Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
1. bře 2010

Holky,
vy jste takové šikovné, nemátw eněkterá obrázek panenky z březového proutí?
Já bych si to chtěla udělat na dveře letos místo věnce a nemůžu to nikde na netu najít. 😢

madlisek
1. bře 2010

Dobre ranko 🙂

Tak olympiada skoncila a mne se dnes v noci zdalo, ze jsem krasobruslarka 😀 S nejakyma japonkama jsem se pripravovala na rozbrusleni a najednou jsem si uvedomila, ze jsem na tom lede v dzinach, zatimco vsechny ostatni jsou v tech pidisatickach 😀

Mil, jsi holka sikovna! Ja jsem vcera dopsala jednu z tech tri velkych casti, juchuuu 🙂

Chaar, nekdo mi rikal, ze kdyz mimco na monitoru spalo, tak maminka musela vypit sklenici studene vody a mimco se hned probralo 🙂

estrellita
1. bře 2010

madli: ty jsi teda taky sikula, stejen jako mill 🙂

mne se taky jednou po nejakem MS sveta v noci zdalo, ze jsem krasobruslarka 😀

milmic
1. bře 2010

Madli, jupíí, jsi dobrá!

Já ted čtu 8.knížku v pořádku - Zakázané holky. Strašně jsem se na ni těšila. 😵 A poprvé si to čtení užívám a rozebírání. 😎

Holky, nemáte tu panenku?

chaarleene
1. bře 2010

mil, já bohužel ne, ani nevím, co máš na mysli 😅

na naše mimčo by zabralo cokoli teplého 😀 kdykoliv se najím nebo napiju čaje, tak začne 😀

eirin
1. bře 2010

U mě zase zabírá, když mám hlad, to by se děti nejradši prokopaly ven 😀

estrellita
1. bře 2010

mil: ja taky bohuzel ne, nepatrim k tem sikovnym 😅

madlisek
1. bře 2010

Ja taky vubec netusim, co mas na mysli, Mil...

milmic
1. bře 2010

Chm.....
mě to právě přijde docela známé.
To z březových proutů uplete hlavička, tělíčko s ručičkama nožičkama - to je frk frk, obtočí se to nějakou látkou jen tak ledabyle a je to hotový. 😀

No když nic, tak až to vyrobím, tak hodím fotku.

madlisek
1. bře 2010

Kdyz u nas v okoli se vesi na dvere jen vence, zadne obesene panenky 😀

madlisek
1. bře 2010

Koukla jsem na fler, jestli tam neco takoveho neni, panenku jsem nevidela, ale tohle me zaujalo 🙂 http://www.fler.cz/zbozi?id=728282

milmic
1. bře 2010

Jojo, tento věnec si dělám každej rok pletenej, ale chtěla bych změnu.

tiburcia
1. bře 2010

nazdar nazdar...tak jsem dneska navštívila zdravou výživu 😀 😀 a doma je spousta nových věcí...přikládám recept super salátu který jsem právě dodělala a je fakt dobrý 😉

200 g uvařeného kernotta,
150 g sýra,
150 g kuřecího masa,
pórek, okurek, paprika, cibule,
30 g bílého jogurtu,
3 lžíce kečupu,
1 lžíce křenu (já sem dala česnek).

Zamícháme,kdo chce může přidat sůl a pepř 😉 rychlovka a fakt velmi dobré 🙂

tiburcia
1. bře 2010

když jsme u toho vaření....nemáte nějaký dobrý recept na tempeh? mám koupený marinovaný...

herminka
1. bře 2010

Tib, já mám tempeh nejraději jen tak se zeleninou a pečivem. Nebo je fajn, když se dá do zapečených brambor s kysaným zelím (do pekáčku vrstvíš plátky syrových brambor, zelí a tempeh a cca hodinku pečeš). Pak mám ve sbírce nevyzkoušené toto:
Zelňačka s uzeným tempehem
olej, 1 cibule, tempeh uzený, 5 brambor, 1 lžička sladké papriky, bob. list, rýžová nebo sojová smetana 200ml, hladká špaldová mouka na zahuštění, 1 větší hrnek kys. zelí nebo pickles
Na oleji si zpěníme cibuli, přidáme jemně nakrájený tempeh a opečeme. Pak zaprášíme paprikou a zalijeme vodou, vložíme brambory. Vše vaříme. Nakonec přidáme kys. zelí, smetanu a ve vodě rozmíchané 2 lžíce špaldové mouky na zahuštění. Vše vaříme na velmi mírném plameni ještě 5 minut.

Pomazánka z tempehu
Trošku osmahneš cibulku, pak přidáš na kousky nalámaný tempeh, osolíš, příp. okořeníš podle chuti, nebo přidáš bylinky, podliješ vodou a asi 10-15 minut povaříš. Pak se to rozmixuje dohladka

Tempeh se zelím
1 uzený tempeh, celozrnné špagety, kysané zelí, řasy NORI, cibulka.
Na nakrájené cibulce osmahneme na kostičky nakrájený Tempeh. Špagety uvaříme dle návodu. Zelí můžeme uvařit nebo podávat kysané bez varu. Všechny tyto ingredience smícháme dohromady a posypeme řasou.

madlisek
1. bře 2010

Mil, me spis zaujali ti barevni ptacci, nez samotny venec 😉

Dosla MS, upim tady ve snaze nepodlehnout a nevzit si ruzove stesti, ale manzel je uzasny, vzal si pocitac ke me do postele a jednu ruku mi drzi na brise, aby tolik nebolelo 😵

tiburcia
1. bře 2010

hermi děkuju 😉 🙂

madli o jak je šikovný 😉

herminka
1. bře 2010

Estrel, neměla jsi dnes jít k doktorovi? 😉

tiburcia
1. bře 2010

myslím že už šla...jsem zvědavá na fotku 😀 😵

chaarleene
1. bře 2010

madli, to je krásný 😵 mně když bylo na začátku těhotenství špatně, tak mi manžel hrál na ukulele a zpíval 😵 (pro upřesnění - můj manžel sice na ukulele hraje, ale nikdy nezpívá, má pocit, že to neumí a stydí se, takže vždycky zpívám já...)

estrellita
1. bře 2010

herminko: mas dobrou pamer, ted jsem prisla 🙂 a jsem nadsena, mrne ma 18 mm (za tyden vyrostlo o centrimetr 😅 me asi brzo sezere 😀 ) a byly nadherne videt mini rucicky a nozicky 😵 😵 a doktor mi dal plus 2 dny, ale ono je to stejne plus minus, ze jo, ale tak si to zkoriguju 🙂

madli: manzel je super 🙂 hezky se stara.
chaar: vazne na ukulele, to je uzasny 😵

estrellita
1. bře 2010

pamet

estrellita
1. bře 2010

holky, tak jsem necekala na scan a fotila 🙂

tady je prvni UTZ a hned za nim ten dnesni, kde jsou videt ty ruce a nozky 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

chaarleene
1. bře 2010

estrel, krásný to je 😵 😵 😵 mám podobnou 🙂

estrellita
1. bře 2010

chaar: tu s rozcapenyma nohama a rucickama? 😀 mi prislo fakt srandovni 😀

herminka
1. bře 2010

Estrel, nádhera, to už je fakt človíček, gratuluji 😵

Madli, taky občas "zneužiju" manželových teplých rukou 🙂

madlisek
1. bře 2010

Huraaaa, krece presly a ibu jsem si nevzala, ejchuchu 🙂 Hermi, je to prima, vid? 🙂

Estrel, ta rozcapena fotka je uplne super 😵 😵 To je parada, ze se mimcu dari a krasne roste 🙂

estrellita
1. bře 2010

hermi: vid, vypada tak 😵 dekuju holky 😵 😵

moni1412
1. bře 2010

estrel 😵 gratuluej z celeho srdiecka este raz. krasna fotka. drzkajte sa 😉 😵

tak som zas na ctg cakala vyse 3 hodin asi..... no a tie kopciska stali za to, 2 z 3 kontrakcii som aj dost citila, tak ma vyprevadzali s tym ze asi sa onedlho uvidime. sestricka mi povedala ze aby som sa este sla nadychat cerstveho vzduchu a ponaucenie mi dala kedy prist 😅 no mam uz riadne tie kontrakcie, podla monitoru. ale od rana ich dost citim 😵

char ved aj preto som dlho cakala, niektore baby museli tiez polohovat a vtedy to netrva tych 20min alebo aj hodku.,,... nejake su lenive tie babätka teraz 😅