Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
8. led 2010

hermi, ja bych do cernyho nositka nesla, ne kvuli horku, ale slysela jsem az z moc stran od majitelu cerneho erga/mdc, ze je na tom neskutecne videt bordel

chaarleene
8. led 2010

já bych asi taky do černého nešla... šátek máme pískový, nosítko bych viděla v nějaké podobné barvě 🙂

herminka
8. led 2010

Co ta naše Madlička, už by měla být vzhůru, ne? 😕

Aer, a jó, vidíš. Já se na to holt ještě nedívám z té praktické stránky, ale jde mi o vzhled, aby se to nebilo, když si vezmu cokoli na sebe 😀

tiburcia
8. led 2010

chaar já bych to taky nevydržela...máte můj obdiv 😉

tiburcia
8. led 2010

všichni myslí na madli 😀 😀 😀 😀 a ona určitě ještě spí 😀 😀 😀

milmic
8. led 2010

Já tipuju, že Chaar bude mít děvčátko. 😎

chaarleene
8. led 2010

mil, tak to jsi první 😀

moni1412
8. led 2010

aha, tak mad drzim palce 😉

aer super spravy 🙂

no teda, zavidim, tie co mate vybrate uz vsetko pre babo, aj ked este tehu nie ste, alebo na zaciatku.... my kupujeme tak postupne, väcsinou na poslednu chvilu.... rozmyslala som nad babysatkou, ale sme sa od Noveho roka pustili do realneho vybavovania stavby, pozemku a tak podobne, tak asi sa bude setrit kde to len pojde 😒

char a vy co tipujete? 🙂

inak nam pribudla dalsia vec na rozmyslanie - maleho krstni sa rozviedli a asi nepripadaju z krestanskeho hladiska do uvahy uz pri druhom (knazi su väcsinou proti a je to proti celemu poriadku krstu) a tak velmi som nechcela aby malo kazde dieta inych krstnych 😖 dilema 😒

milmic
8. led 2010

Moni, aj já jsem chtěla křtít.

Ale já jsem věřící - pokřtěná, no můj milý ne. Ani věřící ani pokřtěný. A do kostela ho nedostane párem volů. Svatbu v kostele mět nebudeme.
No ptala jsem se našeho jáhna, jak to vidí s křtem a moc nadšenej nebyl. Tak musím říct, že mě to trošku zamrzelo a odradilo. 😒

chaarleene
8. led 2010

moni, upřímně řečeno, já fakt nevím 😅 netipujeme ani tak ani tak, někdy mám pocit, že to bude spíš kluk, ale že bych byla přesvědčená že to bude to nebo ono, tak to fakt nejsem 🙂

my jsme křtění oba, ale obřad v kostele jsme neměli... mimčo bychom chtěli dát pokřít, tak doufám, že nám ho někdo pokřtí 🙂 znám jednoho úžasného kněze, ale ten bohužel nepřipadá v úvahu ☹ a farář u nás ve městě je divnej 😒

milmic
8. led 2010

No já bych taky chtěla pokřtít, ale jáhen by výslovně řekl:
Křtít dítě můžu ve chvíli, kdy se dá předpokládat, že bude vychovávaný v křestanství. A můžu to u vás předpokládat???

a mě to trošku odradilo. Protože naše dítě nemůže za to, že tatínek není věřící. Přijde mi to zvláštní. No uvidíme, jáhen je skvělej člověk, ve Vídni nám furt říkal sprostý vtipy. 😀 Ale v tomto nevím.

tiburcia
8. led 2010

holky musíte si najít ,,dobrého" faráře....můj manžel není věřící a přesto jsme měli svatbu v kostele....je fakt, že předpokládá, že já dětem něco z víry předám, ale 100 % to nebude...a nás farář nám i pokřtí naše děti 😉

chaarleene
8. led 2010

tibu, v jedné vesnici kousek od nás je fajn farář, kamarád mých rodičů, takže doufám, že ten nám miminko pokřtí 🙂 jen je mi líto, že toho skvělého kněze, kterého znám už spoustu let, odsud vyštvali ☹

tiburcia
8. led 2010

chaar nám ho taky dali pryč...ve farnosti se mu líbilo a najednou je 300 km jinde...ale slíbil, že přijede 😉

chaarleene
8. led 2010

no, on byl nejdřív u nás ve městě a lidi ho měli fakt rádi, učil na gymplu italštinu a náboženství, děcka za ním chodila na faru, pohoda... tak byl "přemístěn" do takové mrňavé vesničky, tam si ho taky rychle všichni oblíbili, zorganizoval kurzy angličtiny, němčiny a italštiny, my jsme tam se sborem jezdili na soustředění a dělali jsme tam koncerty, na faře se dveře netrhly... tak mu přidali další 2 farnosti, aby toho neměl málo a asi aby neměl roupy nebo co 😅 nakonec ho to přestalo bavit a odjel na misii na Nový Zéland ☹ podle posledních neověřených informacích už se vrátil, ale žije někde v utajení v klášteře...

moni1412
8. led 2010

nam tiez krstil knaz z farnosti kde som predtym byvala, kym som sa prestahovala do Banoviec... pozna nas, sobasila nas, my sme teda obaja pokrsteni, na omse chodime, snazime sa kazdu nedelu, sviatky, vynechavame fakt len ked sme chori alebo mame na to vazny dovod.... Deniska nam krstil on a on je v pohode.... este sme sa o tom nerozpravali ze ci by to bol problem, len sme si pisali, ale asi este zorganizujeme stretko (slubuje nam odkedy tu byvame - 2 roky ) ze nas pride pozriet, posvätit byt, ale kym mu to vyjde, tak uz hadam rovno do domu 😀 tak chceme aby nam krstil aj malicku 🙂

tiburcia
8. led 2010

chaar tak u nás to bylo dost podobné....spolupracovat s jednou charitou a se skauty, tak pořádali různé akce, výlety, soutěže....a najednou ho dali do totálního zapadákova...bylo mi ho líto, fakt se mu nechtělo 😔

milmic
8. led 2010

No náš jáhen je taky děsně super.
my totiž na faře nemáme farářa, ale jáhna. Farář je o dvě nebo tři dědiny vedle a dojíždí.
Jenže jáhen se mi zdá v těchto věcech dost zásadovej.
Do kostela nechodím pravidelně, ale podle mě se to podle toho nedá měřít. Ale on se mi zdálo, že jo. Tak nevím.

tiburcia
8. led 2010

mil my teď máme faráře ze slovenska.....bohužel o něm musím říct, že je fanatik a to odradilo mraky lidí chodit do kostela...včetně mě 😠 😖

moni1412
8. led 2010

tib od nas? odkial presne, nevies? vraj v CR je vela knazov zo SR....

inak aj nam raz dali takeho suproveho prec, nikto necakal.... ale nejak sme sa s tym zmierili a po case prisiel tento a ten je teda naozaj uzasny.... vsetky vekove kategorie nedaju nanho dopustit 🙂

mil ono sa to podla toho nema posudzovat, ci chodis pravidelne do kostola a tak, ale niektori knazi su v tychto veciach zasadovi, no..... 😒

tiburcia
8. led 2010

moni tak to netuším.....my jsme tu měli z ukrajiny nebo ze slovenska...pak přišel ten čech a dali ho pryč 🙄 a ten z nich byl nejvíc fajn a byl i pokrokový...to se zatím bohužel o tom novém nedá říct, aspoň podle toho jak se doposud choval a o čem měl kázání 😒

milmic
8. led 2010

No právě Moni.

No aj můj bratranec je farář, mladej a ten je teda úžasnej. Má úžasný kázání,. 😎

Tib, to není pooprvé co tohle slyším. Já jsem ted v kostele nebyla dva roky. 😅 Protože....... náš jáhen je báječnej a úžasnej člověk, ale, mojho kamaráda pořád přesvědčoval, at udělá přítelkyni křížek na čelo, at ju přivede, at ju vezme na mšu, do kostela. Ale tak neúnavně, že jsem si řekla tak na tohle já nemám. A nějak jsem tam prostě nebyla. Přitom jeho přítelkyně byla z totálně nevěřící rodiny, dokonce její rodiče prohlásili, že kdyby svatbu měli v kostele, tak oni do kostela nevkročí. (nechápu ale budiž)

Nemám právě ráda, když někteří faráři nedokážou pochopit, že někteří lidi hold nejsou věřící a respektovat to.
my si s mým milým do těchto věcí naprsoto nemluvíme, tolerujeme se a respektujeme.
On se věřícím a kostelům vysmívá, když to tam musím říct. Ale nikdy mi neřekl ani slovo, ani když chci jít na mši. A tak to má být podle mě.

moni1412
8. led 2010

mil tak to je super, ze si takto vychadzate v ustrety... ja poznam pripad ked manzelka chcela ist na omsu a bez vysmievania a podobnych veci zo strany manzela to neslo.... 😒

chaarleene
8. led 2010

hm, tak nám sem potom dali jednoho faráře, který nejdřív v kostele zakázal všechny koncerty (prý znesvěcení kostela) a pak dokonce i vyháněl lidi z kostela, kteří přišli na půlnoční - že když nechodí jindy, tak na půlnoční nemají co dělat... a teď je tu nějaký Polák, moc neumí česky a je takový divný 😒 na jednom pohřbu obvinil pozůstalé z toho, že ta paní umřela kvůli nim, dokonce jeden člověk tam z toho až omdlel 😔

milmic
8. led 2010

Chaar... ?????????
Tak takovej člověk tam asi fakt nemá co dělat.

Přitom koncerty, půlnoční atd. přiláká i lidi, kteří na mšu běžně nejdou. A třebas jsou i v koutku duše věřící. Hm, nechápu...

tiburcia
8. led 2010

jejda a není ten váš bývalý teďka u nás?? 😀 na vánoce na celý kostel řekl, že kdo není po zpovědi, tak tam nemá co dělat , ať se seberou a jdou...🤐 sem měla chuť vstanout a odejít 😀 😲

chaarleene
8. led 2010

právě, já taky ne... naštěstí je tu ještě klášterní kostel (odsvěcený), takže je aspoň místo, kde se ty koncerty dají pořádat 🙂

moni1412
8. led 2010

char fuha, tak to zasa by nemal. ved knazi by mali veriacich (aj ked chodia sporadicky na omsu ) v tom minimalne podporovat... co ked niekto chcel zacat chodit???? myslim ze na odradenie nic lepsie urobit nemohol. fakt su niektori divni... ja som posula dokonca pripad ( tu u nas ked sme tu este nebyvali ) ze tu jeden nechcel ani pochovat cloveka, lebo manzelka prisla pohreb vybavit, ale kedze ju nepoznal, ze nechodi na omse, povedala mu ze pocuva krestanske radio, ze sa jej neda na omse, podlomene zdravie a tak, tak jej povedal ze nech urobi pohreb s radiom na truhle, ze ked oni nemozu chodit do kostola... to uz je mos podla mna 😒 niektori ludia sa fakt vyhovaraju ze nemozu na omse a tak, ale zasa odmietnut pochovat niekoho takymto sposobom - dovidenia 😖 a pokrstit tu dieta ked nie su rodicia zobrati - vezmite sa a pokrstime. to je pristup 😒

milmic
8. led 2010

Mazec.
K tomu se nedá nic říct.

tiburcia
8. led 2010

moni bohužel je to tak 😠 a pak se diví, že je v česku čím dál tím méně věřících 😕 😅