Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
29. pro 2009

andelka mne dr. zasa vravel ze to problem je...to tvrdnutie. mne zacalo oba razy okol otoho 20.tt a to ma sledoval, ked to bolo viackrat za den, uz nasadzoval magne B6, a podobne.... zo zaciatku by malo tak 4x za den ( to je normal vraj) a potom postupom sa to zvysuje.... ale kazdy dr. ma iny nazor ako som sa uz viackrat presvedcila... 😅 a brusko uz veru pomaly vykuka - pristane ti to 😉

char viem o com hovoris... jedna tehu kamoska sa na mna pozera ako na zjavenie ked jej pocviem ze sa tesim na poradnu, ona teda nie.... ale kym som malu este necitila, tak to bol jediny sposob ako zistit ci je ok a teraz aj ked kopka o106, aj tak sa bojim a normalne netrpezlivo cakam co nove 😒 ale ked ti dr. povedal na poslednej poradni ze je vsetko ok a nijaku podstatnu zmenu necitis, tak sa nemas coho bat 😉

andelka
29. pro 2009

luci, tibu: No jasně, že bříško už je, v 6 lunárním už mám na něj nárok. 😅 Manžel mě fotil ještě dneska u stromečku, v těhu riflích a novém tričku a to teda břišenko vidět je, hodím to do alba na pikase. A vánoční dárky týkající se těhu sem na MK.

moni: No, já se taky sleduju a magnezko beru, i když nic neříkal. A děkuju, teď je to bříško takové fajné, ještě se s ním dá fungovat 😅
Jinak se teda taky těším vždycky na poradnu, než začal malý kopat, tak jsem též jinou kontrolu neměla, tak jsem byla pokaždá v obavách co bude. A pak to uklidnění stojí za to - než se přiblíží nová 😀

herminka
29. pro 2009

Moni, máš pravdu. Moc toho o tvrdnutí načteno nemám (zatím není důvod 🙂), ale na pár místech jsem četla, že tvrdnutí je vlastně normální a jako indikátor nedostatku Mg se považují spíš křeče v nohou. Naopak kamarádku gynekolog (ke kterému chodím taky) kvůli tvrdnutí posílal od četa k ďáblu. A pak se v tom má člověk vyznat 😅

milmic
29. pro 2009

Ahojte holky. 😎
Tak Vídeň byla úžasná. Báječně jsme pokecali s naším jáhnem, je to úžasnej člověk vskutku. Pozval nás na vánoční punč a potom kafe a dvojku vína. No hlava se mi motá ještě ted, místo aby mi to tlak zvýšilo.....
Už nerozumím vůbec ničemu.... 😀
Ale výzdoba krásná, svítila krásně a ted se to tradičně ve větru krásně houpalo.....
No co vám budu povídat. Vlak nám jel ze Znojma až direkt na Wien Mitte...

Prostě krása. Tak ted vám přeju dobrou noc a pěkně si užijte silvestra, já už se tu otočím zas po neděli. 😉

chaarleene
29. pro 2009

no, ono to bylo ještě trochu složitější - doktor mi řekl, že se mi od posledně hodně zkrátil čípek, zkontroloval to ultrazvukem a zkonstatoval, že to vypadá dobře... jen se mě zeptal, jestli mi tvrdne bříško, tak jsem mu řekla, že ne, protože jsem vůbec netušila, jak to probíhá a měla jsem pocit, že to je něco nepříjemného a bolestivého a to se mi fakt nedělo 😅 akorát mi napsal magnosolv s tím, že to je pro jistotu a že to neuškodí... takže jsem odtamtud odcházela v pohodě... pak jsem mluvila s mamkou, tak jsem jí to říkala a ona hned - no, tak to musíš mít klid a žádné cvičení a žádné hrátky, abys předčasně neporodila 😒 a už to bylo 😅 😔 a můžu si stokrát říkat, že mi doktor řekl, že to je ok, stejně to hlodá a hlodá 😔

herminka
30. pro 2009

Ahoj,
zase zdravím z práce 🙂

Mil, to je fajn, že jste si to užili 😵 Hlava se Ti protentokrát motala spíš z alkoholu než z tlaku, ne? 😀

Chaar, zkrácený čípek ještě nemusí nic znamenat, ne? Viděla jsem tu víc případů holek, kterým se celkem brzo začal čípek zkracovat nebo otvírat a nakonec přenášely.

moni1412
30. pro 2009

char ked sa skrcuje krcek a podobne veci s tym spojene - doktor väcsinou (ak je dovod) zakaze aktivity, cvicenie, kaze lezat.... ale ked ti povedal ze je to ok, ja viem ze hlodat to bude stale, ja som taka ista, ale predsa len - doktori najlepsie vedia co hovoria v tomto smere 🙂 teda aspon dufajme 😅

ja som sa bala na dnes, predsa len uz, zajtra zacinam 30.tt a s Deniskom som sa zacala otvarat v 28.tt .... isla som tam s malou dusickou, ale vraj je vsetko super, na jednotku, strasne sa tesim 😵 este mi aj dr. poprial vsetko dobre do noveho roku, teda tak vzajomne sme si, bola to dnes prijemna poradna 😵 januar mam nabity, 11. UTZ, 20. krv a 28. dalsia poradna 🙂 ale aspon zasa uvidime malicku 😵

mil my sa na vianocnu Vieden strojime uz druhy rok, alebo treti.... snad nabuduci 😅

moni1412
30. pro 2009

andelka s tym bruskom mas pravdu - ze s takym sa este da.... ja uz na vecer necitim chrbat, polohu najst na lezanie, alebo hocijaku inu - nemozne.... vecery nie su teraz mojou oblubenou castou dna 😅

tiburcia
30. pro 2009

Hermi taky jsem v práci 😀 😀

Chaar myslím že nám netěhotným se to dobře kecá, že to nemáš řešit, nemáš na to myslet atd...ale myslím, že se budeme bát stejně....ale jak píše moni, ono kdyby to bylo nějaké hraniční, neboj se, že by tě na to neupozornil, navrhl klid nebo hospitalizaci 😉 takže neboj holka 🙂

lucitee
30. pro 2009

ahoj holky, dala jsem na picasu taky fotku stromecku, ale real je samo lepsi 🙂

andel: narok na brisko uz mas davno, jen se schovavalo 🙂 aspon te ale nebolej zada, myslim ze ted ti vyskoci rychle.

U nas vanoce pohodovy prijemny ve dvou.

A ted se moralne pripravuju na nedeli, teda uz na sobotu kdy bude narozeninova oslava. Asi z toho budu vedle.

Vyzehlila jsem tu novou zaclovu a zavesy a je to o mnoho lepsi, strasne to zvedlo dojem ty loznice.

aerin
30. pro 2009

Ahoj holky🙂 Tak ja taky zdravim z prace...

poctive jsem docetla ale uz nemam paru, na co jsem chtela reagovat 😅

herminka
30. pro 2009

Aer, ahój, zrovna jsem se po Tobě chtěla začít shánět 🙂

aerin
30. pro 2009

ja ted doma vubec nezapinam pocitac🙂 parkrat jsem ale nakoukla u Vaska, to se priznam🙂

normalne, veskery moje predsevzeti jak budu v tehu jist aspon trochu zdrave jdou fakt do kelu, vcera jsem vyklopila dietne upraveny kureci prsa se spagetama, nemohla jsem to ani cejtit (a s ryzi jsem na tom stejne)....ted se cpu mastnym smazakem z hranolkama co jsem si objednala do prace a dobry 😅

aerin
30. pro 2009

jo a holky tehule, jak jste na tom byly v prvnim trimestru se sexem.....? 😅

andelka
30. pro 2009

moni: No, na ležení a spaní se taky těším 😝

luci: No ono právě rychle vyskočilo, tak co bude dělat teď nevím. Záda mě už bolí, ale nevím z čeho. No a le jde to. Zabírá teplo a masáž.

aer: Jen se nežinýruj a jez co ti chutná 😉
V 1. trimestru myslím, že nula nula nic. Možná jednou. Nejdřív nebyla možnost, pak chuť, pak jsem špinila....teď je to zas sranda s bříškem, oblíbená poloha už nejde 😀

herminka
30. pro 2009

Aer, co se dá dělat, hlavně když do sebe dostaneš aspoň něco.

Andělko, a jak to vlastně máte s tou rekonstrukcí bytu? Po Novém roce se maminka odstěhuje a začnete?

chaarleene
30. pro 2009

aer, hlavně když do sebe něco dostaneš 😉

a co se týče prvního trimestru, tak chutě nula nula nic a v druhém trimestru se to moc nezlepšilo 😔 neříkám, že nic není, ale málokdy jsem iniciátorem 😅

andelka
30. pro 2009

hermi: No, po novém roce se bude podepisovat kupní smlouva, vyřizovat přepis na katastru a takové ty byrokratické papírové věci. Pak se bude opravovat ten mamčin byt a zařizovat. My naštěstí kromě vymalování jednoho pokoje a výměny koberce a pár kusů nábytku tady nemusíme dělat nic. Ale i tak to vidím na práci tak do března, ale nechi předbíhat, třeba to stihneme i dřív.

aerin
30. pro 2009

no ja mam prave tak posledni tyden az dva chute docela slusny...😀 a vzhledem k tomu, ze jsme byli oba doma, vlitli jsme na to treba i nekolikrat denne 😀 myslite ze je to v pohode, kdyz nemam bolesti ani nekrvacim/nespinim.....?

herminka
30. pro 2009

Andělko, aha, nějak jsem si myslela, že je to naopak, že byt pro maminku je OK a naopak váš bude potřebovat víc oprav. Snad vám to půjde rychle od ruky 🙂

Nás se teď na návštěvách furt vyptávají, kdy budeme bydlet, a manžel "slibuje", že příští Vánoce. To jsem tedy zvědavá 😀 Kdyby neměl tu školu, věřím, že by se to stihlo, ale protože je situace, jaká je, nevím nevím.

andelka
30. pro 2009

hermi: On přímo moc oprav nepotřebuje ani jeden. Ale u mamky se bude předělávat elektrika, malovat, možná předělávat koupelna, možná bude chtít novou kuchyňskou linku...to se ještě neví. To zjistíme až potom, po důkladné obhlídce.
No, ono se to moc dopředu plánovat nedá. A s tou školou, kdo ví. Třeba se to ale stihne 🙂 Já jsem si též myslela, že to bude dřív, ale financování se protáhlo a teď ještě ty svátky...původní záměr byl, po novém roce už pracovat, ale tak budeme mít asi měsíc skluz. Naštěstí tady nemusíme dělat skoro nic, kromě jednoho pokoje, jinak se jen přemístí nábytek. Dětský pokoj dělat nebudem.

aer: Já myslím, že když máš chuť a nemáš problémy, tak se omezovat nemusíte. 😉

tiburcia
30. pro 2009

Andel nevím jaký máte byt, ale znáš to, člověk se na to mrkne a zjistí že toho zas tolik nechce opravovat atd atd.... a vždycky to jde dodělat, teď budete mít miminko, tak bych to moc neřešila, bude se hodit každá kačka 😉

aer jéjda,to vůbec neřeš...sto lidí sto chutí 😀 😀 😀 nám se taky každý diví, že když jsme spolu 10 let, jak to můžeme mít 15 x za týden 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andelka
30. pro 2009

tibu: No právě, my budem dělat jen to minimum, které by už později moc nešlo a je to potřeba. a co bude chtít mamka ve svojem si naštěstí zaplatí. 😅

tiburcia
30. pro 2009

holky nevíte kde bych našla na netu seznam kalendářních jmen na slovensku???

jarusenka
30. pro 2009

Holky, možná si už na mě nevzpomenete, ale byla jsem tu před nedávnem, že jsem asi těhu, ale že mám pořád MS. Tak jsem byla před Vánoci u dr. a ten mi potvrdil těhu v 11tt! 🙂
Všem přeji krásný nový rok plný příjemných překvapení! 🙂

elitera
autor
30. pro 2009

Já si pamatuju 😀 Moc gratuluju a přeju, ať je vše ok 😵

elitera
autor
30. pro 2009

A mimochodem k nám můžeš chodit častějc 😉 (akorát varuju, že jsme trochu alternativní 🙂)

jarusenka
30. pro 2009

Eli, díky! 🙂 Já občas zajdu, alternativní společnost mi vyhovuje. 🙂 Teď už bohužel musím jít. Ahojky. 🙂