Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
25. kvě 2009

madli: to je hezky clovece nezlob se 😵

aerin
25. kvě 2009

holky ja se tesim az budu planovat svatbu, koukejte, ty jsou bozskyyyy http://www.fler.cz/zbozi?id=251860&pos=5 😵 😵 😵

a nejaky takovy veliky nechame udelat maminkam za vychovani misto dortu http://www.fler.cz/zbozi?id=252327&pos=6
nebo http://www.fler.cz/zbozi?id=252317&pos=3 😵 😵 😵

mimochodem, za hodinu a pul mam tu nemcinu a chybi mi jeste cela lekce, haha 😀

madlisek
25. kvě 2009

Aeri, taky jsem na ne koukala, jsou nadherny 🙂

sijen
25. kvě 2009

Ahoj holčiny,
tak jsem neodolala a včera si koupila něco taky pro sebe. / fotka super nápad co? / http://www.fler.cz/zbozi?id=275689

ještě jsem vás nedočetla, jen k těm obálkám - oznámením - na fleru je krásný razítko - tvar květinový věneček. Je to takové příjemně svatební - přesně hodící se...

Eli, někde na netu je vtipná knížka od jedné Francouzky..jak dělat že děláme /v práci/..nevím přesný název.. - něco jako příručka.

sijen
25. kvě 2009

Aer perníčky jsou mooc krásné! Také jsme si nechávali péct na svatbu, byli jsme moc spokojení.

sijen
25. kvě 2009

Je, Aer - držím pěsti! Koukám že valíš jednu zkoušku za druhou... 😨

elitera
autor
25. kvě 2009

sijen, možná by se hodila 🙂))

sijen
25. kvě 2009

Když jsme u těch zkoušek - jak lehce/ těžce se zvládáte zkoncentrovati - v přípravě na ZK, při psaní DP, při koncnetraci na cokoliv?
Co používate za podporu, pro lepší koncentraci - Uklizený stůl? Meditace? Sport? Koenzym Q? Zelený čaj?

Pochlubte se.. 😉
Poslední dobou jde moje koncetrace na cokoliv do háje..

Já -
- vypnout inernet /doslova
- muž z pokoje pryč! /což je v garsonce problém... 😅
- uklidit jen stůl / ne, NEpouštět se do úklidu celého bytu..jinak se k učení nedostanu

- zlený čaj
- někdy beru měsíc - až dva měsíce - konezym Q10../ je to jen při očekávaném náporu..

Eli, Kdybys stála o angličtinu - http://www.helpforenglish.cz - přijde mi to praktické na vyplňování ..ale je mi jasný, že právě v tom prostředí kde pracuješ..se asi fakt koncentrovat nedá.

elitera
autor
25. kvě 2009

Koncentrovat - potřebovala jsem být vyspalá (unavená jsem se nenaučila zhola nic). Pak "vnější" ticho - tedy nesmělo mě vyrušovat nic, co jsem nechtěla (typicky děti jdoucí ze školy, sekání trávy...). "Vnitřně" jsem si poslouchala potichu monotónní hudbu, nenáročkou. Obvykle Filla Brazillia nebo Underworld. Hm, asi si je přinesu do práce 🙂 Nejlíp se mi učilo v noci...

madlisek
25. kvě 2009

Sijen, ty nausnice jsou uchvatny 😵

ja a koncentrace: jdu s laptopem do obyvaku, kde neni net, uklidim kolem sebe a udelam si dzban limonady.

elitera
autor
25. kvě 2009

sijen, ta stránka vypadá dost dobře!

sijen
25. kvě 2009

Eli - to jsem ráda, že tě oslovila. Je to dobrá metodická pomůcka při výuce AJ.
A nebo co si vyhledat nějakou knížku na netu /můj muž takhle čte běžně/ ..a číst si. Ale to je asi dost stresující .. na čtení musí být klid, to neumím si to představit v reálu. Tak to nebyl dobrý návrh. 😅

eirin
25. kvě 2009

Sijen: Fotka fakt super, chvíli jsem na to musela koukat, než mi to došlo :D (ale jsem indisponovaná, jsem zpět od zubáka a nebudete mi to věřit, ale větší bolest jsem v životě nezažila).
JInak co se koncentrace týče, už jsem nějak rezignovala, už to tolik neprožívám a něco opravdu dělat mě donutí výhradně časový stres. Jsem ten typ, co dělá všechno na poslední chvíli (např. zítra mám přednášku a ještě ji nemám připravenou, protože vím, že "je ještě spousta času"). Ale jakmile se do toho zažeru, nevnímám, co se děje kolem mě a jedu v kuse mnoho hodin, dokud to není hotové...

sijen
25. kvě 2009

Eli,
no na koncentraci se mi taky dobře pracovalo s hubnou - většinou nějaká mixnutá latino-elktro - sorry..moc se v pojmenování stylů v hudbě nevyznám

Madli,
takhle přesně jsem se učívala, když jsem bydlela ještě u rodičů na gymplu..protože v pokojíčku byl většinou bratr a taky čurbes...tak klidná oáza byl obyvák.

Eirin,
no ta fotka je fakt bomba - úplně jako by tam dozrál🙂
Je mi líto že prožíváš takovou bolest a máš pravdu - když zuby tak fakt bolí 😖 Ať je ti brzy lépe!!
Jinak mně časový stres spíš vystresuje tak že nejsem schopná nic udělat. 😲

sijen
25. kvě 2009

Zatím se loučím, večer vás přijdu zkontrolovat..kolik jste toho napsaly.
😉

sijen
25. kvě 2009

Eirin, ¨ještě: dělal/a/ ti ten můstek?

eirin
25. kvě 2009

sijen: Jo, předtím mi to tam přidělal nějakou pastou a jelikož mi ty zuby předtím zbrousil až na dřeň (blbec), tak mě to logicky bolelo. Teď mi tam ten můstek zacementoval, tak mám sice pocit, že nic jiného než zuby se mi do huby nevejde, ale už to aspoň po ibáči tak nebolí. Ale když mi je tam prvně narval na ty nebožáky obroušené, tak mi valily slzy z očí a pot mi z obličeje kapal na tričko. Fakt hnus, fuj. Už bych se na broušení nenechala nikdy přemluvit.
Já se fakt omlouvám, že to tady tak líčím, ale poslední týden jsem nemyslela na nic jiného... Teď už to snad bude dobré (tedy než přijdou na řadu otisky na definivitní můstek, ale na to budu sbírat odvahu hodně dlouho, i když už jsem složila několikatisícovou zálohu).

sijen
25. kvě 2009

Ty brďo.. ☹ ☹ ..už to slovo "na dřeň", zní hrozně.. Jinak je ten zubař dobrý? Vím, že je tedˇzubařů málo..jen se ptám jestli jiné zákroky dělal citlivěji. Ať je to brzy za tebou i s těmi otisky ...A na to obrušování se nepoužívám žádná lokální anestezie? Nebo to tak bolelo i přes ni?

já zrovna dnes objednávala k zubaři - jdu v září, ale má to býj jen preventivní..

už mizím opravdu.
pa

estrellita
25. kvě 2009

tak ja jelikoz net potrebuju, tak ho nemuzu vypnout, ale jinak je to to nejhorsi, co me z koncetrace vyvadi. Abych koncetraci (a motivaci) udrzela, davam si denni/pul denni cile. Piju zeleny caj, limonadu, cokoliv, pak jim gingo boloa s guaranou 😉 a ocas si pustim potichounku hudu - nekdy mi to udela lip, nez kdyz je uplne ticho, takze zalezi na aktualnim rozpolozeni. 🙂 ale jinak s tou koncetraci silene ojuju prave ted, kdyz je krasne 😝

eirin
25. kvě 2009

Našla jsem si ho na znamylekar.cz, reference měl docela dobré, jen jednu špatnou.. podle mě ví, co dělá, má zkušenosti, ale přistupuje k tomu asi tak, že holt zuby bolí... a tak důkladné broušení si mohl odpustit. Ono to broušení se dělalo minulý čtvrtek při lokálním umrtvení, jenomže to přišlo k sobě a průšvih byl, že ten můstek nedržel a vypadl. Ano, zubařů je málo, a já navíc nejsem pojištěná u všeobecné, takže je taky umění najít zubaře, který má smlouvu s mojí pojišťovnou..

A já už jdu taky pracovat, konečně mě to nebolí, tak jsem najednou plná elánu 🙂

eirin
25. kvě 2009

Estrel: Přesně... když jsem se učila něco z knihy, stačilo vypnout počítač. Takhle, když net potřebuju, neustále odbíhám a točím své oblíbené weby zcela automaticky.

madlisek
25. kvě 2009

Eiri no to je des, citim s Tebou! Aspon, ze ten ibac Ti zabral.

Holky, prave jsem objednala z lego aukce legacky na svatebni dort 😀

eirin
25. kvě 2009

Madli, děkuji, teď už je mi hej. Jak vidíte, jsem opět zde 😀 A udělala jsem to, co jsem neměla - začala jsem si uklízet pracovní plochu a teď už mám pověšené prádlo, naloadovanou druhou pračku, umytou koupelnu, uklizený obývák, zalitý všechny kytky a do práce ani čárku 😀

eirin
25. kvě 2009

Madli, já jsem tímto neposkvrněná, tak se omlouvám za svůj dotaz, ale jak jsou legáčci velcí oproti igráčkům? A jaké jsi vybrala?

madlisek
25. kvě 2009

Eiri, legem neposkvrnena? to snad ani neni mozny 🙂 Jsou malicky, asi 4cm vysoci 🙂 Koupila jsem panacka v sedem fracku a panenku v bilych satech, ted jsem zvedava, jestli to vydrzim nerict muzovi 😀

eirin
25. kvě 2009

No fakt, já jako malá sice měla obdobnou stavebnici, ale z větších kousků. A hráli jsme si spíš s Merkurem 😅

aerin
25. kvě 2009

ahoj holky, tak nemcina za B🙂

sijen, nausnice jsou fakt krasny🙂
eiri....brrr zuby..... ☹

ke koncentraci na uceni....taky na me zabira jen casovy press a nekdy ani ten uz ne 😖 stul nemam, uceni probiha tak, ze sedim zkroucena na gauci, proti me tv (ano, uz mame tv 😀 ), ktera me laka zapnout, i kdyz v ni nic neni, vedle me na stolecku ntb....vecne otevrenej s konem atd 🙄

elitera
autor
25. kvě 2009

Madli, ty filmový klišé jsem v práci nějak přehlídla a prošla jsem je až teď, ale celkem to stálo za to 😀 (až na pár drobností 🙂)

estrellita
25. kvě 2009

aerin: tak pro me TV neni vubec pokusitelem, ale ntb ......... 😅

eirin
25. kvě 2009

Aer, tak to gratuluju k němčině! U té jsem vždy trpěla.
A pro dnešek mám hotovo, co jsem chtěla, tak jsem šťastná, že se s tím nemusím otravovat přes noc.