Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
20. únor 2010

jsem doma z města, koupila jsem si kojící podprsenky tady v jednom takovém malém obchůdku za fajn ceny 😵 paní je bere od českého výrobce a jsou moc fajn... teda - ta jedna je bez kostic, na noc, ta je teda nic moc, ale v noci se to až tak neřeší 😅 a ta druhá je s kosticema a moc hezká 🙂 a dokonce ten výrobce teď začal šít i vyztužené, ty jsou krásné, nádherně sedí, ale pro tu si půjdu až po porodu, až budu vědět, jak se mi prsa nalila, protože dát za ni 500, aby mi pak byla třeba malá, to nedám 😅

akorát jsem teď rychlou kontrolou lednice zjistila, že se ještě musím znovu obléct a dojít na nákup, předtím jsem byla ještě v knihovně a obíhala jsem obchody s látkama, abych mohla ušít potah na přebalovák (je na něm matračka), takže jsem teda dost hotová 😒

estrel, to je všechno ještě pořád v řešení, teď manžel dává dohromady zhruba půdorys a vnitřní dispozice, aby nám ve firmě udělali nějakou hrubou kalkulaci a pak se to případně bude zmenšovat, kdyby to vycházelo moc draho...

andelka
20. únor 2010

sijen: Krásné věci paní má. 🙂 Škoda že já už nic kupovat nebudu - nějak jsem celé těhu (teda skoro) prožila v těhu kalhotech (mám troje) a původních svršcích. A tak jsem si plánovala, jak budu nakupovat těhu oblečky 😅 Jenže v zimě je to na nic - bříško musím schovávat místo abych ho vystavovala, na což jsem se těšila 😅

char: Jé, já jsem si taky teď kupovala kojící podprdy, jen ty obyč, bavlněné bez kostic (jednu využiju už teď). Nějakou lepší si pořídím až po porodu, přesně - až budu vědět jestli budu kojit a jak moc se mi nalejou.
Teda ty máš dneska ještě nabitý program. Odpočívej taky někdy, jo?

chaarleene
20. únor 2010

andělko, já odpočívám, ale zase ta práce se sama taky neudělá 😅 potřebovala bych dneska vyprat 3 pračky, převléct postele a poklidit, manžel není doma, tak mám volné pole působnosti 😀

andelka
20. únor 2010

char: no jo, to já znám. Ale tak pomalu a v klidu, jo?

koukala jsem na ty domečky a nám by se hodil tento
http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_rodinne_domy...
v přízemí místo pracovny pokoj pro maminku a nahoře ložnice a dva dětské pokoje 😵

elitera
autor
20. únor 2010

Sijen, na to proboha budeš brát takovou sračku jako utrogestan?? Ty potrácíš nebo co??

elitera
autor
20. únor 2010

*na co

skafandrik
20. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat, jestli některá nemáte střih a postup na ušití zavinovačky, mantinelů, povlaků a podobných věcí do postýlky. Ty povlaky bych asi zvládla bez střihu i postupu, to je jako polštářky, který už umim 😀 Samozřejmě to nechci šít teď, ale chtěla bych mít ten střih a te´d mi to napadlo.

milmic
20. únor 2010

Holky, mě by se líbil tento
http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_rodinne_domy...

nebo tento:
http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_rodinne_domy...

🙂 Ale to čiště hypotetické. Už se těším, až budeme mít svůj domeček.

chaarleene
20. únor 2010

skaf, tady je návod na mantinel: http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

ale dobře si spočítej, jestli se ti to vyplatí, já jsem si ho chtěla původně ušít sama, ale když jsem spočítala materiál, který by se mi líbil, a výztuhu, tak jsem ho nakonec radši koupila, protože to vyšlo levněji 😅

skafandrik
20. únor 2010

chaar, já si ot za padesát let spočítam 😀 ne, teď vážně, moje babi má spoustu látek, takže v tomhle směru by to bylo levný, mně jde ale spíš o ten pocit něco vytvořit 😀 😀

chaarleene
20. únor 2010

skaf, jasný 😉 já jsem zase pletla svetříky a čepičky a botičky, takže tě plně chápu 😀

moni1412
20. únor 2010

char tak svokor to nepochopi, lebo starsi ludia si myslia ze mladsi predsa nemozu vediet viac ako oni 😉 ale nam to hovori tiez kazdy, ked chodime po tychto firmach - presne ako si napisala.... pri plynovom sa zacne vracat investicia az o nejakych 20rokov.... a v tychto drevodomoch je taka uzasne izolacia, tam sa ta spotreba nevysplha az na taku ciastku ze by bolo vykurovanie elektrikou nerealne v porovnani povedzme nezateplenych domov. najskor sme rozmyslali nad plynom tiez, ale momentalne sme za elektriku. dokonca co su pasivne domy, tam staci dat do krbu raz za dne jedno polienko a vykuri to uzasne..... ale zasa su drahsie 😅 tak citam ze asi narovnako budeme mozno aj byvat v novom 😉
poschodovy ste vybrali? nam sa nejak zapacili bungalovy, ked budeme starsi, nemusime po chodoch hore-dole behat 😀

mil tak sa pomalicky pripravujete a tesite na svadbu 😵

milmic
20. únor 2010

Moni,
no jo. Už jen necelý dva měsíce. 😀
Ale nějak si to nepřipouštím ještě, páč žiju diplomkou, přirozeně.

Holky, teď se k nám blíží masopust. 😀 No ti zas nadělají kraválu. 😀 Jsou skvělí. 😀

moni1412
20. únor 2010

mil aspon sa nebudes nervovat svadbou, bude roboty s diplomovkou a potom zrazu sup a bude tu svadba 😵 uz za par to mate veru 😉 tak nech vam vsetko vychadza 😉

milmic
20. únor 2010

Děkuji, Moni.
Aj tak se svatbou nijak nenervuju, nakonec, není to o nervech, ale o tom zážitku. 😵 K čemu nervy, úkoly jsou rozdaný a já mám furt takovej pocit, že si v klídečku proplouváme životem až k tý svatbě.... žádný divoký řešení ničeho, pořád klídek.... 😀

Tož jsem právě dokončila další knihu, musím se vám pochlubit. 😵 Můj soukromej rozkaz vyšel, takže začínám číst další.
Má to něco do sebe dávat si soukromý rozkazy. Můj další znít - přečíst to co nejdřív. Termín nedokážu odhadnout, páč mám praxi, ale tak do středy by to šlo. 😎

andelka
20. únor 2010

skaf: Tak já jsem povlečení dostala (ale asi ho dám až později, zkraje polštář a peřinku asi moc používat nebudu, když bude teplo), ale mantinel budeme taky šít. Našel se tu molitan i látka, tak proč toho nevyužít 🙂 Se zavinovačkou se nám drbat nechtělo, koupili jsme pěknou za 160Kč.

My jsme dneska sami doma, mamka jela za rodinou. Mysleli jsme, že se budem po obědě tulit a tak, no ale zavolal tchán, že by nám odvezl desky z linky, takže mě muž opustil a šel do bytíku. Tak umeju nádobí od oběda, udělám si kafe a něco dobrýho a budu si asi číst. Učite se mi nějak nechce, je ospalý den.

mil: šikulka jsi. Soukromý rozkaz bych měla začít praktikovat taky. Ale jo, už zhruba vím, kudy se bude moje práce ubírat, tak po víkendu začnu a dodělám i resty z minulého roku. Jak se začalo dělat v bytě, tak mě to nějak nakoplo. A hlavně nechci moc stresovat o velikonocích, má se to odevzdat 6.4.

milmic
20. únor 2010

Anděl,
s chutí do toho a hurá od toho. 😀
Už se třepu na ty dvě knížky z "koncentráku". Včera mi přišla jedna z aukra a už mi říká pane.... 😎 Rok jsem ji hledala v antikvariátech a našla.
Tak ať se daří i tobě, Anděl. 🙂

andelka
20. únor 2010

mil: Děkuji 🙂
Na Aukru se najdou ale kousky, co? Super, že jsi ji sehnala 🙂

chaarleene
20. únor 2010

moni, díky za podporu 🙂 baráček jsme vybrali patrový, protože jsme nechtěli zaplácnout celý pozemek barákem 😅 nakonec to vypadá, že pozemek bude větší, než jsme chtěli, takže by se tam asi i ten přízemní vešel, ale mezitím jsme se prostě tak nějak zafixovali na ten patrový 😀

tak už se mi pere třetí pračka, trochu jsem poklidila v obýváku a už jsem si zase musela jít na chvíli sednout 😔 😅 na to, že jsem po obědě 2 hodiny ležela, je to děs 😅

sijen
20. únor 2010

JJ, Skaf vypadá velmi solidně (p. Helena - oblečení)..a i dosavadní komunikace s ní byla bezvadná..

Andělko, aer díky za info k poradně. 😵

Eli, no ten Utro mi doporučili v nemocnici. Můj gyn. se divil proč mi ho Dr. z nemocnice rovnou nevydal a já mu oponovala, že tam je napsáno kdyby se můj stav zhoršil, že se má přidat Utrogestan. Když jsem ho dostala hledala jsem si na něj na netu názory co o něm víš? Mně samozř. vadí, že je to hormon, ale nějak nemám v ruce nic čím bych Dr. dál oponovala (dal mi ho i přesto, že jsem mu řekla že se moje problémy nezhoršují, ascorutin pomáh a Utrogestan byl pouze doporučen).
...

dělala jsem konečně Madlískovic buchtu (minule totiž z plánu sešlo), úžasně voní chutná.. nicméně se mi zdrcla. Může to být horkým máslem co? Moc jsem totiž nečekala..

chaarleene
20. únor 2010

sijen, ohledně utrogestanu by ti určitě poradila len, ta s ním má bohaté zkušenosti 😅 zkus jí třeba napsat IP nebo do diskuze Lehce cynická diskuze idiopaticky neplodných 😉 ona to má všechno hodně nastudované - i ty ostatní holky z té diskuze...

já půjdu zase něco málo udělat, ale vidím to tak, že do půl hodiny jsem zpět 😅

madlisek
20. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Sijen, neboj tech par tydnu to utece - vzpomen si, jak my jsme s muzem od sebe byli mesice 🙂 Ale ono kazde odlouceni je smutne, zvlast ted, kdyz cekate malicke! Jinak s tou buchtou - nic nesmi byt moc horke ani moc studene, takze vajicko predem vyndat z lednice, at se ti trochu ohreje a maslicko pockat az trochu vychladne, at se testo nespali. Ale jist se to da i tak, taky se mi tentokrat zdrcla a stejne uz je po ni 🙂

Vcera jsem googlila různé léčby PCO a našla jsem fakt jen HA pokud nechceš těhotnět a léky na podporu ovulace, pokud chceš těhotnět. Nevím, jestli by na to zabrali, naše obligátní kontryhele, drmky a podobné 😒 Jestli dneska bude na netu, tak o tom zkusím začít, už jen z toho důvodu, že mi napsala, že ta její hormonální nerovnováha je způsobená PCO, "což prý není nic vážného"...

Ad ty domky, můj muž je stavař a když jsme se ho včera ptala, tak říkal, že by do dřevostavby nešel 😕 Mně na tom láká vůbec ta myšlenka dřeva a pak ta rychlost, s jakou můžeš bydlet. Ale třeba tady v USA je cena dřevostavby oproti zděnému domku poloviční, což by byl velký důvod, proč do toho jít, ale koukám, že RD Rýmařov má v podstatě stejné ceny jako zděné domky Stavoinvest, což moc nechápu.

chaarleene
20. únor 2010

madli, ono u nás to vychází cenově zhruba nastejno...

spousta stavařů by do dřevostavby nešla 😀 záleží na tom, jak to člověk cítí, spousta lidí má prostě zafixováno, že cihla je cihla a ve dřevostavbě by se vůbec necítil dobře... ono teda o dřevostavbách koluje i spousta zajímavých mýtů - jako třeba že to velký vítr odfoukne, že to hoří jak věchet a tak 😀 ale záleží to na osobních preferencích, podle mě se nedá říct, co je lepší nebo horší, je to prostě jiné a ty dva tábory se budou pořád hádat 😀 přitom každé má svoje plusy a mínusy 🙂

madlisek
20. únor 2010

Náš byt tady je ve dřevostavbě a zatím nás nic neodfouklo 😀

chaarleene
20. únor 2010

no, já jsem viděla i fotky z jednoho testu, kdy postavili malý baráček a podpálili ho - a osoba ve vedlejším pokoji vůbec nevěděla, že tam hoří, na zeď se normálně dalo sáhnout a za 15 minut se ten oheň vůbec ani nedostal z místnosti... takže jako věchet to rozhodně nehoří 😀

na druhou stranu třeba si člověk nedá kytku na parapet 😅

estrellita
20. únor 2010

sijen: teda ta helena je super, dala jsem si ji do oblibenych a jsem zvedava, jake budou kalhoty na miru 🙂

dneska jsem byla odpoledne nakupovat s mamkou jidlo a predstavte si, ze v tom komplexu, kde jsou obchody zacali delat bazarky vzdy 3. vikend v mesici a je tam same detseke obleceni 😵 😵 byly tam krasne kusy za 5 Kc, za 20 kc atd. 🙂 urcite tam pak az bude vhodny cas, zaskocim a nejake kousky pokoupim 🙂 je to nosene i nenosene a nektere kousky fakt krasne 🙂

moni1412
20. únor 2010

mil tak to je uzasne 😵 takto si tu svadbu naozaj uzijes. a mas pravdu - naco su ostatni?! 😀
ma uputala ta kniha z "koncentraku".... znie zaujimavo, rada take veci citam. aukro myslis ako aj nase aukro - aukcie? 🙂

andelka sama sa pustas do hniezda? 🙂 si taka krajcirska sikulka? 🙂 nam sa sije, uz sa nan tesim 😀

char ono to laka - drevodom ze rychlo zhori, niekde som citala aku dobu horenia ma ta stena, neviem uz presne, ale bolo to strasne dlho. stale ma vela ludi zafixovany pocit ako pises - tehla je tehla. ale zasa mas pravdu aj v tom ze kazde ma svoje plusy aj minusy 🙂
tak ja vam tu pisem ze sme sa rozhodli pre bungalov a vzapäti mi Milos krici ze a co keby sme teda tento? lebo sa rozhodujeme medzi par bungalovmi a jednym poschodovym 😀 takze to nakoniec moze dopadnu este akokolkvek, aj ked uz by sa patrilo asi rozhodnut 🙂

moni1412
20. únor 2010

andelka oddychnuta? 🙂 😉 ci uz mas muzicka aj doma?

my sme predchvilou prisli z kaviarnicky, boli sme si sadnut na zakusok a cajik, ze vyuzijeme ked sme sami 😵 poviem vam - po dlhom case to tak dobre padlo 😵 😵 😵 😵

madlisek
20. únor 2010

No musim rict, ze jsem tu videla dost drevostaveb po pozaru, kdy zbyla jen konstrukce a mnohdy ani to ne, ale vetsinou to bylo v takovych pochybnych ctvrtich, kde lidi urcite nemeli tu ochrannou vrstvu 😒

estrellita
20. únor 2010

andelky link by se mi taky moc libil 🙂