Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
9. únor 2010

Ahoj!
Madli, taky mi nikdo nesmí říkat, co do té role nepatří, protože mám děsného pamatováka a už to z té hlavy nedostanu 😀 Někdy je fajn si vše pamatovat, ale někdy to opravdu obtěžuje.

Vidím, že jsem považována za spořínka 😀 Ano, to jsem, ale snad to nepřeháním (třeba nehobíhám město, na co je kde akce, na to nemám čas ani náturu). Snažím se šetřit, kde to jde, skoro vše tu už padlo. Snad jen, že sliz používám skoro na vše (sporák, podlahy WC) a vařím sezonně - tj. teď nekupuji rajčata, okurky a spol., které jsou drahé a stejně hnusné, ale kysané zelí, brokolici, mrkev, (růžičkovou) kapustu aj. Taky v sezoně mrazím ovoce a zeleninu ze zahrádky. Muž má služební mobil, takže obvolává vše on, rodině volám z jeho telefonu a prozvoním ho a zavolá mi zpět. Moc nekupuji maso, uzeniny pro muže asi 1x měsíčně.

Skaf, chápu dobře, že rekonstruujete dům, který zároveň obýváte? Uf, děkuju pěkně 🙄

Mil, když Tě nos uvnitř pálí, raději bych nenapařovala. Ale radu bohužel nemám,na rýmu skoro netrpím, a když už, tak ji nějak přežiju, ani nic do nosa nekapu. Cibulí asi nic nezkazíš.

herminka
9. únor 2010

Mil, napadá mi Bioparox - stříká se do nosu i krku, ale je to snad antibiotikum (ale to by Ti možná teď prospělo), ovšem dostupné bez předpisu. Tatínkovi ho kdysi doporučil ORL lékař právě i na zánět dutin.
http://www.lekarna.cz/bioparox-inhsolpss10ml-40...

moni1412
9. únor 2010

dub pekna foto 😵

mil ja mam obmedzene moznosti, ale mne zabera Mar - sprej do nosa a teraz mi dr. odporucila Quixx, este som neskusala, vsetko morska voda, ale zabera asi najlepsie 😉

dub
9. únor 2010

moni viď pěkná, tak snad mi jí nesmažou. 😀
tak koukám že tu nejsem jediná kdo rekonstruuje. 🙂
mil já doma kouknumám mastičku, je to na ten bolavej nos,když ho máš hodně odřenej ve vnitř. hezky to hojí.

milmic
9. únor 2010

Holky,
díky za radu, jste zlaté. 🙂 Možná zkusím ten Bioparox. Ve čtvrtek pojedu do Znojma, tak když se to nezlepší, koupím. Dneska jsem chytla ve flétně takový záchvat kašle, že jsem nemohla promluvit ani, děti byly dozjívené celé a ještě toto do toho.... 😖
Aaaaaaale...... dneska večer si jedeme pro prstýnky, chichi. 😀

dub
9. únor 2010

mil tak to ti zvedne náladu, pak sem hoď fotku jaké jste vybraly. 😀 ať se pokocháme.

estrellita
9. únor 2010

mil: hezky pro prstynky 😵 😵

moni1412
9. únor 2010

mil prstienky? kedy bude svadba? 😵
bioparox je bez predpisu? ja som ho mal aj teraz, ale mne este nikdy nepomohol... 😒

milmic
9. únor 2010

17.4.2010 jupíí

Včera jsme byli na matrice a na hradě vybavit všechno naokolo..... Se tááák těším. A holky si představte, že můj nebližší kamarád - brácha mi kejvnul na to, že udělá cikánku s miminem. 😀 😀 😀 😀 😀
Já se asi usměju už při té předtavě, jak vousetej chodí na podpatkách a s typickým cikánksým přízvukem, na kterej je mistr, vnucuje dítě ženichovi. 😀 😀 😀 😀

estrellita
9. únor 2010

mil: hezky to mate vymyslele. tyhle zvyky ja vubec neznam,ale tesim se na fotky 🙂

dub
9. únor 2010

mil tak to budete mít velice veselej svatební den. těším se na fotky 😀 😀 budete mít svatbu na hradě, ju to by vám mohl přijít popřát i pán hradu viď. Ty jo to by bylo 🙂

dub
9. únor 2010

Holky co budete dnes dělat k véče. hodťe nejaký nápad. 😀 😀

milmic
9. únor 2010

Dub,
no tak pán hradu je dneska v podstatě kastelán, že jo. 😀
Ale včera jsem psala pokyny do mailů, upravovala jsem to ve Wordu a napsala to jsem značně středověce, i když jsem se dost krotila. Tak jsem zvědavá, jaká bude odezva. 😀 😀

Dub... salát. Tradičně. 😀

dub
9. únor 2010

mil já myslela pánem hradu jako že třeba prezidnet 😀 😀 😀
to si stím vyhraješ viď.
salát, my ho máme taky rádi, ale že by musel být tak často, to né.
Něco s masem?? 😉

tinusa75
9. únor 2010

Ahojte všetky snažilky aj tehuľky, prosím Vás o radu....Mám 35 rokov, jedno už takmer 7 ročné dievčatko a túžime po druhom a už niekoľko rokov sa nám nedarí, príčina neznáma....Tento cyklus sme stimulovali s clostylbegytom a potom mi bol aj pichnutý pregnyl, boli aj foliky a aj praskli a aj sme snažilkovali, po pichnutí sa dostavili dosť nepríjemné bolesti v podbrušku počas cca 2 dní, ale potom sa to ukľudnilo. MS by mi mala prísť v sobotu-nedeľu 13.-14.2.2010 a ja mám už teraz brucho ako balón tesne pred prasknutím. Okrem tejto stimulácie už niekoľko mesiacov užívam vitamín E a čistú kyselinu listovú...Máte niektorá skúsenosti s týmito stimulkami? Pomohlo to niektorej z Vás pri otehotnení???Vďaka za radu.....

eirin
9. únor 2010

Tinus, nevím, jestli to bylo Clostilem, ale mně ve třetím cyklu jeho braní konečně dorazila ovulace (bez Pregnylu), takže dá se říct, že ano, u mě ta léčba zabrala. Takže čekej - a přeju, ať se zadařilo.

tinusa75
9. únor 2010

eirin, ďakujem za radu, ja som len v prvom cykle, takže uvidíme..... 😉

eirin
9. únor 2010

No pokud u tebe nastala ovulace a předtím jsi ji neměla, tak si myslím, že Clostil svou úlohu splnil 😉

tinusa75
9. únor 2010

eirin, myslím, že o týždeň budem múdrejšia, keď mi bude meškať ms..., len aby to meškanie ms nebolo vyvolané pichnutím pregnylu, ale tým, že som tehu.... 😉

dub
9. únor 2010

Tak už jsem to vymyslela, budu dělat kotlety zapečený se šlehačkou, a brambory. 😀
tinus, počkej ještě ten týden a uvidíš, jak to pak bude. 😉

herminka
9. únor 2010

Dub, vy nechodíte na obědy, že pak večeříte takové bomby?

dub
9. únor 2010

holky pro denšek se sváma loučím, pádím domůůů 😀
zase zítra, hned jak přijdu kouknu sem a začnu dočítat. strašně moc toho prodebatíte 🙂 🙂
ale to je dobře.
tak se mějte hezky. 😉

dub
9. únor 2010

hermin, na obědy nechodíme, já právě takhle večer vyvařuju abychom si to mohly vzít do práce k obídku. 😀 holt šetříme kde se dá. jak jsem psala rekonstrukce baráčku, spoliká všechny přebyteč.penízky.
jinak kv večeři jako takové máme taky raději lehčí jídla.
takový těstoviny, lasagne no hotový mňaminy.

herminka
9. únor 2010

Dub, tak to jo. Já si taky vařím do práce (ale jen pro sebe,muž to nemá rád), ale mám raději lehká jídla typu pohanka, jáhly apod.

dub
9. únor 2010

hermi, mě taky nevadí pohanka,i ty jáhly. co ještě máme oba rádi tak je kurkuma. to dělám občas jako přílohu k masu a je výborná. 🙂
papapa všem tak zase zítra 😀 😀

moni1412
9. únor 2010

mil zachvilu 😵 jeeeej, dalsia svadba na spadnutie, sa tesim aj ja 😀 pekne sa to tu hemzi svdbami, babätkami, pekna tema 😵

dub ty varievas na veceru? my väcsinou len pecivo s niecim, teple mame malokedy vecer.

Tinka drzim palce, nech ten vikend vyjde 😉

madlisek
9. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Dneska neprší, hurá!

Na šetření je u nás taky víc manžel, já mám často pocit, že něco hrozně potřebuju a on mě pak vrátí do reality 🙂 A k tomu co jste psaly bych ještě dodala, že dřív jsme chodili tak jednou za 14 dni na jídlo ven, to už teď neděláme, jíme jen doma. A vyndaváme elektrické spotřebiče ze zásuvky, když je nepoužíváme. A na nekupování zbytečností je nejlepší odletět za oceán a mít váhový limit na zavazadla - to byste koukaly, bez čeho se dá naučit žít 😀

Hermi, závidím ti, že nekupuješ často maso - já mám muže, který když nemá maso, tak má pocit, že nejedl. Včera jsem dělala vegetariánské těstoviny a on na mě upřel psí oči, jestli si do nich může aspoň nakrájet párek 😀 😖

moni1412
9. únor 2010

tak ma napadlo... kde mame andelku???? maja vcera nevratila? 😅

madlisek
9. únor 2010

Asi si ji Maja nechala 😀

Holky, stejne je to vtipny, jak clovek u toho tretiho tehotenstvi vsechno resi jinak 🙂 Ta kamaradka, jak jim selhal lidsky faktor 😀 jeste ani nebyla na kontrole ale uz to pise na FB, zatimco u prvniho i druheho to pred vetsinou lidi tajila do konce 1. trimu 🙂

moni1412
9. únor 2010

mad to tak byva...raz mi prisiel mail ako sa spravaju nastavajuci rodicia pri prvom, druhom, tretom....pri prvom vecicky kupuju uz na zaciatku, dokonca pred otehotenenim, pri druhom kupia par veci, ved zdedi po prvom, aj to kupuju az na poslednu chvilu a pri tretom nekupuju nic - ved zdedi po surodencoch a zo vsetkych oblasti toho tehu tam takto bolo pisane, ale fakt je to tak 😀