Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
16. bře 2009

"Vzdycky jsem byla ve vyvoji trochu pozadu"
myslim, Luci, že ani v nejmenším. Na někoho to přijde ve 30, na jinou (třeba Aer) ve 20. Krom toho, kdykoliv ti budou samozvaní rádci k dispozici s radou, že je ještě brzo a nic sis neužila - ať ve 20, 30 nebo 40 😉
Druhá věc je vhodnej věk fyzicky, kdy ty dítka mít - na tom je tu nejlíp Aer 🙂

madlisek
16. bře 2009

Eiri, jako svatební dárek je myslím úplně ideální 🙂

Já jsem se na mimčo děsně cítila kolem 18-22 let, pak to trochu ustoupilo, pak znovu tak před rokem a teď to zas ustoupilo kvůli přípravě svatby. Jsem zvědavá, co bude po svatbě 🙂

mirulka
16. bře 2009

Madli!! Album máš krásné náhodou, úplně to na mě padla ta atmosféra!! Krása prostě, máš ho hrozně takové veselé a ty šatičky jak máš výše v tom albíčku tak ty jsou teda nádherný jo a ten dortík s těma gerberama, ten nemá chybu!! Já jsem taky měla dortík se živou kytkou a to jsem brečela když jsem ho viděla nazdobený!!

mirulka
16. bře 2009

Luci děkuji hezky jsi to popsala!! Tak já taky na tu správnou fázi čekám!! Ale chtěla bych to 30 mimčo!!

Eli tak to je teda síla, aby tvůj manžel musel radit Mudr. jak ti má udělat ultrazvuk, tak kde to jsme teda?? To je neuvěřitelný!!

No já jsem právě taky říkala po svatbě a už to bude dva roky v létě a hodiny zatím tikají, já v nich snad nemám baterky nebo co!! Ale mimča mám ráda!!

aloki
16. bře 2009

Ahojky holky, tak jsem si byla koupit telploměr na měření BT, chtěla jsem ten digitální s dvěma des. místy, bohužel ho neměli, ale zítra ráno mi ho dovezou 🙂 tak už se těším až začnu měřit. Jinak k Vaší debatě, já jsem asi divná, ale už od nějákých 15let si přeju miminko brzy, vždy jsem si říkala tak 22 -23, ale teď je okolo nás spoustu miminek a já jsem úplně hotová, tak něják mě dojímají a hrozně bych si ho přála, dokonce se mi i zdají sny, že jsem těhotná 🙂 ale nikomu to neříkám, přijde mi, že okolí na mě kouká jak na blázna, že chci dítě v 21 😒

lucitee
16. bře 2009

Ja mela jednu vdavaci vlnu...to pak preslo...a neresila jsem. Ta intenzivni prisla asi ve 26 nebo 27 a bylo mi 27,5 kdyz jsem se vdavala. Verim ze 30 pro me bude zlomova nejen vekem ale i ditetem 🙂 Pristi rok je náš 😀

lucitee
16. bře 2009

aloki: me se zda o tom ze jsem tehotna, ze rodim atd dost casto....uz asi rok a pul! Dost intenzivni a zivy sny...obcas dost blaznivy! Kdyz jsme planovali svatbu tak to bylo furt o svatbe a pak se to prehouplo do tehotenstvi a porodu....kdyz se mi zda, ze mam maly krasny brislo kde roste nase dite a vzbudim se, jsem desne zklamana ze to neni pravda...
Myslim ze 21 je mozna brzo, ale zalezi na vyzralosti...a kazdej je vyzralej jinak...moje mama rodila v 18ti a bylo to normalni. Rozhodne myslim ze je dobre ty pocity poslouchat a kaslat co na to rika okoli...abys to nepropasla. A mladsi telo spis otehotni a spis zvladne vsechno nez moje skoro 30ti lety 🙂

cirrusa
16. bře 2009

Ahoj holky, takže se asi k vám nepřipojím, že budu maminkou na jaře 2010 😒 ono to totiž vypadá dle testíků na listopad 2009 😀 Ale zatím pšššt 😔

madlisek
16. bře 2009

Cirruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

eirin
16. bře 2009

Jééé cirr 🙂)) Jaképak nepřipojíš, vždyť budeš maminkou v roce 2010 (ťuk ťuk, abych to nezakřikla)... 😀

cirrusa
16. bře 2009

😔 no asi jo, no 😵 jen jsem vám to chtěla oznámit jako prvním, přeci jen jste má "mateřská"diskuze, ale nechci, aby někdo kvůli mě smuténkoval, tak moc psát nebudu, ju? 😉

moni1412
16. bře 2009

cir tak este raz gratulka 🙂 aj ked zatial len tak opatrna 😉 😵 a vy na jar 2010 uz maminkami aj s eli budete 😉 🙂

cirrusa
16. bře 2009

Moni 😵 , už mám zase o testík více. tak snad už to je relativně průkazné 🙂

mirulka
16. bře 2009

No teda to co nevidím Ciruru gratuluji to je hezký, koukám, že se bude muset za chvilku změnit název této diskuse!!

Hm tak ty živé sny fakt znám. Já rodím pořád a holčičky, ještě ani jednou se mi nenarodil kluk!! A dokonce jednou jsem ji porodila doma!! To bylo hrozný!!! A to už se mi taky zdá tak 1 rok zpátky!!

Jinak já jsem dítě vždycky chtěla ve 23, ale to už jsem jaksi propásla!

deenakee
16. bře 2009

Jéé . Cir gratuluju moooooooc. 😵 😵 😵 😵
Ale určitě sem choď dále. Aspoň nám s Eli budete dělat předvoj a předávat zkušenosti. Ono je to hrozně fain, že už je tu někdo těhotný. Takže určitě sem choď - já jako snažilka tě tu uvidím moc ráda 🙂
A jsem děsně ráda, že se Vám to povedlo taky rychle. Myslím, že napodruhé, že? 🙂 🙂 🙂

madlisek
16. bře 2009

Mirul, jak jsem měla to miminkovací období "zamlada", tak jsem chtěla začít co nejdřív, protože jsem chtěla mít minimálně pět dětí - taky jsem to nějak propásla a z toho počtu jsem trochu slevila 🙂

Cirru, nafoť testíky, my smutnit nebudem, my ti to přejeeeem! 😵 😵 😵

cirrusa
16. bře 2009

Holky, dík...Ještě si počkám co Mudra, doufám, že vše bude okis.

Dee, ano, dá se říci, že napodruhé, ale ten první měsíc nebyl tak snaživý, takže bych skoro řekla, že napoprvé 😵

mirulka
16. bře 2009

Hm tak to neměla žádné takové období za mlada už vůbec ne!! Čekám asi na blesk, ale když někdo otěhotní tak mám z toho radost no!!

No tak to se nedivím 5 dětí ty vado to by mě vezli teda!!

lucitee
16. bře 2009

cir: gratulovat se nema, takze tfuj tfuj tfuj...a patris sem protoze ty budes uz cely rok 2010 maminkou 🙂

mir: me se zdalo nedavno toto: porodila jsem kluka (vzdy kluka) hodinu po porodu mu byl rok (nestihli jsme ani vyfotit mimi) za hodinu mu byli dva roky.....nez prijela rodina byl plnoletej 🙂 co hodina to rok, rostl pred ocima 🙂 crazy dream!

lucitee
16. bře 2009

Holky me to tu bavi...jak se bavime o tom planovani, jak to kdo proziva, jak se kdo snazi nebo nesnazi....postupne se budem snazit vsechny a tehotnet vsechny, teda pevne doufam. Nakonec z nas vsech budou maminky! To je hezky

mirulka
16. bře 2009

Hm tak Luci to je hustý teda!! Já jsem četla v jednom snáři, že se ti narodí právě opačné pohlaví o kterém se ti zdá!! Já jsem zase vždy porodila holčičku! Často se mi to zdálo, když byla moje ségra těhotná a teď se mi to zdá taky často!! A poslední právě jsem porodila doma, normál¨ně jsem si píchal samu vodu, to bylo fakt jak živý a narodilo se mi dítě a někdo u toho byl, ale to nevím kdo a zabalil ho a já jsem pak koukla a bylo to holčička!!

madlisek
16. bře 2009

Holčiny odcházím, jdeme vybírat látku na svatební šaty 🙂

Cirru, gratuluju ještě jednou moc moc! Snad se malý Hořínek/malá Hořínková pevně drží drápkem a všechno půjde krásně! 😵

deenakee
16. bře 2009

Jinak
Pro zázvoro znalce - můžu udělat čaj ze zázvoru, který je týden nastrouhaný v uzavřeném kelímku v ledničce už týden?
Plesnivý ani zkažený není

Aer: Tipuju že wunschkind má pravdu. Mě už fertility taky vyznačil ovu...
Akorát doktorka chce abych přišla na kontrolu, když nepřišla MS - ale já chci aspoň počkat do konce luteinizační fáze. Nechci do sebe prát další vyvolávačku... ( a když tam nejdu na vyvolávačku, nemá smysl sedět hodinu v čekárně)

Akorát se mi neshoduje plodný hlen s ovu... tak nevím..No opravdu nečekám, že bych teraz otěhotněla... ale byla bych ráda.. kdyby jsem už nemusela na další vyvolávačku...

http://www.fertilityfriend.com/home/247f46

mirulka
16. bře 2009

Luci tak to doufáme, ale otázka je kdy!! Důležité je, že děti chceme, ale kdy no to už je.......jiná věc!! Luci mě to právě taky děsně baví, ale zatím takhle plánovat, řešit jména a tak!! Ale myslím, že by tady měl být spíš můj manžel!! Ten by si to naplánoval jinak! 😀 Kdyby mohl rodit on tak už máme dětí ani nevím kolik... 😝

Madli tak přeji šťastnou ruku ve volbě látky!! 😀

deenakee
16. bře 2009

Jinak k diskuzi o připravenosti na děti. Já jsem chtěla děti už v 15, ale to si moje maminka zrovna pořídila mého posledního bratra a to mi ukázalo reálně, jak to s těmi dětmi chodí. Druhá vlna - touhy po dětech - nastala za půl roku po svatbě. Což se mi potvrdilo pravidlo, o kterém mi říkalo mnoho jiných lidí. Jakmile je žena s mužem spokojená a cítí se ve vztahu jistě (např. svatbou) začne se projevovat touha po dětech.
A další ,,pravidlo,, které mi potvrdily spolužačky - HAK snižuje touhu po dětech - holky které vysadily HAK říkají, že začali mnohem silněji toužit po dětech ....
HAK zabraňuje ovu - během ovu má žena největší touhu po dětech ( a většinou i po sexu).

U mě to platí úplně doslova - manželství a život bez HAK mi vpodstatě dost zesílili touhu po dětech
Samozdřejmě část té touhy je i v psychice... ale ten vztah partnerů a HAK na tom mají svůj podíl. U každého je to ale samozdřejmě různé. 🙂

deenakee
16. bře 2009

Jinak eli. S tím užíváním si těhu, myslím si, že takto to prožívá většina těhulí. Kamarádka asi dva roky hrozně básnila o dětech nemohla vydržet, kdy už se začnou snažit. Pořád o nich mluvila. A ve chvíli kdy otěhotněla, tak ji ta touha jakoby přešla.. Celý první trimestr si jakoby ani nemohla vzpomenout proč vlastně chtěla být těhotná, a že ji na tom nic super nepřijde. Teprve ve druhém trimestru, jak ji přestalo být blbě začla být veselejší. A nej. bylo když začal malý kopat, od té doby jé úplně spokojená...

mirulka
16. bře 2009

Deenakee tak myslíš, že když bych vysadila tak bych mohla bez HA si konečně srovnat v hlavě jak to semnou je??? Je fakt, že ty hormony dělají v těle své no!!

bekulkamama
16. bře 2009

ahojky, už se snažíte, nebo to tu všechny jen plánujete?

lucitee
16. bře 2009

Ja HAK neberu uz 8 let...takze u me se to takhle neda moc....s tim spokojenym vztahem to tak bude. Kdyz nejsi spokojena s tim chlapem a necitis ze on neni ten nositel genu, kteryho chces spojit se svym genem, tak ta touha proste takova neni. to telo je chytry, priroda je chytra 🙂 chce kvalitni deti a chteny deti. U me to naplno propuklo po svatbe. Ale zatim je to v ramci normy, nikdy se nechci dopracovat tam, ze bych ho tlacila....Nastesti by chtel klidne hned, kdybychom uz meli v baracku hotovy to co potrebujem udelat driv, nez bude prcek

deenakee
16. bře 2009

Miri - já si myslím, že bez HAK (pokud probíhá ovu) je touha po dětech určitě silnější. Poněvadž, většina žen přirozeně touží po dětech (díky ovulaci - střídání estrogenů a progesteronů). HAK způsobila, že tahle fyzická stránka věci je vpodstatě mimo. Takže lidé, kteří si chtějí pořídit dítě s HAK touží po něm většinou hlavně psychicky ( už od mala, chtějí vychovávat děti, cítí že jim ujíždí vlak, závidí kamarádkám miminka... atd..) psychická touha po dětech narůstá věkem. Tu fyzickou by jsi určitě zažila, kdybys prostě vysadila HAk a dál žila se svým manželem...
Dokonce moje kamarádky (kolem 23 let), které ani nemají pratnera (a neberou HAK) cítí silnou touhu po dětech.

Ve výsledku je to prostě touha po dětech - je to souběh všech těch psychických a fyzických faktorů... , který dělá to, aby jsme nevymřeli 🙂