje - nejzdravější jsou ti sourozenci z doby, kdy se mamka cítila úplně v kelu : )

Jinak slíbený graf
http://www.fertilityfriend.com/home/247f46

Jinak jsem aj nepatrně špinila včera aj dnes...(což beru jako dobré znamení) tak uvidíme... 🙂 No ten velikonoční týden promodlím opravdu ze srdce jak za sebe, tak za ostatní snažilky , čekatelky aj těhulky.....

eirin
9. dub 2009

Jé deny, hodně slibný slíbený graf 🙂

deenakee
9. dub 2009

Akorát mi dělají problém statistiky
Studie k implantačnímu poklesu(v angličtině) - píše se tam, že 11% křivek s implantačním poklesem neskončí těhotenstvím, 23% ano. Nejčastěji se tento pokles objeví mezi 7. a 8.DPO.

Tkaže ze 100 žen majících implantační pokles je 23 těhotných a 11 netěhotných. To je blbost ne? Co potom ty ostatní? přece nemůže být ještě třetí možnost....

deenakee
9. dub 2009

Aspoň to prý píšou tady:
http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Implantatio...

Ale někdy mi přijde, že je lepší být bez příznaků a být mile překvapena // než cítit všechno možné a pak být zklamaná...
( ale ne že bych za nějaký ten příznak nebyla ráda 😉

cirrusa
9. dub 2009

Tož tojá podědila problémy se zuby, se zažíváním...Doufám, že jsem nepodědila porod, máma když rodila tak vážila tak o 5 kilov více než na začátku, já byla cvalík, rodila dlouho a ještě jsem ji potrhala ☹

Add.ta dědičnost, tohle fakt nechápu. Manželova rodina má už tak třetí koleno problémy se zuby.Až na babičku a po ni asi manzel to zdedil - on si fakt snad ani zuby necisti, sladke sezere na co prijde a ani jeden kaz, problem, nic

lucitee
9. dub 2009

kdyz jsme u tech zubu, dneska se mi ulomil kus predniho...rano jdu k zubari a mam tam toho vic, takze uz ted na me jde prujem 🙂

cirrusa
9. dub 2009

Luci, no tak to uprimnou soustrast...Já se tesila ze mam vse z krkum, ze jsem u ni byla pred mesicem, ale budu muset zas, kvuli tehu ☹ bez tak mi zase neco najde..Tak na zitrek drzim palec, at to neboli

lucitee
9. dub 2009

cir: diky...a este navic neznamej doktor, moje mila doktorka odesla....jeden ulomenej, druhej bolavej, to bude prima...☹

cirrusa
9. dub 2009

ou je, toje radost, nemam rada nezname situace, kor u zubaru a doktoru obecne, vid.... 😢 toz budu na tebe zitra myslet

lucitee
9. dub 2009

diky, no prezit to musim, nebyla jsem rok takze dobre mi tak 🙂

elitera
autor
9. dub 2009

luci, držím palce, ať je ošetření nebolestivé a doktor příjemnej 🙂
Deny, přestaň to tolik řešit, buď to těhu bude nebo nebude a nestresuj se tím tak 😉

lucitee
9. dub 2009

kdybychom se uz snazili rekla bych ze tehu jsem ja: tloustnu (beru vitamin B12), mam pachut v ustech, bolej me prsa, furt bych jedla ale nic mi nechutna, ani voda. Fuj, ma divnou chut. Zejtra to mam dostat 🙂

estrellita
9. dub 2009

holky dnes jen zdravim a padim z prace a hezky ven do parku za mym muzikem 🙂

lucitee
9. dub 2009

koukam zajimava tabulka o pohlavi ditete v zavislosti na stari matky a mesici poceti. Takze jestli chci kluka musim bud v lete nebo v lednu...pak skoro 3 roky samy holky 🙂