Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
28. říj 2009

jo, tak fajn 🙂
já jsem tu včera narazila na diskuzi o autosedačkách - jak dlouho tam mimčo může být - no a probíralo se tam nakonec to, že vlastně v autosedačce je ve stejné poloze jako v šátku a jaktože se teda v šátku nosit může a v autosedačce být dlouho nemůže 😅 akorát že já jsem nikdy mimčo v šátku ani v autosedačce nenesla, takže nevím, jestli je ta poloha opravdu stejná...

estrellita
28. říj 2009

v satku ma asi nozky vic od sebe?? rekla bych. ale taky teda nevim. a zas tam neni nalepeny na maminku, coz je pozitivum satku 🙂 😵

estrellita
28. říj 2009

hledam fotky a tady ma pani trochu na sikmo mimco

http://www.mojefotky.cz/clientimg/zuzajda/28670...

tady je to ergo
http://www.ergobaby.eu/en/images/dyn/articles/s...

a tady je minifotka z batolete zensky s mimcem uplne horizontalne -
http://img.mimishop.cz/batolata/1/b1101206.jpg

takze nosit se fakt muze od zacatku a je to pro mimco podle me skvely 😉

madlisek
28. říj 2009

Je estrel, to rikala kamaradka taky, s tim elastickym satkem 🙂 U prvniho ditka dostala darem neelasticky satek a rikala, ze na malicky miminko to nebylo, porad se to muselo utahovat. Tak si u druheho mimca koupila elasticky a moc si ho chvalila 🙂

chaarleene
28. říj 2009

já právě taky řeším, jestli elastický nebo neelastický, protože ho chci zejména na ty první měsíce, pak už asi spíš tu manducu... co jsem tak různě četla, tak elastický je dobrý na úplně malá miminka, ale pak na ta větší už ne...

aerin
28. říj 2009

no ja se hadat nebudu🙂 podle me je opora zad v satku dostatecna, pokud je dobre uvazany a utazeny.

madlisek
28. říj 2009

Char, tahle kamaradku v tom elstickem satku nosi doted (mimco ma pres rok, ale je porad drobne 🙂 ), strida to s manducou.

aerin
28. říj 2009

chaar, zalezi na tom, jak kvalitni mas elastik (to znamena rozhodne ne Medley) a jak velky a tezky mas dite😉 treba Mirecka bych si klidne troufla v jeho (dnes presne) 13 mesicich mit na brise v elastiku v KsK 🙂

ale treba kamaradcinu 7mesicni Julinku, co ma pres 11kg nikoli🙂

aerin
28. říj 2009

jinak tady jsem nasla nejaky diskuze, zatim jsem to cely neprocetla...
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

ja si proste nemuzu pomoct, ale podle me, kdyz se opravdu kvalitni satek dobre uvaze, dostane se tam mimco pomalu do stavu bez tize jako v deloze a zada trpi tudiz mnohem min nez na tzv. tvrde podlozce...nehlede na to, ze Africanky nosi vertikalne taky hned a nemyslim si, ze jejich potomci trpi na bolavy zada tak jako my, co jsme byli prikovani v postylce/kocarku😉

aerin
28. říj 2009

ale uz konec, kazda se budeme chovat podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a tak to ma byt, ne?🙂

madlisek
28. říj 2009

Aer, myslim, ze bolesti zad nesouvisi az tak s nosenim ci nenosenim, ale s tim, ze Africky deti cely den behaji a na hlavach nosi nadoby s vodou (nebo tak neco), zatimco nas od skolky nuti sedet u stolu a v produktivnim veku sedime skrceni u pocitace vic jak 8 hodin denne 😉

aerin
28. říj 2009

ok, madli, ted jsi me dostala😉 ale presto si nemyslim, ze svymu miminku ublizim, kdyz ho budu nosit hned vertikalne (mysleno v mym uchvatnym indiu, s dobre podsazenym zadeckem a zajistenou hlavickou, ne v klokance😀)...

aerin
28. říj 2009

tak me nebijte 😀

andelka
28. říj 2009

Tak jsem se koukla, co píšou v chytré knize o manipulaci dětmi:
"Přibližně do devátého měsíce věku dítě neposazujeme a nenosíme ve svislé poloze (vertikální), vyhýbáme se doteku a tlaku na úzký krček a vyvarujeme se jakýchkoli záklonů hlavičky a tělíčka. důvodem je, že malí kojenci ještě nemají dostatečně silné zádové svalstvo. dítě si zpevní svaly podél páteře terpve v průběhu prvních devíti měsíců života díky pravidelnému pokládání do polohy na bříško pod dohledem rodičů, později plazením a lezením."
Miminko by nikdy nemělo být svisle bez opory, tak, aby hlavička tlačila na krk a páteř. Vždycky musí mít hlavičku podloženou, tedy musí na něčem jakoby ležet, opírat se. Takže klokanka fakt ne a do určitého věku žádná poloha, ve které je dítě (i když různě podepřeno) svisle. Baby vak, nebo šátek podle posledního obrázku Estrel je ok, mimčo v něm jakoby leží. Kontakt s maminkou je fajn, ale to by musela maminka skoro ležet, aby to miminko jakoby leželo na ní, aby se o ni opíralo, nesmí být svisle, nesmí být hlavička, páteř a zadeček v jedné rovině, mmoc to zatěžuje páteř a poškozuje vývoj. Přijde mi to docela logické.
Já bych teda to do devátého viděla spíš do šestého, do doby, než umí miminko samo bezpečně sedět. To už musí mít svaly dost silné.

aerin
28. říj 2009

andelko videla jsi nekdy dobre uvazany mimino treba v krizi s kapsou??? hlavicka, pater a zadecek tam rozhodne nema v jedne rovine a o nosice se FAKT opira...

krom toho teda maloktery mimino udrzis v kolibce do sesty mesice, natoz do devatyho...

pani Kiedronova me ale az tak netrapi, takze muj nazor se nezmenil ani po tehle citaci🙂

andelka
28. říj 2009

aer: No, neviděla. Ale určitě bych si na to dávala bacha. Ale viděla jsem hodně rodičů, kteří nosí nebo zvedají miminko úplně blbým způsobem. Třeba jenom rukama pod ramínkama, to jako fakt žádnou oporu ta hlavička a krček nemá, ale dělá se to, tak to dělají taky.

Ono nejde o to udržet ho v kolíbce, vždyť se musí rozvíjet, trénovat a tak. O tom to přece není. to nechápu - proč v kolíbce - co to s tím má společného? Já myslela, že se bavíme o tom, jak nosit děti. A že někdy jsou fakt vidět podivnosti, které člověka fakt trknou, že nejsou správně.

andelka
28. říj 2009

Tak už jsem viděla, na tom odkazu od tebe. Vypadá to pěkně, no ale nevím, no, chápu, že je podsazené, jakoby v klubíčku dopředu a hlavičkou se opírá o hrudník. Ale co když zrovna nespí, copak nezvedá hlavičku směrem k mamince? A to není dobře, ne? Namáhá si moc krček a zaklání hlavičku.
Mně se teda šátek moc líbí, ale na malé miminko bych si ho použít netroufla, tedy ne tuhle polohu. Tu bokem horizontálně jo, ta je v pohodě. ale to bych musela dobře natrénovat úvaz, jinak to vidím na baby vak.

aerin
28. říj 2009

tou kolibkou jsem samozrejme myslela horizontalni uvaz🙂

aerin
28. říj 2009

to mate jedno, ja tady opravdu nehodlam cely vecer obhajovat svuj nazor...ale snad jsem mela pravo ho vyjadrit, ne?

andelka
28. říj 2009

aer: Jo takhle - na mě nesmíš tak moc odborně 😉 Už chápu. Tak to jo. Já si taky myslím, že 9 měsíců je přemrštěné, vždyť některé děti do roka už chodí. Ale pro úplně malé mimčo, tak do 4 měsíců mi přijde kolíbka (teď myslím tu tvoji) ideálnější. S menším mimčem bych si na svislejší polohu nebyla jistá. A určitě ne na delší dobu.
Sestřenka měla šátek na malou a ve 4,5 měsících byla vyloženě v lehu, v klubíčku, svisle jen na krátko - třeba když jsem ji vzala já, že a zapomněla jsem. 😅
Třeba švagrová nějakou manipulaci vůbec neřešila a mě bylo blbé ji poučovat.

andelka
28. říj 2009

aer: Jo jo, jasně. Stejně tu seš přes tyhle věci největší machr a budem si chodit pro radu 🙂

chaarleene
28. říj 2009

aer, každý má právo na svůj názor a nikdo tě za něj tady nekamenuje, neboj 😉

aspoň jsem si pročetla ty články, na které jsi sem dala odkazy, a zase jsem o trochu chytřejší 🙂

a jaký bys mi doporučila elastický šátek? já tomu rozumím jako koza petrželi a dost se v tom plácám 😅 mám 160 cm, manžel má 180 cm - jakou délku bychom měli koupit, abychom mohli nosit oba?

aerin
28. říj 2009

chaar, elastik je rekla bych bezkonkurencni tento http://www.branakdetem.cz/mam-eco-satek.htm
ale jak tady vsichni vedi, vsechny moje znalosti jsou jen teoreticky, takze tezko muzu nekomu radit....

aerin
28. říj 2009

a elastiky jsou jednovelikostni🙂 (aspon teda vsechny co znam...)

chaarleene
28. říj 2009

fajn, ukládám si 🙂

chaarleene
28. říj 2009

aer, ale tvoje teoretické znalosti jsou mnohem rozsáhlejší než moje, takže minimálně mně radit můžeš 😀

jo a známá mi donesla 70 plenek po svých dětech 😵

aerin
28. říj 2009

chaar, poradim rada, kdyz budes chtit a ja budu vedet🙂

chaarleene
28. říj 2009

no, já teď shromažďuju informace o látkovkách, vypadá to teda, že budu používat čtvercovky, když jich teď mám 70 😀 ale stejně si pořád říkám, že je ještě brzo, ovšem na druhou stranu, když si vezmu, jak rychle mi utekla ta první půlka, tak ta druhá asi uteče taky pěkně rychle 😀

tiburcia
28. říj 2009

chaar uteče 😉

no u nás je kenny club do kterého chci chodit, takže já se radami Kiedroňové budu řídit, když mě to bude učit 😉 navíc v manželově rodině ten kurz navštěvovaly všechny maminy, takže jsem už hodně věcí v manipulaci pochopila a vertikální polohu praktikovat nebudu do té doby, než mimi bude mít zpevněné svaly- bude třeba sedět...až pak budu používat šátek 😉

každý na to máme svůj názor 😉 znám spoustu lidí, co o manipulaci ani šátcích či nosítkách neví nic....a taky vychovávají a nosí děti 😀 😀

madlisek
28. říj 2009

Ja zatim nic z toho resit nemusim, ale jsem rada, ze az to bude aktualni, budu se mit kde informovat 🙂 Aer, myslim, ze tvoje byt jen teoreticke znalosti o latkovkach a pod. jsou pro nas ostatni uzasnou studnici informaci 🙂