Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
15. led 2010

my se teda jeste neberem, ze 🙄 , ale prstynky mame vybrany ocelovy za asi 3000,- za par a nevidim na nich nic spatnyho ani na denni noseni, naopak mam s oceli zkusenosti lepsi po dlouhodobym noseni nez se zlatem...🙂

tiburcia
15. led 2010

mil na tom se dohodněte na začátku...my jsme chtěli velkou svatbu, tak nám bylo jasné, že 50 000 stát nebude 😅 ale když jsme to tak chtěli, tak se to muselo zaplatit 😉 a teďka nelituju....někdo má svatbu, jen jako krok dál, nějaký obřad...pro mě to bylo mnohem víc a tak sem si to i udělala....že to tolik stálo? všechno nejde přepočítávat na peníze 😉

aerin
15. led 2010

a ty prstynky jsou fakt krasny mil, jemny a elegantni 😵

milmic
15. led 2010

Tib,
tak nám to bylo od začátku jasný, jak chceme svatbu. Jenže můj milý se o to nestaral, až ted.
Máme na Svojanově obřad, hostinu i ubytko. Dokonce začal uvažovat nad tím, dát tu hostinu jinam nebo ubytko nedělat, jenom aby se ušetřilo. Ted - 3 měsíce před svatbou. 🙄
A taky udělal fajn věc, že platíme ubytko nejbližší rodině a kamarádům, aby s námi pařili. Tety a šiřší příbuzenstvo jede domů. No on to zařídil tak, že širšímu příbuzenstvu řekl: Je možnost ubytování za takových a takových podmínek, ale musíte si to zaplatit. 😀 😀 Fakt joke, když to platíme kamarádům.
Někdy je šetřivej až moc. 🙄

andelka
15. led 2010

aer: Já jsem taky chtěla původně ocelové, jenže v obchodech tehdy nebyl výběr, přes internet mi to přišlo složité, ty co jsem viděla mi ve větších velikostech přišly příliš hrubé a pak jsem četla, že se ocel nedá upravovat (třeba zvětšit nebo zmenšit) ani do ní rýt (nebo je to hodně drahé). Tak jsme nakonec šli do bílého zlata. Ale my jsme zas neměli tolik času, vy ho máte, tak to určitě promyslíte tak, abyste byli 100% spokojení. 🙂
Jé, už 13tt 🙂 končíš 1. trimestr - gratuluju 😵 😵 😵

herminka
15. led 2010

Aer, souhlasím, my bychom si ocel asi vybrali, i kdybychom je nosit chtěli 🙂

Mil, jedu v červnu na svatbu kamarádce a ta hned řekla, že ubytování má zajištěné, ale platit si ho bude každý sám (rodinu má místní, takže se to týká jen kamarádů). Připadá mi to úplně OK, přestože je to ubytko celkem drahé, ale člověk přece nejezdí na svatby každý den a je pochopitelné, že pro novomanžele by to byla velká finanční zátěž. Naopak jsem se cítila blbě, když nám jeden kamarád ubytování na své svatbě zaplatil.

andelka
15. led 2010

mil: Někdy jsou kamrádi bližší než rodina. My jsme teda ubytování hostů neřešili, ale asi by mělo platit, že buď všem, nebo nikomu. Běžně se spolu s oznámením a pozváním posílá seznam možných ubytovacích míst i s cenama, a každý si vybere podle sebe.
My jsme měli svatbu, ani velkou ani malou, rozpočet přímo jsme neměli, všechno vyplynulo z postupného zařizování a diskuzí s rodinou. Nakonec nás stála asi 40 tis. a myslím, že spokojenost byla na všech stranách...aspoň si neuvědomuju, že bych zpětně chtěla něco vyloženě jinak. Pokud nepočítám absolutně nadhodnocený počet dortů a sladkého 😀

herminka
15. led 2010

Andělko, rytí do oceli drahé není (ale nedělají ho všude). Mám dojem, že jsme platili cca 3 Kč za písmeno. Ale riskla jsem objednání přes internet, můj prstýnek poslali o číslo menší (nezměřila jsem se blbě, ale poslali skutečně malý prsten), tak jsem ho reklamovala, což trvalo asi 2,5 měsíce. Užuž jsem se domlouvala s maminkou, že mi půjčí do kostela svůj prstýnek. Naštěstí mi reklamovaný přišel 10 dní před svatbou 😀
Teď jsou oceli plné obchody, někdy skoro zalituji, že mám prstýnek podobný takovým, jako nosí puboši, co mi sem chodí, ale zase můj vypadá evidentně jako snubní 🙂

milmic
15. led 2010

Hrmi,
takto to je dobrý. Ale u nás to ojd začátku bylo tak, že zaplatíme nejbližší rodině - rodiče, babička, sestra. A kamarádům. A ostatní pojedou domů nebo spát k někomu, kdo bydlí blízko.
Ale změna je život, já kdybych tohle řekla mojim tetám, tak se asi budu děsně stydět. 😀 😀 Navíc ubytko na hradě stojí jenom 200 korun. 😀 😀

Jinak jsem 35 DC a nic. Jsem se vážila a furt 45. ☹ A to se fakt snažím. Dneska mě bříško nebolí, ale ten hlen bo co to je, je fakt k prdu. Navíc jsem včera chytla takovou depku, že jsem se musela zavřít do pokoje a pořádně se vybrečet. Až mi nestačily kapesníky. ☹ jsem nějaká vyčerpaná nebo co.

herminka
15. led 2010

Jojo, souhlasím, že platit všem nebo nikomu. Nám vlastně přijeli zdaleka jen jedni vzdálení příbuzní, které jsme ubytovali u nás (takže při svatební noci jsme je měli jen přes chodbu 😀), a 2 kámošky, které jsme dali k rodinné známé.

andelka
15. led 2010

hermi: No právě, my měli 3 měsíce na celou svatbu, takže objednávání přes net bych se bála, stopro bychom to též museli vracet. Ale co jsem viděla na netu, tak se mně líbily. Teď je určitě výběr ještě větší, i ty možnosti.

herminka
15. led 2010

Mil, 200 Kč je dobrá cena (ovšem záleží na počtu lidí, že). Hm, máš pravdu, říct "Teto, klidně přespi, ale zaplať," je trochu blbé 😒 U té kámošky je přespání za 450, ale zase je fajn, že mají hostinu i nocleh v jednom místě. Achjo, je mi líto, že se tak trápíš ☹

herminka
15. led 2010

Andělko, aha 🙂 Já jsem je objednávala tuším 4-5 měsíců předem. Máš pravdu, dívala jsem se na stránky, odkud jsem objednávala ty naše, a tehdy měli možná 5 druhů, teď mnohonásobně víc. A nemluvě o tom, že ocel teď dělá víc firem než tehdy.

eirin
15. led 2010

My došli k jedné zlatnici a nechali si udělat prstýnky přesně podle našeho přání (budou příští týden). Jinak to vlastně ani nešlo, na naplánování svatby jsme měli/máme necelý měsíc.

eirin
15. led 2010

Mil, to je mi líto ta depka ☹ Do kdy chceš čekat než zavoláš dr.?

tiburcia
15. led 2010

eiri taky máme dle vlastního nákresu 😉

milmic
15. led 2010

Aj Hermi, v pohodě.
Ale včera jsem se vybrečela a pak jsem byla děsně freeeeeee. 😀
Příští týden zavolám dr tak v úterý nebo ve středu a poradím se s ní. Třebas mi řekne, že to úplně normální po vysazení. Přeci jen, bude vědět víc než já. Nebo mě zultrazvukuje a prošahá a taky bude vědět. 😉

eirin
15. led 2010

Mil, a jaké jsi měla cykly před HA, čistě ze zvědavosti?

Tibu, já se fakt snažila něco si vybrat z katalogů nebo vzorníků, když ono to pořád nebylo ono (jak psala mil), všechno na jedno brdo, a my už přeci jen měli nějakou představu. Navíc se teď hodně dělají rovné prstýnky a ty ani jeden mít nemůžeme (překáží nám na ruce). Angličák je angličák.

aerin
15. led 2010

mil, hlavne na to nekoukej moc cerne, HA je fakt svinstvo, koukni ke mne do alba, ani po tom co se mi cyklus spravil jsem nemela zadnej kratsi nez nejakych 33 dni a ze to trvalo, nez se spravil🙂
spravi se to, neboj🙂

andelka
15. led 2010

mil: Ke mně do alba se radši ani nekoukej, to byl každý pes jiná ves. 😅 Ale taky si myslím, že se to spraví, jen to chce trpělivost a to je na tom to nejtěžší. 😒

Holky, to je zrada - dneska jsem byla připravená, že se budu pořádně učit - a od rána pod náma vrtají v koupelně. Mám špunty do uší, ale stejně mě to ruší, za chvíli mě začne bolet hlava a pak se z toho zblázním.

Jo a víte novinku? Zítra dopo si jdeme pro klíče od bytu 🙂

milmic
15. led 2010

Mě právě ani tak nepřekáží těch 35 DC, jakože mi je divně. ☹

tiburcia
15. led 2010

mil uvidíš, co ti řekne dr...ale mě jak moc klesla váha pod BMI 17 tak jsem to taky neměla 😉

eiri taky se mi zdálo...a my oba navíc máme velké dlaně, takže jsme chtěli i široký a to se moc nedělá....

všechny ty výdaje jsou strašně relativní....někdo by nedal za svatbu 100 000 někdo ani 50 000....to máte jak s výdaji na věci pro mimi 😉 každý to má jinak...

andel gratuluju ke klíčům 😵

aerin
15. led 2010

jo a ja jsem to teda mela i kdyz jsem s 158cm vazila 41kg😉

andelko, super! 😵

andelka
15. led 2010

Děkuju 🙂 Mám radost, že jsme se s majitelem domluvili na sobotu, to může i mamka i Honza a v klidu to všechno s ním proberem, co budeme potřebovat. Už se to konečně zase hne. Na ty klíče už jsme byli nedočkaví, protože už nám banka stáhla splátku v prosinci a SFRB budeme platit teď od ledna. Návrh na vklad už je podaný na katastru, kupní smlouva vyřízená...ale jak člověk nemá ty klíče v ruce, tak je to takové divné. 😒 On totiž majitel není z Ostravy, tak to bylo složitější.

s tou váhou a MS je to asi indivindi 😕

tiburcia
15. led 2010

aer tak já mám o 20 cm víc než ty a měla jsem 47 kg 😀

aerin
15. led 2010

holky, tak jsem prave sefovi oznamila tu radostnou novinu😀

andelka
15. led 2010

A co on na to? 🙂

aerin
15. led 2010

no v pohode, ja jsem byla uplne vyklepana, trasl se mi hlas a povidam mu, ze bych mu chtela jako svemu zamestnavateli oznamit ze jsem jaksi to, tehotna😀 a on: "Ale, no ale to je radostna zprava, teda pro Vas, pro nas uz min😀" Pak mi samozrejme pogratuloval, ptal se jestli planovane a jak to budu delat se skolou a pak kdy chci odejit, jestli hned, nebo zustanu, tak jsem mu reka, ze bych to videla tak do konce kvetna, vzhledem k tomu, ze mam v cervnu taky ty statnice... No byl uplne zlatej, jako vzdy, on je proste takovej nas medvidek, kolektivne ho tu zboznujem😀

andelka
15. led 2010

aer: No tak paráda 😵

lucitee
15. led 2010

dneska se mi zdalo, ze cekam dvojcata. S tak nadhernym pocitem jsem se dlouho neprobouzela! bylo to realny, s mym muzem, v soucastnosti, u moji doktorky, stejna sestra...