Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
25. říj 2009

Mil, my jsme ted v USA kvuli me skole. Ad trtinovy cukr - tady jiny ani neni a pece se mi s nim vyborne 🙂

Manzel nebyl z domova zvykly na to, ze je kazdy tyden domaci buchta, zato ja jo, tak kazdy tyden neco upecu. A tenhle tyden, jak jsem byla nemocna, tak se mi moc nechtelo a rikala jsem si, ze nemusim, kdyz na to neni zvykly. A v patek se muz pritulil a rikal "Mohla bys prosim zase neco upect?" 😀 😵 Tak jsem upekla a uz je to skoro pryc 😀 Jsem rada, chci byt dobra hospodynka a kucharka a tak a libi se mi, kdyz to muz oceni 🙂

Na Vanoce taky kapra nejime, nikomu u nas nechutna 😀 Ale strojime se hezky, to zase jo 🙂 Char, vas novy zvyk se mi libi 🙂

chaarleene
25. říj 2009

madli, díky 🙂 je to příjemný, protože si aspoň v té zimě připomeneme léto a hezké chvíle na dovolené 😵

já si myslím, že jsem kuchařka fakt dobrá, manželovi ode mě chutná (a to je rozmazlený od tchýňky, která je excelentní kuchařka) - mamka mě to naučila vážně dobře 🙂
ale ten zbytek role dobré hospodyňky, v tom ještě trochu plavu 😔

aerin
25. říj 2009

jej, vy tu roli hospodynky vsechny nejak prozivate.... 😅 se nejak zacinam stydet... 😔 tak jsem to rekla V., a on pry, ze by takovou ani nechtel, ze chce takovou, co ho pusti ke sporaku 😀

milmic
25. říj 2009

No u nás v dědině byla vždycky půlnoční v 20 hodin, no jáhen to dal na 16, aby mohly aj děti. Tak to bylo v pohodě, když jsem chodila hrát.
Bratranec mívá půlnoční v 21:30 - 22:00, tak tam se sejdeme celá rodina, maminka bratrance a tak, to je vždycky moc hezký.
Ale je fakt, že vyhřátý domeček a studený kostelíček.... to je znát a v noci dvojnásob. Ale ta atmosféra.....

chaarleene
25. říj 2009

aer, tak horký to zase se mnou není, v porovnání s mamkou nebo tchýňkou jsem mimo a v porovnání s prababičkou jsem totální žabař 😅 😔 😀

milmic
25. říj 2009

Chaar, no jednou jsem vymyslela super recepis, když tak ráda vaříš. 🙂

Dáš kuřecí maso na plátky, osolíš, opepříš lehce, zlehounka potřeš červenou sladkou paprikou a trošku orestuješ na olivovým oleji, ono jak to pustí štávu, tak to dusíš ve štávě, případně přídáš vodu. Přidám libeček ze zahrádky, česnek na plátky,můžeš majoránku, a přidáš šalvěj, tak nějak opatrně, nevím, jestli s tím vaříš. No je to dost aromatické, tak ochutnávat. Potom to necháš celé povařit v tej vodě (kdyžtak přidáš), tu vodu zlehka zahustíš a vyleze z toho kuřecí maso na šlavěji se sosíkem a jíme to s rýží. A je to dobrý. 🙂

No já jsem dneska vařila svíčkovou a musím se pochlubit, že knedlíky u nás dělá můj milý - šikula. 🙂 Dokonce mi i včera nastrouhal všecko zeleninu, abych mohla maso naložit. Taky chce občas pustit ke sporáku - ale musím ho usměrňovat, jináč bychme jeli samé špagety.

aerin
25. říj 2009

no tak muj drahy vari dobre a rad🙂 peceni je na me, to mi vzdycky vymaze formu a podobne... ale vari casto i sam, ja jen pricmrndavam🙂

milmic
25. říj 2009

Aer, já to občas tak zaobaluju, že vařím jakoby já, ale ve skutečnosti přicmrdávám právě a H. mi tak moc pomáhá, že já si vlastně piju čaj nebo vedle žehlím. 😎 jako například s tou svíčkovoou, já to jenom hodila do hrnce, uvařila, zahustila, dochutila.

chaarleene
25. říj 2009

můj manžel vaří výborně, ale ne moc často - občas se mi nechce vařit, tak když se mě zeptá, co bude k obědu, tak mu odpovím, že to, co uvaří 😀 ale uklízet to po něm mě teda nebaví 😅

jinak zítra dopoledne tu nebudu, jedeme do Hradce na velký ultrazvuk 😵 asi náhodou někdo nevíte, kolik by tam mohla stát fotka z ultrazvuku, co? 😅

madlisek
25. říj 2009

U nas muz taky vari a chutna mi od nej moc 🙂 Nechtela bych takovyho, co se necha jen obskakovat a bere to jako samozrejmost. Myslim, ze kdyz se chlap postavi k plotne, tak pak vic oceni, kdyz se k plotne postavi manzelka a neco mu s laskou ukuchti 🙂

milmic
25. říj 2009

No to máš pravdu, Madli.
Můj milý mi sám přiznal, že si nedokázal nikdy představit co to je, starat se o domácnost. Až když přijel poprvé k nám a najednou zjistil, že vlastně není automaticky uvařeno, když se vrátíme domů z výletu. A že i vyprat a vyžehlit stojí docela dost práce. A že není najednou tolik času na lítání po venku, dokud se práca neudělá. 😎

tiburcia
26. říj 2009

Holky....tak pro mě jsou vánoce opravdu svátkem, který si moc a moc užívám....u nás to není o dárcích, protože jsou opravdu jen symbolické,ale o atmosféře 😉 takže se krásně vystrojíme a na večeři je kapr a salát....což já nejím tak mám brambory a žraloka 😉 ale je to pro mě krásný den plný zvyků a tradic....tak se to snažím zavést i do našeho dne s manželem 😉

jinak co se vaření týče manžel umí kafe a čaj 😀 😀 jinak absolutně nic....jeho maminka je to prostě nenaučila a vařila jim jak si kdo poručil 😠 .....Doma mi pomáhá třeba vynést koš s prádlem, nebo vyklidí myčku....ale nějaké praní, žehlení nebo vytírání je pro něj španělská vesnice...u nás nejde o to, že bych mu neřekla, ať to zkusí nebo mu to nachystala....ale pak by to nestálo za to...on je vychovaný v tom stylu, že žena je služka a všechno dělá....tak jediný můj úspěch je v tom, že jsem ho naučila to ocenit...ale dál nejdu 😉

já totiž uklízím ráda, baví mě to....vždycky se u toho odreaguju....takže není problém jako v pátek začít uklízet po osmé ráno a skončila jsem v sedm večer 😅 no blázen 😀 😀

estrellita
26. říj 2009

holky, jde vam WK? ja se nemuzu zalogovat ☹(

deenakee
26. říj 2009

No my jsme zatím naše dvoje manželské Vánoce slavili u rodičů (jedny u jedněch, druhé u druhých) Jsem z velké rodiny a nedokážu si představit, že by jsme byli s manželem o Vánocích sami.... Asi by mi to nepřišlo vůbec tak slavnostní....

No ale tyto Vánoce sami určitě nebudem - akorát nevím jestli mimčo bude s námi v bříšku nebo už venku.. popř. jestli je nestrávím v porodce.. což by mě asi trochu štvalo... Uvažuju nad reverzem.. pokud porodím třeba dva dny před Vánocema... (nebo na nadstandartem, kde bysme byli s manžou spolu...) Hlavně doufám, že nebudu rodit na Štědrý den.. páč to bych neměla ani dulu.... asistentek tam asi taky moc nebude a i když to můžem oslavit pozděj ty Vánoce, už to prostě není ono....
No zas budem mít nej dárek pod stromečkem... 😵

des
26. říj 2009

Pěkné ospalé ráno!! Hlásím, že jsme se Šeříkem podnikli další nové věci...hráli jsme bowling a nějakým zázrakem se podařilo vyhrát i se 7 kg koulí a jedním krokem na rozběh 😀 (asi že většina spoluhráčů byla notně připita, tak jim dělal problém hod bez přešlapu🙂). Pak jsme taky poslouchali cestou v autě hudbu - já jednu pecku v uchu a druhou na břiše - nevím, jak se mu to líbilo, ale párkrát si žďuchnul, tak snad jo. Už podruhé "viděl" Sluhu dvou pánů, tentokrát od těšetických ochotníků a dneska v noci se zřejmě rozhodl si všechny postavy v břiše přehrát!! 🙂 Takže pěkný víkend, záda nebolí, tak si užíváme 😎 😎

des
26. říj 2009

Deen: máš pěkný ten termín 😅 Asi nejlíp, kdyby to na tebe přišlo už tak 18. a Štědrý den jste byli všichni pohromadě, už pěkně v klídku, co? Říkám si, že když pak člověk přenáší, tak už je asi pěkně nervózní, kdy to přijde a jestli se mimču daří dobře...

elitera
autor
26. říj 2009

Ženský, jste děsně ukecaný! 😀
Já se jen pochlubím, že se mi umoudřil cyklus (http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...) a jdu zas pracovat, doufám, že taky někdy dočtu 🙂

andelka
26. říj 2009

Holky, vy jste tu měly takové pěkné téma - vaření a vánoce. 😵
Já se teda přiznám, že sice vařím, ale jako sláva to nejni. Naštěstí muž není vybíravý a pochválí mi všechno. A když jsme o víkendu sami doma, tak vaříme spolu. A zrovna včera jsem i pekla (mamka pomáhala), jakože falešný Sacher - no prostě kakaové těsto s jablky, upéct, potřít marmeládou a navrch čoko polevu. Vypadá to celkem ok, jaké to bude, nevím, jsem zvědavá. Dneska přijde brácha, tak se tomu podíváme na zoubek 😅
No a u nás někdy bývají Vánoce srandovní, jakože o den dřív. A to proto, že švagrová chce jezdit taky ke svým rodičům a taky podle toho jak jí a bráchovi vycházejí směny. Takže někdy jsme s nimi slavili štědrý den už 23.12. a oni pak 24. jeli ráno k rodičům a my jsme pak byly s mamkou už samy. Ale zas už jsme měly uklizeno, navařeno, takže jsme jen odpočívaly a pak šly na půlnoční. Než jsme se s mužem vzali, tak jsme byli na vánoce každý u svých, potom už jsme byli u nás a k tchánovcům jsme jeli myslím, že na druhý den. Letos budeme asi zase všichni tady, další rok ještě nevím. Ale myslím, že minimálně mamka k nám přijde, ať si užijem první vánoce s mimčem. 🙂
Jo a na vánoce pečeme, často z jednoho těsta 4 druhy 😅 , miluju úlky a kakaové linecké s krémem. Vánočku nepečem, ale dělám vánoční štolu.

andelka
26. říj 2009

eirin: Držím palce na UTZ 🙂 Jinak u nás stojí tam kde jsem zatím byla (u mého a v nemocnici) 50Kč.

tiburcia
26. říj 2009

Eirin tak ať jsou hezká fota 😉 u nás stojí 30 kč 😉

tiburcia
26. říj 2009

no já peču na vánoce s mamkou...loni jsme měly 18 druhů cukroví...ale kolik bude letos to nevím, nebude na to tolik času 😉

no my to na vánoce děláme tak, že nejdřív jsme u tchánů a pak ještě večer jedeme k našim 😉 zatím nám to tak vyhovuje, protože já chci být na štědrý den fakt ,,doma" 😉 😵

des
26. říj 2009

....není to Chaarleene, kdo dneska tráví dopoledne na utz? 😉

des
26. říj 2009

jejda, pečení, těším se, že na to letos budu mít hoooodně času, anžto jdu v první půlce prosince na mateřskou...na druhou stranu nevím, jak to pojmu, loni jsem dělala např. linecký pod dojmem, že na tom se prostě nedá nic zkazit a měla jsem je nějaký tlustý a hrbolatý a vůbec nepěkný, takže se asi letos vnutím některé matce a upečeme společně 😅

des
26. říj 2009

...prostě nejsem v kuchyni talent, to se přiznám dobrovolně...možná nějaký koktejly, to by mi šlo 😵 😵

andelka
26. říj 2009

des: Jaj, to je možné. Než jsem vás dočetla, tak se mi to asi pomotalo 😕
no prostě všem těhulkám přeju, ať mají krásný a úspěšný den. 😵
A vůbec všechny se mějte nádherně 🙂

milmic
26. říj 2009

Holky, mám na vás dotaz. Vy jste takové šikovné, že byste mi molhy poradit.

Co mám dělat s tím, že mi hodně padají obočí a řasy - jednou mi doktorka nasadila dvě balení vitaminu A,E,D, ale už mi to zase propadává.

A ještě jedna věc - nevíte, co s tím, když mi je pořád děsně zima? Je v pokoji 24 stupnů a já jsem schopná mít modrý rty a zmodralý nehty. :(

andelka
26. říj 2009

milmic: Tak s tím padáním nevím, ale na studené nohy a ruce by mělo být Ginko biloba, pokud si vybavuju správně.

tiburcia
26. říj 2009

mil zkus to Ginko (třeba i v čaji) a na ty řasy bych zkusilka přesličku 😉

des
26. říj 2009

milmic: souhlas s Andelkou, pouziva se na nedokrveni koncetin, ale jestli to fakt funguje, to vyzkousene nemam. Otazka je, jestli jsi takhle zimomriva od prirody nebo je to projev neceho nekaleho 😒

des
26. říj 2009

a to padání, nezměnila jsi např. značku kosmetiky? Viz. např. http://kosmetika.doktorka.cz/vypadavani-ras/