Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
29. říj 2009

hm, my tu nemáme dm 🙄 začalo ji totiž občas téct z jednoho prsu, vždycky je to jen pár kapek, ale přece jen představa, že se mi to stane někde na veřejnosti je děsná 😔 😅

v pondělí jedeme do Brna, půjdeme do Brány, tak si tam koupím nějaké pratelné, ale teď to potřebuju urgentně řešit 😀 protože v tom Brně musím vypadat reprezentativně a to s flekem na triku nejde 😀

chaarleene
29. říj 2009

začalo mi téct... jsem chtěl napsat 😅

geliva
29. říj 2009

ahoj, můžu vstoupit?
eirin: já pořád uvažuju, jestli to opravdu se dvěmi nejde, ☹ , mě se ty šátky strašně líbí. (zatím to vidím na to, že jedno vždycky dostane manžel)

deenakee
29. říj 2009

No aj ti závidím... u mě ani kapka.. jsem zvědavá, co bude mimčo pít po porodu.. snad nebude moc hladovět...

Jinak co se týče šátek atd. já bych se bála spíš střední generace.. Babička s dědou mi říkali, že když byli malí tak se běžně nosilo v šatce (něco na způsob baby vaku). A že bez toho ženské neudělaly krok(kdo si taky na vesnici dřív mohl pořídt kočár , a kam by s ním jezdil, na pole?
Takže moji prarodiče mají pro šátkování pochopení - akorát nechápou proč to lékaři jednu dobu tak zavrhovali...
,, Dítě musí ležet na rovném..... atd... ,,

My se furt rozmýšlíme pro tu dulu. Byla fakt moc milá a asi do toho půjdu. právě proto že moc nevěřím personálu a chci aby někdo během porodu přemýšlel za mě, jestli tenhle výkon je nutný, nebo jen preventivní. předpokládám, že moje inteligence nebude moc na úrovni : )))

deenakee
29. říj 2009

Jinak dvojčata šátkovat jdou, ale je to dřina. Spíš si myslím, že je výhoda mít třebas jeden obyč kočár a jedno mimčo hodit do šátku, druhé do kočáru. S takovým kočárem se dá dostat všude mnohem lépe než s dvojičkovým. Mimča se v šátku samo můžou střídat. A hodí se to aj když jedno třebas spí a druhé vyžaduje pozornost.. určitě bych jeden šátek pořídila...

eirin
29. říj 2009

Ahoj geliv 🙂
Deny, jenomže to bychom museli mít dvojčatový kočárek, k tomu ještě normální kočárek, to asi spíš budeme všude vozit a šátkovat budeme společně s komárem, když to bude vhodné..

chaarleene
29. říj 2009

jinak jak tu eirin řešila, že se jim nevejde kočár do výtahu, tak jsem si uvědomila, že vůbec nevím, jak to budu s kočárem dělat 😅 výtah nemáme, jsme ve druhém patře, do sklepa s kočárem nezajedu a představa, že budu pokaždé zvonit na manžela, aby mi šel vynést kočár nahoru, je nic moc 😅 nemluvě o tom, že máme úzkou chodbičku v bytě, takže ani tam nebude moc kam dát... musím zjistit, jestli tu třeba není kočárkárna 😒

aerin
29. říj 2009

eiri, co se ti na tom nelibi?😀

eirin
29. říj 2009

Aer, všechno.. nespatřuji v tom jedinou výhodu. Manipulovat ta paní stejně s ničím nemůže, na prcka vzadu nevidí, když jsou oba vepředu - chudáci záda. To mě fakt nenadchlo.

aerin
29. říj 2009

no musi to byt fuska 😖

deenakee
29. říj 2009

Jak myslíš : ) Kamarádka má dvě mimča strašně rychlo po sobě a velmi si chváli možnost mít jedno v kočíku a jedno v šátku.. Myslím že by stačil nějaký starý kočár... který by jste třebas nechávali na chodbě.... S dvojkovým kočárem se nikam moc nedostaneš.. jsou s ním fakt všude problémy.... vlezete se maximálně do nemocničního výtahu...

geliva
29. říj 2009

taky se mi to nějak nezdá, když je jedno na zádech, tak si nemůžu sednout např na lavičku nebo houpačku, a když jsou oba vpředu, tak mi přijdou celkem utiskovaní.

deenakee
29. říj 2009

četla jsem o tom článek v děti a my... paní popisovala cestování s dvojkami jako fakt akční věc (hlavně pokud jsi ve větším městě, kde jsou všude metra, tramvaje a autobusy.... Ale promyslete si to... záleží hlaně na tom kde bydlíš, v jaké části a kam budeš jezdit

eirin
29. říj 2009

Deny, u nás v baráku se nedá na chodbě nechat ani bota 😅 Kvůli jakýmsi požárním předpisům tam nesmí být vůbec nic. Uvidíme, zda vyšpionim, jestli tu dole není nějaká kočárkárna, to by potom šlo. Ale zatím času dost..

aerin
29. říj 2009

no ale na zadech se nosi deti normalne, ne....? 😅

eirin
29. říj 2009

Aer, jak to myslíš, že normálně?

aerin
29. říj 2009

no...normalne...stejne jako na brise.... 😅 az od nejakyho veku teda...

aerin
29. říj 2009
chaarleene
29. říj 2009

jo, naše osobnost se dneska zase projevila 😀
manžel vařil v kuchyni čaj, já jsem ještě ležela a mimčo mě začalo kopat těsně pod pupíkem - bylo to cítit i rukou, tak jsem počkala asi 4 kopnutí, abych si byla jistá, a zavolala jsem manžela... a co myslíte, jak si tam manžel dal ruku, tak mimino přestalo 😅

eirin
29. říj 2009

No to jo, když už jsou větší.. já právě myslela, že myslíš odmalička..

aerin
29. říj 2009
aerin
29. říj 2009

jee, tohle vypada na uplne malinky mimi a ten satek je bozi 😵
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...

eirin
29. říj 2009

Aer, a to mi už přijde právě moc malé.

estrellita
29. říj 2009

na zada bych davala az kdyz dite samoudrzi 100% hlavicku, protoze vzadu neni pod kontrolou. jinak proc ne 🙂

eirin
29. říj 2009

Estrelko, já taky.

aerin
29. říj 2009

no ja bych si na to taky netroufla, navic takhle maly mimi, co se koji kazdou chvili...peknej opruz, vazat to treba na 15 minut😀 sle ocividne to jde🙂

tiburcia
29. říj 2009

no já malé mimi do šátku asi nedám...až bude větší, tak se bude nosit o sto šest....schválně jsem si našla uryvek z jedné knížky:
Je to o chování ve svislé poloze - zdálo by se, že dítě v šátku nebo v klokance je zajištěno velkou plochou záchytných bodů, které mu nabízí pohodlí a úchyt hlavičky brání proti kývání. Přesto není možné vyloučit, že hmotnost hlavičky působí nepřiměřeně velkým tlakem na páteř proti zachycenému zadečku. Pokud se navíc v tomto úchopu předkláníme, hopsáme atd. nároky na páteř mohou být velmi nepřiměřené (negativní dopad na držení těla, zvýšená dráždivost apod.).

myslím si, že je to pravda...viděla jsem obrázek poměru hlavy a těla od novorozence až po dospělého člověka.....výška těla po narození jsou 4 výšky hlavy a u dospělého je to 8 výšek hlavy....si představte, že byste jako dospělí měli 2x těžší hlavu než máte.....muselo by to působit na záda a páteř 😉 toť můj názor 😀 😀 😀

aerin
29. říj 2009

vsak jo, tibu, kazdej mame svuj nazor🙂