Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
19. pro 2009

Jéé Deny, to jsi hodná, že jsi zaskočila. To je super, že je malý takový hodný. Přeju, ať se kojení co nejdřív rozběhne.. A ještě jednou moc gratuluju (asi nemáš čas dočítat 😀)

des
20. pro 2009

Deen, ten se vám povedl!!! Takovej vlasáček 😉 Tak hlavně ať to všechno klape - kojení, spaní atd!!! A těšíme se na podrobnosti...

madlisek
20. pro 2009

Deen, krasne jste to zvladli a maly je naprosto kouzelny! A tolik ma vlasku! Snad se brzy rozkojite!

Hermi, vcera jsem googlila na netu recept na rafaello a ze vsech odkazu, co mi to vyhodilo, jsem nakonec pouzila tvuj recept, co jsi nekdy v praveku nechala na beremku 😉 Jsou vynikajici, dekuju 🙂

elitera
autor
20. pro 2009

Tak mám, dámy, epesní zánět hrtanu 😝

herminka
20. pro 2009

Deen, mám radost, že ses zastavila 😵 Ať vám dobře jde sžívání!

Madli, to mě těší. Ale říkám si, jak je to, co o sobě člověk leckde napíše, ještě po letech dohledatelné 😨

Mil, co je to prosím krmik? To jsem nikdy neslyšela. Kdybych tu spustila po našem - ogar, šufánek, hafery, skřidla, rožni..., nevím, jak byste se tvářily 😀

tiburcia
20. pro 2009

ahojky...tak už je napečeno...

deen je tak krásný 😵 😵 a kolik má vlásků!! 🙂

hermi jo jo to znám 😉 ještě připojuju kury, moráci, dénko 😀 😀

estrellita
20. pro 2009

hermi: ty jsi z jizni Moravy, vid? 🙂

zdravim holky 🙂 vikend byl super.

jinak co se tyce marokanku, oplatek atd., tak my rikame ta oplatka, ten hadr, ta marokanka 😀

elit, madli: snad vam bude brzy dobre!!

elit: jsi byla u doktora?

dee: jura je nadherny vlasac 🙂 tak jeste jednou gratuluju a at se vse v pohode zabehne. kojeni se urcite rozchodi a kdyz ne, svet se nezbori. a koukam, ze jsi psala, ze tlaceni/kontra ani nebolelo, to jsi teda mela super.dle takovych popisu bych hned rada rodila 😅

elitera
autor
20. pro 2009

Estrel, jj, ráno na pohotovosti. Ale teda pipky se mi snažily, byť virtuálně, poradit výrazně víc než ten doktor. 😅
Hááááá, Lišák mi právě přivez Orofan s lidokainem. jupííííí! Třeba jednou bezbolestně polknu! (to je taky tip pipek a ne mudra 😝)

herminka
20. pro 2009

Elit, ať jsi brzo fit! Jsem sice PCHČ (kdo zapomněl - PCHČ=protichemická četa), ale Orofar považuji za výborný (na krk, ale i na afty).

Estrel, nene z Valašska. Z jižní Moravy je Mil, jestli se nepletu.

elitera
autor
20. pro 2009

Hermi, byl by super, kdybych si ho uměla nastříkat tam, kam patří 😀

herminka
20. pro 2009

Elit, proto, raději kupuji pastilky 😀

milmic
20. pro 2009

Jojo, jsem z jihu největšího zvaného Palermo ( v překladu výpal total). 😀
I když dneska tu je celý den minus 12, ted minus16-18, celkem masakr. Před chvilkou vypadl proud, asi 3 hodiny to nešlo, takže tma, ticho, zima, teplota doma dramaticky klesala při takovej kládě. Huuuu...

Jináč Krmik - prasitko.

estrellita
20. pro 2009

ellit: 😀 hlavne, ze pusobi.
no ja se lekaru na pohotovosti teda bojim, protoze vim, co tam behem sluzby delaji 😅 takze jen v nouzi nejvyssi, coz vim, ze u tebne urcite bylo.

necetla jsem ted dyl pipky a ani dnes, tak nevim, co ti radily, ale urcite je taky dobry priznic, nebo jak se to pise na krk 🙂 taky na to vzdykloktame sul. ale urcite hod rady pipek,at se muzeme inspirovat 🙂

estrellita
20. pro 2009

jezis, tady je dneska nejak mrtvo???? 😕

deenakee
21. pro 2009

holky až na to jídlo mám zlaté dítě... nají se chvilku kouká a spí.... dnes v noci jsem ho musela na kojení j vzbudit, jinak by prospal nic v kuse... po jídle chvíli kouká a zas spí..... jen to papání nám ještě nejde.... málo saje... ale mě už mlíko teče jak divé....tak mám zásoby pro celý arsenál 😀 akorát naše mimi by bylo rádo.. kdyby jsme mu to mlíko nalili do chřtánu.... 😝

elitera
autor
21. pro 2009

Deny 🙂) Zvláštní, chlapi jsou obecně líní, ale že by byli líní se i najíst... 🙂))))

Estrel, rady a porady jsou v pipkingu na str. 590

milmic
21. pro 2009

Dobré ráno. 😎
Den, super, že je tak hodnoučký.... to by si přála snad každá maminka.

Tu dnes ráno bylo 18,5 stupnů mrazu, takže nic moc. 😒 Ještě že jsem nemusela z postele.

deenakee
21. pro 2009

Tak už jsem se domluvila s laktační poradkyní.. tak snad s tím trochu pohnem... jdu odstříkávat....elektronická odsávačka je super... mám volnou jednu ruku... takže můžu jíst, číst, pít.... což jinak nestíhám

milmic
21. pro 2009

A měla jsi u porodu tu dulu, deen?

deenakee
21. pro 2009

neměla....a teď jsem tomu ráda... neměla jsem porod u kterého bych potřebovala..si s někým povídat, nebo vymýšlet složité techniky úlevy (aromaterapie a hudba mi byly úplně ukradené). měla jsem silné bolesti do začátku a soustředila jsem se jenom na sebe..a na manžela... byl super... počítal mi délku kontrakcí.... vždycky jsem se nadechla a počítali jsme spolu 40, 39 , 38...nádech 37, 36...
Potom jednu dobu jsem byla vždy při kontrakci o něj opřená a kousala jsem ho do ramene nebo spíš do svetru) a ke konci poslední hodinu a půl masíroval záda... to bylo super...nejdřív nahoru a dolů a jak už se mi chtělo tlačit a nesměla jsem, tak od páteře ven (nahoru dolů moc podporovalo tlačení....)
Vůbec jsem dulu nepotřebovala.... prostě jsem zkoušela a držela se toho co mi pomáhalo... nějak jsem cítila co mi pomůže.. třebas ty masáže jsem manžela přesně navigovala... mezi kontrakcemi mi dělaly dobře kolečka těsně nad pánví.... 😀

milmic
21. pro 2009

Tak to je parádní, že jste to takto spolu zvládli. 😉
A jak se miminku líbí v tej krásnej kolíbce?

des
21. pro 2009

Deen: jůůů, no zní to jako, žes měla porod úplně pod kontrolou 😉 To bych taky ráda...A malej se určitě naučí jak správně sát, hlavně když jsou zásoby, žejo? A jak se spolu sžíváte...máš pocit, že je tvůj odjakživa, nebo si na sebe teprve zvykáte? Furt si to nějak nedokážu představit... 😅

des
21. pro 2009

Eli: upřímnou soustrast...mně na zánět hrtanu před lety dali rovnou antibiotika. Já teda nejsem zrovna členem protichemické čety, to je fakt 😀 Tak hlavně, ať to rychle přejde a můžeš si pod stromečkem zapět Nesem vám noviny z plna hrdla!! 😉

milmic
21. pro 2009

Des.... tak přesně nad tím jsem přemýšlela dneska ráno. V noci se mi zdálo, že se mi narodily dvojčátka - chlapeček holčička. 😀 A tak jsem ráno přemýšlela, jaký to vlastně je porodit miminko, odnést si ho domů a najedou je tvoje a je tam s tebou už napořád, jak vlastně probíhá to zvykání na novýho člena......

des
21. pro 2009

mil: no právě...slyšela jsem různé zkušenosti, někdo si zvykne okamžitě, někdo třebas pár dní kolem miminka chodí a zvyká si pomaleji... 🙂 Koukám, že podvědomí pracuje mohutně, že? A počkej, jako těhuli se ti nebude zdát o ničem jiným 😀 ... i když bajo, mně se předevčírem zdálo, jak odebírám krev hokejovému družstvu na antidopingovou zkoušku a pak plavu někde u Kypru na dřevěným sudu 😀

milmic
21. pro 2009

Des..... to je v pohodě, já mívám skutečně zajímavý sny, takže nějaký porody dvojčat...... relax. 😀
Ale ty už koukám máš chvilenku do porodu, jak se těšíš?

Já jsem úplně napnutá, co jako my dva. 😎 I když pořád pochybuju, jestli vlastně zvládnu být těhotná a být maminka.
Ale možná to je normální....

estrellita
21. pro 2009

des: teda to jsou sny 🙂)) 😀

mil: ja mela na dnesek sen, ze jsem na Silvestra nasla //. tak doufam, ze mam prorocke sny jako eirin 😀 😀

dee: to zni fakt dobre. a ty masaze vam rekli nekde na kurzu, nebo to byla jen tvoje intuice?

milmic
21. pro 2009

Držím palec, Estrell, aby to vyšlo co nejdříve. 😎

moni1412
21. pro 2009

andelka zajtra ides k tomu dr.? ale snad to nebude nic vazne... ja mam v tehu vytok v kuse. tiez taky vodovy, mne povedal dr. ze je to tehotenstvom. 😒 je to neprijemne, ale co uz narobim....

des pozeram ze si na rade 😉 😵 ty sa ako citis?

deny maly je krasny 😵 😵 😵 😵 sa drzkajte, hlavne zdravucki a to kojenie nech sa pekne rozbehne 😵

estrel 🙂 😉 drzim palce 😉

a este nieco vianocneho https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... . dnes som robila, ak by sa mi uz nepodarilo sem prist do Vianoc. od zajtra doma tatino, tak sa ide upratovat a take tie dorabacky 🙂

eirin
21. pro 2009

Ahoj holky,
Estrelko, tak to jsem napnutá, jestli na Silvestra najdeš 🙂
Mně se včera zdálo, že budu mít holčičku a chlapečka. Dnes jsem myslela, že se to rozhodne, ale prdlačky. Jsem zpátky z ultrazvuku a horní miminko se opět schovávalo, ale kdybyste viděly, co tam všechno prcci dělali.. kopali do sebe, šťouchali, otvírali pusinku, hrozili pěstičkou.. Dolní mělo škytavku. Komár byl se mnou a natočil je na telefon, tak pokud to bude v nějaké přijatelné kvalitě, podělím se s vámi 😀