Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
20. led 2010

hmm, vyzera zaujimavo 🙂

estrellita
20. led 2010

aha, super, tak ja to zkusim v knihkupectvi 🙂 a jak to zaonacis, az to prijde? 😀

estrellita
20. led 2010

narazil ajsem na tohle album, kdy si holka v ten samy den dela ovu i tehotensky test 😕 a jeste to vypada, ze ten ovulacni ma pozitivni porad.
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

herminka
20. led 2010

Ne, já jsem se právě ptala a účetní mi řekla, že to nejde, tak mi ji manžel objednal na Vánoce z "normálního" Kosmasu 🙂

Tomu se říká testovací mánie 😀 Jsem asi divná, bylo by mi líto vyhazovat peníze za tolik testů.

madlisek
20. led 2010

Dobre ranko 🙂

Andel, Hermi, oni treti ditko chteli, ale ne tak brzo po druhem 🙂 Ale pro me je to jenom dalsi upozorneni shury, ze si na lidsky faktor musim davat pozor 😉

K Nemcum mam v oblasti zdrave vyzivy pomerne velkou duveru, realie jsou dosti podobne, jina kapitola jsou Amici, to ma Estrel pravdu. Kdyz jsem mela krizove obdobi, tak jsem tu v knihkupectvi procitala knizky o tehotenstvi a vyzive a dost jsem se nechytala 😀

Aer, gratuluju k uspesnemu zvladnuti I. trimu! Ad foceni - zkuste to, spoustu veci na fotce pak muzes upravit v pocitaci. A napr. ja bych si svoje nahy tehotny bricho za ramecek stejne nedala, jeste to tak, aby to kazda navsteva videla 😀 Spis na pamatku pro me a pro muze nekam do alba a pak jednou ukazat diteti, kde bylo 🙂

eirin
20. led 2010

Estrelko, ovulační měla pozitivní jen na začátku, potom už ne. Ono je to hrozně zavádějící, když se na ovu objevuje druhá slabší čárka.. a do ovu testů už bych taky neinvestovala. Sliny mi přišly lepší.

estrellita
20. led 2010

hermi: 11 testu za 20 dni, to musi byt docela narocny pro penezenku ... 😅

eirin
20. led 2010

Dobré ráno Madli 🙂
No, ten lidský faktor budu po porodu muset taky rychle pořešit, protože pořídit si vzápětí k dvojčatům další, to by byl teprve mazec 😀

estrellita
20. led 2010

eirin: je ja zapomnela, ze ty jsi vlastne zkoumala sliny 🙂
a jeste kdyby to treba byly dalsi dvojcata, ze jo? 😀 a budete chtit jeste jednou treba jedno ditko?

madli: ja bych si fotku sveho bricha taky nedala za ramecek, ale do alba urcite jo 😵

milmic
20. led 2010

A sliny se zkoumají ako?

herminka
20. led 2010

Estrel, já jsem raději ty testy ani nepočítala 😀

herminka
20. led 2010

Mil:
Usušené sliny pozorované pod mikroskopem mají zřetelný krystalizační vzor. Když je žena plodná a může počít s největší pravděpodobností, uschnou její sliny do kapradinových vzorů. V průběhu neplodných dnů je vzor nepravidelný, objevují se v něm nespojené tečky.

Když se ukáže kombinace teček a „kapradin“, čemuž se říká „přechodový“ vzor, žena je méně plodná, ale početí je stále ještě velmi pravděpodobné. „Kapradinová“ struktura se objevuje přibližně tři až čtyři dny před začátkem ovulace a dva až tři dny po ní mizí.

herminka
20. led 2010

Ale Len na svých stránkách psala, že má kapradinky pořád.

milmic
20. led 2010

Hermi, to zní děsně vědecky teda.
K tomu je hádám potřeba mikroskop. 😀

herminka
20. led 2010

To je. Eirin asi měla klasický, prodává se i speciální "kapesní" http://2324.elektrocoleti.cz/ovulacni-tester-la...

madlisek
20. led 2010

Jj Mil, dokonce se i prodava ovulacni mikroskop 😀

tiburcia
20. led 2010

aer gratuluju k ukončení trimestru 😉

hermi jo jo byla jsem to nakupovat pro pejska....v každém rohu si dělá záchod 😀 😀 😀

moni já tě obdivuju 😀 já mám za zády psa, do toho jsem vařila oběd, uklízela, prala, teď jdu odzdobit stromeček...a jsem z něho totálně KO...ne tak mít nemocné mimi a být těhotná....smekám 😉 🙂

no já na to testování moc nejsem.... 😒 ...ale ty sliny jsou super...to až někomu řeknu, poklepe si na čelo 😀 😀 😀

tiburcia
20. led 2010

tak těm rodinám co vyměnili děti dali odškodné 3 mil..... podle mě je to bordel a tohle to co jim způsobili určitě tu bolest nezmenší...a myslím si, že měli teda dostat mnohem mnohem víc 😠

chaarleene
20. led 2010

zdar, holky, jsem tu z přednášky o porodu 🙂

moni, včera jsme nakoupili zase kus výbavičky - zavinovačku, peřinku a polštářek, prostěradla a dečku, máme objednané povlaky a dečku s polštářkem do kočárku 🙂 teď mi ještě zbývá udělat megaobjednávku na bráně a už by to mělo být všechno 😅 včera jsem si to pokusně hodila do košíku, abych si udělala představu 🤐 radši ani nemluvit 😅 😀

jo, vlastně ještě autosedačku, ale tu nám chtějí kupovat naši...

no a do porodnice ještě nachystáno nemám, ale už se na to chystám 🙂 teď v pondělí jdu na hematologii, tak rovnou v nemocnici skočím do zdravotnických potřeb a koupím vložky a kalhotky a tak 🙂

tiburcia
20. led 2010

chaar no jo nákupy na bráně 😀 😀 😀 tam člověk nechá peněz co 😀 😀

eirin
20. led 2010

Estrelko, Komár o třetím nechce ani slyšet, já si to tedy taky neumím představit, kor když ještě nemáme ani jedno. I když tu myšlenku rozhodně nezavrhuju, kdoví co bude, až půjdou třeba dvojčata do školy... 🙂 Ale to už opravdu hoodně předbíhám událostem 😀

Chaar, co na přednášce říkali?

chaarleene
20. led 2010

no, to jo 😀 jsem to tam naklikala a bylo to asi za 3500 😀
pak jsem se tak nějak hluboce zamyslela u každé položky, jestli to fakt potřebuju - a rázem to bylo jen za 2000 😅 protože třeba takový kbelík na pleny za 419 není zrovna nezbytnost, že 😅 když normální kbelík s víkem seženu v domácích potřebách za pár šprdliků 😅 nebo třeba když mám 90 čtvercovek, tak zatím nemusím kupovat 2 super savé bambusové plenky na noc, když za á novorozenec toho na objem zase tolik nevyčůrá a za bé je jedna skoro za 500 😅 a když na to dojde, tak ty plenky prostě koupím za měsíc, za dva a aspoň se to trochu rozloží 🙂

tiburcia
20. led 2010

chaar určitě je dobré si to protřídit co je důležité a co se pořídí časem 😉 máš dobrý systém 😉 a jaký máte vybraný kočárek?

madlisek
20. led 2010

Tibu, ten vas drobecek je super! 🙂

Holky, vcera jsem prvne delala doma pesto a je straaaaasne dobre 🙂 Zamrazila jsem ho pak do tvoritka na led, potom prendala do pytliku a mame pripravene jednotlive davky, staci jen hodit na testoviny 🙂 Tak jsem na sebe pysna jaka jsem hospodynka 😀

moni1412
20. led 2010

tib sama neviem akym zazrakom sa este drzim na nohach. fakt som totalne K.O. 😖 ale nic s tym nenarobim, tak to jednoducho musim zvladnut 😖

char wow 🙂 a "brane" ? nejaky e-shop s mini vecickami? ja mam zatial len odsavacku zajednanu, zajtra (mozno) ideme aj nejake oblecko pokupit, uvidim ci nasi budu moct prist k malemu... sestra tu doobeda bude, lebo idem na pripravu, ale ta ma problem uz s tym ze do druhej ci mozem prist spät, lebo priatel ide z roboty zajtra skor.... zakon schvalnosti, alebo neviem ako by som to nazvala - ked je sestra u nas, takme VZDY ide skor z prace, ked ho caka doma, tak len neskor 😒
no a do porodnice uz mam snad vsetko, to uz som radsej pokupila 🙂

chaarleene
20. led 2010

tibu, kočárek máme vybraný po neteři 😀 ani nevím, co je to za výrobce nebo typ 😅 hlavní je, že je v dobrém stavu, má velkou korbičku, sporťák, slídu a tašku 🙂

eirin, bylo to na dvě a půl hodiny, sestřička nám popsala jednotlivé porodní doby, jak se kdy dýchá, kdy jet do porodnice a kdy ne, co si vzít s sebou, masáž hráze... prostě všechno možné 🙂 ale dalo by se říct, že žádná informace pro mě nebyla extra překvapivá, spíš že jsem si to všechno hezky utřídila 🙂 příští týden bude příprava tatínků a pak jdeme na exkurzi do porodnice 🙂

akorát teda na přípravu tatínků asi nepůjdeme...

madli, to jsi šikulka s tím pestem 😉

moni1412
20. led 2010

char u nas toto hovorili na priprave pre oteckov 😀 a preco nepojdete?

chaarleene
20. led 2010

moni, Brána k dětem (branakdetem.cz), tam by se dalo nakupovat donekonečna 😀