Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
8. bře 2010

aer a je to dobry? ja jsem o tom uvazovala a manzel me od toho odrazuje, ze jako k cemu to je, ze to stejne pak nekde zapadne prachem, ze mam radeji udelat album, ktere jsem se rozhodla 100% pak udelat od prvniho UTZ at po treba spolecne foceni, foceni briska atd. 🙂

eirin
8. bře 2010

Aer, no tak na ten gauč bych si asi nerada sedala 😀 Páni, už jsi v polovině 😉

Skaf, to je rychlovka, když výsledky budou už dnes - tak ať jsou dobré!

Madli, to je dobré s těmi hormony 🙂 Už jsem to zase zapomněla, do kdy budete v Americe?

Estrel, u nás byla taky preferována holčička, proto jsem si myslela, že to natruc budou dva kluci 😀

eirin
8. bře 2010

Já si koupila průvodce těhotenstvím den po dni a přímo do té knížky si v odpovídající dny zapisuju, kdy jsme byli kontrole, co je nového a tak 🙂

skafandrik
8. bře 2010

tak tady prostředí moc pěkný, teda aspoň pokud jde o tu čekárnu, byla tam velká televize, automat na kafe, který bylo zadarmo - tak jsem si dala čokoládičku 😵 která samozřejmě pro ty bio neměla s čokoládou nic moc společnýho, to uznávam 😀 😀 a ani to čekání netrvalo tak moc dlouho, ten, co tam šel s manželkou, šel dřív, no a když jsme odcházeli, ještě byli uvnitř 😅 😅 prostě mě muž nechtěl nechat čekat 😀
no jsou to zážitky,. si vemte,m kdybychom byli superplodní, tak to ani nezažijeme 😀 😀 😀
jo a dělají tam i 3D a NT screening a byly tam nějaký fotky, tak se nad tim manžel tak rozplýval 😵 😵 😵 no doufam, že za krátkej čas tam půjdeme kvůli tomu 😵

aerin
8. bře 2010

estrel, my jsme koupili tenhle a je fakt paradni🙂 je tam i hodne mista na fotky
http://www.babinet.cz/clanek-6895-tvuj-fotodeni...

herminka
8. bře 2010

Ahoj, děvčata a chlapci 🙂
Eiri, do postýlky jsem se nějak vlezla, ač jsem byla odmalička vysoká, spala jsem stočená do klubíčka - to mi pak nějakou dobu i přetrvalo 😀

Chaar, vidím, že "akce postýlka" je napínavá 😀 Ale oceňuji, že ji chystáte až teď; kdysi jsem tu narazila na holku s termínem v prosinci, která měla načančanou postýlku snad už v září, nechápala jsem 😀 Ještě jsem se chtěla zeptat, máš nějaká "omezení" (či jak to líp napsat) ohledně porodu kvůli krvi - že Tě třeba nenechají přenášet apod.?

Tib, Ty kecko, vždyť jsi kočka!

Aer, Magdalena je pěkné jméno. Při vašem dlouhém příjmení je možná pozitivní, že je o slabiku kratší než Anastázie 🙂 Prý hermafrodit 😀

Madli, to je fajn, že měl oběd úspěch. Když jsme tu o tom psaly, dostala jsem na to chuť, tak jsem to udělala včera. Místo mozku hormony tak znám 😀

Elit, počítám dobře, že toho sirupu je dávka na 14 dní za 500 😲?

Mil, jsi opravdu šikovná muzikantka! Na co všechno hraješ? Klavír, flétny, housle...? Výborně, že by byl tatínek klavíru nakloněn!

Estrel, váš výlet vypadá úžasně, taky bych si dala říct 😵

Skaf, držím palce 😉

estrellita
8. bře 2010

ahoj hermi 🙂 ja bych jela jeste, nebo bych tam nejardeji jeste zustala na par dni 😀 ty pondelky jsou hrooozny 😝 😅

aer: a kde jdi to koupila? pres net?

aerin
8. bře 2010

estrel, ne, v knihkupectvi🙂 vcera meli v ramci MDZ 20% slevy na vse 😀

aerin
8. bře 2010

koukam, ze v tom linku co jsem dala neni videt titulka😀

http://www.kosmas.cz/knihy/149510/tvuj-fotodeni...

skafandrik
8. bře 2010

Tak máme výsledky, asi to neumim napsat, ale ta hodnota, jak je hranice 20 mil., tak má 55 mil., ale má zhoršenou pohyblivost, že jen některé se pohybují dopředu, takže dostane nějaký vitamíny amělo by se to zlepšit.

herminka
8. bře 2010

Skafi, takže je to celkem dobrá zpráva, pokud by to vitamíny měly spravit, ne? 😉

chaarleene
8. bře 2010

skaf, tak to je fajn, že vám to tak hezky vyšlo 🙂

hermi, o přenášení jsme se ještě s doktorem nebavili, on je takový pohodář, který řeší problémy, až když opravdu nastanou, vždycky mě jen ujistí, že se nemusím kvůli té krvi ničeho bát, že je vidět, že přeředěná nejsem (nemám modřiny) a že všichni ví, že mám fraxík, takže kdyby něco, tak mi píchnou nějakou látku, která na sebe ten heparin naváže a vlastně ho zneutralizuje... jediné omezení je to, že epidurál mi můžou dát minimálně 12 hodin po poslední injekci, ale vzhledem k tomu, že epidurál předběžně neplánuju, tak mi to nevadí 🙂

k tomu deníčku - my máme takový se slonama 😵 vybírala jsem ho asi půl hodiny a miminko ho dostalo pod stromeček 😀 vybrala jsem takový, kde nejsou žádné řádky a okýnka a tak, prostě nahoře na stránce je napsáno třeba "Tak jsem tady" a dole je takovým malým písmem napsáno, co by asi tak na té stránce mělo být (jméno, čas a místo narození, míry,...) - takže si to člověk může vyplňovat jak chce, fotky si tam může lepit kam chce a tak 😵 přišlo mi to hrozně hezký, lepší než takový ty třeba od Anne Geddes, kde jsou řádky jak v písance, a přesně určený rámečky na fotky 😅 zatím tam máme fotku z dovolené, pak vyfocené testy a bříškaté fotky a fotku z Vánoc a tak... je tam sice jen 1 dvoustránka na těhotenské fotky a pak další dvoustránka s nadpisem "Připravujeme se na tvůj příchod", tak jsme usoudili, že těm těhotenským vyhradíme i tu druhou dvoustránku, protože bodýčka v komodě teda fotit nemusím 😀

skafandrik
8. bře 2010

hermi, snad jo, on říkal dr. do telefonu, že vcelku normální výsledek, že tohle se musí spravit vitamínama, takže pokud se to dá spravit vitamínama, beru to jako pozitivní informaci 🙂

aerin
8. bře 2010

skaf, tak super 😵

chaarleene
8. bře 2010

aer, koukám, jak ti krásně naskakují týdny 😵

aerin
8. bře 2010

chaar, jojo, leti to 😅 a co teprv tobe!😀

chaarleene
8. bře 2010

aer, mně to teda naskakuje fakt hodně 😀 ale už brzo přestane 😀

chaarleene
8. bře 2010

na jednu stranu už se moc těším, až si miminko zmáčknu v náručí 😵 , ale na druhou stranu se mi asi bude stýskat po tom vrtění v břiše 😵

chaarleene
8. bře 2010

tak jsem našla ten náš deník - tenhle to je: http://www.fortunaprint.cz/index.php?catalogue=...

estrellita
8. bře 2010

skaf: to jsou super zpravy 🙂 tak preju at vitaminy zafunguji co nejdrive 🙂

aer: moc diky, podivam se po ni v knihkupectvi a pormyslim, zda si z nalepovaciho alba neudelam neco podobneho 🙂

ja uz chci byt daaaaaaaaaal a mit brisko 😀 😀

estrellita
8. bře 2010

aer: mas nove fotky briska? ted uz bude vykulene, ne? 🙂 uka 😉

chaarleene
8. bře 2010

estrel, neboj se, dočkáš se a mám takový pocit, že pak už se zase budeš tak trochu těšit, až bude pryč a budeš se moct normálně hýbat a vyspat a tak 😅 😀

eirin
8. bře 2010

Tak já deníky ani kupovat nebudu, protože se znám a vím, že bych nebyla důsledná v zapisování. Spoléhám na to, že provětráme kameru a přidáme komentáře, aby bylo zdokumentováno.

Estrelko, ten začátek se mi taky vlekl, takže naprosto chápu. Teď už mě naopak začíná děsit, že mám před sebou ještě dost času a břicho už obrovské. Však taky už by to mělo dělat kolem 80 cm miminek a skoro 3 kila. Jak píše chaar, to spaní nic moc.

aerin
8. bře 2010

estrel, taky te naprosto chapu...ja chci taky byt dal a mit poradny brisko😀
zatim porad nic moc, fotit budu ve stredu🙂

milmic
8. bře 2010

Hermi, díky. 😉 Ještě na kytaru (klasiku).
Ale zas o co líp mi jde hraní, o to hůř mi jde matika. Dneska jsem učila 3.+4. třídu celej den a v tý matice jsem teda neměla pevnou půdu pod nohama. 😀

estrellita
8. bře 2010

aer: 😀 ty ho stale skryvas, jo? 🙂

eirin: no ty to mas dvojnasobne, to musi byt hrozny zahul na telo

andelka
8. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem tu na skok, než se začnu učit na zkoušku (v sobotu) 😝
koukám, že jste řešili deníčky - já mám ten těhotenský, tam si zapisuju novinky každého týdne a vlepuju fotky. Deníček děťátka ještě vybraný nemám, mám pár favoritů, ale ještě jsem se nerozhodla, který bych chtěla (bude kupovat mamka). Nechci aby to mělo popisky jak ve škole, nechci aby to bylo moc infantilní, nechci aby tam byly přímo rámečky na fotky (a ještě aby mi někdo diktoval jaké) a nechci deníček s fotkama jiných dětí, ale s obrázky. No tak snad se něco najde 😅 moc místa na fotky tam být nemusí, já jsem spíš psavec (poslední vyvolané fotky z digitálu máme ze svatby, nějak prostě nejsme schopní nějaké vybrat a dát vyvolat), miminko bude mít stejně svoje fotoalbum.

estrel: Už 10tt? 😵
aerin: Už 20tt? 😵
to snad není možné
a char: už 39tt? 😵 😵
Ze začátku mi to taky moc neutíkalo, ale posledních pár týdnů to letí jako blázen. Už máme skoro všechno, mohla bych balit i tašku do porodky. Akorát mrně furt nemáme kam dát, s bytem je to všechno na dlouhé lokte, už z toho všichni šedivíme, já se pořád nervuju, pořád někde lítám a pak nic pořádně nestíhám. Zkoušky stihnu do 6.4., ale závěrečnou práci ne - no ale už je mi to jedno, klidně si zaplatím rok navíc. Nehodlám se kvůli tomu stresovat a ohrožovat tím malého. Co udělám do velikonoc udělám a pak nechci školu ani vidět - musím se připravovat na mimčo. Je pořád hlavičkou nahoře, tak kdoví jak to nakonec bude.

eirin
8. bře 2010

Andělko, já měla oba ještě ve středu hlavama dolů a včera najednou byla holčička hlavou nahoře. Takže si říkám, že se to ještě může stokrát změnit (asi jsem i postřehla, kdy se točila, protože se mi najednou objevila vedle pupíku obrovská koule 😀)

andelka
8. bře 2010

eirin: No, snad bude i můj malý takový artista. Ale zatím mám pocit, že je na tom s fyzikou jako já a na nějakou gravitaci kašle 😀 Sice sebou hodně mele (to břicho vypadá jak kdybych tam měla vetřelce 😀 ), ale pořád cítím, že má hlavičku nahoře, blbě se mi sedí. Jinak ale pohyby cítím úplně všude, nejčastěji na boku, kolem pupku a i nad ním a občas drobnější i v podbřišku. Je to moje malá chobotnička, no 😅 Jdu na kontrolu příští týden, ale UTZ mi asi dělat nebudou, to asi až na další. Netuším, jestli už má nějakou stálejší polohu nebo sebou vrtí tak, že je jednou tak a pak jinak. 😕

aerin
8. bře 2010

holky svagrova dala fotky Alexika, tak se mrknete🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...