Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
8. led 2010

já bych řekla, že je mín lidí co chodí na mši. Věřící asi zůstanou stejně. Já vůbec rozděluju víru od církve.
Ale souhlasím s tebou Tib. 🙂

moni1412
8. led 2010

tib hmm, asi bude u vas problem hlavne v tom.... hej, hej, CR je na tom precentualne dost biedne s veriacimi 😒

tiburcia
8. led 2010

nejméně v Evropě 😒 a ani se nedivím... moje kamarádka začala chodit do kostela a chtěla by to předávat i svým dětem...kdyby někdo takový narazil na takového faráře, tak už tam nejde a ještě se zbytku věřících vysměje 🙄

aerin
8. led 2010

fuuu, tak tu filozofii mam, sice za E, ale to je fuk😀

andelka
8. led 2010

tib: My ve velkých městech máme štěstí, že si můžeme vybrat, kam chceme chodit na mše. Lidé na vesnicích to mají horší, musí čekat, kdo se k nim dostane a nemusí si vždycky sednout.

mil: Ale víš, proč vám řekl, že u vás to nemůže moc předpokládat? Protože nebudete mít svatbu v kostele. Kdybyste měli (což je pro věřícího povinné), tak by tvůj budoucí muž musel během toho slíbit, že ti nebude bránit vychovávat děti k víře a pak by to už předpokládat mohl.

estrellita
8. led 2010

aer super,gratuluju.jsme ti rikaly,ze to das. jeste nakukuju co madlisek,ale urcite si s manzelem uzivaji vyroci 🙂

tiburcia
9. led 2010

jo jo madli nás napíná až do konce 😀 😀

andelka
9. led 2010

dobré ranko 🙂
Já pořád nevím, kolik je u nich, když u nás je... 😅

tiburcia
9. led 2010

já myslím, že je tam teď půlnoc... je tam zhruba o 6-9 hodin méně dle toho kde jsou..

tiburcia
9. led 2010

kdyby se tu objevila MIL:

hoď mi sem prosím recept na tu omáčku kterou máš politého toho lososa 😀 😀 děkuji..

elitera
autor
9. led 2010

Tyjo, holky, nejmenoval se ten debilní farář náhodou Žák? Takovej totiž je u našich, byl tam "převelenej" nedávno. Krom toho, že vyhazoval z těch půlnočních, tak odmítnul udělat církevní pohřeb chlápkovi, co posledních několik let chodil jen doma kolem nábytku, ale věřící byl hodně. Vdova pak udělala pořádnej cirkus na biskupství v Plzni 😝

Nicméně s těma křtama, to tu zas budu černá ovce, já jsem silně nevěřící, Lišák též. A osobně si myslím, že by každý člověk měl mít právo na výběr světonázoru/náboženství, nezávisle na věku. No ale to už jsme tu kdysi řešily 🙂

andelka
9. led 2010

No, víte co. I kněží jsou jenom lidi. Ne že bych je omlouvala, tohleto by se rozhodně dít nemělo, to cítíme snad všichni, ale stane se, bohužel.
Oni i lidé jsou v každé farnosti jiní a ne každý kněz jim svou osobností, postoji, názory, jednáním sedne.
Třeba můj kamarád je super, bere věci s nadhledem, je v pohodě, pro mnoho lidí a farností ideál. Sice je svým založením tradicionalista, řekněme že vždycky zastává konzervativní názor, ale je "dnešní". Ta nepopulární pravidla dokázal svého času vysvětlit tak, že to pochopila i taková ťula jako jsem byla já.
Jenže teď je ve farnosti, kde z něj všichni nadšení nejsou. Je pro ně moc moderní, světský. Byli by nejradši, kdyby měl kolem fary vodní příkop a padací most. Když delší dobu není na faře k zastihnutí, tak ho pomlouvají, že chodí za ženskýma a když tam zas dlouho je, tak ho pomlouvají, že tam tajně pije. Pravda není samozřejmě ani jedno. My cheme empatii a toleranci po kněžích, ale máme je i my pro ně?
Jednou mi dokonce řekl, že mu připadá, že pro leckoho funguje jako stroj na svátosti. Především pro některé babky, co sice jsou v kostele každý den i ho dobrovolně uklízí a tak, ale doma trápí dědečka, pomlouvají sousedy a v Kauflandu se perou o banán. 😒
Toš asi tak - každá mince má dvě strany.

tiburcia
9. led 2010

andel to určitě....ale někdy se bohužel chovají jakoby ani nehlásali křesťanství...

andelka
9. led 2010

Ono fakt záleží na tom, na koho narazíte. Moje babička delší dobu taky už nemohla do kostela, poslouchala mši v rádiu a neměli jsme problém, aby kněz přišel domů nejdřív k pomazání nemocných a pak k poslednímu. I když neměla pohřeb do země ale žehem, nebyl problém aby byl pohřeb v kostele a dokonce ho vedl místní děkan.
Stejně tak dokonce nebyl veký problém, aby kněz oddal v katolickém kostele snoubence, kteří sice jako katolíci pokřtění byli, ale momentálně cítili více sympatií k jiné církvi.
Zkušenosti jsou prostě takové i makové, no.

andelka
9. led 2010

tibu: Tak se někdy chovají i samotní věřící. Kdo nám pak má věřit? Jsme lidi holt, no, ne nadlidi. A někdy názor, který zastávají je i správný, jen my to nechápeme, protože nám to zrovna není vhod.

elitera
autor
9. led 2010

Andělko, souhlasím, je to strašně moc o lidech, blbci se najdou mezi metařema, farářema, politikama, doktorama... prostě všude. A je jich všude cca stejný procento jako v běžný populaci 🙂 Nicméně na některých rozhodnutích těch farářů (když je tu zrovna probíráme) - konkrétně vyhánění z půlnočních a odmítnutí pohřbů - nedovedu tu správnost názoru najít (i když tuším, že zrovna to jsi na mysli neměla 🙂)

milmic
9. led 2010

Tib, IP. 😉

El, na jednu stranu máš pravdu. Ale na druhou stranu proč dítě nepokřtít, přejí-li si to rodiče. Můžeš ho vychovávat ve víře a v dobrým srdci nebo jak to říct. A až bude dospělec, tak se stejně sám rozhodne, jestli mu to něco dává nebo ne.
Kamarádka pokřtěná není, ted začala chodit do kostela, chodí na přípravy na křest a sama říká, že lepší to je jako dítě.
Ostatně tím, že ho pořktíš mu nenutíš víru, alespon podle mě. 😉

andelka
9. led 2010

Elit: to zrovna ne. I když i nám se stalo, že na půlnoční do kostela byli přednostně pouštěni ti, kteří pravidelně chodí a až potom ti ostatní. Dohlížel na to kostelník. Důvod byl ten, že kostel je malý a uznejte, že není úplně fér, aby v předních lavicích seděli "čumilové" a lidé, kteří v té farnosti žijí a běžně do kostela chodí zůstali venku.
Nebo na Strahově před mší taky stál u vrat premonstrát a otáčel lidi, kteří se chtěli jen kouknout, nebo prostě byli zvědaví a pouštěl jen ty, co tam chtěli strávit hodinu na mši.
Ale ten pohřeb to je drsný jako fakticky. 😠

Mil: Taky jsem to měla jako tvoje kamarádka a chci pokřtít miminko. Nechat rozhodnutí až na dospívajícím nebo dospělém, když rodiče (nebo jeden) věřící jsou nevidím jako lepší volbu. Pokud si rodiče křest přejí (ze správných důvodů) a je ten známý předpoklad, tak bych též křtila děti.

tiburcia
9. led 2010

andel to určitě..lidi jsou různí....ale to s těma pohřbama 😖 😒 no nevím..

andelka
9. led 2010

S těma půlnočníma mi to připomíná jak často v obchodě mají prodavačky kyselé ksichty a jsou vlezlé, když jen tak chodíte, očumujete, ale očividně si nic nechcete koupit, nebo na to aspoň moc nevypadáte. I když třeba po tom všem obhlížení a zkoušení si jednou, možná v tom obchodě něco vyberete. Jenže prodavačky mají tu zkušenost, že většinou ne. Já to chování nemám ráda, na druhou stranu je i chápu.

elitera
autor
9. led 2010

Andělko, samozřejmě souhlasím s tím, aby čumilové šli až v druhý řadě - taky bych se cítila trapně, kdybych já seděla jak pecka vpředu, ani nevěděla, kdy se vstává nebo kleká, a vzadu nějaká babča o holi, která chodí pravidelně, by jednak stála a jednak blbě viděla.

A s tím křtem - ve víře můžete dítě vychovávat přece i bez toho, že mu pokapete hlavu "svěcenou" vodou. Já jsem přijala útočiště před půl rokem a byla to moje volba a jsem velmi ráda, že mě nikdo necpal do historický kazajky. Svoje děti taky nechám rozhodnout, jestli se jim líbí moje praktikování nebo Lišákovo nicnedělání nebo něco jinýho. Jen bych byla ráda, kdyby nespadly do nějaký sekty.
A blila bych z případu, co tu kdysi dávno popisovala nějaká holka (obecně na koníkovi, ne tady), kdy rodiče neveřící, babka věřící, vzala děti na procházku a během procházky je nechala pokřtít.

A podotýkám, že se vás nikoho opravdu opravdu nechci dotknout, možná to píšu neobratně, takže se omlouvám za takový potenciální "dotýkání" 🙂

tiburcia
9. led 2010

eli tak to by vadilo i mě.....já nikomu víru necpu a nikoho za jeho víru neodsuzuju....ale jít mi je pokřtít, tak je po ní 😀 🙄

andelka
9. led 2010

eli: Ale víš jak často se to stává? Nekukali jste se na nějakou mši v TV o vánocích? Tam často jsou právě v prvních řadách lidé, co vůbec neví co dělat a co říkat, hlavně že jsou vidět v televizi 😠

No, bez toho to sice jde, ale křest je něco jedinečného, co v tom pomůže. Moc se to nedá vysvětlit. Taky jsem mohla chodit x let do kostela a ve víře žít bez křtu, ale to by nebylo "ono" a člověk to cítí, že je to jiné.

jo, to jsem též četla. Ale nechápu, jak se jim to mohlo povést, teda té babičce, protože o křest žádají rodiče, následuje většinou příprava, formality, musí být kmotři a tak. 😕

milmic
9. led 2010

Líbí se mi, jak si tu o tom hezky povídáme. 😎
Vyjádříme svůj názor a každej to respektuje. 😉
Alespon mám ten pocit.

andelka
9. led 2010

mil: Já myslím, že se známe dost dlouho na to, abychom měly potřebu do sebe drsně rejt. A že chápeme jak to kdo myslí.
Jsme kultivovaná diskuze mám ten pocit 🙂

tiburcia
9. led 2010

taky si myslím... a navíc já nejsem zvyklá někoho urážet nebo zesměšňovat když má jiný názor než já...spíš jsem za to ráda, je to jiný pohled na věc 😉

tiburcia
9. led 2010

holky dneska mají naši přijít na oběd...tak jdu kuchtit...zatím 😉

andelka
9. led 2010

tibu: a co budeš kuchtit? Já zas fičím nakoupit

milmic
9. led 2010

Holky, já mám ze včera uvařeno, spíš upečeno maso s bramborama. Takže těžká pohoda dnes. 😎

Na zítra jsem chtěla dělat hovězí tokán, ale ouha, nemám papriky a není jak se k nim dostat v tomto iglu. 😀

elitera
autor
9. led 2010

Andělko, no to je blbý, no ☹ Když lidi nemaj soudnost sami, tak to holt musí vyřešit za ně někdo jinej, kostelník nebo farář. Ale chce to najít tu míru, no, nezakazovat "sezónním" tu půlnoční, ale odkázat je do patřičných mezí, tj. aby si to "užili" (dá se použít takovej výraz?) ti, kdo tam chodí pravidelně.

Mil, jj, jsme kultivovaná diskuze, kultivovaná, alternativní... 😀 Prostě nejlepší 😀

Já dneska budu vařit kuřecí medailonky na rajčatech a žampionech, dělala jsem je naposled snad ve starým bytě ještě, a tady bydlíme už skoro 2 roky 🙂