Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
8. únor 2010

Mil, hoď si sliz tady do vyhledávače, vyjede ti o něm celá diskuze. Jedná se o prací gel, kterej si doma vyrobíš sama z mýdla a prací sody, náklady jsou 20-40 Kč (podle použitýho mýdla) a pere se v tom úplně v pohodě a máš jako bonus soda efekt 😀 Hodně se to používá na plenky a taky třeba pro alergiky - ekzematiky.

chaarleene
8. únor 2010

skaf, tak se šetřením nepomůžu, já to nějak moc neřeším... snažím se nakupovat šetrně, jen to, co sníme, případně to, co opravdu potřebujeme...

u našich se třeba běžně vyhazuje jídlo - jako že zbydou 3 kousky vařeného bramboru, tak se buďto někdo musí obětovat a hned to sníst nebo to letí do koše... případně že je v ledničce milion věcí, které postupně prochází a kazí se, takže taky letí... což teda já bych asi nepřenesla přes srdce 😅 takže se snažíme fakt všechno dojídat a nakupovat s rozumem a podle seznamu

na mytí - používáme alverde, manžel má akorát speciální šampon na lupy z lékárny
na úklid - to moc nešetřím, používám ecover
na praní - zčásti sliz + ocet, zčásti ecover

jinak nekupuju nic, co nepotřebuju - dřív jsem byla schopná koupit nejrůznější zbytečnosti jen proto, že se mi líbily, teď jsem si zvykla, že když se mi něco takhle moc líbí, tak jdu domů, nádech, výdech, v klidu si to promyslím a když si i za pár hodin/druhý den myslím, že to opravdu potřebuju, tak to koupím... ale většinou ne, protože mi dojde, že to je zbytečnost... taky se snažím vždycky víc koukat na funkčnost než na vzhled - že třeba když něco mám, funguje to, ale nevyhovuje mi to na 100 % nebo se mi to až tak nelíbí a vidím totéž nebo něco hodně podobného, ale hezčího, tak mám cuky si to koupit - jenže pak si zase říkám, že to nemá smysl, pokud už to vlastně jednou mám...

jo, chodím do knihovny - taky docela velká úspora 😀 chodím si tam třeba i prohlédnout časopisy a podle toho se rozhodnu, jestli má smysl si ho koupit nebo ne (např. Burda)

jinak mě nic moc nenapadá 😅

skafandrik
9. únor 2010

elit, já nevim, jaký slovo používáme, spíš tak asi žádný 😅 😀 😀 My se doma samozřejmě bavíme o tom, že bychom si přáli mít dítě a jak by se asi to dítě jmenovalo, plánujeme, kde bychom mohli v bytě mít postýlku, kde úložný prostory atd., s tímhle vším prostě tak nějak počítáme, ale že bychom vyloženě nějak nazývali ten proces, tak to ne. My jsme to původně chtěli začít zkoušet tak někdy v září 2009, ale pak po svatbici to byla děsná euforie a nešlo to jinak. Ale je vidět, že naše budoucí dítě je už v prenatálním věku uvědomělý 😅 😀 a prostě se nehrne někam, kde není hotová koupelna a kuchyně. Všechno tohle by mělo být dodělaný letos. Konkrétně ta koupelna snad do měsíce.

chaar, časopisy nelkupuju vůbec. Dříve jsme si každej občas nějakej koupili (a většinou i ty dražší), pak jsme si navykli číst a hledat všechno na internetu. Do knihovny chodím taky, to je fakt velká úspora.

Jinak já mam dneska jedno těžce debilní jednání 🙄 🙄 jsem zt oho mírně na nerv.

skafandrik
9. únor 2010

jo a ještě k těm zbytečnostem, co psala chaar, já teda nevím, jaký zbytečnosti konkrétněš máš na mysli, ale teď, jak budujeme 😀 tak vždycky když něco zabalíme do krabic, tak vlastně zjistíme, co máme zbytečnejch krámů, který stály mraky peněz, takže v tomhle msěru už taky téměř nic nekupujem. Samozřejmě občas neodolam nějakýmu hadýrku, jenže to jsou nákupy vždycky do tří stovek, ale taky si pak za to nadávam 😅

a ta Burda - tak to mi zas připomelo, že se učim šít a je to dost drsný 😀 😀 ušila jsem zatím přehoz na manželský lože 😀 jenže to bylo tim stylem, že jsem měla z mmb koupený nějaký závěsy a jen jsem to nějak sešila naprosto rovně 😀 toť zatim vrchol mýho švadlenkovskýho umění 😅 😔 a děsně mi to jako drásá, že to neumim a chci to umět 😀 jak jste se naučili šít?

chaarleene
9. únor 2010

skaf, já se učím šít tak nějak za pochodu 😅 nejdřív jsem ušila pár ubrusů - takže fakt jen začistit a prošít po okraji... na začátku je prý nejdůležitější naučit se šít rovně a ne do vlnovky 😀 no a pak jsem zkusila ušít sukni podle Burdy, tam je to všechno hezky postupně popsané - a světe div se, ono to šlo 😅 dokonalý to není, jsou tam chyby, ale zvládla jsem 2 sukně a dají se v pohodě nosit a dokonce mi je pár lidí i pochválilo 😀 🙂

chaarleene
9. únor 2010

a vzápětí jsem přišla do jiného stavu, takže netuším, jestli ty sukně ještě někdy oblíknu 😀

eirin
9. únor 2010

Tak už nějaká choroba blbá přesedlala i na mě.. cítím se pod psa, v noci jsem skoro nespala, ale v krku mě nebolí - zato to mám všechno na průduškách. Takže co doporučujete, tu cibuli?
Nejblbší je, že to musím nějak přežít do konce týdne v práci a navíc mám v Praze na prázdninách synovce, tak to si chudák moc nějaký akční program neužije.

chaarleene
9. únor 2010

já bych asi doporučila tu cibuli, mně to fakt pomáhá... v krku mě taky nebolelo, ale na průduškách jsem to cítila fakt kvalitně 😖

no, synovec to má teda blbý 😅 ale ty určitě něco vymyslíš, jak ho zabavit 😉

jinak teda mně už je líp, ale manžel to chytil ode mě, takže super 😒 a docela mě pobolívá břicho, jsem včera měla takový malý dietní prohřešek, tak doufám, že to není z toho 😅

eirin
9. únor 2010

Já mám po svatbě dietní prohřešky furt 😀 Ale musím se krotit, nějak rychle přibírám.
Tak já zkusim tu cibuli.

chaarleene
9. únor 2010

no, naši byli ve Francii a přivezli camembert 😅 😔 tak jsem ho nejdřív nechala otestovat manžela a když mu druhý den nic nebylo, tak jsem si taky dala, protože to fakt byla muka 😅

jo a ještě mi přivezli cassis 😔 představa, že se na tu flašku budu ještě rok chodit jen koukat, je strašná 😅

dub
9. únor 2010

Ahoj holky vy teda jedete. dočítám tady za pochodu a je to fuška 😀 😀
eirin jo jo vyzkoušej tu cibuli, sice není mňam , ale zabírá. když to sedne na průdušky tak je to blbí.
taky se snažíme šetřit, protože renovujeme starší baráček, a ten penízky poliká ve velkém 🙂 .
Na nákupy jezdíme většinou v pátek nebo sobotu, a taky jedem podle seznamu.
v týdnu jen drobnosti.
mám vyzkoušený že když podle něj nejedem tak kupujem i ty věci co zrovna nepotřebujem, a pak nás to štve.

eirin
9. únor 2010

My dojídali kvanta jídla, co jsme si přivezli od maminek.
Hmn, camembert nebo něco podobného už bych si taky s chutí dala.

chaarleene
9. únor 2010

já třeba hermelínu v pohodě odolám, sice ho mám ráda, ale čert to vem... ale nedat si camembert z Francie, to by byl hřích 😅 😔

eirin
9. únor 2010

Tak já horko těžko odolávám i tomu Hermelínu. Ale jsou jiné věci, které se naštěstí můžou a bez kterých bych jen těžko přežila (třeba banány, jak já na nich ujíždím...).

chaarleene
9. únor 2010

skaf, k těm zbytečnostem - teď mě zrovna nic moc nenapadá, akorát jeden příklad (elit promine 😅)

např. máme doma číšnickou vývrtku a pak ještě jednu vývrtku na noži... mamka mi nabízela, jestli nechci vývrtku od tupperware, že je super, vychytaná, hezká atd... já beru, že může být třeba lepší než ta, kterou máme doma, ale pokud mám doma 2 funkční vývrtky, tak je pro mě třetí vývrtka (byť lepší, hezčí, vychytanější) zbytečnost 😒

nebo se mi třeba líbí nějaká svíčka, jsem na ně zatížená, ale když si uvědomím, že mám doma minimálně 15 dalších svíček, které jsem ještě ani nezapálila a některé z nich vlastním už 10 let, tak si prostě tu další svíčku nekoupím (ač je krásná a líbí se mi a moc bych ji chtěla)... totéž hrnečky, skleničky a tak podobně 😅

dub
9. únor 2010

No jo holky vy teď nesmíte víc jídel , než jen ten hermelín atd.
ale třeba blaťácké zlato, nebo takový sýry přeci jen jo, né. 😉 a mazací můžete
chaar no jo to je ještě doba co se na tu láhev budeš moci jen koukat, ale zase si můžeš říkat , že ti dýl vydrží 🙂

chaarleene
9. únor 2010

dub, mazací teda rozhodně ne - zaprvé nejsou pasterizované a zadruhé jsou dost nezdravé, takže bych je nejedla ani normálně 😅

moni1412
9. únor 2010

Lucka ty si to pekne zhrnula 😀 😵 sice nie na prvy pokus, ale podarilo sa, sikulka 😉

char jaaaaj, ja som zabudla - jasne, tebe je - ziadne nervacenie, ti v dobrom zavidim 😉

tak ja som si nakoniec rozmyslela ze pojdem dnes na to plucne, rano som tam od 6.15 stala a uz som bola druha, keby aspon bola otvorena budova, tak tristvrte hodka vonku na zime, aspon ma to prebralo 😀 no aj tak az podla vysledkov krvi a jednej kultivacie mi nasadia lieky, kedze som odmietla rontgen.... sice tvrdili ze uz by sa nemalo nic stat, ale uz len to "nemalo by sa" - radsej som nesla.... nerada by som cosi riskovala takto pred koncom. tak mam len skorocelovy sirup a tyzden musim cakat 😒a tolko nervov ma to stalo 😒

skafandrik
9. únor 2010

chaar, tak tyhle zbytečnosti taky nekupujem 😉 a přesně ze stejnýho důvodu.

dub
9. únor 2010

Tak to jo, no holt si ještě nějaký ten pátek budete muset počkat, než e schutí zakousnete pořádně do těch sýrů co milujete.
já taky ulítávám na svíčkách, vždycky si nějakou koupím na vánoce, ale teď mám takovou zásobu, že musím na čas, zabrzdit. Nejdřív všechny spálit.
je toho víc, ale teď fakt šetříme, sbírala jsem ubrousky, hrnečky, a pod.
to teď ale šlo stranou, přestavba je důležitější, abchom mohly v klidu bydlet, v novém opraveném. Sice to bude ještě nějakou dobu trvat, ale bude to móóóc krásný.
Já přikládám taky ruku k dílu, žádný ulejvání.
vymalovat, nebo pomoci postavit zeď už zvládnu levou zadní, hihi 😀 😀
sice s pomocí ale jde to.
takhle když pomáháme tak o to víc si budem vážit toho že konečně bydlíme a hlavně ve svéém 🙂

estrellita
9. únor 2010

skaf: tak u nas je vic setrici manzel. nerad kupuje veci, ktere jeste funguji a stejne jako chaar nekupujeme veci, pokud je doma mame jen proot, ze by byly hezci.
snazime se nakupovat stridme, manzel si bere jidlo do prace, tim se usetri hodne, ale ja uz jsem tu jednou psala, tak my to v praci mame jako takovy socializacni proces a vetsinou chodime na obedy spolecne.

jinak nemam pocit, ze bychom nejak hrozive setrili. spis nerozhazujeme. i kdyz ja obcas ulitnu na obleceni 😅

a jinak svicky - nakupovali jsem asi 100 svicek na svatbu a vetsina nevyhorela, takze je mame doma a myslim, ze az do duchodu uz zadnou svicku nebudu muset kupovat 😀

estrellita
9. únor 2010

dub, skaf, nechcete si dat nejake obrazky, si vas pletu 😀

milmic
9. únor 2010

Ahojte holky,
já jsem taky pořád nemocná, už jsem načala třetí týden. 😒
Už mě skoro nic není, ale mám suchej kašel docela držádivej, když mě to chytne, tak nevím, kdy přestat, a špunt v nose. Olynth to protáhne tak asi na 2 hodiny a pak je to tam zas a nejde to ven a nejde. ☹
Úplně mě ten bolí vevnitř celej, jak smrkám.

Nemáte radu, čo na to? Taky cibuli?

dub
9. únor 2010

mil mě když tohle chytne tak na to mě zabírá, OTRIVIN- RHINOSTOP. je fakt dobrej, na noc kápnu a dýchám v klidu celou noc. a pak ještě zabírá inhalovat. Pár kapek pepr.francovky nebo olejíčku do vroucí vody, přikrejt se osuškuo. a vydržet to aspoň 5-10min. 😉
na kašel je dobrý lipový čaj, no nebo ten cibulový, ale není moc dobrý. Hlavně že pomáhá. tak to vyzkoušej.

milmic
9. únor 2010

Dub, počkám ještě tři dny, jestli už to nebude končit a kdyžtak koupím, vyzkouším, udělám...

U mě totiž bývá průběh standartní - začne nos, krk, hlasivky, kašel a jsem zdravá. Ted už jsem za stádiem hlasivky, ve stádiu kašel, ale už mám zase nos. 😀 Tento model ještě neznám.

dub
9. únor 2010

mil tak to máš ještě dobrý, mě to leze hned do očí . takže je mám opuchlé a vypadám jak angorák. mít stěrače tak je vždycky užiju 😀 😀 pořád slzím.
tak uvidíš jak ti bude, ale drží tě to už teda pěkně dlouho.

milmic
9. únor 2010

Dub,
pokorně přiznávám, že to je moje chyba.
Hned jak jsem cítila, že na mě něco ide, tak jsem lehla do postele a čajovala. Leč si takovej luxus nemůžu dovolit, ležela jsem 1 den a jednu noc a pak jsem musela frčet do školek do flétničky. Takže jsem oblítala 3 školky (ten týden navíc mezi nemocnejma dětma) a odjela k mamince ženicha. Tam jsem se úspěšně vykurýrovala a četla jsem celý víkend na diplomku a od stolu jsem se nehla.
No pak jsme šli na výstavu hlavolamů, tak jsem to rozdráždila tou procházkou.
Následoval kolotoč flétniček mezi nemocnýma dětma a výlet do Terezína.
Můžu si za to sama. 😒 Takže doufám, že to není žádný zánět dutin a podobné lahůdky, ale se to jen točí tam a zpátky, protože chudáčka tělíčko huntuju a nedám mu odpočinout. 😒

dub
9. únor 2010

estreli tak už jsem sem dala fotečku, broučka, tak už si nás nebudeš plést 😀
svoje origo.foto v pc nemám, ale až budu ukládat fotky z foťáku, tak ji změním na svou, jo 😉
tak to máš dobrou zásobu do důchodu, to já né to já zas pak budu muset přikoupit. 🙂
já mám strašně ráda jak ta svíčka hoří,baví mě se koukat do toho plamínku, ale nebojte nejsem piroman 😀 😀

estrellita
9. únor 2010

dub, tak ted uz te poznam, jen pozor, aby ti nerekli, ze tam nejsi ty 😀

estrellita
9. únor 2010

no musis to zmenit co nejrychleji 🙂
zasoba je velika, prevelika, ale barevne se hodi do bytu, tak je to v pohode.

mil, teda hola, konecne se vylez. Ja jsem vpraci a vsichni tu kaslou a kychaji, tak zas citim divne krk, tak uz abych byla doma a hezky si zas budu kloktat tea tree olejem, to mi pomaha 🙂