Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
12. únor 2010

Sijen, ten dokument jsem sledovala a mám z něj podobný dojem jako Ty - nic extra nového, krom názorů Jiřiny Šiklové (mimochodem, to je úžasná paní, se kterou jsem měla tu čest se bavit osobně, výborné jsou i její knihy - napůl beletrie, napůl naučné).

Andělko, ahoj 😉 Na jaký to jdete seminář?

andelka
12. únor 2010

hermi: Život v duchu. Ono už to začlo dřív, ale my jsme byli zatím jen jednou, minulý týden jsem se nějak necítila a manžel byl unavený z práce, tak jsme to vzdali. Ale dneska půjdeme. Čteme žalmy, zpíváme, máme přednášku a pak skupinky. Akorát domů dorazíme kolem 21h, tak pak už jen okoupat a do hajan, protože v sobotu vstávám v 6.40. 😅 Mělo by to trvat skoro do velikonoc. Jsem ráda, že chodíme někam spolu.

jo, jako nic objevného tam nebylo, ale aspoň jsem se pokochala miminkama, to já teď můžu 🙂 A zaujalo mě, jak Saudek říkal, že když měl v nějaké talkšou Jana Železného, tak že řekl, že by vyměnil všechny medaile za jedno dítě. ☹ A taky, jak tam někdo říkal že dneska berou lidi/ženy dítě jako projekt, jak jsou výkonově postavené a že je to blbě. A že některé to s tou aktivitou, kroužkama a pod. přehání. Jako myšlenek tam bylo docela dost.

sijen
12. únor 2010

Andělko a jak dlouho jsi brala ten Ascorutin,..? Jen do konce příznaků špinění a pak už ne?

herminka
12. únor 2010

Andělko, zní to zajímavě! My spolu jedeme za měsíc na duchovní obnovu na Velehrad (není nijak speciálně zaměřená, ale měl by tam být dobrý přednášející - P. Szkandera).

Sij, na Ascorutinu by nemělo být nic škodlivého, je to vitamín C a rutin, který je běžně obsažen např. v pohance. Po skončení příznaků bych možná vysazovala raději postupně (snižovala dávky). A i potom bych si dala občas pohanku třeba s kysaným zelím 🙂

andelka
12. únor 2010

sijen: jo, jen než to přešlo a pak asi 2dny preventivně

hermi: jé, tak to budete mít super. Já jsem chtěla na pouť na Velehrad, ale už to jaksi nestihnem 😅 Ale sem tam jsou nějaké akce i tady, krátkodobé, tak to pak možná časem půjde. Před 2 lety jsme byli na setkání na téma rodičovství, bylo to v sobotu na jeden den v Hradci nad Moravicí a bylo to strašně fajn. Bylo nás asi 10 párů, bezdětní jen 3, měli jsme povídání s odborníky, pak skupinky, pak volno a potom dikuzi. Páry měly s sebou i děti, nejstašímu byl asi rok a půl a nejmladšímu 6 týdnů - moc se mi to líbilo, uvědomit si, co rodičovství znamená, co dítě přináší, mluvit o tom se zkušenějšími 🙂

herminka
12. únor 2010

Ad dítě jako projekt - zrovna je na titulce album s názvem Baby project plan 🙂

Andělko, setkání na téma rodičovství by se mi líbilo.

andelka
12. únor 2010

hermi: projekt a dítě jsou nebe a dudy. Prý je to i v tom, že lidi maj dítě jedno, maximálně dvě, takže chtějí dělat všechno nejlíp, nejmoderněji, dát jim to nejlepší, dopřát jim všechny možné aktivity, ale pak na to dítě mají moc vysoké nároky a nedejbože, aby se projekt zadrhnul a dítě bylo jiné nebo reagovalo jinak, než si představovali. Na tohle bych si chtěla dát zvlášť bacha. Naštěstí my berem dítě jako součást života, jako dar, jako šanci k osobnímu růstu, nevím jak to říct, prostě mi to přijde přirozené, mít děti a nic nepřehánět. Respektovat je jako samostatné bytosti (u nás se říká, že dítě patří především Bohu, až pak nám).

Holky, jsem dneska zjistila, že od zítřka za 3 měsíce (12 týdnů zní ještě hůř) mám termín porodu. Je mi nějak nevalně 😒 Hlavně jak rychle to utíká a že se bojím, že to nestihnem, co máme před sebou.

estrellita
12. únor 2010

sijen: diky za informaci, na to se pak z netu kouknu 🙂

skaf: tak precizniho poznam taky tak, jak uvedly holky nahore, ma na me cas, udela nejen standardni vysetreni, ale kdyz mu reknu, ze mam obcas treba paleni, tak ackoliv nic nevidel, tak udela stery a ackoliv jsou pak negativni, on rekne, ze kdykoliv bych ten pocit, at mu zase reknu..... nevim, asi je to i tak, ze dobreho lekare poznas, kdyz mas problem. ja jsem k nemu prisla od lekare, ktery mel super luxusni ordinaci, ale v zivote mi neudelal cytologii (chodila jsem k nemu asi od 17 let, takze jsem netusila, ze se to dela), no a az se me mamka zeptala, jake mam vysleky, jestli vse OK, tak jsem na ni koukala jako puk, a to si brak za kazdou navstevu 200 kc a kdyz jsem mu rekla o tu cytologii, chtel mi nauctovat dalsich 300 Kc.

jakmile jsem presla k tomu svemu, tak ten na nej pak podal stiznost na lekarske komore 🙂 ani nevim,jak to s nim dopadlo, nicmene mi ani nevysetril jeden zanet, se kterym jsem az po delsi dobe prisla prave k tomu svemu novemu, ktery byl zhrozeny.

NMo je toho vic, ale nestihaaaam 😀

herminka
12. únor 2010

Andělko, já vím, mě pobavila ta souvislost, že se teď řešilo dítě jako projekt a najednou se objeví album s tímtéž názvem. Neboj, 3 měsíce jsou hodně dlouhá doba! Vem si, že jsme za nějaké 2 měsíce, možná dva a půl zvládli nadstavět kousek baráku, udělat kus nové vazby, strhnout z celého domu eternit a nově pokrýt (cca polovinu prací svépomocí, polovinu od odborníků). Za 3 měsíce se toho dá zvládnout opravdu hodně.

milmic
12. únor 2010

Co je to ta cytologie? 😀

andelka
12. únor 2010

hermi: No, to byla fakt náhoda 😕 Zajímavá.
Myslíš? Já jsem z toho dost na nervy. Ale už se to začíná trochu hýbat, tak snad se to zvládne.
Jen tak mimo - přijde ti normální, že se nevěsta ptá v diskuzi svatba v kostele, jak probíhá zpověď? A to mají svatbu se mší.Věřící jsou prý oba. Jako já se fakt přestávám divit, že nás má dost lidí za pokrytce. Nebo jsem moc náročná?

lucitee
12. únor 2010

mil: ster z delozniho cipku, vlastne rozbor tkane

milmic
12. únor 2010

Ajooooooo,
no nejsem já trouba. 😎

Andělko, já se tomu nedivím. Víš proč? Moje sestřenice se vdávala v kostele, ale! nechtěla ji v kostele, není křtěná (resp. nebyla) a není věřící. Jen si ji prostě vydupala její tchyně.
A pojem věřící je taky relativně širokej. Moje sestra se za věřící považuje, ale brány kostela jen tak nepřekročí.

andelka
12. únor 2010

mil: Jsem moc idealistka, co? Nějak předpokládám, že když se někdo prohlásí za věřící a má svatbu v kostele se mší, tak se v podobných věcech orientuje. Chyba lávky koukám. 😅
Jo, tchyně jsou někdy na zabití. 😠 Tohle zrovna nesnáším - "my k tomu vztah nemáme, nevěříme tomu, nechceme to, ale tchyně to požaduje, tak to uděláme pro klid v rodině" - jaký to pak má smysl? Vůbec žádný, ale tchyně si to neuvědomují. ☹

herminka
12. únor 2010

Andělko, víš, jak to je - je věřící-praktikující (nebo praktikující aspoň občasně) a věřící-"věřím, ale do kostela chodit nepotřebuji" (ale svatbu v kostele pak najedou chce). Ale přece pokud nebyli u prvního sv. přijímání, měli by krom klasické přípravy na manželství absolvovat i nějakou přípravu ke zpovědi a 1. sv. přijímání (aspoň tak to funguje u nás). Takže nejsi divná 🙂 Ke svatbě kvůli tchyni/babičce/tetičce atd. snad ani nemá cenu se vyjadřovat, takový sňatek přece nemá vůbec cenu, když ti dva nevědí, co, komu a proč slibují, nehledě k tomu, že podepisují, že je k sňatku v kostele nikdo a nic nenutí.

Ad cytologie - ta je přece na preventivce to nejdůležitější, ne? 😒

herminka
12. únor 2010

Jinak, aby to nevyznělo tak, jak nechci - samozřejmě nemám nic proti nevěřícím, naopak mám mezi nimi spoustu dobrých kamarádů, ale štve mě, když si někdo na věřícího hraje kvůli svatbě v kostele nebo křtu. Ale připadá mi, že vzhledem k dnešním podmínkám (svatba na hradě, zámku, v přírodě) ubývá svateb v kostele, "protože to tam je hezčí".

estrellita
12. únor 2010

herminko: ano, cyto je urcite na kontorle to nejdulezitejsi, takze fakt nechapu toho doktora 😠 a hlavne je to hrazene pojistovnou, takze jeho 300 Kc nema opodstatneni 😝

andelka
12. únor 2010

hermi: No právě 😕 Mně to prostě zaskočilo, takový dotaz. S těma tchýněma/babičkama to slyším bohužel dost často - hlavně ohledně svateb a křtů. To si fakt myslí, že to k něčemu je?

cytologie se má dělat každý rok při preventivce - není to nic moc, mě to vždycky štíplo a řekla jsem "au", ale co člověk neudělá pro zdraví.

herminka
12. únor 2010

Andělko, přesně tak (ke svatbám a křtům i k cytologii).

Při stěru taky vždycky syčím a dr. mě utěšuje, že to je nepříjemné, ale musí to být 🙂

skafandrik
12. únor 2010

No tak to muj je teda asi tak na 90% precizní - se zrcadlama mě asi nevyšetřoval, cytologii provádí pravidelně a vždy při prohlídce to hlídá, jestli nemá být cytologie provedena (protože samozřejmě si nemůže pamatovat každou pacientku - myslím její data, což chápu). Zatim odpověděl vždy na všechny dotazy, co jsem měla, blbce ze mě nedělá, prostě odpoví, říká mi paní magistro, někdy paní doktorko 😀 😀

estrellita
12. únor 2010

no urcite, ale myslim, ze neni zenska, ktery by cyto odmitla, ale spis doktor, ktery ji neudela.

a neboj, vsechno stihnete, nebo aspon tak,a byste tam uz vpohode s veverkou mohli zit 🙂

to je horzne, tobe prijde, ze ti to utika a ze uz mas "jen" 3 mesice, a ja uzbych s klidkem v dusi radeji poskocila o 3 mesice dal 😀

milmic
12. únor 2010

Moje dr. mi cytologii dělá, jen jsem nevěděla, že se to tak jmenuje. 😀

Anděl, to je právě to, jak všichni kecají do svatby.

Dneska jsem už musela udělat stop-stav, protože jedinej, kdo mi do svatby nekecá jsou kamarádi (co by taky kecali) a táta. Všichni ostatní mají plnou pusu s prominutím keců. Například moje sestra mě nejdřív vehementně přemlouvala, at pozvu sestřenice, který jsem roky neviděla ani neslyšela ani nečetla. A který mě ani nepozdraví, když mě vidí.
Pak si uvědomila, že to je moje věc, tak toho nechala a začala do mě frčet,jak jsem jim vysvětlila, že je nezvu. Tak jsem ju trošku "odbyla". Ted do mě frčí kvůli máti a ještě si neodpustila poznámku, že sestřenice má 5 dětí (jdou za družičky) a proto si zaslouží velkou výslužku a ne malou. Páč jich je moc. 🙄 🙄
A to ještě chce zatlačit na matku, která dělá tlaky. Grrr.

A ještě si představte holky, že jsem psala mámě, jak to teda vidí s tou svatbou (páč měla řeči, že nepůjde a tak). A že pojede hned po obědě dom. A protože už jsem byla dost v ráží, tak jsem jí hned odpověděla, že ju nebudu přemlouvat, aby mi šla na svatbu a než by tam seděla, že "musí"......
Přišla odpověd, že tam nechce být trpěná. Já jsem se tak vytočila, holky, to jste neviděly. Ona všechno dokáže otočit na svou stranu a udělat ze sebe největší oběť. Hned jsem jí musela odstřelit, že je to jen a jen ona, kdo mi dělá problémy, koho obtěžuje naše svatba stejně tak jako celá moje existence a hlavně komu není hanba mi to říct rovnou do očí.
Odpověd už nepřišla a ani se nedivím. Už toho mám plný zuby, furt jí ustupovat ano maminko, jistě maminko. Cokoliv ona řekne, tak my dva sklopíme uši oči. Sice jsem na nu byla hnusná, ale já už si nemůžu pomcot. Gr.

andelka
12. únor 2010

estrel: Mně neutíkala první půlka, ale pak už děsně.
dík za podporu 🙂

estrellita
12. únor 2010

mil: ach jo 🙄 😒 ja se nedivim, ze jsi takova byla, ja jsem typ, ze uz bych to taky nevydrzela ...

andelko: uz aby to utikalo 😀

milmic
12. únor 2010

A to sestře oznámila, že o dva haranty se teda starat nebude.
Jak může něco takovýho vypustit s puse jsem pochopila, až když jsem vzpomněla, že nám vždycky nadávala do harantů a spratků.
Já bych ju........ dala bych jí špičatým podpatkem do obličeje někdy. Ať se probudí. 🙄

herminka
12. únor 2010

Mil, to snad ani není možné ☹
Při přípravě svatby jsem si s rodiči taky trochu užila, ale bylo to celkem v mezích.

andelka
12. únor 2010

mil: Maminka je opravdu povaha nazabití 😠 to je nejhorší, že člověk to může myslet i dobře a snažit se předejít konfliktu, ale jsou lidi, co jsou schopní cokoliv otočit proti tobě.
Příprava svatby je o nervech i tak, mrzí mě, že ti rodina přidělává nervy navíc. Někdy mám pocit, že je to proto, abychom se ujistili, že tu svatbu fakt chceme - něco jako překonání poslední překážky a pak dostaneme odměnu. 😅

estrel: No první měsíce jsem si vždycky říkala: "Jé, na kontrolu až za 4 týdny, to je tak daleko, to nevydržím." a teď "Už zase kontrola? to je furt něco." 😀

chaarleene
12. únor 2010

mil, věřím, že toho máš plný zuby, toho je na jednoho člověka moc 🙄 😔

něco pro odlehčení - teď jsem se dobře zasmála, kámoš dává dokupy sraz lidí z tanečního klubu - začátkem března na plese, tak jsem si zkoušela plesové šaty, jestli je obléknu... no, jsou hodně elastické, takže v pohodě 😀 šla jsem se ukázat manželovi a říkám mu, že by asi hned někdo volal do cirkusu, jestli jim neutekl cvičený medvěd 😀 a manžel na to "ne, to spíš vypadá jako kobra, co sežrala prase" 😀 protože ty šaty mají takový vzorek, který by se s trochu fantazie dal považovat za hadí 😀

estrellita
12. únor 2010

andelko 😀 no ja s tou svou šž si kontorl užiju až až 🙂 tam jdu 22. rano na dalsi krevni testy, aby se videlo, jestůi se po navyseni leku drzi vse v norme, nebo jestli je potreba jeste zvysovat.

chaar: 😀 😀

herminka
12. únor 2010

😀 😀 Chaar, díky, od srdce jsem se zasmála, to jsem zrovna teď potřebovala 😉