Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
11. kvě 2009

Dobre ranko!

Tak ja jsem v sobotu a v nedeli nemerila, protoze jsem sla pozde do hajan a nechtelo se mi budit v 6 na mereni - no a vysledkem je, ze jsem si nak odvykla, takze rano jsem sice v 6 vstala, ale na teplomer jsem ani nevzpomnela 😀

Holky, ted otazka. Mam kamaradku v kostele, ktera se vdava mesic po mne. Ted jsme se nedavno bavily o prirozenem planovani rodicovstvi a vyslo najevo, ze ona ma uplne sileny cykly - MS ma jednou za 3 az 6 mesicu!Vubec to jeste neprobirala s doktorkou, takze jsem ji dokopala ke svoji, tento tyden pujde. Ale - jake ma moznosti antikoncepce clovek, ktery nechce brat ATK, nechce pouzivat plastenku a proste chce pouzivat cirkvi schvalenou metodu, ale pritom ma takovyto cyklus necyklus?

des
11. kvě 2009

🙂 Je to jasné, eli chce první cenu!!

madli: nevím, jestli je to "církví schváleno", ale krém Pharmatex mi přijde celkem rozumná varianta...

elitera
autor
11. kvě 2009

co že je ta první cena? 🙂))

nathali
11. kvě 2009

preji dobre rano vsem aj u vas tak moc prsi?????

madlisek
11. kvě 2009

Des, vygooglila jsem si to a podle církve má být každé tulení otevřeno přijetí nového života, tzn. nemáš mu klást žádné překážky. Tak nevím, jak je to se spermicidama - uvidím, co řekne Andělka 🙂 Jinak jsem sama zvědavá, co té kamarádce řekne doktorka ohledně těch megadlouhých cyklů - kdyžtak jí řeknu, ať se sem přihlásí, s šestiměsíčním cyklem by stopro vyhrála 😀 😝

petronela82
11. kvě 2009

aerin: ahojky děkuji za rady, chtěla jsem se ještě zeptat, k tomu "drmku" já jsem si koupila kontryhelový čaj, dá se to kombinovat, třeba ráno jeden a večer druhý?

aerin
11. kvě 2009

ten drmek neni caj (nebo mozna jo, ale nemuzu ho sehnat 😀 ), andelka si pokud vim koupila kulicky drmku a dala to do vodky (???) na nejakych 14 dni (andelko? 😅 ), pak se uziva nevim kolik kapek denne 😀
no proste asi nejsem ten nejlepsi radce 😀

a s kontryhelovym cajem se to asi nevylucuje...

nathali
11. kvě 2009

a ten caj je na co dobry???

madlisek
11. kvě 2009

Nat, na děložní sliznici, bolesti břicha při MS a já nevím co všechno 🙂

aerin
11. kvě 2009
miriamka
11. kvě 2009

Ahojte,
pridavam sa...aj my sa chceme pokusit opat o majove babatko,ale roku 2010 😉
Kedze som menzes po porode dostala az teraz v january lebo som kojila,meriam si BT a musim povedat,ze sa mi konecne cyklus ustalil,ovulka je...takze uvidime ci sa zadari 😉

andelka
11. kvě 2009

Už jsem tu, děvčata. 🙂
Madli: Ty detaily jsou úžasná věc, aspoň máš na svatbě hodně svého. Já jsem dělala aspoň svícínky a jmenovky. Víc jsem jaksi během těch 3 měsíců nestihla.
Ohledně té antiko a nepravidelných cyklů, no to je zrovna případ pro individuální řešení. Já je mám taky každý pes jiná ves, ale ovulka se odhadnout dá (ale kam se s tou délkou hrabu). Ono je krásné chtít "poslouchat" boha, ale někdy to prostě není dost dobře možné a ATK nikdy nesmí být na úkor vztahu (a přiznejme si, že sex v tom hraje velkou roli). Hodně lidí, kteří patří do problémovější skupiny kombinuje PPR s kondomem (méně už s Pharmatexem, přece jen, působí to na spermie a ne každý to zkousne, ale taky se dá), i snaha se totiž počítá. Kažopádně dobře, žes ji dokopala na gyndu, to nevypadá na běžnou nepravidelnost nebo běžné delší cykly.

Drmek jako čaj - no nevím, zvlášť, když se to má brát 3x denně, to bych nezvládla. Já mám tinkturu ve skleničce a dávám si 10-20 kapek do decky vody 3x denně. Koupí se 50g drmku plod (kuličky) a dá se to do 250ml vodky do sklenice, do tmy a chladna na 14 dní vyluhovat. Pak se to scedí a užívá. Brzo si budu dělat další várku. A mě to asi fakt pomáhá. Beru to třetí cyklus a (první nic, bylinky neúčinkují tak rychle) druhý OVU 22DC a třetí 19DC, což je u mě fakt úspěch.
Kontryhel jsem taky zkoušela, ale nedokážu pít tak často a tak dlouho jeden čaj, pár kapek v troše vody zvládnu spíš. Ale mám ho pořád a vařím si ho během MS, dělá mi dobře.

miriamka
11. kvě 2009

Baby,ja som mala pre prvom tehu dlhe cykly po vysadeni HAK,ziadna ovulka...snazili sme sa vyse roka,tak uvidime ako nam to pojde teraz.
Mne velmi pomaha meranie BT,tak som vlasnte aj prisla na to ze som tehu prvy krat

andelka
11. kvě 2009

miriamka: Ahojky, vítám tě. 🙂 Já myslím, že když ovulka je, celkem pravidleně, tak by neměl být s otěhotněním velký problém.
Jů, začínají se mi malí chlapečci líbit,už jsem se smířila s touhle možností (hlavně aby nějaké mimčo bylo)a tady se to jimi jen hemží (moni, maja, miriamka) 😀

miriamka
11. kvě 2009

Andelka...ja som vzdy chcela dievcatko,a teraz som zasae vo faze,ze aj druhy by mohol byt chlapcek 😵
Ale je to uuuuuplne jedno,lebo to je jedno co to je,kazde budeme lubit 😉

andelka
11. kvě 2009

No, já jsem byla dřív úplně zafixovaná, že mimčo je prostě holčička (což odráží i to, že jméno pro holčičku jsme měli hned, ale klučičí trvalo vymyslet a taky když jsme se bavili o budoucím miminku, tak jsme používali to holčičí jméno), nějak jsem si nepřipouštěla, že to může být i kluk, říkala jsem si, že bych nevěděla co s ním. Ale teď už je to 50 na 50 což je ideální. Hlavně aby bylo a zdravé. 🙂

des
11. kvě 2009

eli: to si musím ještě rozmyslet...možná nějaká dobrá rada 😀

drmek do vodky jo? Začíná mě to zajímat 😉

anoli
11. kvě 2009

Ahoj holky 😉, zdravím vás všechny po prodlouženém víkendu. 🙂 Koukám, že jste se snažili a psali jako mourovatý. 😀
Je možný, že už po 14 dnech bez prášků cítím na svém těle rozdíl??? A to tím, že mám větší chuť na sex!!! 😀 Kamarádka mi říkala, že jí prášky taky strašně tlumily a když je přestala brát tak měla větší chuť...

andelka
11. kvě 2009

des: Jo jo, do vodky. Je to jednoduché, tak proč to nezkusit. a je to přírodní a můžeš si dávkování upravit (což třeba u prášků moc nejde), akorát je to na dýl, no, bylinky to tak mají. Ještě je prý dobrý jeřáb ptačí, to by měly být kapky.
anoli: Taky jsem to už hodněkrát slyšela, že to tak působí. a možná že máš chuť na sex proto, že máš před ovulkou, kdo ví, je to možné. 🙂

elitera
autor
11. kvě 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš já je zabiju. Fakt je zabiju. Dostala jsem na starosti přestěhování kanclu - škatulata za stolama. OK, připravila jsem teda, aby to šlo nějak plynule, kdo začne, kdo se posune na jeho místo, kdo na to uvolněný atd. Vzhledem k tomu, že má být kancl normálně v provozu a jedná se o přesun celkem 15 lidí, není to až tak jednoduchý. Poté, co jsem jeden plán dokončila, přišel jeden, že si vyměněj místa. Ok, předělala jsem to. Když je hotovej novej plán, přijde další, že si vymění místa. Ok, předělam to znova. Když je to hotový, tak mi oznámí, že to mysleli jinak a že si sedne někam úplně jinam. Zeptali se, proč se to prostě neudělá živelně. Nasrala jsem se a řekla, ať si trhnou nohou a krleš, ať se do toho pustěj.

...a teď si tu organizujou, kdo se přesune na čí místo, aby to šlo plynule.

Anoli, šťastná to žena... na mě to začalo v tomhle směru působit v lednu (vysadila jsem v září) a od tý doby to ještě nenaskočilo 😝 A chuť bývá větší kolem ovulace ;)

miriamka
11. kvě 2009

Baby,inac super ak po vysadeni HAK nabehne hned ovulka a mate normalny cyklus.Ja som mala dlhe-predlhe cykly po vysadeni...ved preto sme aj dlho snazili 😒
Nastastie teraz po porode to je posledne 2 mesiace ok,ovulka je,cyklus pohodovy takze uvidime 😉

andelka
11. kvě 2009

eli: Tak ať si to udělají jak umí. 😉 A co jinak? Nějaká nová lepší práce se nerýsuje?

No, já se jdu učit. Asi budu muset do kuchyně, protože malej od sousedů si rád hraje kutálením čehosi po parketách a mě to ruší. doufám, že brzo popapká a půjde spát nebo ven. 😅

nathali
11. kvě 2009

to mas super ja som mala vzdy s tym problem nic neslo tak jak malo preto som aj musela brat anti.ale teraz jak som to vysadila dufam ze vsetko bude ok a mrcha nepride ale bude babo 🙂

elitera
autor
11. kvě 2009

já myslim, že je celkem logický, že s HAK není chuť na sex. Před ovulací je chuť na sex větší a když s HAK k ovu nedochází, tak kde by byla chuť, žejo. A krom toho nejlepší antikoncepce je nesouložit, tak se nám HAK stará i o tohle 😝

miriamka
11. kvě 2009

Eli...to mas pravdu 😀

elitera
autor
11. kvě 2009

andělko, obepisuju leccos, ale vesměs ani nemají potřebu odpovědět, že nemají zájem 😒

andelka
11. kvě 2009

miriamka: No, někdy je to hop před přeskočením, že prvních pár cyklů je v pohodě a pak se to po...Ale znám samozřejmě i hodně holek, co fakt naběhly perfektně a i brzy otěhotněly a v pořádku. Fakt, po vysazení je to úplná detektivka s nejasným koncem.

anoli
11. kvě 2009

No tak si budu držet palce, aby mi to vydrželo co nejdýl. 😀 A hlavně od června kvůli snažilkování. 😀

andel, co se učíš? Já až přijedu z práce domů, taky lehnu k učení. 😝

eli, já doufám, že si taky nebudu muset hledat novou práci, páč mám obavu, jestli bych v této době něco pořádnýho našla. Já vím u tebe je to z tvé iniciativy, že? Já furt doufám, že otěhotním a bude vyřešeno, tak uvidíme. Nechci nic plánovat, protože pak to většinou nevyjde, ale bylo by to fajn, no... 🙂

elitera
autor
11. kvě 2009

anoli, taky jsem doufala, že otěhotním a pak tu pár měsíců doklepu... a pak houby z toho. Tak jsem se do toho hledání fakt opřela a doufam, že něco klapne. Snažení by mělo začít až za necelej rok, tak uvidíme...
Mimochodem, kamarádce se v noci z pátka na sobotu narodil Vlastík, téměř 4 kila měl 😵

miriamka
11. kvě 2009

Jej,tak to bol pekny valibuk,skoro ako nas 😉