• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

27. srpna 2010 
To vis, ze odstatnicujes! :wink:
20. lis 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aer pokud člověk studuje a nepracuje tak podle mě nárok na mateřskou nemá, ani kdyby přerušil...
20. lis 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vsak to jsem snad napsala, ne...?
20. lis 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tibu, myslela jsem na Tebe, jestli tam taky nejsi, třeba jsme se potkaly. Ale čučet po lidech jsem opravdu neměla sílu :grinning:

Uf, se studentkami je to složité :fearful: Ale Deen by to mohla vědět, ne?
20. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale deen nepracuje, mne jde o tu praci
20. lis 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha. Zkus popátrat tady po diskusí, určitě se to někde už probíralo.
20. lis 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jediné co jsem vyčetla a rozumím tomu je to, že pokud nejsi účastníkem nem.poj. 270 dnů nemáš mateřskou ale rodičák:

Nejste účastna nemocenského pojištění, proto nemáte nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Ode dne porodu budete rovnou pobírat rodičovský příspěvek a to v 4leté variantě - tj. od porodu do 21. měsíců dítěte částku 7.600 Kč měsíčně a od 21. měsíců do 4 let dítěte částku 3.800 Kč.
20. lis 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Studentka a mateřská dovolená

Vzhledem k tomu, že mateřská dovolená je hrazena z nemocenského pojištění, tak u studentek nastává poměrně náročná situace. Nemají nárok na mateřskou dovolenou. Ovšem mamince, která studovala ve formě prezenčního studia, bude ode dne porodu rovnou vyplácen tzv. rodičovský příspěvek a to ve čtyřleté variantě. To znamená, že ode dne porodu bude vyplácena částka 7 600 Kč, ale pouze do 21. měsíce věku dítěte. Následně se částka sníží na 3 800 Kč, která je vyplácená do čtyř let věku dítěte.

ale o pracující studentce sem nic nenašla...
20. lis 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak kdyz ve vyplatni pasce to nemocensky mam, tak teoreticky narok mam, ne???
mne ani tak nejde o ty prachy za tech 6-8 tydnu pred porodem, ale o tu triletou variantu :unamused:
20. lis 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže dle mě, se studium na mateřskou nebere...takže to bych neřešila a zaměřila bych se na tu práci...jak dlouho tam děláš, jestli jsi už splnila těch 270 dní...pokud jo tak máš nárok na mateřskou a ještě si můžeš vybrat,na kolik let :wink:
20. lis 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to že tam máš nemocenskou je u zaměstnavatele povinné...teď záleží jestli už máš těch 270 dní...pokud to nebudeš mít do nástupu na MD (8 týdnů před porodem) tak ji nedostaneš...a pozor ikdybys teď šla na nemocenskou a těch 270 dní neměla, tak ji taky nedostaneš...
20. lis 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlastne kecam, ve vyplatnici mam socialni a zdravotni...to je asi neco jinyho, ze? ale kdyz jsem nemocna, normalne mam PN...
20. lis 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tibu, jé, díky, to jsem si myslela, ale nebyla jsem si jistá :slight_smile: já si totiž nemocenskou neplatím :unamused: ale stejně to do porodu ještě 2x změní :grinning:
no jsem tam zamestnana od 1.7.08...tak snad...
ale jak rika chaar, to cervence se to jeste 2x zmeni:grinning:
20. lis 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neměli by....2010 je už daný...řeší se 2011--.....a to tak dlouho přenášet nebudete :grinning: :grinning: :grinning:

aer to by ti mělo vyjít :wink:
20. lis 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
najdi si kalkulačku a spočítej si mateřskou...ale většinou to bývá tak půlka no :unamused:
20. lis 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tahle kalkulacka mi asi moc nepomuze, ja musim pak proste od nejakyho odbornika zjistit, jak je to s tou moji dohodou na pol. uvazek:slight_smile: ale diky:slight_smile:

mejte se holky, dneska to balim:slight_smile:
20. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
aer já si myslím, že to nevadí že je to dohoda...záleží jak je formulovaná :wink:
20. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou sluníčkovou sobotu všem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tibu, ahój :wink:

Andělko, náhodou jsem narazila na fotku dítka ve vlňáčkách ve skoro stejné barvě, jako budou ty pro Tebe (vlastně pro Anežku či Daniela):http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3400010&vReferer=
Dnes večer bych je měla dokončit a zítra je nafotím a ukážu (neslibuji na 1000 %, ale mělo by to vyjít).
21. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi to je krásná barva :wink:
21. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, prave jsme se rozhodli ze v pulce prosince pojedem na vanocni trhy do Drazdan. Nikdy jsme na zadnych mimo Staromaku nebyli a ja se tesim jak mala. Ctu o tom na netu a bude to teda narez :slight_smile: Mame to totiz do Drazdan asi 40 km :slight_smile:

jinak hezkou sobotu, ja vymyslim jaky cukrovi budu pect :grinning:
21. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
téda Luci, jaktože jste tam ještě nebyli když to máte tak blízko? :grinning:

my jedeme na trhy do Vídně...taky se už mooooc těším :dizzy_face: :dizzy_face:
21. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee, Luci, Drazdany jsou super :dizzy_face: My teda taky tradicne jezdime do Vidne, ale letos nas zadne necekaji, leda by snad meli Vanocni trhy i nekde na Grand Canyonu :grinning:
21. lis 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
aer: Teda máš to zapeklitou situaci a bohužel ani ti, kdo by to měli vědět a poradit, to často neví, jakt se jednotlivé situace mají řešit. Já mám taky dohodu o pracovní činnosti, od února 2009, ale nestrhávají mi nic a ani za mě nic neplatí, když jsem studovala, platil to za mě stát a potom ÚP. Ale záleží na tom, jak máš tu dohodu formulovanou. Ty to máš určitě lepší a vyjít by to mohlo.
Mně nevyjde nic, nebyla jsem ani regulérně normálně zaměstnaná, ani nestihnu jít na mateřskou do 6 měsíců od státnic. 4 letou variantu taky nechci, takže to provedem s tou výměnou na manžela, že půjde na jeden den po 6nedělí na mateřskou, zažádá o rodičák a pak se převede na mě. Pořád to jde, jen postup je trochu složitější.
A určitě testuj - já jsem taky testovala myslím zhruba obden, furt se mi zdálo, že málo sílí :sweat_smile:

Hermi: Krušpánek je nějaký krajový výraz?
Ty vlňáčky vypadají bezvadně, těším se na tvůj výtvor :slight_smile:

Holky, tak u nás asi Vídeň padne. Jak jsem se těšila, tak teď vidím, že asi radši ne. Stačil mi výlet do Těšína, půl hodiny ve vlaku a 3 hodiny chození a to v pěkném počasí. Vídeň je na dýl, v zimě, plno lidí a taky peněz to stojí, že jo. Ale už máme náhradní program - příští neděli jdeme na koncert a před vánocemi možná ještě na večeři do zámku :slight_smile:
21. lis 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mad: hele zase zazijete neco neopakovatelnyho a nevsedniho. Ja dodnes vzpominam na Velikonoce straveny v UK s jejich tradicema a bylo to uzasny.

No my takhle nikam moc nejezdime, cestujeme dost mezi Prahou a severem a tak toho mame dost, ale nak mam posledni dobou potrebu zutulnit domov a zazit neco nevsedniho a romantickyho a treba zavest naky tradice, ktery se pak casem prenesou na nase deti...treba vanocni trhy v Drazdanech :slight_smile:

sakra nemit menses reknu si, ze jsem v tom :grinning:
21. lis 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elit, jak jsi tenkrat resila to prevedeni VIP dnu na jindy, tak me je dali dneska, zkoumala jsem to, ale bohuzel jsem na nic neprisla :unamused: Takze je zase vyplacam tesne pred ovulou :frowning2:

Luci, jo, ja se tesim :slight_smile: Je to neco noveho a hlavni je, ze budeme spolu :dizzy_face:
21. lis 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. lis 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek