Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
28. led 2010

eirin: to jako fakt? no to je sileny!!! ale vzdyt ten termin porodu je oroentacni a temer nikdy to nevyjde

eirin
28. led 2010

A každá nově příchozí těhule první, co řekla, bylo: "tak je to přeci pravda" 😀

moni1412
28. led 2010

eirin to si naco cakala? 😨

co narobime.... tiez by som nerada menila doktora. maju mat novu ordinaciu, len ju nestihli dostavat, tak ked tam budu dvaja, niekedy traja, myslim ze to bude asi aj v tomto smere lepsie 🙂

eirin
28. led 2010

Moni, v Praze je potřeba mít v těhu průkazce razítko, že jsi registrovaná v některé porodnici, jinak tě nevezmou (pokud už tedy nemáš hlavičku mezi nohama). A právě v Podolí se musíš registrovat přesně ve 14+0tt.

moni1412
28. led 2010

eirin fuuuuuha 😒 uradovacky... neznasam tie zbytocne vybavovacky a papiere..... uradnici sa asi nudia, no 😖 tak to je sila teda

herminka
28. led 2010

Uf, ta registrace je taky lahůdka 😝

lucitee
28. led 2010

ta porodnice vypada fakt dobre 🙂 jak na hotelu. Musi bejt super kdyz se mamina cejti spis jak na hotelu, nez v nemocnici.

estrellita
28. led 2010

heled a co kdyz ti 14+0 vychuzi na nedeli, nebo sobotu? to tam taky registruji? jsem se vzdycky smala, kdyz jsem videly ty dlouhe rady lidi pred obchodama, jak cekaji od 1 rano na ranni otevirani, aby meli 5% slevu a pak jednou dopadnu tak, ze tam budu sedet pred porodnici 😀 😀 to je dobry, tak doufam, ze to aspon bude v dobe, kdy nebude -23stupnu 😅

holky, mne je proste divny 😝

lucitee
28. led 2010

pobavil me muj krevni tlak dnes dopoledne: 90/60 a tep 80

estrellita
28. led 2010

luc: to uz jsi skoro spala, ne? 😀 ja jsem mela u doktory jednou neco podobneho a zdesena sestricka se me zeptala, jestli mi neni spatne, ze si mam lehnout na zem a ona mi da nohy nahoru, tak jsem na ni koukala jako na blazna.
a super, ze je stitka v poradku. rekli ti hodnoty TSH?

herminka
28. led 2010

Luci, s tou ŠŽ je to trochu ambivalentní zpráva, ne? Na jednu stranu je fajn, že je v pořádku, ale na druhou zase musíš hledat příčinu jinde, že?

lucitee
28. led 2010

no jo ja mivam nizkej tlak, takze me to ani neprekvapilo. Byla jsem v pohode. Taky se ptala jeslti je mi dobre a jestli je to normalni.

estrel: hodnoty mi nerekla, ale mozna je najdu ve zprave...aha tak mam TSH 3,610

hermi: no jo ulevilo se mi ze je stitka dobra, vsadila bych se ze je rozhazena podle toho jak mi je posledni dobou, ale je dobra. Na druhou stranu vim, ze problemy s pocetim nejsou odtud. Takze bud ty priusnice nebo napr. moje alergie. Nedivila bych se, kdybych mela i tuhle na sperma....

estrellita
28. led 2010

luc: a ty uz neco beres, nebo ne? a delala ti i protilatky?
a je nejake vysetreni co se tyce tech priusnic? byl uz na spg? a jak se zjistuje ta alergie? a jak se resi? promin za blbe otazky 😅

lucitee
28. led 2010

estrel: neberu nic pokud se ptas na stitnou zlazu, protilatky nevim ☹ co se tyce priusnic tak se dela jen spg a tam nebyl, boji se toho jak cert krize, takze zatim je tohle tema tabu. Me to jako trochu stve, ze holky toho tolik podstupujou a oni delaj kvuli jednomu vysetreni takovy caviky. Alergii zjisti alergolog a resi se podle me bud leky, ale pochybuju ze by to zabralo. Spis umelym odplodnenim. Blby otazky nemas 🙂

aerin
28. led 2010

Luc, tak super, ze stitka dopadla dobre🙂 Urcite se co nevidet zadari😉
Ze manzel nechce na spg ti nezavidim, mam na to stejnej nazor jako ty...kor kdyz normalne jim tahle procedura vubec nevadi😀 V. nastesti neprotestoval vubec, spis si pak delal srandu, ze toho bylo nejak min nez normalne a co si o nem ty sestricky reknou 😀

madlisek
28. led 2010

Ahoj holky 🙂

Eiri, Moni, gratuluju k uspesnym kontrolam 😵

Mil, Aer, holky sikovny, gratuluju ke konci zkouskoveho 🙂 Mil, tobe skoro zavidim, ze jsi po HA zhubla - ja jsem po vysazeni nabrala 4 kila, ktera proste dolu nejdou a nejdou.

Luci, jsem rada, ze SZ je v poradku 🙂

Estrel, kolikaty DC jsi? A nezlob s temi priznaky 😀

vcera jsem byla na srazu holek z Cech a Slovenska, co tu zijou, bylo to moc fajn 🙂 priste to bude i s kytarou a zpivanim, uz se tesim, az si z plna hrdla zazpivam nejake nase vypalovacky 🙂

herminka
28. led 2010

Taky mě udivuje, že mnozí chlapi nechtějí na spermio, vždyť ženská podstupuje různá (a řekla bych horší) vyšetření daleko častěji. Spíš si myslím, že jim na tom vadí, že se třeba zjistí, že je problém v nich, že nejsou takoví "chlapi", jak si mysleli 😒

Madli, to muselo být příjemné setkání a příště ještě lepší 😵 Kolik se vás sešlo?

andelka
28. led 2010

Já to s tím spg docela chápu. My jsme zvyklé, že chodíme pravidelně na gyndu, že se v nás někdo šťourá, že se o fungování našeho těla bavíme mezi sebou, ale chlapi to mají jinak. Pro ně jsou jejich orgány osobní soukromá věc. A roli hraje i to, že se bojí, co se dozvědí, většinou je to pak hodně sebere, pokud to není nic moc.
Osobně si někdy říkám, jestli bych vůbec chtěla vědět, na čí straně by případně byla ta chyba. A vzhledem k tomu, že na vyloženě umělé bych stejně nešla, tak by asi i to spg ztratilo význam.
Ale je to všechno jen teoretické hypotetické. Každopádně jsme se o tom bavili už před svatbou, co by kdyby, orientačně.

eirin: Gratuluju k UTZ a dobrému výsledku 🙂 Chlapeček má hlavičku fakt krásnou 🙂
No já a tlak - to je taky sranda. Ale při měření u sestry to celkem jde, minule jsem měla 125/60. Ten vrchní mám u doktora vždycky vyšší než když měřím doma. To mívám tak 100/60. V těhu furt lepší jak vysoký.

aerin
28. led 2010

tak ja mam v prukazce z 1. poradny 109/77 a z 2. 126/66...to je dobry nebo spatny?😀 ja nevim, jakej je normalni tlak😀

andelka
28. led 2010

aer: V těhu by mělo být tak do 130/85. Mně na první poradně naměřila sestra skoro 140 a říkala: "no to tam ani nemůžu napsat - znova." 😀 Tak nakonec jsem to dala na 135/70. Při další poradně 125/75, pak 120/60 a naposled 125/60. Ale ten první mám takhle vysoký jen tam, doma ne - myslím že v tom bude ten shon a stres (syndrom bílých plášťů)
Takže tvůj je úplně v pohodě 🙂

herminka
28. led 2010

Aer, máš normální tlak 😉 (ten je do 140/90, nad 160/95 je vysoký, první hodnota pod 105 je nízký).

herminka
28. led 2010

Aha, tak pardon, pro těhotné je to trochu jiné, to jsem nevěděla 😅

eirin
28. led 2010

Andělko, on je důležitější stejně ten spodní, tak se divím, že ji těch 140 tolik znepokojovalo.

Estrelko, ano, registrují i v sobotu, v neděli i o státních svátcích. A musí se tam osobně, nejde to přes telefon (ale nemusí jít přímo ta těhotná, může vyslat třeba manžela s průkazkou).

madlisek
28. led 2010

Hermi, bylo nas 6, protoze spousta jich ve stredu nemuze - tak pristi bude ve ctvrtek, to zase nemuzou ty, co muzou ve stredu 😀 Pry je to docela sranda, zorganizovat to tak, aby vetsina mohla🙂

Zase jsem ztratila hned po ranu naladu pohledem na realitky 😒 Vubec nevim, kde budem bydlet 😖

aerin
28. led 2010

Dekuji za ujisteni😀

A kdyz uz jste u toho, muzete mi nektera rict, jak je to s tema rozmerama panve?😀 Taky vas merili tou kovovou veci?😀 mam v prukazce hodnoty 25, 27, 29, 16 😀

herminka
28. led 2010

Nojo, ono se rodí víkend nevíkend, tak se tak i registruje, co? Ale kazit si víkend tím, že někde půjdu v 5 ráno stát frontu 😒
Ale každá porodnice to má jinak, že? Slyšela jsem, že někde registrují strašně brzo, kdy často holky ani nemají průkazku nebo dokonce ani srdíčko (ale teď nevím, jestli to někde nebylo psané jako nadsázka).

milmic
28. led 2010

Důležitý je ten spodní?
No tak já mám 85/45. To asi není moc OK. 😀 😀

eirin
28. led 2010

Mil, no tak myslím, že zrovna v tvém případě jsou důležité oba ☹ To je šílený tlak..

Hermi, pokud vím, tak víkendy a svátky se registruje až od půl deváté 😀 (v Podolí, každá porodka to má trochu jinak).

andelka
28. led 2010

aer: Není to blbost měřit teď, když v těhu se ti pánev roztáhne? Mně teda ještě neměřili. Ale hodnoty by měly být horní údaj mezi 28 - 29, střední 25 - 26, spodní 31-32 a ten od sdydké kosti k zádům (neumím to pojmenovat) 18 - 20

eirin
28. led 2010

Aer, mně pánev nikdo neměřil, ale já nejsem žádná drobotina, tak to moje dr. tolik neřeší 😀