Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
7. lis 2009

Jo vysávání je příšerný, souhlasím. 😀
A můj táta mě ještě péruje za to, že podlahy vysaju (nemáme koberce, jen parkety) a setřu důkladně mopem. On když uklízí, tak totiž vyzme hadr, klekne na kolena a hodinu meje celý dům. A stejný předpokládá ode mě. 🙄

elitera
autor
7. lis 2009

Lišák nosí košile rád a vzhledem k tomu, že narozdíl od mé maminky je neskládám, ale věším, mi jejich žehlení ani nevadí. Já se k tomu beztak dostanu tak jednou za 2 měsíce maximálně 🙂 Dělám takovou selekci žehlených a nežehlených věcí, že z posledních 3 praček mi tu zbyly na vyžehlení 4 kousky oblečení - no kvůli tomu přece nebudu vytahovat prkno 😀

Jé, ahoj Moni! Chodim, chodim, ale jak jsem v nový práci, tak moc nestíhám 🙂 S bídou dočítám a pak beztak nevím, na co jsem chtěla reagovat 🙂

Jinak u mě 2 DC 🙂 I když tentokrát se to poněkud protáhlo, 37 dní...

tiburcia
7. lis 2009

Téda Eli závidím....já kromě ponožek a ručníků které dávám do sušičky, žehlím všechno 😠 takže mega hader 😅 🙄

milmic
7. lis 2009

Taky žehlím všechno, Tib. 🙄
A těch kapesníků vždycky.... 🙄

tiburcia
7. lis 2009

těch triček od manžela...denně má tak tři, takže je jich plný koš 😖 zrovna dneska se chystám prát...ale kdo to bude žehlit, to nevím 🤐

milmic
7. lis 2009

Heh......

No já peru každý jeden nebo každý druhý víkend. Podle toho....
Mám tam zase mraky košil od táty, ale mraky. A když se nedostanu každej víkend k žehlení, jakože nedostanu, tak je potom hromádka. 😀
Moc mě to nebaví, ale řeším to tak, že vezmu notebook vedle, zapnu nějakoou pohádku bez titulků nejlépe a žehlím.

No letos přes léto se mi sešlo nějak záhadně tolik oblečení a košil (nechápu, jak je to možný, ale asi jsem opravdu dlouho nežehlila), že jsem žehlila tak dlouho, že jsem u toho zkoukla všechny Angeliky, všech 5 nebo kolik jich je. 😕

chaarleene
7. lis 2009

tak já si k žehlení taky pouštím - buďto film nebo telku nebo když se mi třeba sejde najednou víc Survivorů a TARů, které jsem nestihla skouknout, tak si to vezmu k žehlení 😀 i když posledně jsem chtěla žehlit u Sherlocka, ale protože už jsem ho viděla, tak jsem to vypnula a žehlila jsem jen tak a taky to šlo 🙂

elitera
autor
7. lis 2009

a to já si myslím, že toho taky žehlim hodně. Jen prostě poslední tři pračky byly plný ponožek, trenek a kalhotek, pár ručníků, trička na doma, pyžamo... na to fakt dlabu. Pak jsem tam měla jedny rifle, ty teda standardně žehlim, ale nějak jsem na ně chvátala, tak jsem je ze sušáku jen otočila na líc (peru je naruby) a oblíkla. No a zbyly mi tam 4 trička na normální nošení.
Kapesníky, utěrky, ložní a podobně taky žehlim, přestože to objektivně není potřeba. Jenže mně se líbí ty hromádky, jak jsou pěkně úhledný, a na ložním miluju, když si lehnem do čistě povlečený postele, jak to nádherně voní, pokud je to vyžehlený 😵
Ale nebojte, svět je fér, přes víkend budu prát zas spoustu žehlících věcí - právě 90 (ložní), 60 (prostěradla) a minimálně 2x40, tam se taky leccos nasbírá 🙂

tiburcia
7. lis 2009

tak já musím žehlit u filmu...to bych jinak nezvládla 😀 😀 😀 ale musím se přiznat že mám všechno zatím vyžehleno.....ale zas začnu prát a jelikož jsem vždycky z práce toálně KO tak to do vánoc bude sranda 😀

chaarleene
7. lis 2009

elit, já ručníky, utěrky a kapesníky taky žehlím, protože se mi líbí, když je to hezky vyžehlený a složený 😵 ložní prádlo mám z nežehlivého saténu, takže to nežehlím 🙂

jinak teď mám docela dilema, za 10 dní budou u nás řemeslné trhy, které jsou vždycky úžasné, pro mě patří do toho předvánočního období mnohem víc než ty adventní (na těch bývají i Vietnamci, zatímco na ty řemeslné se dávají přihlášky a na městě vybírají, kdo dostane povolení přijet)... jenže vždycky jsou na náměstí, které se teď opravuje a místo toho budou v kulturáku - uvnitř 😒 a nevím, jestli mám riskovat a jít tam, když tam budou stovky lidí kolem sebe prskat a chřipka tam bude asi poletovat nahusto ☹

milmic
7. lis 2009

Svět je fér, El. 😀
Já už jsem po večerech na noční proud vyprala dvě pračky svétlýho a tmavýho (včetně těch zmíněných košil) a ještě mě čeká jedna pračka na 30. 😀
A pak to žehlení...... Jsem na tom taky tak bídně. 😀

des
7. lis 2009

😀 Máte tu pěkná témata - oznámení a žehlení...přidám se k tomu prvnímu 😉 Vidím, že jste všechny zvolily svoji originální cestu, to je super...mně osobně se taková oznámka líbí mnohem víc, i když třeba nejsou na skvělém papíře ze super tiskárny...taky jsem vystavila naše na Picasse 🙂
A mám velkou radost, že si Herminka i po dvou letech pamatuje naše videooznamko!!! Já se přiznám, že ho mám hrozně ráda a sama si ho v nostalgických chvilkách pouštím 😅 ...vždycky se mi vybaví celá ta atmosféra kolem, to nadšení a očekávání. Tak kdybyste náhodou neměly co na netu dělat, tak se jukněte - dá se stáhnout z adresy, která je v popisku u poslední fotky mého alba (má to teda i přes svoji nic extra kvalitu 30 MB)

des
7. lis 2009

chaar: to je teda dilema s těma trhama...možná počkej, jak se budeš cítit za těch 10 dní a jestli budeš mít jen malinko nakročeno k nějakému nachlazení, tak asi zbytečně neriskuj 😒 Na druhou stranu, to by člověk musel sedět doma na zadku v jednom kuse, aby náhodou něco nechytl, že? 😖

elitera
autor
7. lis 2009

Heeeh, vynikající oběd jsme si dali 😵 Na střídačku do zapékací mísy brambory nakrájený na plátky a moravský uzený potřený z obou stran hořčicí (podle slanosti hořčice můžeme dosolovat brambory, my jsme to teda dneska trochu přepískli, příště na sůl kašlu), končí vrstva brambor, celý se to zalije smetanou a nechá zapéct, až brambory změknou. Dneska tomu kupodivu stačilo jen 20 minut, na závěr jsem to hodila na 2 minuty do mikrovlnky, aby byly fakt všechny měkký, a bylo to fakt vynikající 😵

estrellita
7. lis 2009

krasne odpoledne vsem 🙂

elit: delam neco podobneho, ale s hodne zeleninou a i klidne verpovym masem, popripade kureci, to se nemusi preddelavat a upece se spolu s bramborama. na konci tam pustit v troube vetrak a vrchni brambory jsou pak poradne krupave 🙂

PS: lze mamatest?

chaarleene
7. lis 2009

des, nakonec to asi tak vidím, že uvidím až v ten den 😀 ještě jsem přemýšlela o roušce, ale vzhledem k tomu, že jsme na maloměstě, tak by to asi nebylo to pravé 😅

estrellita
7. lis 2009

oznamka jsou super 🙂 nemame ted odma internet, ted jsme u rodicu, takze pres tyden vam pak hodim nase oznamko 🙂

elitera
autor
7. lis 2009

mamatest je ok, navíc jsou v krabičce 2 🙂

madlisek
7. lis 2009

Ahoj holky 🙂

Je elit, meli jsme velmi podobne jidlo vcera, ale bez horcice, muz ji nerad a moravsky uzeny nebylo moravsky, pochopitelne 🙂 Zitra mam v planu pokusit se o svickovou, tak uvidime, jak se nam tu podari, jsem lehce nervozni

Vcera jsme byli na narozeninove oslave a byl tam jeden par z Madarska s malym mimcem v mei tai a kdyz odchazeli a dali ho do autosedacky, tak tam to mei tai zapomeli. A dneska se mi zdalo, ze jsme byli na narozeninove oslave a najednou se nam tam narodilo miminko, vubec jsme to necekali, nemeli jsme nic pripravene, ale nastesti tam lezelo to zapomenuty mei tai, tak jsme mimco dali do toho 😀

estrellita
7. lis 2009

madli 😀 😀 to jsou dobre sny 😀
ja si na svickovou netroufnu ani doma, natoz kdybych byla v USA 😅 tak snad se ti podari a poradne se nadlabnete 🙂
my si zitra dame neco jako vepro/knedlo (bramborove sisky s cibulkou) a zelo (cerveny 🙂 tak se taky tesim 🙂

elit: diky 🙂

des
7. lis 2009

estrel: mamatest je fajn, ale asi bych ho nedelala s tim veprovym...mozna jen zapect se syrem 😀 😀

madli: mei tai? Pouc me prosim...no vim, ze existuje Google, ale jsem lina😉

tiburcia
7. lis 2009

holky všechny máte super oznamka....já hodně oceňuju vlastní tvorbu a originalitu 😉

tiburcia
7. lis 2009

estrel mamatest určitě 😉

já jsem měla i tento:

http://www.shopnet.cz/zdravi/tehotensky-test-gr...

a taky dobrý 😉

estrellita
7. lis 2009

des 😀 😀 jasne, tak ja ho tam nezapecu 😉

mei tai http://blogs.families.com/media/mei tai.jpg 🙂

tiburcia
7. lis 2009

a kdy budeš testíkovat? 😵

milmic
7. lis 2009

Holky já mám teda osobně pocit, že okolo svíčkové se dělá velkej humbuk, ale že to není tak těžký.
Je to pracný, to jo, ale podle mě je to v podstatě stejný nebo podobný, jako když se dělá rajská nebo guláš.
Já bych se svíčkové vůbec nebála. 😀 Jdu najít ten recept na vánočku slíbenou.

estrellita
7. lis 2009

tibi: jestli zitra neprije MS, tak v pondeli. pred tim jsem testovala 10 DC a bilo, tak uvidime. obcas me pichne v brise, ale jinak vubec nic, pomalu ani na MS nic, no tak zitrek to asi rozlouskne 🙂

mil: ale prava svickova, ktera se jeste nechava ulezet, tak to chce cas, sikovne kucharske ruce a trpelivost 🙂)

milmic
7. lis 2009

takže:
0,5 kg výběrové mouky (já dám třetinu výběrové a 2 třetiny celozrnné bio), 1x kvasnice, vanilkový cukr, 1 hrnek vlažného mléka (z kousku udělám kvásek a zbylý vlažný si dolívám podle potřeby, na tu celozrnku je potřeba občas přidat), trocha rozpuštěnýho másla (prostě párkrát zakrojím kousek másla), 100 g mletého cukru (dávám max. 50) 2 žloutky, špetka soli.

- udělám kvásek, zpracuju těsto, jde to fakt dost ztuha, takže ho vždycky vyhodím na linku a pořádně proopracuju, jináč to taky nemusí kynout. No nechám vykynout, zamíchám do toho rozinky (máčený v rumu), plátky mandlí, zašmodrchám do vánočku, pobílkuju, posypu plátkama mandlí, napíchám špejle a strčím péct.

Tak snad to není moc zmatený, já mám recept od babičky původně, ale dělám to trošku jináč.

milmic
7. lis 2009

Jo tak to co, estrel. Já to den přede naložím do všech těch hentěch, druhej den to uvařím a jíme to kolik dní, že jo. Páč uleželý to je ještě lepší.
No mám pocit, že dělám pravou svíčkovou teda, ale že by to bylo těžký....... to ten pocit nemám. 😀 A chutná to vždycky všem.

estrellita
7. lis 2009

mil, tak hod recept i na tvji svickovou 🙂